Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie wzmacniacze z serii ja 220 czy 224, v1700 trzymają jakość zwłaszcza barwę , nie są identycznie brzmieniowo różnią się przejrzystością i w różnych systemach grają różnie.

 

Jakość grania zależy w dobrania systemu i zestrojeniu w całość oraz modyfikacji poszczególnych części systemu czyli cd , wzmacniacza, okablowania i dobrania kolumn . Niestety nie są idealne według mnie dlatego wymagają korekt .Kto miał okazje posłuchać oryginał a potem po strojeniu wie że są różnice. Jak cofnąć się w w czasie na naszych wpisach można znaleźć takowe opinie.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanklub z nowym rokiem.

Obecnie słucham zestawienia r7150( jako tuner) -v7000 ( ten lepiej grający) plus micro box 320. Okazyjnie wrzucam płytę do cd philips 150.W pokoju mam dwa systemy i ten gra na krótszej ścianie. Kombinowałem z ustawieniem tych micro kolumn ( zresztą załatwie aparat i wkleje fotę ). Tuner i wzmacniacz sa ogólnie znane ale micro box 320 po raz kolejny mnie zadziwiają.20 cm wysokości na 12 cm szerokości. Zabawki. Graja takim basem że ciężko to ogarnąć nie widząc praktycznie kolumn. Barwa przyzwoita. Stereofonia bardzo dobra. Postawienie na podłodze z odchyleniem przy scianie już zupełnie masakruje. Ale niestety u mnie nie przejdzie przez różne graty.Ogólnie słabsze od wiekszego brata 850a prof ale niesamowite to maluchy.Najlepszy mój zakup audio w kategorii cena/ jakość.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład kiedyś dostałem dwa identyczne takie same systemy do strojenia od dwóch kolegów przywieźli razem osobiście . Grały inaczej pomimo takiego samego okablowania jeden lepiej drugi gorzej . Sami to słyszeli i przyznali że tak jest, pomimo tych samych klocków . Zrobiłem dwa systemy tak samo dobrze grające strojone inaczej żeby uzyskać ten sam dźwięk . Sms dostałem po tygodniu odsłuchów potwierdzenie że grają identycznie bardzo dobrze .Jeden był na toshiba drugi na sanken .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem na próbę ten hiendowy kabelek. Zgadza się średnica nitek i ich ilość.

Coraz trudniej kupić coś takiego.

Izolacja czerwona więc będzie dobry do rocka ;-)

 

kupiłem kiedyś HPFL polecany przez Massimo w białej otulinie i co? Tak zwana kupa - "nie gra" ;-(

Cena nie jest powalająca więc może trafisz w 10-tkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie uzywania r 1750 jako tunera i ogólnie standadu din,Spróbowałem połączyc ten tuner z r 1750 do v 7000 przez kabel zakończony wtykami din. No i totalny koc , brak wysokich i znacznie ciszej. Na trzech tunerach mam tak samo.

Na wyjsciu chinche ( mgnetofonowym) z r 1750 jest ok.Jakby kto nie wiedział trzeba włączyć tape2 i tuner jednocześnie .

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś będzie ,ale całe systemy. Sam odtwarzacz czy wzmacniacz nie jest na tyle uniwersalny żeby grał tak samo dobrze ze wszystkim co się podłączy. Cd jest wystarczająco dużo podanych które można zestroić. Czym nowsze tym więcej wymagają zmian. ale pewnie jeszcze coś z nowszych zrobię. Wzmacniacze mnie teraz interesują. Mam nawet niezłą listę po ostatnich odkryciach , ale ich kupowanie kosztuje i rozłoży się to w czasie może kilka lat . Potem dopasowywanie i korekty urządzeń w systemie . Jest już niezła lista wzmacniaczy grających nawet lepiej od grundiga ,ale to wymaga zestrojenia . Grundigi strojone w systemie grają też lepiej od oryginałów bo inaczej nie byłoby sensu ich dopasowywać . Podałem wyjątki dwa wzmacniacze w których nie trzeba grzebać , ale system nadal trzeba stroić.Jednego nie podałem.

