Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem jeszcze jedną wadę w moim egzemplarzu R30. Tuner miał stosunkowo spore zniekształcenia spowodowane działaniem układu muting (wyjście stereodekodera). Próby naprawy klucza tranzystorowego skończyły się niepowodzeniem. Przerobiłem do testów ten muting na układ z przekaźnikiem z bardzo dobrym rezultatem jednak w końcu postanowiłem wyrzucić przekaźnik i w ogóle odłączyć muting, co niestety powoduje pewne odgłosy przy przełączaniu funkcji tunera. Wolny przełącznik "mute" wykorzystałem do załączania dodatkowego przekaźnika włączającego filtr loudness . Można co prawda zostawić "mute" w opcji z przekaźnikiem a loudness załączać wyłącznikiem stereo (wtedy funkcja stereo będzie załączana tylko automatycznie, co wydaje się wystarczającym rozwiązaniem). Tak więc, do załączania loudness można spokojnie wykorzystać wbudowane fabrycznie przełączniki, godząc się z pozbawieniem pewnych opcji. Opcja załączania loudness pokazuje, że wcześniej rozwiązanie było kiepskie. R30 otrzymał także przeróbki do prawidłowej aplikacji RIS (CCI) i śmiga aż miło.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po grzebaniu w zakamarkach sieci wydaje mi się, że CCI polega na:

 

1. Odpowiednim ekranowaniu całej PCB i połączeniu jej z obudową.

2. Odsprzęganiu każdego stopnia wzmacniającego, a może nawet każdego elementu wzmacniającego

3. Odizolowaniu słabych sygnałów od zasilania (odpowiednio zaprojektowane PCB)

4. Jak najskuteczniejsza eliminacja działania RFI.

5. Prowadzenie masy na PCB (być może coś jeszcze oprócz pkt. 3- nie wiem jak).

 

 

Piszę o swoich domysłach w tym temacie- zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po grzebaniu w zakamarkach sieci wydaje mi się, że CCI polega na:

 

1. Odpowiednim ekranowaniu całej PCB i połączeniu jej z obudową.

2. Odsprzęganiu każdego stopnia wzmacniającego, a może nawet każdego elementu wzmacniającego

3. Odizolowaniu słabych sygnałów od zasilania (odpowiednio zaprojektowane PCB)

4. Jak najskuteczniejsza eliminacja działania RFI.

5. Prowadzenie masy na PCB (być może coś jeszcze oprócz pkt. 3- nie wiem jak).

 

 

Piszę o swoich domysłach w tym temacie- zapraszam do dyskusji.

1 i 4 można brać do rozważenia, masa też ... ale to jeszcze nie "serce" CCI. Poza tym są to bardzo ogólnie ujęte zagadnienia a CCI jest proste w budowie jak cep ale założę się, że nikt na naszym forum - poza moją skromną osobą - nie zna objaśnienia tego zjawiska od strony fizyki. Jeśli ktoś ma taką wiedzę stawiam butelkę dobrej whisky (odpowiedzi można przesłać tu lub na PW i akceptuję nawet uproszczone wytłumaczenie dwuwyrazowe, które dla profanów nic nie znaczy - byleby trafne ;) ).

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale założę się, że nikt na naszym forum - poza moją skromną osobą - nie zna objaśnienia tego zjawiska od strony fizyki. Jeśli ktoś ma taką wiedzę stawiam butelkę dobrej whisky (odpowiedzi można przesłać tu lub na PW i akceptuję nawet uproszczone wytłumaczenie dwuwyrazowe, które dla profanów nic nie znaczy - byleby trafne ;) ).

 

 

Zaczynamy zabawę w "ciepło zimno" :)

 

 

kondensator ceramiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się i ja do klubu z parką obudów zamkniętych Grundig BOX 730. Mimo wieku ( może właśnie dlatego :) zaskakują jakością dźwięku. Dwa 20 centymetrowe niskotonowce na aluminiowych koszach dają radę. Napędzam je z Onkyo A-R700. Może i nie schodzą zbyt nisko, ale barwą i przestrzenią jaką budują mogą zawstydzić nie jedne współczesne konstrukcje. I żeby było śmieszniej wyrwane na rupieciarni za przysłowiową flaszkę. Wytłumienie do zdjęcia wyjęte.

post-4429-037587600 1286555221_thumb.jpg

post-4429-058886100 1286555300_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wladl i cieszę się, że stary sprzęt sprawia tobie radość.

