Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  338 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie niedługo dojadą do mnie box550 prof ale bez kabli, podpowiecie co kupić na początek? Wzmacniacz ja220.

Widzę że idziesz tą samą drogą co ja.Też przerobiłem 550tki.Ciut były za jasne i troszke krzykliwe.Co do kabli to poleciłbym Ci poszukac jakichs tanich boxów nieważne jaki stan byle z oryginalnymi kablami (splot takich cieniuskich drucików).Z reguły mają ok 4m.Można szukać polecanych przez Grega czy Massimo tzn vivanco czy hama z odpowiednimi symbolami ale gdzie?Jest problem z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te końcówki to jakaś komedia. Miałem takie same z 4 może się uda zlutować jeden działający. Te blaszki w środku są tak cienkie, że potrafią się urwać przy rozłączaniu wtyku... Kupiłem u siebie w sklepie po 3zł za sztukę wykonanie bez porównania. Tam gdzie mają kable głośnikowe powinni też mieć takie końcówki.

Kolumny zawsze będą za jasne bez odpowiedniego wygłuszenia między ścianą a głośnikiem. Zróbcie sobie test wrzucając kilka puchatych poduszek w tą przestrzeń. Góra się uspokoi i basu przybędzie.

Kolo z OLX z Targówka co sprzedaje 850a za 1k ma GAT. Zapraszał na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tadeiro - a może te? Lutowanie tych okrągłych jak dla mnie jest bardzo kłopotliwe bo mają cienkie końcówki i łatwo się łamią. Te można łatwo wkręcić i na zewnątrz dać termokurczliwą otulinę żeby uniknąć przypadkowych zwarć.

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5698685949&reco_id=43c16933-8f81-11e5-b99f-fa163e1b0a15&ars_rule_id=201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok wiem już jakie końcówki są potrzebne, teraz jaka sugerowana grubość kabla? Kolejne pytanie o długość? Czytałem wcześniej w temacie o długości około 4 metrów, ktoś poruszył sprawę, że to bardzo ważny aspekt, więc jeśli już będę dorabiał to chciałbym zachować wszystkie sugerowane parametry. wiem, że to nie będzie system GAT ale chciałbym możliwe jak najlepiej wykorzystać możliwości sprzętu który mam.

 

Widzę że idziesz tą samą drogą co ja.Też przerobiłem 550tki.Ciut były za jasne i troszke krzykliwe.Co do kabli to poleciłbym Ci poszukac jakichs tanich boxów nieważne jaki stan byle z oryginalnymi kablami (splot takich cieniuskich drucików).Z reguły mają ok 4m.Można szukać polecanych przez Grega czy Massimo tzn vivanco czy hama z odpowiednimi symbolami ale gdzie?Jest problem z dostępnością.

 

Polowałem na inne, ale trafiły się 550 i nie mogłem się oprzeć pokusie,

 

Dostałem od kolegi podstawki, wcześniej były używane pod głośniki sansui, waga ok 20 kg, wysokość 50 cm, są bardzo solidne, ciężkie, wypełnione piaskiem. Gdyby dorobić do nich blat 50/50 cm to można by je zaadoptować pod głośniki grundiga? przyznam szczerze, że trochę szkoda by było je ciąć. Padły wcześniej różne propozycje wysokości standów między innymi 50-55 cm, aktualnie by były pod 550prof.

 

edit:

 

Znalazłem taki wpis, więc chyba się nie nadają do 550 ;)

 

"Głośniki podstawkowe

 

Box 450

Box 550

Box 850aprof

Box 1500aprof

Box 2500a prof

 

Box20

Box30

 

Box450 box550, box 850a prof podstawka wysokość 36cm z regulacją pochylenia frontowej ścianki . Podstawka na jednej nodze lub inna ja mam grundiga"

post-60342-0-75002000-1448027587_thumb.jpg

post-60342-0-57598300-1448027654_thumb.jpg

post-60342-0-20723200-1448027704_thumb.jpg

Edytowane przez kanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie! Do kolumn potrzebuje typu żeńskiego. Kurde "dżęder" w klubie Grundiga. Się porobiło. ;)))

 

a co ty Tadeiro masz do nich, to przecież takie żeńskie tylko trochę inaczej ;-)

masz rację do kolumn muszą być żeńskie ale już do wzmacniacza V7000 są potrzebne właśnie takie - choć kolega ma JA220 więc palnąłem babola - wybaczcie

Ale warto jak już zakupić w sklepie - tak żeby je rozkręcić i zakupić z max grubymi i sztywnymi końcówkami do lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych standów jak już je masz to odsłuchaj, poustawiaj, pokombinuj. Wyjmij półkę z szafy powinna mieć zbliżone wymiary jak 50x50 połóż na standzie i sam zobaczysz.

