Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos próbował połączenia Revoxa A 78 z 650 prof? Jestem zainteresowany takim zestawem , ale może nie warto wydawac paru stówek na Revox-a.

Masz całą listę setup'ów od Grega, to po co "wyważać otwarte drzwi?"

Revox podobno gra również liniowo tak jak G. Z tego co widzę kosztuję kilka stówek ale w euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcia tego wyjścia i transformatora. On jest podłaczony pod włącznik i podłączony do tego dorobionego wyjścia po prawej i raczej do niczego więcej. Chyba ktoś to sam dorabiał tylko nie mam pojęcia po co.

To jest zasilacz, a dorobione gniazdo głośnikowe w rzeczywistości robi za gniazdko elektryczne do zasilania jakiegoś urządzenia zewnętrznego. Np. tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ręce mi opadają...

Wzmak v1700 kupiony na alle początkowo grał z 280 flach box aż nie padł jeden z kanałów. Oddany do naprawy, wrócił pograł 10minut i ponownie padł prawy kanał. Majster zdiagnozował usterkę z preampem i zapewniał, że teraz wszystko gra i buczy.

Wzmacniacz V1700 wrócił z czyszczenia i konserwacji (wymienione końcówki mocy na nowe oryginalne, dodatkowo zamieszczone zabezpieczenie w postaci podwójnych bezpieczników na kanał i zabezpieczenia diodowego na wyjściu). Grają teraz wraz z 650 pro. Przez najbliższy tydzień po powrocie mogły grać kilka h na 80-99% bez usterek. Dzisiaj zauważyłem, że przestaje grać jeden z głośników/ kanałów (gra ale bardzo cicho i bez głośnika niskotonowego nawet przy słuchaniu na 20-40% mocy). Odczeka się chwilę na wyłączonym wzmacniaczu i znowu zaczynają grać oba aż po kilku minutach nie odłączy jednego z kanałów. Zamieniałem głośniki na gniazdach zawsze problem na tym samym kanale. Tym razem lewym. Ki ciort i co się dzieje?

Edytowane przez Adam_59656
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcia tego wyjścia i transformatora. On jest podłaczony pod włącznik i podłączony do tego dorobionego wyjścia po prawej i raczej do niczego więcej. Chyba ktoś to sam dorabiał tylko nie mam pojęcia po co.

 

Należy go usunąć i wróci do oryginału . ktoś wyprowadził sobie jakieś napięcie stałe w nieznanym celu. . Odetnij przewód biegnący do tego zasilacza przy włączniku i wymontuj gniazdo te dodatkowe i cała płytkę z tym trafo. .

 

Co myślicie o tym żeby grundigi łączyć z tymi wzmacniaczami co są już napisane czy sanyo ja220 itd ale zamiast CD to gramofon?.

Dzwięk z gramofonu jest podobno lepszy więc może jakoś fajne zgrałoby się.

 

Wszystko jest możliwe , ale nie jest to takie proste jak tylko podłączenie gramofonu. nawet polecanego do systemu grundiga . Dźwięk będzie odbiegał od dobrze dobranego cd , jest parę osób co próbowało i nie uzyskało dobrego efektu , czegoś brakuje :). Brakuje tych emocji i mięsistej barwy i wykopu na basie . Problem jest rozwiązywalny właśnie kończę badania nad tym problemem i gramofon gra jak przysłowiowy 7550 w pełnej krasie z świetną mięsistą barwą i mocnym wykopem na basie. W większości przypadków grają przyjemnie analogowo , gładko ale jakby za siódmą górą , za siódmą rzeką , z pewnym dystansem nie co płasko bez mięsa.w porównaniu z zestrojonym cd . Jeszcze za wcześnie na pełną publikację jaki system i jakie gramofony i wkładki spełniają te warunki . Może na święta omówię ten problem , jeszcze muszę trochę posłuchać bo jestem na tym etapie .

 

Panowie ręce mi opadają...

Wzmak v1700 kupiony na alle początkowo grał z 280 flach box aż nie padł jeden z kanałów. Oddany do naprawy, wrócił pograł 10minut i ponownie padł prawy kanał. Majster zdiagnozował usterkę z preampem i zapewniał, że teraz wszystko gra i buczy.

