Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Grundigi już posluchane, teraz szukam dalej, może Panowie jakieś propozycje odnośnie głośników? Myślałem nad telefunkenami. U mnie lepiej grają głośniki z dużą membraną basową. Pokój ma dużą kubaturę. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Polecam Yamaha-NS1000 tylko ciężko znaleźć. Do dużego pokoju jak znalazł, ale zapomnij, że Sanyo ja220 napędzisz coś większego niź boxy 850. Prędzej Gregowa Yamaha by troszkę potrzęsła tymi kolumnami. Niestety Ja220 ma spore braki mocy, co odczuwa się właśnie na basie, nawet na tych grundigowych 650 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Udało mi się z Aktiv-Boxami! ;) Nadal jednak poszukuję 2500a i chciałbym nabyć także Receiver r 45.

 

JAko wieloletni miłośnik muszę powiedzieć, że polecam Grundigi 703! Świetne paczki, ciekawe wrażenia przy odbiorze muzyki akustycznej z wokalem w szczgólności! ;)

 

Pozdrawiam!

 

PS. Mam na sprzedaż części do Aktiv-Box 40 m.in. głośniki niskotonowe, obudowy i wzmacniacze. Oprócz tego Aktiv-Box 50 ideał z zewnątrz, nie działają wysokie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Grundigowców! Czy znacie może miejsce w Łodzi, gdzie można naprawić kolumny Box 800? Zepsuł mi się głośnik wysokotonowy w jednej z nich i nie umiem sobie z nim poradzić, nie wiem czy to głośnik czy płytka w kolumnie, nie mam odpowiednich narzędzi, a bardzo się do nich przywiązałem i chciałbym ich dalej słuchać w pełnej krasie ;) P.S. Przepraszam za takie wielkie zdjęcie, nie umiem wstawiać miniatur

1yn33a.jpg

Edytowane przez capo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Grundigowców! Czy znacie może miejsce w Łodzi, gdzie można naprawić kolumny Box 800? Zepsuł mi się głośnik wysokotonowy w jednej z nich i nie umiem sobie z nim poradzić, nie wiem czy to głośnik czy płytka w kolumnie, nie mam odpowiednich narzędzi, a bardzo się do nich przywiązałem i chciałbym ich dalej słuchać w pełnej krasie ;) P.S. Przepraszam za takie wielkie zdjęcie, nie umiem wstawiać miniatur

 

zerknij proszę do wątku - link poniżej - spec od naprawy głośników ma na imię Arkadiusz. Mogę Ci także podać telefon na prv jak napiszesz.

 

http://www.audiostereo.pl/naprawa-glosnikow_4163.html

Edytowane przez reart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto robić najlepiej jak się potrafi, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się robić słabiej, ale nie warto ;)

 

Zainspirowany słowami Mirosława przekontemplowałem Denona dcd800 przez parę konfiguracji sprzętowych. Cóż, przy zmianie interkonektu na lekko wyostrzający i przejrzysty, na przejrzystych głośnikach (mfb544) i innym przedwzmacniaczu (spoza listy polecanych w klubie) okazało się, że choć wciąż w tyle za CD7550 to jednak spokojny, miękki, łagodny, delikatny i dźwięczny charakter dcd800 całkiem dobrze sprawdza się w takiej też muzyce. Zupełnie inna prezentacja źródeł pozornych, ogólnie mniej lub bardziej zawężone możliwości względem cd7550 - ok, ale też sporo przyjemności pozwalającej zapomnieć o słabościach dcd800. Dopóki na jego tackę nie trafi jakiś łomot :) Mogę chyba zaryzykować twierdzenie, że odtwarzacze CD z listy Grzegorza, choć nie słyszałem z niej wszystkich, zarówno te dobre, bardzo dobre i znakomite, mniej lub bardziej uniwersalne, mają taką cechę, że grając muzykę w dopasowanym systemie pozwalają zapomnieć o swoich wadach.

 

Piszę oczywiście o wersjach fabrycznych, bo mój cd7550, a np. poprawiony cd7550 to też zupełnie inna bajka :)

 

Jednak dcd 800 to nie to samo co dcd 1000 inny przetwornik. W ostatnim czasie zakupiłem box 550 super hifi i musze powiedzieć, że w porównaniu do box 650 pro mają lepszy bas, są napewno jaśniejsze ale nie tak jasne jak box 550 pro, bardzo przyjemnie się ich słucha, zachowują przepiękną barwę, którą uważam za największy atut kolumn grundig, przy słuchaniu muzyki takiej jak schiller kolumny robią niezapomniane wrażenia odsluchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż wzmacniacz Sanyo JA340 100% ORYGINALNY za 280zł.

Dział ogłoszeń.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Udało mi się z Aktiv-Boxami! ;) Nadal jednak poszukuję 2500a i chciałbym nabyć także Receiver r 45.

 

JAko wieloletni miłośnik muszę powiedzieć, że polecam Grundigi 703! Świetne paczki, ciekawe wrażenia przy odbiorze muzyki akustycznej z wokalem w szczgólności! ;)

 

Pozdrawiam!

 

PS. Mam na sprzedaż części do Aktiv-Box 40 m.in. głośniki niskotonowe, obudowy i wzmacniacze. Oprócz tego Aktiv-Box 50 ideał z zewnątrz, nie działają wysokie....

 

Mam do sprzedania 2500a z oryginalnymi standami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem ostatnio wspomnianego naście postów wyżej daca Qed Digit Opto do komputera (windows10) przez chinski konwerter usb Gustard U12. To działa!!!! I jeśli ktoś ma taką potrzebe by słuchać z komputera to polecam. Niestety ale ten dac nie nadaje się do odtwarzania dzwieku z filmów, gdyż obsługuje tylko czestotliwość przypisana do płyt CD czyli 44,1kHz. Jest całkiem niezle, chociaż sprzet mam bez żadnych przeróbek/ulepszeń.

Ps. Słuchanie płyt i obcowanie z okładką daje dużą lepszą frajdę i dużo bardziej mnie relaksuje.

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów!

Philips cd150 gra jak dla mnie za jasno (850a prof + v1850). Kupić Denona Dcd 800 czy czekać na jakiś wyższy model? (1100, 1000)

 

IMHO czekać, będę miał na zbyciu 1000 i 1100, kwestia czasu i pieniędzy ;)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.