Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

No to powitajmy się w klubie - pora na moje 3 grosze :-)

Jako miłośnik staroci Grundiga zakupiłem jak dotąd następujące klocki - i nie jet to moje ostatnie słowo:

1. Grundig v1700, Sanyo JA-220, Sanyo JA-224

2. CD Grundig 7550

3. kolumny Grundig BOX 650a Professional

4. Grundig BOX 850 Professional

5. tuner Grundig T7150

6. tuner Grundig T7200

7. amplituner R7150

8. Grundig Aktiv BOX 30

9. Grundig Studio 2000

10. Grundig XV 7500

 

Kolejne zakupy do kompletu w trakcie. Cieka jestem jak gra Twój deck oraz z jakimi kolumnami gra v7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się:

Kompletny system GAT

CD 7550GAT

pre sxv6000GAT

kolumny aktywne box30 GAT

+kable chinch,sieciowe,kolumnowe pod system GAT

 

Te klocki przed tunningiem grały słabawo, po tunningu duża klasa. Właśnie dały popalić aktywnym cyfrowym kolumnom Meridiana z DSP za grube pieniążki i w sumie z niezłą technologią na pokładzie. I gdzie tu logika?

Gra kompletny system.

 

gra.... wielu by chyba się zdziwiło:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Te klocki przed tunningiem grały słabawo, po tunningu duża klasa

z racji wieku trzeba na pewno wymienić kondensatory i pokombinować z kablami etc., albo wysłać do grega u mnie grają z kolumnami diy na bazie canton le 600, trochę wkurzają mnie rozjaśniona góra i średnie,ale jakie te średnie! i ta barwa...

tak czy sia fajna zabawa składasz wieżyczkę do 1000zł, coś tam pogrzebiesz i masz dźwięk za 4 zera, teraz trzeba zainwestować w najdroższą część systemu- oryginalne płyty :D

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mowa o GAT to też się pochwalę :-)

 

mam następujący zestaw zestrojony przez Grzegorza vel Gregaudio:

1. SANYO JA-220 GAT

2. GRUNDIG CD 7550 GAT

3. kabel interkonekt GAT

4. GRUNDIG BOX 650 Prof

5. kabel głośnikowy GAT

 

i co?

Przedtem grałem na v1700 z kolumnami BOX 650 Prof i CD 7500 potem 7550. Czy warto wchodzić w GAT? OCZYWIŚCIE że TAK! Grzegorz jest Mistrzem i to jak zestroił te klocki dało odlot o kilka pięter w górę co zauważyła nawet od pierwszej chwili (kilka sekund) moja żona - lepszej chyba rekomendacji nie trzeba (nie przepada za moim hobby :-)

Ostatnio w renomowanym sklepie porównywałem (zabrałem go na odsłuchy i zagrałem) z zestawem za około 60 tyś zł. Kolumny Avantgarde, wzmak Avantgarde, CD Accuphase DP 500. Wytrzymał bez kompleksów to porównanie - scena i szczegółowość nieco słabsza, ale barwa nie do pobicia. Dynamika, muzykalność na tym samym poziomie a zestaw za nieco powyżej 2 tyś zł. Grundig w rękach Grega zamienia się w złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chyba muszę się zapisać do klubu ;) a nawet wypada .

 

Na półce stoją aktualnie

 

cd-30

cd-35

cd-7550 wersja 1 oryginał

cd-7550 wersja 2 oryginał

cd-7550 GAT wersji 2

cd-7500 wersja 1 oryginał poziom 7550 inne wersje są gorsze od7550

cd-7500 wersja 2 poprawiona na poziom 1

v-1700 wersja 1 orygionał alternatywa sanyo Ja-220,224 w najlepszych wersjach

v-1700 wersja 2 oryginał

v-1700 GAT wersji 1 alternatywa sanyo Ja-220,224 GAT

v-7000

v-30

box-250

box-300

box-350

box-400

box-450

box-650prof

box-850aprof

box-1500aprof

Było wiecej modeli które miałem ,ale tyle zostawiłem z Grundiga niezbędne minimum ;) testowałem Grundiga gramofony, wkładki, amplitunery , tunery,wzmacniazce ,kolumny ,kolumny aktywne ,przedwzmacniacze, ale zostałem przy moim koniku czyli cd i zgrany system.

Jak zwykle szefc na koncu robi sobie buty i tak jest z moimi systemami GAT które wreszcie zestrajam dla siebie.

Obecnie od roku koncetruje się też na cd-kach innych firm które mogą wejść w systemy Grundiga jako bardzo dobra alternatywa .Zakupiłem dodatkowo 18 cdków róznych firm ( nie Grundiga ) według swojej wiedzy i klucza przydatności do sytemów Grundiga. Aktualnie testując ustalam poziom zgrania i ustalenia tych najlepszych. Efekty są miarodajne . Jedynie kolumn grundiga nie można zastapić w tych sytemach przynajmniej na dzisiejszy mój stan wiedzy.

