Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jeśli obędzie się bez linczu mojej osoby to mogę podać :)

W moich zwrotnicach zmieniłem najpierw okablowanie (miedź 6N solidcore na górę i plecionkę na mid i bas) i dodałem terminale a'la WBT.

Poprawa nastąpiła na plus w klarowności dźwięku bez straty barwy (lekko poprawiła się mikrodynamika) i bas stał się bardziej zwarty.

Wykleiłem obudowę matami bitumicznymi, największa poprawa na basie (wykleiłem tylko boki.)

Zmieniałem rezystory. Były superesy, grafitowe, zostały mundorfy mresisty (najmniejsza różnica ze zmian)

Zmieniałem kondy. Były różne. Najgorsze których wogóle nie polecam to mcapy mundorfa (matowy szary dźwięk)

Aktualnie na górze siedzi EVO Silver Gold Oil

Na midbasie evo in oil alu i mundorf supreme.

Po zmianach miałem możliwość porównania do kolumn niemodyfikowanych.

Różnica spora, inny sznyt grania. Zdecydowanie lepsza przestrzeń, holografia, większa koherentność dźwięku.

Nie wszystkie próby modowania były na plus, czasami był to krok w bok a nawet do tyłu.

Niektóry zmiany były bardzo subtelne (np. przy zmianie rezystorów), niektóre bardzo znaczące (EVO Silver Gold Oil na tweeterze)

Podejrzewam, że można jeszcze lepiej ale starałem by budżet zmian nie przekraczał podwójnej ceny za kolumny ;)

Jak wypadają teraz na tle innych kolumn?

Myślę, że trzeba samemu coś tam pogrzebać i porównać.

Osobiście mogę polecić te zmiany przy których zostałem :)

Przy okazji czym lepszy sprzęt napędzający te kolumienki tym bardziej można docenić ich klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Grundigów :)

Po wielu stronach tego tematu az mi ślinka cieknie aby spróbować znaleźć jakiegoś vintaga z tej stajni.

Prawdopodobnie będzie to ampli pod Quadrale Merin do biura.

Ale że...jestem wieloletnim użytkownikiem Rotela, to zastanawiam się jak się Grundigi do Roteli mają?

Warto się przesiadać z obecnego domowego systemu?

Nie przebrnąłem jeszcze przez cały watek, ale dotychczas porównania z Rotelami nie znalazłem.

Gra u mnie w domu to co w stopce.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Grundigów :)

Po wielu stronach tego tematu az mi ślinka cieknie aby spróbować znaleźć jakiegoś vintaga z tej stajni.

Prawdopodobnie będzie to ampli pod Quadrale Merin do biura.

Ale że...jestem wieloletnim użytkownikiem Rotela, to zastanawiam się jak się Grundigi do Roteli mają?

Warto się przesiadać z obecnego domowego systemu?

Nie przebrnąłem jeszcze przez cały watek, ale dotychczas porównania z Rotelami nie znalazłem.

Gra u mnie w domu to co w stopce.

 

Witaj,

ja osobiście miałem ograniczony kontakt z marką Rotel. Właściwie ograniczył się do jednego odsłuchu nowych klocków Rotela - 1072 i 1062. Z monitorami B&W dało to odsłuchowy KOSZMAR co pamiętam jako traumatyczne przeżycie aż do dzisiaj po prawie 10 latach! I omijam tą markę jak najszerszym łukiem do dzisiaj ;-)

 

Oto - wybacz - ale autocytat z tego odsłuchu:

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-starych-grundigow_47310.html/page__view__findpost__p__3019710

 

 

Rotel 1072, 1062 + kolumny B&W CM7 (razem 14 000 zł) Padło więc podejrzenie że elektronika ogranicza dobre ponoć kolumny B&W … Panowie nie chcieli podpinać Rotela 06 (wzmacniacz i CD). Podobno ten sam poziom co Marantz 7001. Zaproponowali Rotela ale o klasę(y) wyższego – 1072. Wzmacniacz + CD z kolumnami B&W CM7. Po minucie wiem już wszystko – nie mam co już szukać chyba w tym sklepie … Rotel odpadł. Dlaczego? Bas zaczął dudnić. Średnica sztywna, twarda „odmuzykalniona”. Soprany – tak jakby ich nie było. Ma większą szczegółowość, energię – potwór wręcz ale BARWY i MUZYKALNOŚCI nadal NIE MA! Brak barwy, muzykalności, cyfrowo sztuczny dźwięk - czy trzeba więcej aby zdyskwalifikować dźwięk? Jeden z powyższych braków - to kompromitacja. Marantz skompromitował się potrójnie!!!