 

Jurek - nie ! Skup się na mechanice. Nie czytaj po internecie - wszędzie są brednie ... chyba, że na stronie Massimo - tam jak ktoś jest bystry może odrobinę wychwycić. Skup się na własnej obserwacji i zwróć uwagę głównie na mechanikę i dopiero w dalszej kolejności jej połączenie z elektroniką. Jasne, że kond. ceramiczne w układach grundiga odgrywają istotną rolę - np. na wejściach ... ale to nie RIS (CCI) ;).

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wladl i cieszę się, że stary sprzęt sprawia tobie radość.

 

Jurek - nie ! Skup się na mechanice. Nie czytaj po internecie - wszędzie są brednie ... chyba, że na stronie Massimo - tam jak ktoś jest bystry może odrobinę wychwycić. Skup się na własnej obserwacji i zwróć uwagę głównie na mechanikę i dopiero w dalszej kolejności jej połączenie z elektroniką. Jasne, że kond. ceramiczne w układach grundiga odgrywają istotną rolę - np. na wejściach ... ale to nie RIS (CCI) ;).

 

Ciepło zimno:

eliminacja efektu "dzwonienia" elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie to, choć Grundig zwracał uwagę i na tę sprawę. nie zgaduj, tylko obserwuj bardzo dokładnie co tam zrobiono.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie to, choć Grundig zwracał uwagę i na tę sprawę. nie zgaduj, tylko obserwuj bardzo dokładnie co tam zrobiono.

 

 

OK- doszkalam się.

 

Czy porównywałeś kiedyś granie Tripatha TA2024 z V1700?

 

Wydaje mi się, że ten cyfrowy projekt ma sporo wspólnego z CCI.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/Tripath/mXwtryv.pdf

 

 

Brak problemów z trafem, odkłócanie RFI zasilania i wejść (kondensatory i dławiki) wyjście masy na głośniki.

Niektóre wersje mają plastikową obudowę, inne aluminiową z zupełnym brakiem kontaktu z PCB i gniazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam używam v7000 bo jakoś się zgrał się z kolumnami i podoba mi się charakter brzmienia

 

A co to za klub miłośników starych Gundigów?

Bo nie słyszałem o firmie "Gundig"

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

 

A co to za klub miłośników starych Gundigów?

Bo nie słyszałem o firmie "Gundig"

 

Błąd w nazwie był już wyjaśniany, jeśli kol. chce bliżej zapoznać się z przyczynami jego powstania i brakiem możliwości naprawy - proszę dokładnie przejrzeć ten wątek.

 

2.

Wydaje mi się, że ten cyfrowy projekt ma sporo wspólnego z CCI.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/Tripath/mXwtryv.pdf

 

 

Brak problemów z trafem, odkłócanie RFI zasilania i wejść (kondensatory i dławiki) wyjście masy na głośniki.

Niektóre wersje mają plastikową obudowę, inne aluminiową z zupełnym brakiem kontaktu z PCB i gniazdami.

 

Ten projekt, w wersji pokazanej w linku, nie ma nic wspólnego z CCI.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt, w wersji pokazanej w linku, nie ma nic wspólnego z CCI.

 

 

OK- wyłażę z malin.

 

Zaczynamy zabawę od początku.

 

Rozgrzebałem ponownie ja220 i bacznie przyglądam się połączeniom PCB i obudowy:

połączenia są w 3 miejscach: na dwóch słupkach- kształtkach blachy oraz kabelkiem uziemiającym.

 

Górna pokrywa łączy się z dolną za pomocą blachowkrętów.

post-767-053465000 1287051978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy kabelkiem uziemniającym ? szukam go w głowie ale nie mogę sobie przypomnieć.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

nie miałem u siebie takiego kabelka zarówno w ja220 jak i V1700. oznacza to, że w tym miejscu połączona jest masa PCB z obudową. to nie jest rozwiązanie niezbędne do funkcjonowania (istnienia) CCI, choć może mieć wpływ na dźwięk - ciężko wyczuć i raczej stawiam na wadę takiego połączenia ... a może ten kabelek idzie na masę PCB poprzez kondensator ...?

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jest bezpośrednio przylutowany do masy PCB.

Kabelek jest zbędny i zachęcam do jego usunięcia, bo na logiczny wywód wprowadza niekorzystne zmiany.

