Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Większość ludzi zadowala się dźwiękiem z laptopa, smartfona, ewentualnie boomboxa, jeszcze innych zadowala zestaw komputerowy z duży subem - żeby dobrze waliło. Następna grupa, to już szukająca zestawu stereo w różnych półkach jakościowych, a ostatnia to grzebacze DIY, nie wspominając o miłośnikach koncertów. Znam ludzi, którzy słuchają z laptopa i odbierają przekaz muzyczny nie zwracają uwagi na jakość i są zadowoleni, a znam też takich, których już nic nie zadowala, a mieli naprawdę grube klocki. Najważniejsze, żeby każdy był zadowolony i przede wszystkim słuchał muzyki, a nie sprzętu, bo audiofilizm to choroba.

Zgadzam się, ze audiofilizm to choroba. Faktycznie ci ludzie nie słuchają muzyki tylko skupiają się na szczegółach, co jaki sprzęt przeniesie. Słyszą jak motylek puści bączka lub kiedy bąk puści motylka i przy tym jak wspaniale zatrzepocze skrzydełkami. Czasem bardziej lewym. Chore to. Co oczywiście nie znaczy , że wszystkie sprzęty grają tak samo. No , ale o tym wiemy. Grundzio gra tak, że jak dla mnie wystarczy. Mam tu wszystko. Dynamikę, barwę i takie inne tam. Pozdrawiam miłośników Grundiga. Wesołych Świąt życzę.

Edytowane przez betar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amlitunerek R30 gra tak przyjemnie że aż żal go wyłączyć.Słucham dość cicho więc ten loudness az tak nie przeszkadza.Regulacja bass i treble pozwala cos tam wyrównać.Na włoskich stronach miłosników grundiga piszą o wyłączeniu tego podbicia .Jeden sposób to jakieś zworki a drugi wylutowanie jakiś kondów i tez zworki.Nie mam dostepu do zdjęć i nie mogę się zalogować na te strony.Ma ktoś jakieś wiadomości na ten temat ?

Urządzenie jest bardzo sympatyczne ,niewielkie i brzmi super.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchuję sobie w wolnych chwilach mój główny i na razie prowizoryczny system grundig+philips.Nie mam jeszcze kabli głosnikowych z epoki .Koszt całościowy sprzetu to 1 kzł.Jak wiadomo jest to sprzęt z niemieckich śmietników ,kontenerów ze złomem i bazarów z warzywami.Więc mozna nabyć te graty w cenie złomu.

To najgorzej wydane pieniadze w moim zyciu na sprzet audio.Nie mogłem gorzej wtopić kasy.Na płycie Madonny -Music (takie nowoczesne rytmy ) dzwięki pojawiaja się przed moim nosem , za głową .Scena muzyczna za duża .A nawet u sąsiada chyba gra.Nie da rady tego słuchać.Przeszkadza muzyka w innych czynnościach codziennych.

W kawałkach akustycznych talerze perkusyjne za realnie brzmią ,słychać jakieś falowanie powietrza i dzwięku. Rozprasza.

Można bezbłędnie rozpoznać ustawienie perkusji i rodzaj bebna a nawet próbować zgadnąć jakie firmy sponsoruja perkusiste.

Gitary mają jakieś dziwne struny jak prawdziwe.

Podobno można jeszcze gorzej zepsuć ten dzwięk przez jakies modyfikacje voodoo cci .

Kolumny 850 prof to już zupełna padlina audio.Po pierwsze sa za tanie obecnie.Po drugie nie ma do nich dedykowanych kolców ( a może kolcy) za 1000 zł sztuka.No i gdzie modny egzotyczny fornir.Lepiej grają z maskownicami a to juz niemodne.Nie mogą w takim stanie grac muzyki i nie grają jakby co.O reszcie tych gratów nie ma nawet co pisać.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamiroquai-A Funk Odyssey.Warto sprawdzić na grundigach.Pierwszy utwór wymiata .Nie ma przestrzeni i fajerwerków nagranych w studio to zestaw grundig tego nie zmieni.Nagrali w studio ludzie zwykłe stereo to gra między kolumnami bez żadnych udziwnień.Natomiast jak są juz fabrycznie na płycie jakies elektroniczne hokus pokus to sie wiele dzieje.I przyznam szczerze że takiego fajerwerku stereo za takie pieniądze nie słyszałem. Nawet nie wnikam już czy góra taka czy siaka i średnica owaka.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza w temacie.