Co słuchałem ? Nagrań które znam na pamięć z mojego systemu domowego (szczegóły w O mnie):

1. Cesaria Evora + Kayah – Embaracao – genialna interpretacja i chrypa Kayah

2. Ayo – Down on my knees – żywy muzycznie, interpretacyjnie i aranżacyjnie (nieźle zrealizowany kawałek), mały składzik akustyczny, emocjonnalny wokal, gitara itp.

 

Okazuje się że Greg znalazł Rotela sprzed lat który wpisuje się w sygnaturę brzmienia grundigów.

 

To co ze stajni Rotela udało się namierzyć Gregowi - opisał w poście poniżej:

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-starych-grundigow_47310.html/page__view__findpost__p__3384019

 

Rotel ra820 * GAT, Grundig box 650 prof , Telefunken TL800

 

 

zauważ że tam są podane już empirycznie sprawdzone, zgrane, sparowane SYSTEMY.

 

napisałeś że "cieknie ci ślinka". Ale na co co konkretnie? Możesz to uściślić?

 

sam vintage ampli wiosny nie robi. Gra TYLKO i wyłącznie SYSTEM. I na tym polega robota Grega że dobiera systemy.

 

czy warto się przesiadać? nie wiem

dlaczego masz się w ogóle przesiadać? pociąg ci nie odpowiada czy stacja?

 

jeżeli chcesz kupić tylko ampli i liczysz na jakiś cud to nie ma to najmniejszego sensu moim zdaniem.

Najlepiej żebyś sobie posłuchał u kogoś kto ma pełny system Grundiga i dopiero podjął decyzję...

klecenie na chybił trafił to są koszty i stres itp chyba że lubisz taki sport - nieustanne mieszanie klockami ;-)

 

Greg dał nam ten luksus że kupujesz od razu sprawdzony, zgrany SYSTEM i masz pozamiatane. Żeby to osiągnąć musiałbyś poświęcić 20 lat i kupę kasy. Oczywiście zależy jakiej muzyki słuchasz - bo kapela rockowa z przytupem wymaga energii jaką ma Rotel ale kompletnie brak mu barwy, muzykalności czy tej finezji aby posłuchać np Katie Melua czy Cesarii Evora lub Leonarda Cohena.

 

wybór należy do ciebie - dla mnie osobiście współczesny Rotel to moc, energia, kontrola ale muzykalności, finezji czy barwy za grosz. Grundig wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto łączy B&W z Rotelem?

 

? a o co konkretnie i kogo pytasz ?

sprzedawcy to połączyli gdy byłem na moim pierwszym w życiu "prawdziwym" odsłuchu - jak się jest gościem to się słucha co mają doświadczeni sprzedawcy aktualnie do sprzedania - efekty - takie jak opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Kupiłem niedawno kolumny 'Grundig box 850'. Zasilam je amplitunerem 'Akai aa 1050'. Do tego mam gramofon 'Technics sl-3200' (wkładka technics 270 c)... Gra to wszystko bardzo dobrze, kolumny sprawne. - Mam okazję sprzedać te kolumny w tej samej cenie, co dałem za nie - czy warto? A potem 'polować' na wersję 'Professional' - Czy będzie znacząca poprawa dźwięku? j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że "cieknie ci ślinka". Ale na co co konkretnie? Możesz to uściślić?

 

sam vintage ampli wiosny nie robi. Gra TYLKO i wyłącznie SYSTEM. I na tym polega robota Grega że dobiera systemy.

 

czy warto się przesiadać? nie wiem

dlaczego masz się w ogóle przesiadać? pociąg ci nie odpowiada czy stacja?

 

jeżeli chcesz kupić tylko ampli i liczysz na jakiś cud to nie ma to najmniejszego sensu moim zdaniem.

Najlepiej żebyś sobie posłuchał u kogoś kto ma pełny system Grundiga i dopiero podjął decyzję...

klecenie na chybił trafił to są koszty i stres itp chyba że lubisz taki sport - nieustanne mieszanie klockami ;-)

Dzieki za wyczerpującą odpowiedz...w szkole rotela twierdzą, ze nie łaczy się ich z B&W ;) w sklepie dali ciała.