Wzmacniacz V1700 wrócił z czyszczenia i konserwacji (wymienione końcówki mocy na nowe oryginalne, dodatkowo zamieszczone zabezpieczenie w postaci podwójnych bezpieczników na kanał i zabezpieczenia diodowego na wyjściu). Grają teraz wraz z 650 pro. Przez najbliższy tydzień po powrocie mogły grać kilka h na 80-99% bez usterek. Dzisiaj zauważyłem, że przestaje grać jeden z głośników/ kanałów (gra ale bardzo cicho i bez głośnika niskotonowego nawet przy słuchaniu na 20-40% mocy). Odczeka się chwilę na wyłączonym wzmacniaczu i znowu zaczynają grać oba aż po kilku minutach nie odłączy jednego z kanałów. Zamieniałem głośniki na gniazdach zawsze problem na tym samym kanale. Tym razem lewym. Ki ciort i co się dzieje?

 

Niepotrzebnie grzebałeś w nim dostawiając jakieś dodatkowe bezpieczniki i diody , mogłeś naruszyć jego genialną konstrukcję . Tutaj trzeba być świadomym co robimy i zmiany nie mogą naruszać założeń. Są dozwolone , ale bez znajomości zagadnienia można pogorszyć jego brzmienie. Na teraz porada kup spray kontakt i spryskaj wszystkie izostaty czyli przłączniki po operacji energicznie poruszaj nimi żeby się odtleniły i płyn dotarł na styki . Jak nie pomoże pomyślimy dalej .

 

A odtwarzacze np philips 380 lub grundig 8400 grają już w oryginalnym stanie dobrze cz jednak trzeba coś przerobić?.

 

Grają mniej muzykalnie z gorsza barwą od oryginalnych polecanych

 

Kup sobie Philips cd10 lub Grundig CD 7500 pierwszą najstarsza wersję wtedy nie nie trzeba nic robić w oryginale

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregaudio - czy da radę dobrać jakiś oryginalny gramofon i wkładkę, żeby grał tak dobrze jak ten plastik Ps1020 ? Pytam dlatego, że Grundig jest bardzo zmyślną konstrukcją, która różni się od konkurencji. Owszem są stosowane różne cuda w innych markach ale jednak idą w innym kierunku.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego, ale docelowo chcę jeszcze inny więc stąd to pytanie.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź w Thorensa serii 3XX, najlepiej 320/321 (chyba trochę wyżej od Telefunkena ???) a najlepiej serii 5XX, ale to grubsza kasa. Może Sony serii X60/70. Zacne maszyny. Albo coś z Luxmanów z wyższej półki. Fajne sprawdzone sprzęty. Skoro porównujesz do Grundiga 1020 to wszystkie wymienione biją go na głowę, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim założeniem było zrobienie systemu który gra max jakości przy minimalnych kosztach do poziomu cd GAT w danym systemie . Jak jest podobnie lub lepiej to pełna satysfakcja . To uzyskałem przy systemach które aktualnie stroję . W systemie nie zastosowałem 1020 i 1010. Miałem obydwa z oryginalnymi wkładkami i igłami . Bardzo dobre brzmieniowo ale nie co plastikowe mechanicznie . Wybrałem inne rozwiązania. Zrobiłem to dla fanów analogu. Ja pozostaje przy cd.bo nie mam kolekcji czarnych winili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ręce mi opadają...

Wzmak v1700 kupiony na alle początkowo grał z 280 flach box aż nie padł jeden z kanałów. Oddany do naprawy, wrócił pograł 10minut i ponownie padł prawy kanał. Majster zdiagnozował usterkę z preampem i zapewniał, że teraz wszystko gra i buczy.

Wzmacniacz V1700 wrócił z czyszczenia i konserwacji (wymienione końcówki mocy na nowe oryginalne, dodatkowo zamieszczone zabezpieczenie w postaci podwójnych bezpieczników na kanał i zabezpieczenia diodowego na wyjściu). Grają teraz wraz z 650 pro. Przez najbliższy tydzień po powrocie mogły grać kilka h na 80-99% bez usterek. Dzisiaj zauważyłem, że przestaje grać jeden z głośników/ kanałów (gra ale bardzo cicho i bez głośnika niskotonowego nawet przy słuchaniu na 20-40% mocy). Odczeka się chwilę na wyłączonym wzmacniaczu i znowu zaczynają grać oba aż po kilku minutach nie odłączy jednego z kanałów. Zamieniałem głośniki na gniazdach zawsze problem na tym samym kanale. Tym razem lewym. Ki ciort i co się dzieje?

 

Kup sobie sprawny, a tego trupa wciśnij jakiemuś jeleniowi. Najlepiej przez olx, bo na allegro możesz dostać negatywa. Trochę pobajeruj i będzie git. A może to Twoje ogłoszenie?