Mam nowe (stare) klocki grundiga do kolekcji. Amlituner R1750 ,kolejny V7000 oraz tunerek T7500.

Amplituner jest bardzo ciekawy .Dzwiękowo zupełnie inny niż wzmacniacz V7000 .Idzie zdecydowanie w ciepłą stronę.Trochę przybrudzony brzmieniowo ale jest to energetyczne granie grundiga.Tak mi sie kojarzy ostatnio brzmienie tych gratów-energetycznie , prądowo z prawdziwa energią i realizmem.Wszystkie moje pozostałe radia (saba ,telefunken itp) grają jak zza koca przy tym śmiesznym r7150.Super sekcja tunera ,łapie wszystko i zawsze stereo.Tak jak w starym R35.Tzw panorama stereo niestety dość wąska.Ale już innych radyjek nie wyciagam na razie gra grundig i zostaje.

Kolejny V7000 gra lepiej niż mój wczesniej kupiony.

Tuner jedzie dopiero.

Wszystko w cenie ok 400 zł i sa to bardzo udane zakupy audio.

Najgorzej z kolumnami.Dobrych modeli niestety brak a jak sa to albo drogie lub poniszczone.Miałem 650 box professional dwa dni ale sprzedałem jednemu koledze.Napalił się.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sobie wyprowadzać sygnał z tunera r7150 po wyjściu do magnetofonu do innego wzmacniacza np v7000 ten lepszy lub ja 220. Porównaj sobie z T7500 . To bardzo barwny tuner z R7150 lepszy od marantza z serii z oscyloskopem który tez jest fajny. V7000 są bardzo nierówne i mają błędy . Wymagają innego strojenia i innych kabli do kolumn przejrzystych jak 650 czy większych 1500. Dobrze zestrojony v7000 gra tak samo ciepło jak v1700 z 650 czy 300 ,400 350 . Zły v7000 gra suchawo i na średnicy drażniąco mało barwne z pewnym brudnym nalotem na wyższej średnicy . Najbardziej to słychać na przejrzystych kolumnach które pokazują wszystkie brudy .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie połączyłbym cechy r7150 z v7000 i byłoby idealnie.R 7150 jest muzykalny i energetyczny a v7000 wyrafinowany i kulturalny brzmieniowo.Wszystko to oczywiście w połączeniu z 850 box profesionall. Na pewno w V7000 jest potencjał.Realizm , przeźroczystość itd.

Greg nie wiesz może jak usunąć loudness w r30 ? Podobno operacja na 10 min.

Sugerujesz że tuner z r7150 zagra jak t7500 lub lepiej ? Ciekawe i na pewno porównam obydwa.

Odnosnie marantzów to ludziska kupują dla wyglądu te klocki .Staremu amlitunerowi grundiga r 35 ( jak będzie po odpowiednim przeglądzie) podpietemu pod np. 850 professionall podskoczy mało jaki marantz.No chyba że te top kolosy .Ale tych nie widziałem na żywo nawet.Miałem dwa średnie ampli marantz .

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

to mój pierwszy post, chociaż śledzę forum od prawie trzech lat. Dzięki poradom tu znalezionym udało mi się skompletować i w miarę zestroić kilka zestawów bazujących na Grundigu i za to wszystkim forumowiczom bardzo dziękuję.

No ale do rzeczy. Kupiłem ostatnio Sanyo JA366 i chciałbym się dowiedzieć czy jest on tak samo dobry jak osławione JA220 czy 224 bo wydaję mi się, że jest zrobiony na tej samej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

to mój pierwszy post, chociaż śledzę forum od prawie trzech lat. Dzięki poradom tu znalezionym udało mi się skompletować i w miarę zestroić kilka zestawów bazujących na Grundigu i za to wszystkim forumowiczom bardzo dziękuję.

No ale do rzeczy. Kupiłem ostatnio Sanyo JA366 i chciałbym się dowiedzieć czy jest on tak samo dobry jak osławione JA220 czy 224 bo wydaję mi się, że jest zrobiony na tej samej płycie.

Wrzuć zdjęcie środka. Na podstawie tego co widzę w sieci, to powinien być gorszy od ja220, ale nie wiem ile.

Z tego co widzę ciężko w 100% ocenić, ale chyba też ma CCI. A przynajmniej jakąś część CCI (szczególnie w odniesieniu do części mechanicznej).