 

A teraz dobre rady wujka Rambo. Postanowiłem odebrać trochę chleba Massimo, który za określone pieniądze sprawdza stary sprzęt Grundiga pod względem "kondycji" jak to sam ,określa. Kilka osób narzekało, że gramofony ps1020 słabo grają. Jest to na pewno shit jako całość, ale ma kilka fajnych rozwiązań i przy dość sporym nakładzie pracy może ładnie zagrać. Przede wszystkim, zalecam odpowiednią wkładkę i NOWĄ igłę typu NOS (do kupienia na ebay.de). Rodzaj wkładek i igieł podał Massimo, więc nie będę się powtarzał. Sprawy dotyczące siły nacisku i ustawienia wkładki też są ogólnie znane lub dostępne bez problemu w necie. Tu podam jeden szczegół, który warto sprawdzić i który należy do tzw. "zjawisk tajemnych". Mianowicie, często brak jest kontaktu elektrycznego ramienia i trzpienia na którym jest ono osadzone. Sprawdzić nie jest łatwo, bo taki kontakt teoretycznie jest za sprawą zastosowanych tam przewodów ale po ich odlutowaniu okazuje się, że trzpień nie ma połączenia elektrycznego z ramieniem. Sprawa leży w łożyskach dzięki którym ramię porusza się w pionie. Trzeba rozebrać to mocowanie poprzez wykręcenie dwóch śrub, na których osadzone jest ramię w łożyskach i spryskać łożyska "kontaktem". Po tym zabiegu jest już kontakt elektryczny trzpienia z ramieniem i całość, o której dumali i wymyślili konstruktorzy starego Grundiga zaczyna działać ;). Poza tym, żeby gramofon zagrał potrzebny jest b. dobry preamp dopasowany do danej wkładki. Sam zrobiłem preamp bez stosowania technologii CCI, który zagrał, jednak z bardzo rozbudowanym zasilaczem i drobiazgowym doborem elementów i samej konstrukcji. Szybciej i taniej wyjdzie więc zapewne dołączenie xv7500.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo

 

Czyli w V1700 kluczowe znaczenie mają blaszane podpory do PCB.

Jeśli tak, to rozumiem to na dwa sposoby:

1. Odpowiedni rozkład prądów w masie PCB/obudowy

2. Zsynchronizowane telepanie transformatorem PCB :)

 

widzę, że dalej możesz już iść sam .... (choć to dopiero początek góry lodowej); ten pkt 2 to domyślam się, że chodzi o żartobliwe przedstawienie zjawiska przedostawania się śmieci poprzez rdzeń transformatora na obudowę (jeśli tak, to i tu dobre podejście).

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od kilku dni jestem prawie szczęśliwym posiadaczem,CD-3 FineArts.Prawie bo czyta sobie płyty jak mu się podoba tj.nie rozpoznaje płyt,wysuwa szufladę po załadowaniu ,na wyświetlaczu pojawia się "disc" ,cd-r też nie bardzo domyślam się że laser,czy może jeszcze coś innego.Jeżeli to laser to czy ten jest odpowiedni http://www.lewandowscy.pl/sklep/product_info.php/products_id/181370 w sklepie dostanę również pilot:) ,i czy ogarnę wymianę sam,nie jestem elektronikiem.Czytałem jeszcze coś o regulacji talerzyka.Bardzo proszę o poradę.

foto:

post-23764-045670400 1287594647_thumb.jpg

post-23764-018530400 1287594696_thumb.jpg

post-23764-059440900 1287594759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład barbarzyńskiej naprawy Grundiga:

http://allegro.pl/grundig-v4080-dokladny-odpowiednik-sanyo-ja-220-i1284529905.html

 