Grundig V1700- NOWY -500 złWitam, na sprzedaż mam swój własny z prywatnej kolekcji wzmacniacz. Jest to legenda vintage pomimo swoich lat nadal zachwyca brzmieniem oraz prostotą wykonania. Nie raz nazywany najlepszym wzmacniaczem Grundig'a.Więcej info o nim można znaleźć na stronie Greg Audio, który dokładnie go opisał oraz idealnie dobrał cały system aby wycisnąć z niego wszystkie superlatywy. Odsyłam do lektury http://www.gregaudio.zz.muU mnie wzmacniacz współpracuje z Grundig Box 650 pro na codzień oraz podczas grania do poduszki z 280 flach box. Nie raz dał popalić sprzętom o kilka klas wyższych i nie małe pieniądze droższych.Z racji na swój wiek, ponad 30 lat postanowiłem oddać go do wyspecjalizowanego serwisu na czyszczenie oraz regenerację na oryginalnych częściach. W środeczku wymienione zostały obie końcówki mocy oraz kupa innych części profilaktycznie. Pan Darek z serwisu włożył w niego kupę czasu i serca a ja pieniędzy. Po takim zabiegu wzmacniacz jest jak nowy i jeśli będzie odpowiednio użytkowany będzie służył kolejne 30 lat, nawet jestem przekonany, że dużo więcej.Dodatkowo zapobiegawczo zostały dodane po 2 bezpieczniki na kanał oraz zabezpieczenie diodowe wpięte w układ całości. Tak jak jest to rozwiązane w nowszych konstrukcjach. Oczywiście zostało to zrobione profesjonalnie bez najmniejszego wpływu na dźwięk oraz inne aspekty dźwięku.Taki zabieg ochronny aby nie przeciążyć kolumn albo końcówek mocy podczas zbyt głośnego odsłuchu.Wzmacniacz ma 8 om a współpracujące kolumny 4 om (grundig box 650pro). Nie ma teraz obaw, że jeśli gałka poleci nam za daleko (przekręci dziecko albo ktoś z rodziny) to nie uszkodzi nam sprzętu.Wzmacniacz szykowałem dla siebie, zanim jednak wrócił z serwisu wpadła mi okazja kupienia systemu po GAT (Greg Audio Tuning- wspomniany w linku wyżej) nie mogłem się oprzeć i mam teraz dwa wzmacniacze.Pograł u mnie max 10h (po godzince, dwie dziennie) głównie w testach porównawczych, więc w sumie nawet nie jest wygrzany.Wzmacniacz w żaden inny sposób nie został zmodyfikowany, żadna z modyfikacji nie ma najmniejszego wpływu na dźwięk.Nie porównujcie nawet do ofert handlarzy, którzy oferują sprzęt wyciągnięty z niemieckich koszy na śmieci. Ewentualnie znaleziony gdzieś na strychu albo w szafie. Taka elektronika jest jak tykający bomba, która w każdej chwili może wyzionąć ducha, zabierając ze sobą CD albo kolumny. Na sprzęcie nie oszczędzam co zresztą widać, nie ma nic lepszego jak po powrocie do domu usłyszeć dobrą solówkę Slasha.Za serwis wydałem prawie 500zł więc oferty daję 200 i biorę nie wchodzą w grę.Chciałbym wycofać te pieniądze więc proponuję 500zł z pancerną, ubezpieczoną wysyłką kurierską w cenie.Na zdjęciach idealnie widać stan zewnętrzny przedmiotu, na maila mogę podesłać zdjęcia wysokiej jakości aby dokłądnie się przyjrzeć. Masz pytania? Rozsądną ofertę cenową? Mail me. Nie ukrywam, że wzmacniacz posiada otarcia oraz zadrapania powstałe podczas normalnego użytkowania. Frontowy panel jest w dobrym stanie. Nie sprzedaje kota w worku i nie mam nic do ukrycia.NIE JESTEM HANDLARZEMP.S Na zdjęciach gałek są białe pyłki jest to oczywiście kurz- Przepraszam za niego oraz jak gdzieś zobaczycie odcisk palca. Wzmacniacz nie był picowany, oraz szykowany do zdjęć. Zdjęty prosto z półki.Olx strasznie zmasakrował te zdjęcia...
http://olx.pl/oferta/grundig-v1700-nowy-CID99-IDcRlt9.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź w Thorensa serii 3XX, najlepiej 320/321 (chyba trochę wyżej od Telefunkena ???) a najlepiej serii 5XX, ale to grubsza kasa. Może Sony serii X60/70. Zacne maszyny. Albo coś z Luxmanów z wyższej półki. Fajne sprawdzone sprzęty. Skoro porównujesz do Grundiga 1020 to wszystkie wymienione biją go na głowę, niestety.

