Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę może opinię coś może o dzwięku Grundiga A9000,bo jakieś subiektywne zdanie już mam.

Po podłączeniu załączyłem najpierw tryb Loudness,

wzmaciacz zagrał z ogromnym wigorem,na pirwszy rzut ucha dynamicznie,tony wysokie poprawne,troszkę jak to na podbiciu wyeksponowane,

średnica za to słyszalna i to wszystko co o niej można powiedzieć, jak wysokie rejestry tak i niskie rozlażle basowo ale bas nie schodzący zbyt nisko.

Stereo niezłe ale brakowało przestrzeni żeby nie powiedzieć że w zasadzie jej zabrakło.

Generalnie w tym trybie wzmacniacz grał "efekciarsko" robił wrażenie dla nie wprawionego ucha.

Nie specjalnie była słyszalna różnica pomiędzy zwykłym tanim kablem a Audioqestem który mam na stanie.

Za to w trybie bez żadnych podbić różnica w okablowaniu kolumn już jest słyszalna. Na zwykłym brak dynamiki dzwięk jest płaski i tandetny. Na lepszym kablu zdecydowana poprawa.

Wysokie tony w tym trybie grają bardzo łagodnie i niemęcząco,średnica znów jest słyszalna lecz bez życia,niskie grają dość dynamicznie ale znów to samo nie schodzą za nisko.Aż dziwne że w specyfikacji ma pasmo od 7Hz-80Khz tego dołu zupełnie nie słychać.

Stereofonia jest zdecywania lepsza,ale wciąż brak dobrze zbudowanej sceny.

Grundig jak dla mnie ma swoją własną charakterysyczną barwę dzwięku której nie potrafię ocenić,gdyż zbyt krótko z nim "żywym" :-) obcowałem.

Generalnie Grundiga A9000 można polecić komuś kto przesiada się z budżetowego systemu,jest to jakiś skok do przodu.

Jak dla mnie generalnie przeciętny w niczym szczególnym się nie wybijający. Moim zdaniem brak mu neutralności w przekazie.

Plusem są łągodnie i ciepło grające wysokie rejestry,i dobra stereofonia,minusem dość ograniczony bas i bezbarwna średnica.

Może zestrojony z innymi odpowiednimi klockami zagrałby lepiej,nie wiem. Ja osobiście żałuję że w niego zainwestowałem,oczekiwałem zdecydowanie lepiej grającego,nie było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może zrobić ranking telefonów, które najlepiej zgrywają się z Grundigami? ;)

 

Chyba pada mi CD7550. Coraz częściej po włączeniu i włożeniu płyty wyświetla mi się komunikat disc error. Przy wysunięciu tacki płyta podskakuje, tak jakby się kręciła, ale podskakuje bez obrotu.. Co dziwne, gdy odtwarzacz postoi tak pod prądem godzinę, dwie to czyta potem normalnie. Ale coraz częściej nie - pozostaje wyłączyć i próbować następnego dnia... Może to coś związanego z mechaniką? Jest jakiś grundig-doktor na sali? Niby odtwarzaczy mam parę, ale też żadnego grającego jak CD7550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do posiadanych Grundig 1500a Prof szukam wzmacniacza. Z proponowanych przez Grega DUALI CV1460 i CV1462, który lepiej się zgra z moimi kolumnami. Są pomiędzy nimi podobno jakieś różnice. Zastanawiam się jeszcze nad którąś z konsol ale czy one napędzą te głośniki? Za każdą wskazówkę będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega posiada Grundig box professional 650.

Szuka kogoś kto zajmuje się modyfikacją. Chciałby poprawić:

- zmniejszenie wyostrzeń na górze

- lepsza kontrola basu

Czy możecie kogoś polecić, kto specjalizuje się w modyfikacjach tego modelu?

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym u kolegi grają 650tki?Jaki wzmacniacz,jakie cd?

