Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam panowie pytanie a w zasadzie prośbę.

 

Od długiego czasu obserwuje wątek, czytam, jednak do tej pory nie udało mi się posłuchać całego kompletu. Kiedyś było organizowane spotkanie na które się nawet zapisałem ale chyba jednak nie doszło do skutku.

 

Czy ktoś z Was dysponuję modyfikowanym zestawem GAT najlepiej w okolicy Wrocławia? (chociaż nie wykluczam też dalszej czy bliższej wycieczki)

 

Gdyby ktoś z was dysponował chwilką czasu i zaprosił mnie pod swój dach na krótki odsłuch oczywiście za dobrą butelkę lub inny dowód wdzięczności byłbym niezmiernie usatysfakcjonowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj w ramach eksperymentu złożyłem zestaw z moich vintagowych gratów, stojących na strychu. W skład zestawu wszedł niedoceniany wśród fanów wzmacniaczy Sanyo i Grundiga wzmacniacz Sanyo JA 2503, kolumny JBL L36 Decade oraz dzielone źródło w postaci odtwarzacza DVD Kiss DP 1000 i przetwornika C/A na kości TDA 1541 według projektu traxmana (KIT AVT 5385). Skądinąd słuchałem tego zestawu w towarzystwie kolegi jjurka z tutejszego forum (dzięki za regulacje biasu we wzmaku Sanyo !!!), który swego czasu ćwiczył dość intensywnie zestaw na bazie Sanyo JA220 i kolumn bodajże Grundig BOX 650 Prof. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że zestaw Sanyo/JBL może i nie ma w sobie wielu audifilskich smaczków, chociażby w aspekcie umiejętności budowania szerokiej i głębokiej sceny dźwiękowej, czy scena dźwiękowa nie jest napompowana powietrzem jak w typowych zestawach audiofilskich, tym nie mniej fan ze słuchania zestawu Sanyo/JBL jest ogromny, a to za sprawą bardzo naturalnych, bogatych w składowe harmoniczne barw instrumentów akustycznych, gładkich, dużych, mocno wypchniętych do przodu, namacalnych wokali czy dynamice świetnej zarówno w skali mikro jak i makro. Te aspekty brzmienia tj. bogata barwa, dobrze zaznaczona dynamika, ogólnie pojęty duży, namacalny dźwięk sprawia wrażenie obcowania z muzyką na żywo, oczywiście w pewnych granicach, ale wrażenie uczestniczenia w koncercie live jest naprawdę silne, a więc coś czego nie ma w przypadku wielu audiofilskich zestawach, cyzelujących każdy detal, tudzież oddających w holograficzny sposób scenę nagrania, a pomijających to co daje największy fan z muzyki jakby słuchanej live, ale we własnym domu. Polecam w/w zestawienie, dla mnie na tyle jest ono fajne, że cały ten hi end, gonienie króliczka to jeden chu.. Kiedyś nie było hi endu, było tylko porządne hi fi… ja więc wybieram hi fi, ale to porządne z przed 30 – 40 lat…

Pozdrawiam

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Moje sugestie do ulubionych głośników pasywnych serii prof i TL .

Korzystne konfiguracje z wzmacniaczami z listy polecanych .

Oczywiście można wszystko ze wszystkim i tak robiłem , ale jedne wzmacniacze bardziej pasują do konkretnego modelu głośnika . Wzmacniacze pod katem strojenia , W oryginale może byc różnie . Należy brać tez pod uwagę odtwarzacz cd .

 

 

Grundig v1700 GATbox 650prof, 850aprof[

Grundig v7000GAT box650prof 850aprof ,1500aprof,2500aprof

Sanyo ja220,ja224 GATbox 650prof

Denon cv1460 ,cv1462GAT box850aprof,1500aprof,2500aprof

NAD 3020 * GATbox650prof

NAD 3030 * GATbox650prof, 850aprof , telefunken tl800

Nordmende pa1000*,pa1340* GATbox850aprof

Sansui AUG90X box650prof

Sansui au117*GAT box650prof

Rotel ra820 * GATbox650prof , telefunken tl800

 

Przy nazwie gwiazdka * - oznacza odpowiednią wersję wzmacniacza z wielu produkowanych

Sansui AUG90x i Sanyo JA w jednej wersji nie wymaga korekt .