 

Telefunkenem nabawiłem już się swego czasu i był fajny. Sprzęt okazał się jednak wadliwy bo zmieniał obroty samoistnie a jego naprawa jest raczej niemożliwa, bo stabilizacja obrotów oparta jest częściowo na mechanice, tam był jakiś sprytny impulsator w silniku (słabo już to pamiętam). Elektronika była w każdym bądź razie sprawna na 100% a pozostawał silnik. Tak więc, skłaniałem się wtedy do zmiany modelu na PS - x50 lub 60. Dobry gramofon za rozsądne pieniądze. W przyszłości jak będę robił miejsce do odsłuchów, na pewno będę szukać takiego gramofonu.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co myślą normalni ludzie o stosowaniu "audiofilskich bezpiecznikow" we wzmacniaczu.

Jest taki temat na forum z którego dowiemy się ze bardzo zmieniają dźwięk!.

 

Muszę powiedzieć, że też nie lubię tekstów o bezpiecznikach i kablach zasilających, w rozumieniu "ezoterycznym" ale ...rozmawiałem kiedyś z jednym inżynierem - kolegą z Kanady i opowiadał mi jak to jeden ze znanych inżynierów w studiu nagrań opowiadał grupie kolegów inżynierów od dźwięku, że audiofile wymyślili iż po wymianie kabla sieciowego sprzęt inaczej grał i cała grupka tych inżynierów długo i serdecznie się śmiała. Powiedziałem temu koledze, że układ trafo - prostownik - kond. - odbiornik prądu oscyluje, co widać zwykłym lepszym oscyloskopem i że wpływ na te oscylacje może mieć nawet długość kabla sieciowego (sprawy te fachowo inaczej się rozwiązuje niż kablami i bezpiecznikami, ale nie o tym mowa) jak jeszcze dodamy do tego, że te oscylacje wchodzą kablami sieciowymi na inny sprzęt dołączony w tym samym przedłużaczu to mamy już b. skomplikowany układ. Nie mówiłem mu dodatkowo o innych jeszcze zakłóceniach ale już to wystarczyło, by w rozmowie ze mną przestał się śmiać i zaczął wycofywać się rakiem, że niby ja mówię o sprawach technicznych, co go przekonuje a tam mówili tylko o kablach itd. Efekt jest taki, że ten mój kolega nie śmieje się już z tych rzeczy. Myślę więc, że dużo rzeczy może mieć wpływ na finalny efekt ale nie koniecznie trzeba je rozwiązywać bezpiecznikami audiofilskimi za ciężkie pieniądze.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie mam standow gotowych i boxy jeszcze nie dotarły małe eksperymenty z nazwijmy to zabudową. 4 panele z wełny mineralnej póki co owinięte folią. Pokombinuje ustawienia i później dorobię do nich ramki. Jak boksy staną na swoim miejscu to pomierzę odpowiedni dywan, później panel albo zasłony za kanapę.

 

Różnica w dźwięku. Bas schodzi niżej, nie dudni przez co słychać więcej szczegółów w instrumentach, perkusja potrafi teraz zatrząść kanapą. Scena bardzo dobra ale cudów nie ma bo głośniki słabe. Ogólnie zmiany na wielki plus, polecam wszystkim zabawę z wygluszeniem.

post-60342-0-51932700-1448914484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że idziesz tą samą drogą co ja.Też przerobiłem 550tki.Ciut były za jasne i troszke krzykliwe.Co do kabli to poleciłbym Ci poszukac jakichs tanich boxów nieważne jaki stan byle z oryginalnymi kablami (splot takich cieniuskich drucików).Z reguły mają ok 4m.Można szukać polecanych przez Grega czy Massimo tzn vivanco czy hama z odpowiednimi symbolami ale gdzie?Jest problem z dostępnością.

 

Łączę od jakiegoś czasu właśnie 550 prof z amplitunerem grundig r 30 ( ten nowszy ,midi). R 30 ma na stałe właczone podbicie dzwięku. Taki lekki steryd ( nie typowy loudness). I gra to całkiem fajnie. Nie musi być liniowo na 100 % aby ciekawie brzmiało. Gra to jak na starego grundiga przystało -ciepło i elektrycznie jak ja to nazywam.Z tego zestawu słucham tylko radia.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.