Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrego piwa


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla bywających w Berlinie polecam sklep Ambrosetti na Schillerstrasse (Wilmersdorf). Jedno z nielicznych miejsce w tym mieście, gdzie można kupić naprawdę dobre bawarskie piwa (Doppel Hirsh, Ettaler Curator, Dominator, Merkator), a wszystko poniżej 1 euro / butelkę. W sumie mają tam około 100 gatunków, łącznie z Lechem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie są wasze piwne możliwości? Jaką największą ilość udało się wam pokonać i w jakim czasie? Kiedyś wypiłem 12 Żywców (5 godz.) i miałem wrażenie, że wylewa mi się to piwsko uszami!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo lubie mocne i wyraziste piwa, tylko musza miec gladki smak, a taki napewno jest Porter Zywca, natomiast niekoniecznie Warka Strong, chociaz podana w szkle i dobrej temperaturze zalatwia temat ;-)

cos specjalnego to Becks, powinien byc oryginalny germanski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Becks jest super to jedno z moich ulubionych piw. Ciekawy jestem czy produkowany jest jeszcze ten Tuborg Der Durstige Mann, kiedyś go piłem w Berlinie i był genialny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj skosztowalem wspomnianego wczesniej "Zywego"...

Zapach dosyc intensywny, po prostu piwny. Tak jak trzeba.

Kolor piekny, pod swiatlo bardzo jasny pomaranczowy, na ciemniejszym tle bursztynowy (taki jak na zdjeciu)...

Piana tez ladna - gesta, klarowna, trzymala sie nawet dosyc dlugo, jednak jak juz zniknela, to calkowicie.

Smak - ojj niezwykle intensywny... Juz na samym poczatku czuje sie, ze piwo jest w smaku o wiele pelniejsze od zwyklego mocniejszego lagera. Wniosek z tego prosty - pasteryzacja zabija smak;)

Goryczki w sam raz, nie za duzo nie za malo. Dla mnie nieco zbyt kwaskowate, pozatym mocno czuc alkoholem (chociaz tutaj najpewniej blad popenilem ja, za slabo trunek schladzajac... Ze najlepiej smakuje w temp. 9st C przeczytalem juz po spozyciu).

Brakowalo tez tak bardzo lubianego przezemnie aromatu palonego slodu... Jednak piwo smakowo jest na tyle ciekawe, ze nie boli to tak bardzo. Aa jeszcze jedno - wchodzi niezwykle latwo, wiec trzeba sie pilnowac;)

Teraz mocno zaluje, ze piwka bardziej nie schlodzilem. Mysle, ze smak bylby jeszcze bardziej scharmonizowany.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4482-100001440 1202064824_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc w Antwerpii natknąłem się na taki sklep:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś wybiera się do Brukseli to polecam odwiedzenie starego browaru Catillion, tam piwo dojrzewa trzy lata w beczkach i smakuje zupełnie inaczej niż to co można kupić u nas w zwykłym spożywczaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Warki....

ma chyba lepsze czasy już za sobą.... bardzo lubiłem to piwo ale czasami trafiało się jakieś o smaku pomyi. Z czasem dowiedziałem się, że szefostwo ów zakładów się zmieniło i stawiało na 1. miejscu reklamę. Jak jest teraz z Warką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przeniczniaków to ponad fratera postawiłbym "franziskaner waissber". Nie wiem czy mi się wydaję ale w posmaku czuję owoce pożeczki ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w sklepie skusiłem się na Żywe (dobrze, że tylko jedno)... Schłodziłem dobrze, otworzyłem - pachnie jak piwo, bez rewelacji. Piana - całkiem smaczna. Samo piwo - pierwszy łyk... hm, niby okej... coś nowego. Drugi, trzeci... czwarty... co za paskudztwo :| Siki na poziomie Harnasia. Gorzkie to to pod koniec, że pić nie da rady... Jakby kosztowało ~2,5zł to okej, ale 3,5zł za coś takiego to przesada. Nie przypadło mi do gustu.

 

Natomiast kupiłem też coś innego - Obolon Białe, produkcji ukraińskiej. Piwko również schłodzone mocno, po nalaniu gęsta piana, która utrzymuje się jakiś czas, a potem gwałtownie znika. Kolor... jak na fotce, brudny jasno bursztynowy :) Smak... dobre. Dość delikatne, pszeniczne (dziwne, żeby nie :) ). Delikatnie gazowane. Wypiłem buteleczkę nie czując przesycenia i zniechęcenia do tego piwka, tak jak w przypadku Żywego. Tutaj cena również 3,5zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esh0, 4 Lut 2008, 22:58

 

>Drugi, trzeci... czwarty... co za paskudztwo :| Siki na poziomie Harnasia.

>Gorzkie to to pod koniec, że pić nie da rady...

 

kupiłeś przeterminowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esh0, 4 Lut 2008, 23:29

 

>To piwo jest po prostu kiepskie :)

Napisał Eszo wybitny znawca piwa wszelakiego a niepasteryzowanego w szczególności ;-P

 

Musiałeś trafić nieszczelną butelkę, słaba partię... albo nie wiesz jak powinno smakować prawdziwe piwo.

 

Chyba, że jest trzecia ewentualność - chcesz być na siłę oryginalny.

Młodzież przechodzi taki okres buntu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi, masz jakiś problem ze sobą? Cztery zdania i w każdym masz coś do mnie. Wiem, że to na tym forum popularne, ale trochę wyrozumiałości nie zaszkodzi - wyrażam swoje zdanie, więc to uszanuj. Nie smakuje mi to piwo i tyle. To drugie o którym pisałem jest o stokroć smaczniejsze.