Na pewno lubię przestrzeń, stereofonię i dynamikę, moje rotele to seria 9XX z ponoć czasów kiedy

były bardziej muzykalne. Z głośnikami Scan Speaka a zwłaszcza z jedwabną kopułką system gra, na tyle wdzięcznie że godzinami

mogę słuchać bez zmęczenia. Lubię generalnie rocka ale Kati Melua nie pogardzę ;)

W sumie to nie wiem czego mam oczekiwać, może faktycznie posłuchanie kompletnego systemu da mi odpowiedz czy coś zmieniać czy nie? Ktoś jest może z Opola z GAT systemem?

A ampli ma być do biura, typowo do słuchania radia, ale oglądając kilka "testów" na YT widzę że niektóre amplitunery potrafią zagrać.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda.

mnie się udało kupić 650 Pro w stanie gabinetowym za 550 zł (Niemcy).

 

po kilku tygodniach odsłuchów BOX 650 Pro z Tandbergiem TR-2080 i/lub Tfk TRX-3000 powiem z pełnym przekonaniem, że te głośniki są rewelacyjne i nie ustępują dzisiejszym konstrukcjom powyżej 5000-6000 zł.

 

są też łatwe do ustawienia.

 

polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

to prawda.

mnie się udało kupić 650 Pro w stanie gabinetowym za 550 zł (Niemcy).

 

po kilku tygodniach odsłuchów BOX 650 Pro z Tandbergiem TR-2080 i/lub Tfk TRX-3000 powiem z pełnym przekonaniem, że te głośniki są rewelacyjne i nie ustępują dzisiejszym konstrukcjom powyżej 5000-6000 zł.

 

są też łatwe do ustawienia.

 

polecam.

 

No i tym wpisem podniosłeś cenę paczek :)

Niedługo będą chodzić po 3-4 tys. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, że będą po 3 tyś złotych... Tylko czym się różnią np. moje 'box 850' od 'box 850 prof'? Głośniki mają te same, tak piszą ludzie na zachodnich, zwrotnice ponoć też. Podane parametry na kolumnach są takie same. Czy usłyszę znacząco różnice dźwięku (chodzi mi o zakres i podział pasma, dynamikę, poprawę stereo...)? pozdrawiam, j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, ja z krotkim pytaniem, ze stajni Grundiga podobaja mi trzy zestawy ale musze wybrac jeden:

amplituner r1000

wzmak v7500 z dedykowanym tunerem

wzmak sv2000 z dedykowanym tunerem

wygląd rzecz gustu ale, ktory z wymienionych jest najciekawszą opcją.

Pozdrawiam klubowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, ja z krotkim pytaniem, ze stajni Grundiga podobaja mi trzy zestawy ale musze wybrac jeden:

amplituner r1000

wzmak v7500 z dedykowanym tunerem

wzmak sv2000 z dedykowanym tunerem

wygląd rzecz gustu ale, ktory z wymienionych jest najciekawszą opcją.

Pozdrawiam klubowiczow

 

Mariusz ja czytam i czuję jakąś wewnętrzną sprzeczność - pytasz chyba o jakość grania a mówisz o guście estetycznym - estetyka wizualna czy dźwiękowa?

wybór dotyczy czego? będzie stał na półce i cieszył oko?

czy ma grać na półce i cieszyć ucho?

niestety najlepiej grające klocki grundiga urodą nie grzeszą - albo fajna wizja albo fonia - czyli dylemat rybki albo akwarium

 

jeżeli mają grać to w jakim towarzystwie w jakim pomieszczeniu i jaką muzykę?

 

PS

sv2000 ja osobiście omijam z daleka i nie ze względów wizualnych - jego uroda mi się akurat podoba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, ja z krotkim pytaniem, ze stajni Grundiga podobaja mi trzy zestawy ale musze wybrac jeden:

amplituner r1000

wzmak v7500 z dedykowanym tunerem

wzmak sv2000 z dedykowanym tunerem

wygląd rzecz gustu ale, ktory z wymienionych jest najciekawszą opcją.

Pozdrawiam klubowiczow

Musze Cie zmartwić, żaden nie jest godny polecenia w temacie brzmienia. Tylko tuner T7500 jest bardzo dobry, ale nie z tym wzmakiem.

W temacie gustu to oczywiscie ten , który Ci się najbardziej podoba .

Powiem tak, polecane systemy, zestawy są podane . Na resztę szkoda kasy. Będziesz kupował dwa razy.

Lepiej poczekać , odłożyć i kupić raz a porzadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.