Ogólnie powinny być na 4 nogach i nie sama płyta a z kratownicą pod spodem, kilka postów wcześniej było poruszane dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytą problemu nie będzie problemu, mam obok siebie stolarnię to poproszę o docięcie, z ta kratownicą już myślałem, ale jest mały punkt styku od góry i ciężko będzie przymocować do górnej części standa. Płytę można by było przykleić po prostu. Mam pomysł mam aby dać płytę, na to kratownicę i z wierzchu druga płyta. Zrobiłby się wtedy taki blat o grubości 10-15 cm w zależności od grubości kratownicy (dwie warstwy płyty to 5 cm). Zrobię dwie wersje, jedna ze ściankami bocznymi i wypełnieniem w środku a druga w postaci płyta- kratownica-płyta bez wypełnienia i zobaczy się co lepsze. Z resztek materiału zrobię ramki do paneli wygłuszających za głośniki. Jak coś wymodzę to wrzucę zdjęcia.

 

Jak to się nie sprawdzi to zrobię drewniane na 4 nogach (jeśli drewno to dobry materiał), chyba że ktoś ma już doświadczenie w temacie to proszę o uwagi, oszczędziłoby mi to trochę pracy :)

Edytowane przez kanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej+wibrację to nie do końca może być dobry pomysł. Szkoda by było podczas upadku, u mnie cały regał pracuję. Pokombinował bym coś z wkrętami. Wygłuszony boks rezonansowy też może się sprawdzić. U mnie jak chwilowo postawiłem na pudełku po butach, pustym w środku i była poprawa. Trzymam kciuki, czekam na foty i relację bo też coś będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jak tylko dojdą głośniki to zaczynam zabawę. Aby standy były stabilne z powodu nierównej masy (wysunięty głośnik) podstawę można by zamontować niesymetrycznie. Może być tylko jeden problem. Mała ilość odsluchanych godzin na pewno mi nie pomoże w wychwyceniu subtelnych różnic w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry od grundiga. Jak to jest z v1700, podobno ta konstrukcja nie "lubi się" z kolumnami 4omy (grundig box są 4 omowe) i często gęsto potrafi być awaryjna. Z racji braku zabezpieczeń przeciwzwarciowych i przeciwprzeciążeniowych pada końcówka mocy. To prawda, że w bliźniaczym sanyo ja 200 takich zabezpieczeń jest 3?

Dolutowanie takiego bezpiecznika miało by jakiś wpływ na dźwięk?

 

W drugą strone miałem przygode. Nie zauważyłem jak córa przekręciła gałke głośności w 1700 na full, wcisnąłem POWER i jak pierdyknęło…. żona ma długie włosy, wszystkie w pionie stanęły jak u młodego Einsteina. W Boxach 650 prof sfajczył sie wysokotonowy. Musiałem drugie kupić. Ale jak sie wbije gwoździa w połowie tej gałki, gdzie sie podkręca głośność, tak żeby dalej nie przekręcić, to sie nic nie bedzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podejrzewał bym zaiskrzenie na przełączniku. Na stykach zawsze przeskoczy jakaś iskierka, słychać to takim trzaskiem w głośniku. Nigdy nie wyłącza się działających głośników z przełącznika power off. Najpierw przyciszamy muzykę, potem LS a dopiero na koniec wyłącznik.

Głośniki na full gałce będą grały, ich kondycja, słuchana muzyka wpływa jak długo.

Rozumiem to tak że wzmak 8om a głośniki 4 om

-głośniki dostają 2x za duże napięcie

-wzmacniacz jest podwójnie obciążony.

Ktoś wie jak działa zabezpieczenie diodowe? Przeciążone odłączy zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie o cd.Jak wypada cd7550 w porównaniu do cd35?Jaśniejszy?Ciemniejszy?Warto zmienic cd35 na cd7550?Różnica w cenie znaczna ale czy w dźwięku także?

