Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie najlepiej z 'klubowych' sprawdziły się źródła:

 

Grundig 7500 i Grundig 7550

Philips 960 i Marantz 94

Sony 601 i Sony 701

 

Każde gra inaczej, każde gra fajnie i czuję, że w tym temacie więcej mi nie trzeba. Pod względem wzmacniaczy i kolumn kwestia również raczej zamknięta. Wiem już co tutaj lubię :) Pozostało dopracować zestawienie, ustawienie i okablowanie. Co do przewodów właśnie, szukałem niedawno informacji o kablach do Grundigów i wyskoczył mi link do producenta przewodów sieciowych (zasilających) The Greg Audio :)

 

TG-LZ jest najtańszym przewodem który wychodzi z pod mojej ręki, jest to przewód dedykowany do sprzętu klasy HI-END najwyższej pułki z tond też nie jest to przewód tani. Ostatni sprzedany egzemplarz kosztował 13.000zł, ale cena każdego następnego wzrasta z powodu kurczących się zapasów materiału. Dlatego też przewody prawie w ogóle nie pojawiają się na rynku wtórnym.

http://www.teofilow.info/exclusiv/ludzie/490-the-greg-audio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

TG-LZ jest najtańszym przewodem który wychodzi z pod mojej ręki, jest to przewód dedykowany do sprzętu klasy HI-END najwyższej pułki z tond też nie jest to przewód tani. Ostatni sprzedany egzemplarz kosztował 13.000zł, ale cena każdego następnego wzrasta z powodu kurczących się zapasów materiału. Dlatego też przewody prawie w ogóle nie pojawiają się na rynku wtórnym.

http://www.teofilow.info/exclusiv/ludzie/490-the-greg-audio.html

 

Ale jaja ...

Ale już spokojnie od 13.000 budżetówkę można ustrzelić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim mam pytanie grundig seria r mam na mysli r20,r25,r30,r35 i wyższe czy ktoś miał okazję słuchania i który ewentualnie jest najlepszy bo gdzieś mi obiło się o ucho że r35 czy jest taka różnica między nimi?

Edytowane przez Tomasz Labecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r20 i r25 ma najlepszą barwę

 

Moim zdaniem R35 chociaż nie miałem R45 (przesłuchałem R30, R35, R35a oraz R48). Z ciekawostek, to dość tani wzmacniacz V2000 jest odpowiednikiem R45 bez sekcji tunera.

 

W ramach nudów rozrysowałem zwrotnicę kolumn 650 Prof. Mam nadzieję, że się nigdzie nie pomyliłem. Może komuś się przyda. Zdjęcia zwrotek też mogę zamieścić bo akurat mam wyciągnięte.

post-27517-0-50220800-1483907616_thumb.png

Edytowane przez Devon

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał mnie czy mam coś wspólnego z kablami The Greg Audio .

Nie mam nic wspólnego z tym produktem.

Jedynie nazwa zbliżona do mojej którą używam ponad piętnaście lat

Tyle z podobieństw.

Moja nazwa to GregAudio lub gregaudio w mail czy forum.

Jeszcze jest Greg Audio Support w USA związane z nagłośnieniem i nagrywaniem muzyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś wzmacniacze grundiga z tych polecanych które mają siłę grać?

W Sanyo ja340 szybko okazuje się że ma on poważne problemy z wydajnością prądową

 

Z tego co pamietam to wyboru dużego nie było, a w grundigu to żadnego

Z nie-grundigów pozostaje też tylko NAD 3020 albo Sansui AUG-90X

Reszta to ledwie rozrusza 850-tki

Edytowane przez upiorek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłuchałem tego Sanyo to teraz nie wiem czym tu się tak podniecać.

Barwa jeszcze w nim jest dobra ale ma duże braki w rozdzielczości a bas to można powiedzieć że nie gra a buczy..

 

Bo to wzmacniacz do "plumkania", ja mam Sanyo JA220 + Canton LE350 i do muzyki jazz, soul do wieczornego słuchania jest wyśmienity, choć zauważyłem że przy bardzo małym poziomie wysterowania, gubi barwę i staje się nieczytelny.

Do bardziej dynamicznej muzyki mam grundiga A903. Z dobrymi kolumnami potrafi naprawdę rozwinąć skrzydła.

Jeżeli jeszcze wyższa półka Cie interesuje to jest jeszcze A9000 i A9009. Ten drugi to prawie magia (słuchałem go tylko raz) ale jest praktycznie nie do zdobycia. Natomiast A9000 raz na jakiś czas się pojawia do sprzedaży

Edytowane przez upiorek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale lepiej gra nad 3030 od 3020 i jest bardzo wydajny , najlepiej na tranzystorach RCA Może to jeszcze nie jest ja 220 ale jest niedaleko . 3020 wymaga zmian bo jest większym misiaczkiem . Ja 220 było kilka wersji , nie wszystkie grają dobrze , ale trzeba pamietać że to wzmacniacz do głośników grundiga i tylko obudowy zamkniętej. Podpinanie go do innych wynalazków można sobie darować to nie jest uniwersalny wzmacniacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o tranzystorach starsze wersje3030 były robione na czterech sztukach 2n3055 późniejsze na dwóch 2n3055 i dwóch 2955. Wolę ten starszy układ być może lepiej dobrane parowanie i identyczne charakterystyki.

 

Czym wyższy model większej mocy gra bardziej analitycznie i traci na barwie mam 3045 pod ręką.

 

Przyczyną zastosowanie tranzystorów nec i zmiana konstrukcji obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o budowie takich podstawek pod kolumny? Niby tylko pod typ Audioprisma, ale zastanawiałem się nad 650 Prof. Pytanie czy przedstawione dane, głównie wysokość, będą dobre?

 

http://www.grundiglove.org/grundig-audioprisma-flachbox-costruzione-supporti/

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wg mnie a i chyba nie tylko - kiepski pomysł :)

 

Boxy 650 pro są "półkownikami". Potrzebują wspomagania powierzchni, na której stoją, bas wtedy robi się zaskakujący jak na takie maleństwa, a i całość pasma nabiera mięsa.

Co prawda zawsze można spróbować :). Sam próbowałem z marnym skutkiem.

 

 

A jak boxy? Już grają? ;)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie a i chyba nie tylko - kiepski pomysł :)

 

Boxy 650 pro są "półkownikami". Potrzebują wspomagania powierzchni, na której stoją, bas wtedy robi się zaskakujący jak na takie maleństwa, a i całość pasma nabiera mięsa.

Co prawda zawsze można spróbować :). Sam próbowałem z marnym skutkiem.

 

I know, I know, 650 półkowe, ale np. 850 czy pozostałe większe?

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże w sprawie szumów z sanyo ? Sam wzmacniacz + kolumny, slychac od 2 stopnia na skali glosnosci (zwiekszenie glosnosci -szum bardziej slyszalny) na sluchawkach jest to samo. Testowany w roznych miejscach, wiec chyba nie instalacja w mieszkaniu. Slyszalne z okolo 5 cm od glosnika na obu kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco szanownych klubowiczów, mam prośbę, gdyby ktoś z Was miał do sprzedania amplituner R1000 czy R1000-2 w kolorze srebrnym w ładnym stanie wizualnym i idealnym technicznym, to bardzo prosze o info na forumową pocztę lub tel(podany w "o mnie"). Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.