Również systemy analogowe po drugim dopiero podejściu po latach mocno przekonały mnie do czarnej płyty . To też będzie ale jeszcze prace i zakupy są w trakcie Proces jest powolny nie raz miesiącami czeka na dany model cierpliwość jest wskazana.

 

Mam pytanie odnosnie uzywania r 1750 jako tunera i ogólnie standadu din,Spróbowałem połączyc ten tuner z r 1750 do v 7000 przez kabel zakończony wtykami din. No i totalny koc , brak wysokich i znacznie ciszej. Na trzech tunerach mam tak samo.

Na wyjsciu chinche ( mgnetofonowym) z r 1750 jest ok.Jakby kto nie wiedział trzeba włączyć tape2 i tuner jednocześnie .

 

Tak pobieramy z cincz magnetofonowego wyjście nie z din

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podpinałem kilka różnych przewodów głośnikowych pod 850 a prof (te lutowanie cholera końcówek din za każdym razem) . To były teraźniejsze przewody firm takich jak procab , hama , jamo flat., jakies do kina z tesco.Wszystkie poległy przy starych cienkich przedłużaczach jakie kupiłem jakis czas temu razem z pudłem róznych wtyczek.Maja po 1,5 m. producent to realistic czyt jakos tam. Kiedys pisałem o nich.Ja używam dwóch połączonych na każdą kolumnę czyli po 3 m.

Z racji wolnego czasu wytargałem z szafy starego r 35.Ma uszkodzone regulacje barwy itp. Podpiąłem w stara końcówke mocy ( razem z 850a prorf) dac nuforce. Jest źle , szczupło gra to wiadomo.Ale chętnie bym przetestował jakiś ciepło ,gęsto grający CD z regulowanym wyjściem. Ta końcówka mocy z r 35 moim skromnym zdaniem j(akby co to moja osobista opinia)jest świetna.

Wytargałem też starego ampli saba 9240 z szafy. Z seria prof kolumn grundiga tych co mam nie gra za dobrze. Za jasno i za zwiewnie.Ale mam tez misiowate box 353 i z tymi gra fajnie w małym pokoju.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś zaskoczyła ilość basu z 550prof na płycie Exiter DM. Wkrótce wrzucę zdjęcia z mojej adaptacji akustycznej, jeszcze tydzień może dwa prób i wstępną wersja będzie gotowa. Długo to trwa bo trzeba się dobrze posłuchać ale jestem zadowolony z defektów. Znajomemu który pracuje w TV z dźwiękiem był u mnie na odsluchu i był pod wrażeniem mojego zestawu. Póki co szukam 650/850 prof, jakby ktoś chciał się pozbyć to z chęcią przygarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś zaskoczyła ilość basu z 550prof na płycie Exiter DM. Wkrótce wrzucę zdjęcia z mojej adaptacji akustycznej, jeszcze tydzień może dwa prób i wstępną wersja będzie gotowa. Długo to trwa bo trzeba się dobrze posłuchać ale jestem zadowolony z defektów. Znajomemu który pracuje w TV z dźwiękiem był u mnie na odsluchu i był pod wrażeniem mojego zestawu. Póki co szukam 650/850 prof, jakby ktoś chciał się pozbyć to z chęcią przygarne.

Jak trafię szybciej od ciebie 650 prof to sprzedam ci moje 850a prof. Wady to brak jednego znaczka grundig na maskownicy i kilka rysek na fornirze.Miałem 650 prof juz kiedyś w domu kilka dni tylko wtedy zupełnie nieobeznany z grundigami postawiłem na standach audiofilskich i grały średnio a nawet średniej.I z nie pasującą elektroniką.

Czytałem pobieżnie ten temat a trzeba było słuchać greaga i kupować co polecał od razu w całym systemie.

