Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

który CD grundig opłaca się kupić

w cenie do 180 pln?

dostępne są Grundig CD5200 -80 pln

i Grundig CD301 - 160 pln

co wybrać??

 

Hey,

 

Nie traktuj tego jak atak, albo pychę albo coś zupełnie innego - ale na Twoim miejscu wybrałbym na start odtwarzacz z polecanej listy Grega :-), miałem 75% odtwarzaczy z tej listy i było ok, dobrze, lub b.dobrze :-). Lepiej dozbierać kasy, kupić i być zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobre miejsce, ale może akurat ktoś będzie wiedział, a tu znalazłem jakieś wzmianki o tym CD. Dostałem odtwarzacz kenwooda dp1100, dość leciwy i laser niedomaga ( odtwarza czyta tylko oryginalne płyty), próbowałem czyścić laser, lecz nic to nie dało. Czy idzie gdzieś dostać ten laser lub jakiś zamiennik ? jest to OPH-32 od toshiby, chyba że próbować regulacji ? albo nagrywać na lepszych płytach ? może ktoś doradzi, co z tym zabytkiem robić bo gra dość dobrze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był chętny to sprzedam Sanyo JA 220.

Ustawione prądy spoczynkowe końcówek mocy wg instrukcji serwisowej. Wymienione diody prostownicze na mostek, kondensatory w zasilaczu Nichicon.

Jedyny mankament to trzeszczący potencjometr balansu.

Cena - 320zł (pokrywam koszty wysyłki)

post-10292-0-16988500-1476707761_thumb.jpg

post-10292-0-01551300-1476707772_thumb.jpg

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był chętny to mam na sprzedaż wzmacniacz SANSUI AU G90X - w oryginalnym stanie, jeżeli ktoś z kolegów byłby zainteresowany na poważnie to jest możliwość odsłuchu w Warszawie.

Raptusx, fakt jesteś chyba zbyt szybki ;)

Kliknąłeś niewłaściwy wątek :)

No chyba, że ten Sansui ma elektronikę Grundiga w środku :)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptusx, fakt jesteś chyba zbyt szybki ;)

Kliknąłeś niewłaściwy wątek :)

No chyba, że ten Sansui ma elektronikę Grundiga w środku :)

 

nie boomaga, nie pomyliłem, nie przeczytałeś chyba uważnie tematu ;-)

 

Sansui jest na liście polecanych wzmacniaczy do kolumn Grundiga i nie tylko, zresztą na stronie 66 tego wątku jest dość ciekawa opinia o tym wzmacniaczu, warto poczytać.

78e26af2a1bfd4bamed.jpg00d767fdf665bf03med.jpgcabc974865dc6200med.jpg

Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam nabycie CD7550, bo to imho klubowy odtwarzacz referencyjny. Porównywałem do niego ostatnio np. Denon 800 i Philipsa 350, ale ich braki były ewidentne. W pewnym stopniu można było je skorygować, ale ogólnej słabszej jakości dźwięku już nie. Zwłaszcza modulację barw, pomijając prezentację planów i parę innych aspektów brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig cd 7550 bardzo dobry odtwarzacz jednak denon dcd 1000 czy 1100 nie ustępuje a nawet może zagrać lepiej.Wszystko musi być powiązane w system inaczej nie usłyszymy tego co byśmy chcieli opieram się tylko na tym co słyszałem a nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako że jestem tu nowy, mój pierwszy post - proszę o wyrozumiałość,

 

może ktoś z Szanownych Klubowiczów posiada do sprzedaży głośniki wysokotonowe Grundiga do kolumn BOX 8000 oraz BOX M800? Ewentualnie jest w stanie podpowiedzieć z jakich innych modeli Grundiga będą pasowały,

 

jeżeli to nie ten dział to admina/moderatora proszę o przeniesienie wątku,

 

dziękuję,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

opłaca sie najbardziej podłaczyć airport express appla

będzie 80 % albo i lepiej dedykowanego odtwarzacza

 

Mógłbyś rozwinąć swoją złotą myśl, żeby można było zrozumieć o co Ci chodzi?