 

v7000 jest bardzo nierównym wzmacniaczem trafiają się od razu źle grające ,ale też są które grają ładnie . Przyczyny techniczne.

 

Mniejsze głośniki które mam z listy polecanych box Grundiga wymagają więcej odsłuchów żeby podać korzystny wzmacniacz z wyżej wymienionych . Oczywiście podana lista może się zmieniać i rozszerzać w czasie to nieuniknione . To zjawisko rozwojowe oparte na doświadczeniach odsłuchowych i technicznych.

 

Przykładowe całe systemy sprawdzone odsłuchowo z cd były podawane , wiec można samemu dobierać zestawienie .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rodziny dołączyły box 350 miałem wątpliwości po wyglądzie -małe i lekkie jak z mini wieży- ale po włączeniu z v1700 i denon dcd 1100 dźwięk rozwiał wątpliwości- na dzień dobry kasuje wszystkie budżetowe konstrukcje typu rotel. Kabelki oryginalne cena 250 zł. Ciekawe jak zagra po tuningu...

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mojej rodziny dołączyły praktycznie nowe box 353.Cieplejsze i łagodniejsze od np box mini 320 .Dość ciekawe brzmienie ale odstają trochę pod względem np.przekazu głosu ludzkiego od innych.Fajny basik .Łączę te box 535 z amplitunerem r7150.Powinno byc kiepsko w taki zestawieniu ale mi sie najbardziej podoba .Hitem u mnie jest nadal jest box 550 prof połączone z saba telewatt tr60 +cd philips 150 +tuner t 7500.Naprawdę piękne granie.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mówi posiadacz zestawu 650 prof, Sanyo JA220 i B&O CDX. System bawi mnie wielce, ale problem mam z pomieszczeniem i ogólnie adaptacją (bo to pokój dzienny i kobieta protestuje ;)) więc wszystko odbywa się małymi krokami

 

A przy okazji poszukuję elektronika z pasją, który naprawi mi mój długo wyczekiwany, ostatecznie kupiony jako niesprawny, wzmacniacz SUGDEN A48 mkII. Myślałem o Grzegorzu, ale mam obawy, że Grundigi w wszelkich maściach absorbują jego czas szczelnie do granic. Naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mój kolega zamierza kupić sobie jakiś amplituner grundiga. Nie kupuje brzydkiego sprzętu więc pomyślałem o serii r 25, r 35, r 45. Chciałbym wiedzieć co o nich sądzicie, czym się między sobą różnią? A może gra nie warta świeczki? Są też takie z oznaczeniem np. R 35a , czym one się różnią?

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobre sa 650prof ;lepsze od najlepszej wersji klonów 3|5a bbc które w wielkiej okazji mozna kupić za 4kzł i to tylko w Polsce. W GB raczej powyżej 1000Ffuntów .Cena 650prof to wielki śmiech i tylko dlatego że nie stały się legendą [pomimo ze graja lepiej .

 

Porównywane do avangarde za 35vtys euro były gorsze w pewnych aspektach ale chyba to usprawiedliwione na wielkośc i technologie . ale odczucia barwowe bardzo podobne .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mój kolega zamierza kupić sobie jakiś amplituner grundiga. Nie kupuje brzydkiego sprzętu więc pomyślałem o serii r 25, r 35, r 45. Chciałbym wiedzieć co o nich sądzicie, czym się między sobą różnią? A może gra nie warta świeczki? Są też takie z oznaczeniem np. R 35a , czym one się różnią?