Nigdy bym nie wpadł na pomysł używania r1750 jako osobnego tunera.Świetnie gra teraz z v7000 i box 850aprof. Gra naprawdę dobrze bo nie wyłączam .

Zrobiłem także nowe IC . Miałem stare kable diny w bardzo sztywnym plastiku pociąłem i zamontowałem jeszcze śmieszniejsze rca . Może to coś wniosło do dźwięku.

No i szukam dobrego CD grającego w inną strone niż cd150 philipsa. Na allegro posucha .

Poczytałem z nudów forum i znalazłem np wpisy o wyższości tzw odgród na sabach itp. nad takimi grundigami.A ja słuchałem 2 czy 3 razy takich zestawów z odgrodami plus lampy i słyszałem że jeden mniejszy głośnik gra po prostu nad drugim większym ;-).

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafię szybciej od ciebie 650 prof to sprzedam ci moje 850a prof.

 

Jestem za ;)

 

Panowie polecam, byłem na poprzednim koncercie jak ktoś ma niedaleko i lubi takie rytmy to warto się wybrać http://teatrsyrena.pl/lista-spektakli/balkan-fever-party-magda-navarrete-caravana-banda,s108.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze dobranym systemie i zestrojone bardzo podobnie. Dlatego zainteresowałem się grundigami bo przy tej barwie i jakości dużo niższe koszty. trzeba pamiętać że kupowałem ponad 10 lat temu pierwsze grundigi .

CD 7500 płaciłem 150zł , v1700 100zł box 650prof z oryginalnymi kablami 200zł .box 300 80zł itd :). System grundiga był tańszy od interkorkonektu mojego systemu .Za sam zegar wstawiony do cd arcama mogłem zrobić dwa systemy . Grundig Trafił w moje preferencje barwowe które sam osiągnąłem na ls30 przy sporym nakładzie pracy i kosztów .Było prościej i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolumny-grundig-box-550b-i5890352750.html

 

Szukam czegos niedrogiego dla brata pod ja220, poki co bez duzych wymagań jakoscioych, macie Panowie jakies opinie odnośnie modelu jak w aukcji?

 

Może być taki wybór na pewno bądą lepsze niż innej firmy pierdograły za te pięniadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jestem szczęsliwym posiadaczem takiego zestawu Denon dcd 800,Sanyo Ja 220, 650prof w strojeniu GAT, a mój kolega drugiego. Bardzo ważnym elementem systemu jest jego ustawienie, bez tego nie pokaże swoich możliwosci, ale najlepiej słucha się w polu bliskiego odsłuchu.

 

Przykład kiedyś dostałem dwa identyczne takie same systemy do strojenia od dwóch kolegów przywieźli razem osobiście . Grały inaczej pomimo takiego samego okablowania jeden lepiej drugi gorzej . Sami to słyszeli i przyznali że tak jest, pomimo tych samych klocków . Zrobiłem dwa systemy tak samo dobrze grające strojone inaczej żeby uzyskać ten sam dźwięk . Sms dostałem po tygodniu odsłuchów potwierdzenie że grają identycznie bardzo dobrze .Jeden był na toshiba drugi na sanken .

To prawda. Jestem szczęsliwym posiadaczem takiego zestawu Denon dcd 800,Sanyo Ja 220, 650prof w strojeniu GAT, a mój kolega drugiego. Bardzo ważnym elementem systemu jest jego ustawienie, bez tego nie pokaże swoich możliwosci, ale najlepiej słucha się w polu bliskiego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kiedyś HPFL polecany przez Massimo w białej otulinie i co? Tak zwana kupa - "nie gra" ;-(

Cena nie jest powalająca więc może trafisz w 10-tkę?