 

Zestaw to NAD 356 + rDAC

Testowaliśmy ten zestaw u mnie na kolumnach Impuls Audio Alize (sygnatura zbliżona do bardziej znanych Proac 118) i tych negatywnych efektów nie było.

W Linii Dźwięku w Rzeszowie stwierdzili, że w głośnikach warto wymienić okablowanie i elementy zwrotnicy (na lepsze) - jednak nie podjęli się modyfikacji.

Z doświadczenia wiem, że jeśli ten efekt da się uzyskać - warto modyfikować u kogoś kto ma doświadczenie z tymi egzemplarzami i wie co wymienić,

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może jakieś zimne luty są

 

Zajrzałem do CD7550 dzisiaj. Otóż płyta kręciła się cały czas po włożeniu, ale odtwarzacz jej nie czytał, nie reagował na STOP, nie przestawał kręcić krążkiem przy EJECT. Wydawało mi się, że ramię z soczewką lasera 'nie odbija', pozostaje cały czas w położeniu jak najbliżej szuflady. Power Off, dotknąłem lekko ramienia, Power On, ramię odbiło. Zaczął czytać płyty, przestał kręcić cd po STOP lub przy EJECT. Działa prawidłowo, póki co.

 

Stęskniłem się za jego graniem :) Teraz z Grundig X55 i Philips MFB 544. Jest już bardzo fajnie, a wieczorem będzie pięknie i malowniczo, bo to wrażliwiec na jakość prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem występuje mniejsza ilość zakłóceń w sieci elektroenergetycznej, które przedostają się do instalacji elektrycznej. Zakłócenia te powodują spadek jakości dźwięku - na jednych urządzeniach odbija się to bardziej, na innych mniej. W CD7550 (przynajmniej moim) różnica w dźwięku w ciągu dnia, a w nocy jest wyraźna. Dużo większa plastyczność muzyki, większe nasycenie barwą, bardziej angażujący przekaz - tak w skrócie gra po prostu w każdym aspekcie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukeje schematów do gniaz din które są w preampie mxv100 oraz w kolumnach aktywnychmfb 544. Nie miałem świadomości, że gniazda DIN tak komplikuję. Czy ktoś ma takie coś? Chciałbym podłoczym cd denon 1700 pod preamp mxv100, a potem preamp do kolumn aktywnych mfb544...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś czy gniazda din8 są kompatybilne z wtykami din5? Znalazłem takie info na sieci, teoretycznie rozstawienie pinów takie samo - 45 stopni, ale osobiście nie sprawdzałem tego. Gdyby były zgodne to sprawa jest prosta:

 

Denon - kabel rca/din5 - mxv100 - kabel din5/din5 - mfb544 - kabel din5/din5 - mfb544

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka wchodzi. Ale czy by gralo nie mam jak sprawdzić... Na allegro sa do zamówienia kable, tylko jest problem z rozstawem dinow....

 

Będzie grało na kablu din5, bo takich cały czas używam u siebie do tych monitorków :) Zerknąłem na tył 544, bo chciałem odjąć nieco wysokich tonów na jednej płycie, a tam gniazdo din8. Zaskoczenie - byłem przekonany, że ich gniazda są 5 pinowe. Mało tego, poleciałem zobaczyć zaraz do aktiv boxów Grundig - również wszystkie mają gniazda 8 pinowe. No proszę, całe życie człowiek się uczy :)))

 

Tylko zwróć uwagę na rozmieszczenie pinów, bo są chyba 3 rodzaje wtyczek din5. Na pewno grają te poniżej.

 

69_1204312520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry!

 

Do mojej kolekcji dołączyły 2 zestawy AUDIOPRISMA 703. Niestety po poprawinach mojego wesela, przestał działać jeden z głośników niskotonowych.... Ktoś znalazł się w moim pokoju i przesadził z mocą... Poszukuję takiego niskotonowca, proszę o pomoc ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.