 

Żeby nie było, że młodzież się nie zna, to mój ojciec ('61, więc raczej pamięta smak "prawdziwego piwa") również stwierdził to samo co ja wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esh - dzieki za porzadna opinie... Juz myslalem, ze tylko ja bede sie produkowal w tym watku;)

 

Dzisiaj natomiast pilem stouta... Polskiego stouta.

Produkt browaru GAB.

Mialem niezwykla ochote na Guinnessa, ale jest on prawie niedostepny, wiec skusilem sie na to piwko.

Po zakupie siadlem na forum Biz, aby przeczytac opinie. Byly niezwykle pochlebne, wiec tym bardziej lapczywie siegnalem po otwieracz;)

Zapach byl... nijaki. Niby palonego slodu, niby czyms tam jeszcze... ale jakis taki bez wyrazu. Niewazne.

Nalewam i co? Piana prawie jak w Guinnessie. Niska, lekko brazowawa, babelki malutkie. Tylko opada szybko.

Jednak pierwszy lyk tego "piwa" spowodowal, ze przysieglem sobie wiecej z produktow tego browaru nie kozystac.

Co tu duzo mowic - kwas, kwas, kwas. Przelknac sie nie dalo, bylem bliski wylania. Pomyslalem jednak sobie, ze skoro mam juz piwo na straty (2,60zl), moge poeksperymentowac. Wzialem cukier i poslodzilem;))

Efekt byl ciekawy - z piwa zaczela sie wydzielac niezwykle gesta piana, plyn zareagowal tak, jakby zostal wstrzasniety. Smak jednak pozostal ohydny.

Kiedy juz uporalem sie z tym gownem, siadlem jeszcze raz na forum i przeczytalem ostatnie wpisy. Okazalo sie, ze nie tylko ja mam takie odczucia. Ludzie sugeruja, ze ta seria byla trefna...

Jesli jednak ktos chce zaryzykowac i sprobowac, to polecam sledzic watek na bizie i wystrzegac sie piwka z data jak na moim. Moze nastepne serie beda lepsze.

pzdr.

 

PS - link do watku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4482-100001290 1202165921_thumb.jpg

post-4482-100001291 1202165921_thumb.jpg

post-4482-100001292 1202165921_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esh0 - hmm dziwne, ja gorzkosci w tym zywym piwie prawie nie czulem. Fakt, bylo wytrawne ale nie nachalnie. Pozatym gorzkosc i siki - to sie troche wyklucza;)

Nie chce sie klocic - jednak mnie to piwko smakowalo. Glownie ze wzgledu na intensywny smak i latwosc z jaka sie je pilo.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może faktycznie trafiłem na kiepską partię... Ale to też nie świadczy za dobrze o piwie ;) Było gorzko-kwaśne, szczególnie pod koniec picia. Ciężko mi się je piło, więcej niż jednej butelki bym nie wypił. Z ciekawości za jakiś czas kupię z innego źródła i porównam.

 

Mówiąc "siki" miałem na myśli coś, co ogólnie jest niesmaczne, zapewne zrozumiałeś "siki" jako bezsmakowe "coś".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm o kiepskich partiach jak widzisz cos wiem...;))

Mowiac szczerze zaczynam mocno watpic w jakosc polskich piw z mniejszych browarow. To juz 3 piwo na ktorym sie zawiodlem na calej linii.

Teraz postaram sie kupic jakiegos Portera baltyckiego z mniejszego polskiego browaru i zobaczymy jak w porownaniu z Zywcem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno - od wszystkich recenzowanych przeze mnie tutaj piw, oprocz wlasnie Zywca (nota bene tez duzy browar), takie Tyskie smakuje mi bardziej. Obala to zatem dla mnie mit o niskiej jakosci tego piwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esh0, 4 Lut 2008, 23:29

>To piwo jest po prostu kiepskie :)

 

esh0, 4 Lut 2008, 23:51

>Nie smakuje mi to piwo i tyle.

 

Widzisz różnicę między tymi dwoma stwierdzeniami?

 

Poluzuj, bo się niepotrzebnie napinasz ;-)

Nic do Ciebie nie mam, aczkolwiek nie podobają mi się autorytatywne opinie, niezależnie przez kogo są wydawane.

Szanuję Twoje osobiste zdanie. Tobie to piwo nie smakuje - OK. Twojemu ojcu też nie smakuje - ma do tego prawo.

Taki macie smak, choć podejrzewam że coś z nim było "nie tak".

 

Nie zgodzę się z opinią, że Żywe jest kiepskie.

Od 18 lat wypijam średnio 10 piw tygodniowo i próbowałem większości dostępnych gatunków.

Niestety zdarzyło mi się też próbować takiego "przerobionego" piwa. Prosto z kadzi, jaki i z nieszczelnej butelki. Zazwyczaj przyspieszona, niekontrolowana fermentacja, zachodzi w procesie maderyzacji, pod wpływem ciepła lub nadmiernego oświetlenia o co w przypadku niepasteryzowanego piwa bardzo łatwo.

Wystarczy postawić piwo przy grzejniku i szlag je trafi po 2-3 dniach.

 

Twoja opinia o cienkim smaku i goryczy pasuje jak ulał do zbyt sfermentowanego piwa, co czasem się zdarza w przypadku piw niepasteryzowanych, gdyż proces fermentacji nie jest gwałtownie przerywany.

Jeśli nie wiesz w jakich warunkach przechowywane jest piwo w sklepie to zaczekaj aż się skończy okres grzewczy i spróbuj Żywego ponownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.