Myślę ze troche jest ludzi którzy poczuli ten potencjał jakości i naturalności z jaką grają te systemy Grundiga .Moze rzeczywiście przyszedł czas na zawiązanie klubiku .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 7550 nie problemu z dostepnością lasera . Pasuje np z Philipsa cd104 lub 204 który dość często można kupić i ceny są relatywnie niskie jak za taką maszyne średnio 80 -130 zł . Widziałem kiedyś nowy laser cdm1 w sieci elektronicznej kosztował 1800zł ;) i pewnie jakby teraz go produkowali cena byłaby podobna. Trwałośc jest bardzo wysoka tego lasera ponieważ wszytsko pracuje w polu magnetycznym brak trybów tarcia, szczotek w silniku itp Czesciej pada elektronika odtwarzacza niż laser . Był stowany w wielu modelach i na rynku wtórnym jest dostęp do nich .To łatwy w serwisie cd z łatwą dostepnością do części zamiennych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony oddać w dobre ręce zestaw sporządzony przez Grzegorza opisywany powyżej, jakby ktoś był zainteresowany to podaję linka do aukcji

http://www.allegro.pl/item516672150_gratka_zestaw_aktywny_grundig_gat.html

Szczerze polecam.

post-3993-100008347 1230419777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję osobnego wątku, zarówno poczciwy Grundig jak i Greg na pewno na niego zasłużyli :)

 

Z tego obszaru posiadam: Sanyo JA220 GAT, Grundig CD-7550 GAT, Box-350, Box-650, Gramofon PS-1010

Mam też kilka innych klocków które dźwiękowo wpisują się w te klimaty.

Pozdrawam i życzę wszystkiego dobrego!

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

sprzęt: cd9000, cd 7500, 7550 (2 szt),V1700, ja220, V7000, Box 650 professional, 1500 a, T7000, 7500 plus okablowanie Grega. Obecnie także inne cd`s wyrównane do poziomu cd7550.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdzam i testuje wszystkie istotne bobre modele otwarzaczy cd róznych firm. Jest tego kilkadziesiąt sztuk i jestem już bliżej niż dalej finału . Sprawdzam je pod kontem naturalności, barwy,muzykalności i przestrzeni do systemów Grundiga .Sprawdzam też na systemie niezalażnym dla zachowania dystansu .

Idzie całą parą , a nawet całą ławą . Pozdrawiam

post-2707-100005302 1233323478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, ładna kolekcja... ten BO całkiem ładnie wygląda na tle innych, ciekawe czy dźwiękowo też jest dobry

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym się poradzić znawców tematu Grundiga.

Jak lokuje się w Waszej hierarchi Grundig BOX 8500? Chyba dość nisko?

Pozdrawiam.

post-7648-100002582 1235688491_thumb.jpg

post-7648-100002583 1235688491_thumb.jpg

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

>Jak lokuje się w Waszej hierarchi Grundig BOX 8500?

Nie słyszałem jej, ale podejrzewam że to konstrukcja raczej bardziej przeznaczona do nagłośnień niewielkich sal i klubów niż do audiofilskiego plumkania. Ale i tak może grać lepiej od niejednego dzisiejszego allegrowego hiendu.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 9 Mar 2009, 21:14

 

>>Jak lokuje się w Waszej hierarchi Grundig BOX 8500?

>Nie słyszałem jej, ale podejrzewam że to konstrukcja raczej bardziej przeznaczona do nagłośnień

>niewielkich sal i klubów niż do audiofilskiego plumkania. Ale i tak może grać lepiej od niejednego

>dzisiejszego allegrowego hiendu.

 

Dzięki! Już myślałem, że zbiorowy protest, albo coś w tym stylu...

Grało to naprawdę nieźle. Acz nie do końca po audiofilsku.

Niestety, odsprzedać je graniczyło z cudem. Przez miesiąc wisiały i ZERO zainteresowania.

Musiałem wymienić na ALTUSY (wiadomo: klasa!:)

Wtedy chłopaki pozabijali by się niedługo:)

Co za ludzie! Czy kiedyś zaczną kupować brzmienie?

 

Pozdrawiam.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakub102, 26 Lut 2009, 11:06

>A kto słyszał audiorame? Jak to gra?

 

Szanowni Grundigowicze!

 

fascynuje mnie fenomen "kolumn" Grundig audiorama - ostatnio chodziły na allegro nawet za około 1500 zł! Mam na myśli serię 8000, 7000, 4000 i inne. Ktokolwiek słuchał, ktokolwiek wie - proszę o wrażenia. Czy za taką cenę chodzą z powodów kolekcjonerskich (fakt wyglądają obłędalnie) czy też grają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>A kto słyszał audiorame? Jak to gra?

 

Gregaudio kiedyś takie miał, ale się ich pozbył. Massimo też nic o nich ciekawego nie pisze. Sam nie słuychałem, wygląd ciekawy, ale patrząc zupełnie teoretycznie będą w nich problemy z basem.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przypadły mi do gustu. Mają specyficzny dzwięk ktOry nie jest zły, ale jak dla mnie zbyt wycofany emocjonalnie . Przestrzeń jest specyficznie budowana troche dalej w konwecji rozproszonych dzwieków . Bosse też bazuje na dżwiekach odbitych. Daje to pewną aure , ale dla mnie nie ma w tym odpowiedniej dawki bezpośredniej emocji wokali i instrumentów . Scena jest nieco wycofana i jest pewna bariera pomiedzy słuchającym a wydarzeniem muzycznym . Tradycyjne konstrukcje są moim zdaniem lepsze i łatwiejsze w adaptacji do pomieszczenia .Testowałem jeszcze Sonaba opartej na tej koncepcji i podobne wrarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś może pomóc mi, zidentyfikować monitory grundig?

Model z lat 70-80tych dwu drożne, konstrukcja zamknięta, wysokość około 30cm.

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o średniotonowym glośniku w tych monitorach.

A tak ogólnie to jakie przetworniki stosował grundig w tych latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.