Bo z Twego wpisu wynika, że nieudolnie reklamujesz produkt, który się ma nijak do tematu wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto robić najlepiej jak się potrafi, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się robić słabiej, ale nie warto ;)

 

Zainspirowany słowami Mirosława przekontemplowałem Denona dcd800 przez parę konfiguracji sprzętowych. Cóż, przy zmianie interkonektu na lekko wyostrzający i przejrzysty, na przejrzystych głośnikach (mfb544) i innym przedwzmacniaczu (spoza listy polecanych w klubie) okazało się, że choć wciąż w tyle za CD7550 to jednak spokojny, miękki, łagodny, delikatny i dźwięczny charakter dcd800 całkiem dobrze sprawdza się w takiej też muzyce. Zupełnie inna prezentacja źródeł pozornych, ogólnie mniej lub bardziej zawężone możliwości względem cd7550 - ok, ale też sporo przyjemności pozwalającej zapomnieć o słabościach dcd800. Dopóki na jego tackę nie trafi jakiś łomot :) Mogę chyba zaryzykować twierdzenie, że odtwarzacze CD z listy Grzegorza, choć nie słyszałem z niej wszystkich, zarówno te dobre, bardzo dobre i znakomite, mniej lub bardziej uniwersalne, mają taką cechę, że grając muzykę w dopasowanym systemie pozwalają zapomnieć o swoich wadach.

 

Piszę oczywiście o wersjach fabrycznych, bo mój cd7550, a np. poprawiony cd7550 to też zupełnie inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grało na kablu din5, bo takich cały czas używam u siebie do tych monitorków :) Zerknąłem na tył 544, bo chciałem odjąć nieco wysokich tonów na jednej płycie, a tam gniazdo din8. Zaskoczenie - byłem przekonany, że ich gniazda są 5 pinowe. Mało tego, poleciałem zobaczyć zaraz do aktiv boxów Grundig - również wszystkie mają gniazda 8 pinowe. No proszę, całe życie człowiek się uczy :)))

 

Przy okazji przełączania z dcd800 wyszło, że źle podałem wyżej. Philips 544 mają gniazda 5 pin, a aktywne Grundig gniazda 7 pin. Nie mam pojęcia jak ja wtedy spojrzałem, że tak policzyłem. Byłem w 100% trzeźwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam się czemu nasze sprzęty są tyle wart i czym to idzie. Obstawiałem, że 35 pójdzie za max 220, a 650 za max 650....się zdziwiłem...

CD 35 poszedł za 609,99, a Boxy 650 Prof za 1124,99...nieźle

 

http://allegro.pl/grundig-cd-35-2x-tda1540p-i6587954030.html

http://allegro.pl/kolumny-grundig-box-650-professional-super-hifi-i6589692642.html#thumb/8

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś Grundigi nadają się do odsłuchu bliskiego pola? Teoretycznie serie Compact i Mini mogą się sprawdzić, ale może ktoś korzystał z jakichś kolumienek tej marki w taki sposób albo może to sprawdzić?

 

u mnie tę rolę pełnią 650 Prof, wiem, że nie powinny, ale nie mam zastrzeżeń co do dźwięku :)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat All Ribbon 10p podłączone do zestawu polecanego. Ja220 daje sobie z nimi radę. W porównaniu do boxów 850prof, mocniejszy bas, mocniejsza średnica, świetne damskie wokale. Mniej szczegółowe i węższa scena niż w grundigu. Na kilka dni podłączyłem do nich Struss'a i Alchemista. Alchemist marnie. Ja 220 z wyłączonym laudnessem idzie ze strussem łeb w łeb wymiękając przy głośniejszym graniu, chyba brak mocy, robi się bałagan.

Ogólnie ciekawe te Magnaty, ktoś je słuchał?

post-60342-0-60321900-1479493273_thumb.jpg

post-60342-0-75059000-1479493732_thumb.jpg

Edytowane przez kanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.