Mam ten kabelek w domu.

http://allegro.pl/niemiecki-kabel-glosnikowy-czysta-miedz-cu-2x1-5mm-i5254099372.html

A dokładnie podłączony pod graty.Bardzo sztywna izolacja. Sztywniejsza od starych kabli. Splot i same nitki wydaja się twardsze od takich z przwewodu grundiga. Na szybko mogę napisać -lepsza góra pasma , zmatowiały lekko wokal ( chyba niestety), lepiej kontrolowany bas ( chyba). Nie jest ostrzej . Czy jest lepiej ogólnie czy gorzej to muszę sie osłuchać.Moge słuchać cd 150 przez wejscie liniowe v7000 co wczesniej było troche bolesne.Co do barwy instrumentów to tutaj zmiany mógłby oceniac greg czy bardziej zaawansowani słuchacze.W każdym razie muzycy raczej do domu nie weszli jeszcze ;-)

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodzik głosnikowy z aukcji allegro jest moim zdaniem ok.Długość 2x4 m.Zagrał dobrze w konfiguracji cd philips 150-r7150-850a prof. Na tyle dobrze że w końcu słucham sobie płyt CD. Wzmacniacz v 7000 odstawiłem bo zupełnie nie pasuje.Fajnie gra ten zestaw starego rocka - ac/dc , motorhead itp.jak wiadomo nie jest to ulubiona muzyka grundig-fanów ale brzmienie gitar elektrycznych i przesterowanych jest dobrze oddane.Jest sok i wypełnienie. Wokal jest bardzo ok. Jakby zdjąć jeden malutki kocyk z całości byłoby jeszcze lepiej.

zastanawiam sie czy do grundigów próbował ktos dac grubsze kable np .takie

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-audio-czysta-miedz-cu-2x4-0mm-i5268087308.html

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do Klubu Miłośników Starych Grundigów trafiłem zupełnie przypadkowo, po tym jak

parę miesięcy wcześniej wpadł mi w ręce Grundig v 1700 przywieziony z Niemiec przez znajomego.

Pomyślałem wówczas co to za cudactwo, ale po podłączeniu go do małych niemieckich monitorków z 1980 roku "Visonik David 8001" szczęka mi opadła.

Zacząłem szukać info na temat tego wzmacniacza i tak tu trafiłem. Przeczytałem cały wątek i rozpocząłem poszukiwania kolumn Grundiga. Najpierw zakupiłem

malutkie Grundig box 150, następnie Grundig compact box 350b ceny były okazyjne więc się wiele nie zastanawiałem. I te dwie pary kolumienek przekonały

mnie, że znalazłem właściwy kierunek poszukiwań. Kierując się radami z tego forum postanowiłem upolować Grundig box 650 pro.

No i udało się, rodzinka mieszkająca w Niemczech znalazła i zakupiła mi wymarzone kolumny. Czekałem na nie 2 miesiące, aż rodzinka przyjedzie na święta

i mi je przywiezie. Kolumn od razu nie podłączyłem, ponieważ nie miałem wtyków. Święta minęły, rodzina pojechała, a ja zabrałem się za testowanie.

No i wtopa, jedna kolumna gra cicho i charczy, a w drugiej nie gra niskotonowy. Kolumny kupiłem za 120euro i mam możliwość zwrotu, ale muszę odesłać je do Niemiec

na własny koszt. I teraz mam pytanie, próbować naprawiać czy zwrócić? I jeszcze jedno pytanie, bo już sam nie wiem, nie jestem pewny na 100% czy przypadkiem

źle zaprawiłem wtyk do kolumny i nie doszło do zwarcia "+" z "-". Czy wówczas kolumna uległa by uszkodzeniu po podłączeniu do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źle zrobisz kable to zawsze poleci wzmacniacz . Masz zbyt dużo uszkodzeń w kolumnach 650 , jeden głośnik można jeszcze ratować ale u ciebie to plaga usterek . naprawa wyjdzie drożej i nadal będą naprawiane . Lepiej kupić sprawne dziewicze.

Lepiej odzyskać 120 euro i dołożyć drugie 100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.