Edytowane przez Pawel8610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchuję sobie tuner 7500. Fajne urządzenie .Ładny i solidny.Dźwiękowo jest bardzo grundigowo.Po połaczeniu kablem chinche z v7000 (wejscie -monitor/cd )grał trochę plastikowo i bez tego soku w brzmieniu plus marny basik.Po podłaczniu krótszym kabelkiem din do wejscia dla tunera w v700gra ciepło ,rasowo.Może długośc kabelka , rodzaj drutu lub typ wejscia decyduje.Nie wiem .Spokojnie na mniej podbitych i skompresowanych stacjach można słuchać radia zamiast cd.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, może być coś na rzeczy z tą długością.. mam akurat u siebie oryginalny kabel od sanyo ja 220 i dedykowanego tunera do tego modelu - mój kabelek ma długość 50 cm (ten czarny ma długość 1.5m). Nie testowałem jak gra tuner, nie słucham radia po prostu.

post-22191-0-54387100-1420195160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do złożenia trzeciego systemu grundiga myślę o V5000 kolumny SL1000 tuner R7150 i cd7000. Moje obecne systemy to V1700 +T1700 +BOX400+CD TECHNICS SL-P1, a drugi to V7000 +KOLUMNY CANTON LE-600 +CD DENON 1020 +TUNER 7500 wszystko trochę grzebnięte. Ciekawy jestem waszych opinii na temat V5000-kiedyś go słyszałem ale nie pamiętam jak gra...

 

A z kabelkami cinch to jest tak- kupuje 1 metrowe i robię z nich 2 po pół metra i zawsze lepiej grają.

Edytowane przez jakub102

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry znajomy, zajmuje się renowacją gitar. Więc znakomicie zna się na nakładaniu kolejnych warstw lakierów. Pomyślałem jakiś czas temu żeby wysłać mu moje box 650, i efekt jest na prawdę powalający. Wygląda to jak fortepian i gra jak fortepian. Polecam serdecznie. Link do strony: http://bouwerguitars.com/

 

dla zainteresowany wyślę zdjęcia na priv, bo nie potrafię ich tutaj dodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry znajomy, zajmuje się renowacją gitar. Więc znakomicie zna się na nakładaniu kolejnych warstw lakierów. Pomyślałem jakiś czas temu żeby wysłać mu moje box 650, i efekt jest na prawdę powalający. Wygląda to jak fortepian i gra jak fortepian. Polecam serdecznie. Link do strony: http://bouwerguitars.com/

 

dla zainteresowany wyślę zdjęcia na priv, bo nie potrafię ich tutaj dodać :)

 

Marcin - dodaj go najlepiej tutaj - tylko opublikuj wcześniej na jakiejś stronie z galeriami zdjęć np Picassa lub G+ i wklej link do tego zdjęcia ... możesz je wrzucić na audiostereo do swojego profilu (jest tam z lewej opcja galeria zdjęć) ... dasz radę ;-)

 

PS

czyżby kolejne warstwy lakieru fortepianowego powodowały lepsze brzmienie fortepianu z tych Boxów? ;-)

Edytowane przez reart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/102822876957084933620/albums/6100513685689658945/6100513697322647058?banner=pwa&pid=6100513697322647058&oid=102822876957084933620

 

nie najlepsze zdjęcia, ale taki aparat mam tylko. A dźwięku oczywiście to nie zmienia, bo i po co. Kolumny jak grają, większość tutaj wie.

Moje miały kiepską okleinę, co mnie osobiście drażniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze były 850aprof opisywane ,box 1500aprof itd Tylko seria 650prof i 550prof 450prof nigdy nie powstała z literą a , Jak widać już sama prof wygląda jak 850a prof. Jak ktoś uproszczał nazewnictwo to znaczy ze jeszcze zbyt mało interesował się grundigiem . Wcześniej podałem listę modeli jakie i w jakach latach były produkowane .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google....876957084933620

 

nie najlepsze zdjęcia, ale taki aparat mam tylko. A dźwięku oczywiście to nie zmienia, bo i po co. Kolumny jak grają, większość tutaj wie.

Moje miały kiepską okleinę, co mnie osobiście drażniło.

 

wyglądają rewelacyjnie, piękna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google....876957084933620

 

nie najlepsze zdjęcia, ale taki aparat mam tylko. A dźwięku oczywiście to nie zmienia, bo i po co. Kolumny jak grają, większość tutaj wie.

Moje miały kiepską okleinę, co mnie osobiście drażniło.