To jeszcze tak źle nie wygląda rambo . Ludzie kupowali takie przypadki jak zmostkowany kanał lewy z prawym wyjścia .Grało mono na dwóch kanałach z jednego ;)i kupiony jako sprawny . Ostatnio miałem przypadek że tranzystory każdy z innej parafii sterujące wstawione bc211 cemi. Diody regulujące prąd dwie zmostkowane tylko jedna sprawna . Rezystory odleciały ale nie przepalone . Wmzcniacz wzbudzał trzaski na kanałach ale grał :) i ktoś kupił jako sprawny i myslał ze mu gniazda cincz szwankują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaki to jeszcze dobrze się naprawia a przy okazji, jak ktoś włoży w eksperymenty trochę pracy, można tranzystory mocy wymienić na zauważalnie lepsze ale wszystkie i na pewno nie na przypadkowe:). najgorzej naprawia się amplitunery, te są skopane na maksa i to niestety głównie przełączniki, które ciężko zastąpić. Czasami - jak w R30 są nawet knoty fabryczne, co odnosi się również częściowo do V30, bo mają paskudnie skonstruowane PCB wejścia wzmacniacza i są straszne przesłuchy pomiędzy podłączonymi źródłami.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje v30 ma przesłuchy na kości przełączającej. Jak ktoś używa tylko cd wtedy najlepiej na liniowym wejściu. Wyjście głośnikowe jest lepsze poziome. Amplitunery odstawiłem bo po 2012 analog może zniknąć z eteru.Po dwóch małych poprawkach zagra nie gorzej od v7000 które tez wymaga poprawienia . W v30 to jest fajne że pasuje do cd30 . Pobawiłem się cd30 bo jest naprawdę pięknie zrobiony bardzo zwarty i sztywny . Dźwięk był gorszy od cd7550. Mechaniki nie można całkowicie poprawić taka konstrukcja .Ale innymi zabiegami zachowując 100% oryginalność można uzyskać taki sam dźwięk jak z 7550 oryginał. Cd 30 korzysta z najmłodszej płytki tej serii philipsa cd 100 . Było trzy wersje które słuchałem Ta weszła na przełomie wprowadzenia cd101 ale końcówka 100 też je miała ., Wykorzystywał też ją Meridian w MCD ale cdm1 .Grundig został przy cdm0 ale dał płytkę dac z 101.Można ją poznać po kolorze białym od elementów . Żadnych dodatkowych układów jak w przypadku starszych wersji . Ponieważ jest to model kolekcjonerski chciałem zachować oryginalność , a zarazem dźwięk przynajmniej jak cd7550. Wyszedł fajny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje v30 ma przesłuchy na kości przełączającej. Jak ktoś używa tylko cd wtedy najlepiej na liniowym wejściu. Wyjście głośnikowe jest lepsze poziome. Amplitunery odstawiłem bo po 2012 analog może zniknąć z eteru.Po dwóch małych poprawkach zagra nie gorzej od v7000 które tez wymaga poprawienia . W v30 to jest fajne że pasuje do cd30 . Pobawiłem się cd30 bo jest naprawdę pięknie zrobiony bardzo zwarty i sztywny . Dźwięk był gorszy od cd7550. Mechaniki nie można całkowicie poprawić taka konstrukcja .Ale innymi zabiegami zachowując 100% oryginalność można uzyskać taki sam dźwięk jak z 7550 oryginał. Cd 30 korzysta z najmłodszej płytki tej serii philipsa cd 100 . Było trzy wersje które słuchałem Ta weszła na przełomie wprowadzenia cd101 ale końcówka 100 też je miała ., Wykorzystywał też ją Meridian w MCD ale cdm1 .Grundig został przy cdm0 ale dał płytkę dac z 101.Można ją poznać po kolorze białym od elementów . Żadnych dodatkowych układów jak w przypadku starszych wersji . Ponieważ jest to model kolekcjonerski chciałem zachować oryginalność , a zarazem dźwięk przynajmniej jak cd7550. Wyszedł fajny zestaw.