 

Z tego co jeszcze kojarzę, to cd 7550 był najlepszy. U mnie miał z grundigów pierwsze miejsce. Wszystkie G mają zachowany podobny kierunek w dźwięku. Lepiej jednak iść w nowe i jak kiedyś podawał Gregaudio - kupić coś z np. Denona - znakomity ! Tutaj naszemu koledze za wyszukanie tego cwanego CD należy się "muzyczny Nobel". Poza tym brak problemów ze "starością" i co za tym idzie brak problemów z wczytywaniem CD (przynajmniej u mnie tak było).

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeszcze kojarzę, to cd 7550 był najlepszy. U mnie miał z grundigów pierwsze miejsce. Wszystkie G mają zachowany podobny kierunek w dźwięku. Lepiej jednak iść w nowe i jak kiedyś podawał Gregaudio - kupić coś z np. Denona - znakomity ! Tutaj naszemu koledze za wyszukanie tego cwanego CD należy się "muzyczny Nobel". Poza tym brak problemów ze "starością" i co za tym idzie brak problemów z wczytywaniem CD (przynajmniej u mnie tak było).

 

denon dcd 1100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi na pewno o takiego staruszka jak dcd-1100.

Zauważcie że Grundig 7550 to 1986r, a wspomniany denon dcd-1100 to 1985r czyli jeszcze starszy.

O ile dobrze pamiętam to Greg wspominał coś o nowszej serii, numeracja z końcówką AE. Ale o jakim modelu to nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i coś pokręciłem z wiekiem cd ale chodziło mi o dcd1100. Niby skromny z wyglądu ale prawdziwy mocarz.

 

Ps. Aż ciężko uwierzyć, że dcd1100 jest starszy od cd7550.

 

Ps.2 teraz widzę w internecie (może ktoś mnie poprawi), że cd 304 (bo cd7550 to prawie to samo) jest datowany na 1984. To są odtwarzacze z pierwszymi przetwornikami - TDA1540.

 

http://www.hifiengine.com/manual_library/philips/cd304.shtml

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był 1800 drugi 1800R potem 1100 i 1000. Druga generacja grała lepiej od pierwszej pomimo ze gorzej na oko zbudowana. 1100 wyszła jak philips wprowadził cd 350 i 150 . 304 na pilota była w okresie 1800R. Nastała era pilotów. Grundig zrezygnował z tej opcji nie wiem dlaczego. 304 można zmusić żeby grała jak 7550 i wtedy jest pilot . lub przerobić 7550 na pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości Grundiga v7200 i mam pytanie, bo wygląda on w środku nieco inaczej niż na wszystkich dwóch czy trzech zdjęciach, które można znaleźć w necie. NA elektronice się niespecjalnie znam.

Ma on inne tranzystory mocy - chyba nie takie jak w oryginale, choć to odpowiedniki. No i druga rzecz - ma dodany dziwny mały transformator i dorobione wyjście głośnikowe na zewnątrz. Co to może być i jak oceniacie jego stan?

post-46474-0-59891600-1448386766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig stosował w zależności od okresu tranzystory philips GDV65a GDV64a lub gp145 gp140. Kondensatory też były różne , co generalnie mogą się różnić w aspektach dźwiękowych . Diody w Twoim wydają się inne może wymieniane ?. Przerobione gniazdo jeżeli jest poprawnie zrobione nie powinno przeszkadzać ale nic nie widać na tym zdjęciu . Gdzie ten mały transformator ?. Przy gniazdach wyjściowych powinny być dwa przekaźniki do włączania sygnału głośnikowego. Może o to Ci chodzi widać tam cewkę , ale powinny być dwa . Zrób zdjęcie wyjść głośnikowych to może coś więcej powiem .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ct są jaśniejsze i bardziej szczegółowe zwłaszcza wysokie coś więcej niż box 450,550 professional. Bas jest ok .Może się to podobać osobom o takiej wrażliwości jak dobrze dobierze się system i ktoś lubi taki dźwięk. Do grundiga systemu nie pasują. Grundig jest bardziej liniowy i naturalny. Do 1500aprof kup v7000 i 7550 wtedy nie będziesz szukał innych kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.