Z góry dziękuje za pomoc

 

Jeżeli są w dobrej formie elektrycznej to naprawdę warto.Ja posiadam r35a i łączyłem ten amplituner z kolumnami grundig 850a profesionall.Bardzo muzykalne i energetyczne zestawienie.Jeszcze niedawno ceny tych radyjek oscylowały wokół 100zł teraz sporo drożej.Warto też mieć jakiegoś zaufanego elektronika (fachmana) pod ręką.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne. Kupiłem na aukcji głośnik wysokotonowy do Grundig 650 prof. Niestety sprzedawca chcąc "poprawić" sprzedawany towar przetarł kopułkę szmatką i efekt jest taki że ta jej teraz cała w cićkach. Jak to w ogóle jest z tymi wysoko i średnio tonówkami, czy tą lepkość one nabyły z czasem czy już z fabryki tak na rynek je puszczali. Trochę to denerwujące jest bo uwielbiam widok odsłoniętych sześćsetpięćdziesiątek a większość czasu spędzają z założonymi maskownicami by nie łapać kurzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne. Kupiłem na aukcji głośnik wysokotonowy do Grundig 650 prof. Niestety sprzedawca chcąc "poprawić" sprzedawany towar przetarł kopułkę szmatką i efekt jest taki że ta jej teraz cała w cićkach. Jak to w ogóle jest z tymi wysoko i średnio tonówkami, czy tą lepkość one nabyły z czasem czy już z fabryki tak na rynek je puszczali. Trochę to denerwujące jest bo uwielbiam widok odsłoniętych sześćsetpięćdziesiątek a większość czasu spędzają z założonymi maskownicami by nie łapać kurzu

 

czy kolega sprawdził w której kombinacji grają lepiej - z maskownicami czy bez ? - u mnie osobiście grają lepiej z maskownicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kolega sprawdził w której kombinacji grają lepiej - z maskownicami czy bez ? - u mnie osobiście grają lepiej z maskownicami

 

Nie w tym rzecz. Mój system w ogóle wymaga jeszcze sporego dopracowania a pytanie jest konkretne czy da się coś z tymi cićkami zrobić. Różnie różni ludzie traktują kwestię estetyki sprzętu (moja druga połowa jest wybitnie na to wyczulona) a i kwestia ewentualnej odsprzedaży. wiadomo że wszelkiego rodzaju odstępstwa od "stan kolekcjonerski" potrafią mocno regulować cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyc w internecie były różne ułożenia głośników jak i umieszczenia drucików. od skośnych po pionowe i poziome symetryczne i lustrzane oraz barwy membran . Myśle ze to raczej różne serie produkcji samych głośników i kolumn niż grzebanie .

 

Moje są skośnie do śrub i symetrycznie , ale w necie widziałem i pionowo do ,śrub i poziomo w różnych konfiguracjach . Jak grają identycznie co można sprawdzić na sygnale mono to są ok .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiliśmy się dziś u mnie z kolegą gregaudio gratami nie do końca grundigowskimi.

Gregowi udało się zmusić do dobrego grania moje ostatnio wystrugane Totem Sttaf.

Mi się ta sztuka nie udawała.

Pomęczył się ustawianiem kolumn (pomieszczenie kiepskie pod względem akustyki), zmianą kabelków, polaryzacji zasilania gratów i kolumny zagrały.

Dzwięk nie jest tak dobry jak z całościowo strojonych systemów GAT ale całkiem OK.

Przypomina mi trochę to, co słyszałem u niego z dziesięć lat temu - wtedy system kompletnie niegrundigowski (Radmor, Onkyo, Arcam) ale świetnie grający.

Chłop ma słuch, wiedzę i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za diagnozę JA220. Warto się w coś takiego pakować, czy bez serwisu nie zagra jak trzeba?

 

Jeszcze pytanie o amplituner Grundiga R35a.

Jakie zmiany w dźwięku na lepsze/gorsze powoduje przełącznik Lin./Cont. ?

Z tego co słyszę to Lin - Linear? - gra bardziej płasko, a Cont - Contour/Continous? - gra podbitym basem i górą.

Czy należy zakładać, że Cont to ich odpowiednik Loudness, przekłamuje brzmienie i w związku z tym stroić na Lin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to kontur podbite . Unikać tej opcji lepiej regulacją coś dodać jak brakuje .Pakowanie się w coś zależy od całego systemu Sam wzmacniacz czy ampli nie zagra . W skal bezwzględnej ja 220 jest lepszy I niezawodny . Ampli są starsze i mogą pojawic sie problemy z kondami lutami itp i z dobraniem systemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.