Dokładnie tak jest jak mówisz z V30 ale do tego jest jeszcze podły druk z dużymi pojemnościami a one odgrywają tam bardzo dużą rolę (sprawdzałem). Podobną kość przełączającą (te same parametry i ta sama firma) zastosowano w Onkyo 9211 ale tam jest o tyle lepiej , że ścieżki sygnałowe ciągnęli pomiędzy masą i to dało zupełnie dobre efekty. Najśmieszniejsze, że w amplitunerze R30 tuner jest włączony na stałe w środku i zawsze go słychać :) Jest i na to rada ale to wymagało już przeróbki (ciągłego mutownia tunera podczas korzystania z innych źródeł). Te dwie małe poprawki w V30 już dawno zrobiłem w swoich modelach;). Swoją drogą cały czas się zastanawiam czy wiesz na czym polega "myk" od strony jego istoty ... a co do "poprawek" to na pewno mamy takie same, zresztą chyba jako pierwszy w RP poszedłeś we właściwym kierunku jeśli chodzi o te błędy. Co do cd 30 to zazdroszczę i postaram się go kiedyś kupić - piękna maszyna. To, że udało Ci się zrobić cd 30 bez mechaniki to ciekawa informacja. Tak jak już kiedyś mówiłem te inne "sposoby" jakby współdziałają z CCI.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A9211 pozbyłem się tego układu omijając go . On na dźwięku zostawia piętno w postaci dodatkowej Kotary . Wybrałem ten wzmacniacz długo przed poznaniem grundiga i zmodyfikowałem go według swojej wiedzy. Pewnie zauważyłeś podobieństwo w amplikacji z v1700. Ale po poznaniu wzmacniaczy grundiga nie muszę nic robić przy 9211 .To co kiedyś zrobiłem wystarczy. Wzmacniacze Grundiga i Sanyo są fajne bo tanie i bardzo dobre . Ich minus to nieco mała moc . Mam już wzmacniacz który wejdzie do tej rodziny . Już pisałem o tym. Model i markę podam po zakupie drugiego , ponieważ testy finałowe zawsze muszą być w asyście oryginału . Mam na razie tylko wersje GAT. Tak samo z cd-kami . Będzie ich sporo . Wszystkie zawsze testuje w asyście systemów oryginalny grundiga z różnymi kolumnami i systemami z urządzeniami GAT , żeby mieć rozeznanie w transparentności z poszczególnymi zestawami systemowymi. Zawsze to czynię z okablowaniem odpowiednim , ale tutaj opracowałem własny sposób dobierania. Kupując następny cd wiem ze będzie pasował tutaj mam własny klucz i nie pomyliłem się ani razu.

Lista jest w przygotowaniu z podziałem na grupy poziomu jakości i transparętności . Oraz wersje GAT. Jeszcze może być grupa cd słabszych , ale możliwych do poprawienia . Jeszcze formy dokładnie nie przemyślałem , chcę żeby było bardzo czytelnie. cd30 można zrobić ale mechanika to upchana magnezowa ramka.Zabiegi mojego warsztatu dały efekt. Pewne różnice są tonalne , ale ja wiesz i 7550 też są dwie wersje i tez maja trochę inny dźwięk. Jedno jest pewne głośniki grundiga raczej będzie trudno zastąpić ;) inne człony można nad tym pracuję ponad rok i są już efekty.Oczywiście Grundiga elektronika jest nadal w moim zainteresowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A9211 pozbyłem się tego układu omijając go . On na dźwięku zostawia piętno w postaci dodatkowej Kotary . Wybrałem ten wzmacniacz długo przed poznaniem grundiga i zmodyfikowałem go według swojej wiedzy. Pewnie zauważyłeś podobieństwo w amplikacji z v1700. Ale po poznaniu wzmacniaczy grundiga nie muszę nic robić przy 9211 .To co kiedyś zrobiłem wystarczy. Wzmacniacze Grundiga i Sanyo są fajne bo tanie i bardzo dobre . Ich minus to nieco mała moc . Mam już wzmacniacz który wejdzie do tej rodziny . Już pisałem o tym. Model i markę podam po zakupie drugiego , ponieważ testy finałowe zawsze muszą być w asyście oryginału . Mam na razie tylko wersje GAT. Tak samo z cd-kami . Będzie ich sporo . Wszystkie zawsze testuje w asyście systemów oryginalny grundiga z różnymi kolumnami i systemami z urządzeniami GAT , żeby mieć rozeznanie w transparentności z poszczególnymi zestawami systemowymi. Zawsze to czynię z okablowaniem odpowiednim , ale tutaj opracowałem własny sposób dobierania. Kupując następny cd wiem ze będzie pasował tutaj mam własny klucz i nie pomyliłem się ani razu.

Lista jest w przygotowaniu z podziałem na grupy poziomu jakości i transparętności . Oraz wersje GAT. Jeszcze może być grupa cd słabszych , ale możliwych do poprawienia . Jeszcze formy dokładnie nie przemyślałem , chcę żeby było bardzo czytelnie. cd30 można zrobić ale mechanika to upchana magnezowa ramka.Zabiegi mojego warsztatu dały efekt. Pewne różnice są tonalne , ale ja wiesz i 7550 też są dwie wersje i tez maja trochę inny dźwięk. Jedno jest pewne głośniki grundiga raczej będzie trudno zastąpić ;) inne człony można nad tym pracuję ponad rok i są już efekty.Oczywiście Grundiga elektronika jest nadal w moim zainteresowaniu .