 

Marcin - co prawda zdjęcia średnie ale po renowacji wyglądają jak milion dolarów ! Gratulacje - zdradź tylko ie taka operacja plastyczna u mistrza gitary kosztuje? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś łączył może kolumny lub cd grundig z wzmacniaczami firmy denon.Seria 777 ,757,737.Cos mi tam w głowie chodzi w związku z wzmacniaczem dual 1460.Tego grata produkował chyba denon dla duala w tym samym okresie czasu.Może trop błędny zupełnie ale nigdy nie wiadomo. grundig najlepszy do grundiga ale nie wszystko przetestowano jeszcze.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś łączył może kolumny lub cd grundig z wzmacniaczami firmy denon.Seria 777 ,757,737.Cos mi tam w głowie chodzi w związku z wzmacniaczem dual 1460.Tego grata produkował chyba denon dla duala w tym samym okresie czasu.Może trop błędny zupełnie ale nigdy nie wiadomo. grundig najlepszy do grundiga ale nie wszystko przetestowano jeszcze.

Kiedyś miałem podpiętego Duala cv1260 do koumn grundiga box 850a prof i uważam, że to bardzo dobry wzmacniacz, a dodatkowo można nim napędzić wymagające mocowo kolumny, bo ma sporą moc. Od jakiegoś czasu gra u kumpla z podłogówkami firmy focal, które właśnie potrzebują coś mocniejszego. Cv1460 to chyba to samo tylko o jeszcze większej mocy, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual 1460 miałem swego czasu. Pamiętam ze grał szybkim , neutralnym dźwiękiem .Niestety miał awarię techniczną której nie usunąłem bo sie nie znam i wywaliłem go po jakimś czasie ostatecznie do kontenera na złom.No ale dawno temu ceny na allegro bywały 30 lub 50 zł za ten wzmacniacz.To był podobno produkt firmy denon własnie a te wzmaki 777 ,757 denona fajnie oldskulowo wyglądają a może i dobrze grają przy okazji.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1460 i 1462 i nie sa tak dobre w oryginale jak dobra wersja v7000 czy v1700 czy sanyo v220,224 .Brakuje mu nie co barwy i naturalnego spokoju . Przy odpowiednich zmianach jest możliwość dostrojenia ich do poziomu Grundiga , ale to system decyduje jaki cd i kolumny. Denon może ma ze dwa modele rokujące na dobre spasowanie , ale wolałem się zająć NAD które w prostszy i tańszy sposób uzyskują znakomity dźwięk. Nad też w ramach jednego modelu ma wiele brzmień , podałem jaki jest najlepszy , ale w oryginale jest mniej przejrzysty i wolniejszy na basie , nie co oleisty do v1700. . Po strojeniu jest w czołówce barwy i ekspresji zwłaszcza na głośnikach 650prof wraz z cd7550 i kablami gat. Z wersji oryginalnych grundiga i sanyo jest jeden sanyo który nie wymaga modyfikacji , reszta też wymaga poprawek do uzyskania większej przejrzystości i ekspresji bo barwa jest ok. W innych konstrukcjach przeważnie trzeba poprawiać barwę oprócz nad 3020 i 3030 gdzie trzeba poprawiać przejrzystość .

 

Nad 3045 jest zbliżony do 3030 ale w pewnym stopniu gorsza barwa i większa moc . Ampli 7030 nie sprawdzałem może mieć potencjał ale nie jest to pewne. Jeżeli w ramach jednego modelu są takie różnice to z ampli może też być sporo inaczej Po drugie jakoś nie przepadam za wkładaniem do moich systemów amplitunerów Jeżeli ktoś ma i chce sprawdzić mogę sprawdzić ale kupować raczej nie będę. Jeżeli Nady to tranzystory mocy RCA Motorole są jeszcze mniej przejrzyste .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oprócz gratów grundiga trzy inne amplitunery basf ,telefunken i saba.W połaczeniu z kolumnami 850a grają one jak zza koca .Zmulone lekko granie i nie brzmi to dobrze. Dobrze graja z 850a professional tylko amlitunery grundiga.Najlepiej wypadł stary R35 ,dość dobrze R7150 i mam jeszcze R30 .

Ciekawa sprawa jest z tym r7150 .Lepiej mi gra połaczenie R7150 z philipsem cd 150 niż ten sam cd150 z v7000.

Z tymi grundigami też jest dość śmiesznie.Trzeba łączyć modele z różnych serii i różnych okresów.Np do cd 7550 dedykowano inne wzmaki i kolumny niż te opisywane tutaj.Najlepsze kolumny wyprodukowano w latach 70-siatych. Elektronikę w latach 80-siatych.No i jeszcze okazuje sie że to sanyo np

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.