 

 

 

he .... część dot. wpisu cd 30 "pojąłem" - wszystko jasne:). Jeśli chodzi o podobieństwo w amplikacji z v1700 to jasne, że jest i to twoja duża zasługa w tym odkryciu, jednak - jak wspomniałeś - nie zaaplikowałeś "serca CCI" a ja to potem zrobiłem z czystej ciekawości, co jest b. łatwo wprowadzić akurat w tym wzmacniaczu. Scalak wejściowy też ominąłem, jak wiesz, przekaźnikiem w jednej pozycji - "cd". U Ciebie jest w tej konstrukcji spora zaleta - trafo na zewnątrz i występowały też zupełnie odmienne problemy i tuning mógł się mocno różnić. A kolumny to tak - tu sobie dopuściłem kupując kilka modeli grundiga.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 9211 ma może w szczątkowej formie "CCI" powstał z dwanaście lat temu , ale gra świetnie. Nie chcę go zmieniać bo on potwierdza pewną regułę, zarazem pewien sentyment. Na nim stroiłem takie cd-ki jak Grundig cd-9009 Marantz-94 Philipsy-960 . Słyszałem co stroję , że dany model jest gotowy i potem w salonach w testach na innym sprzęcie grały lepiej od cd z półki za 20-25kzł. Testujący woleli barwę moich "GAT".

W głowie są zakodowane próbki brzmień podpinanych odtwarzaczy. Podpinając teraz inne można prosto ocenić. To kawałek historii. Jest ciekawostka z Grundigiem bo jako pierwszy cd-7500 zagrał w tym systemie dobrze ( no wyjątek przetwornik Audionote). Żaden inny wcześniej oryginalny nie "GAT" integrowany cd nie miał tak prawidłowej i naturalnej barwy w stosunku do mojego Arcama "GAT" i dlatego zainteresowanie Grundigiem . Inne aspekty jak scena czy bas ,głębia są gorsze od Arcama ale barwę miał podobną . Ja stworzyłem własny sposób na audio GAT a "CCI" jest tylko jednym z problemów które w mniejszym lub większym stopniu można zrealizować w innych konstrukcjach . Czyli mój system na 0onkyo ( nie "CCI") lubi i gra dobrze z cd-kami "CCI" ,ale i z cd-kami "GAT" . Systemy grundiga z "CCI" dobrze graja z cd-kami GAT i niekoniecznie mają "CCI". Oczywiście jak jest możliwość mogę zrobić jedno i drugie :) to w niczym nie szkodzi aby urządzenie mało cci i gat . Moje ostanie prace i poszukiwania skoncentrowały się na innych zjawiskach też istotnych na barwę a nie związanych z "CCI" ani sposobami które opracowałem wcześniej "GAT". Lata przed Grundigiem dały sporo doświadczeń bo barwę jaka uzyskiwałem była na wyższym poziomie niż oryginalny system grundiga "CCI" . Teraz w fazie poszukiwań znalazłem kilka nowych faktów technicznych mających znaczący wpływ na barwę i szczerze mówiąc teraz to mnie dopiero wciąga ;). "CCI" lubi się z "GAT" i z wzajemnością ;)

 

Trzeba wykorzystywać cała wiedzę jaką zdobyłem przez dwadzieścia pięć lat . Poznając cci było tylko rozszerzeniem wiedzy która już miałem. Nowe poznane elementy to nietypowe zastosowanie technik HF w audio i kilka nietypowych zabiegów które znacząco poprawia brzmienie .Proste a genialne . Dobrze że Massimo to wyśledził , bo tak do dzisiaj pewnie nikt by nie miał pojęcia że tak można . Grundig przez co były zapomnianym producentem audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konstrukcji konstrukcji 9211. Według mojego projektu DCAUDIO zrobił ale trafa zamontował w środku dwa nie cci :) . On przerzuca sporo bardzo drogiego sprzętu. Pisał że wzmacniacz broni się dzielnie wiadomośc z dzisiejsego dnia ;) nawet w wysokim pułapie cenowym , ustępując tylko nielicznym rodzynkom. Właśnie zamierza trafa przenieść do innej obudowy i będzie jeszcze lepiej :)Ja ten wzmacniacz zrobiłem pod Radmory ls30 i kable QED FLAT silver 12 . Regulacja barwy została usunięta właściwie to koncówka z regulacja głośności na pilota . Gdybym go robił teraz pewnie zrobiłbym inaczej. Jestem przyzwyczajony że nawet ten sam model robię inaczej jak mi nie chce wejść zadana barwa dla systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.