Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając sobie internet na forum włoskim wpadłem na bardzo ciekawy wpis . Historia człowieka i posiadanego sprzętu przez 44 lata . Poczytajcie i zobaczcie czego słuchał . Robi wrażenie co ? bo na mnie tak . W konkluzji końcowej napisał że szkoda że tak długo musiał szukać,

To prawda bo już w 78-79 roku mógł mieć najlepszy system Grundiga.

 

Nie popełniajcie błędów innych lecz uczcie się na nich , chyba ze chcecie przejść taką drogę jak On.

 

 

Cytat :

Oto instalacje, które przeniosły się do mojego domu przez 44 lata słuchania:

 

1970: Mobilen Grundig z RTV 380 + Dual 1210 z ceramiczną wkładką CDS 650 i Box 206;

 

1975: Thorens TD 160 + (Shure M44E / Shure M75 ED Type II / Shure V15 III / Stanton 681EEE / ADC XLM MK3), wzmacniacz stereo NIKKO STA 8080, głośniki (Jensen Mod. 3 / Advent Loud / Acoustic Research AR LST);

 

1976: AR 10 pi;

 

1977: Głośniki (ESS amt 1a / Allison One);

 

1979: wkładki (Dynavector Karat Ruby / Shure V15 IV), Wzmacniacz HITACHI HA 8700 Mosfet, Słuchawka Sennheiser HD 400;

 

1984: Odtwarzacze CD (Sanyo DAD 8 / Nakamichi OMS 7E), stół obrotowy Denon DP 57, zintegrowany (CAS 4040 / Denon PMA 790), przedwzmacniacz Denon PRA 2000, końcowy Denon 3000 POA, głośniki (Klipsch Belle / Klipsch Heresy / Acoustic Research AR 15 / Kef 105.4), słuchawki (Stax SR 44 / Stax SR Sigma + SRD 7);

 

1986: Linn Sondek LP 12 + ramiona + głowice (Supex SD 900 super + SDT 77 / Supex SDX 1000 + SDT 1000 / Linn Trak), finał Grant 100, głośniki (Rogers LS3 / 5A / Spendor SA1 / Sequerra Met 7 / Spendor BC 1 / Dahlquist DQ 20 / QUAD ESL 63);

 

1987: Head Linn [CENSORED] ka, Burmester 838 przedwzmacniacz, finały (Naim Stereo NAP 250 / Naim mono NAP 135), dyfuzory (Linn Isobarik DMS / Linn Isobarik Sara);

 

1989: Nagrywarki Audiomeca P.Lurnè J1 + Ramię Unipivot Vecteru Lurnè + głowica YBA diva, przedwzmacniacz YBA 1 + moduł MC, finały (YBA 1), YBA Gala subwooferowe głośniki + subwoofer;

 

1990: Finały (YBA 1 HC / YBA + filtr sieciowy YBA);

 

1991: Odtwarzacze CD (Philips CDD 882 + Deltec PDM-ONE Konwerter serii II / Rotel RCD 855 / Micromeca Optic-BS) Zintegrowany hybrydowy Tiger B-50, Akustycenergy AE1 ;

 

1993: Rega Planar 3 + Heads (Supex SM 100 / Supex SD 901), odtwarzacze CD (Marantz CD 94 MK II / Marantz CD 85 / Accuphase DP-60 / Pioneer PDS 901 /Evolution 1), przedwzmacniacze (VTL Super De Luxe / Shindo Claret), Final EUPHONY Mary Anne 131a, Głośniki REHDEKO RK175 rocznica 4-tej rocznicy;

 

1994: Testine (Denon DL 110 / Denon DL 160);

 

1995: Heads (Grace F9E / Grace F9P), odtwarzacz CD Cambridge CD 3, przedwzmacniacz Shindo Mazeris Bellevue, głośniki REHDEKO RK 175 5s;

 

1999: odtwarzacz CD Philips 650;

 

2003: odtwarzacz CD Naim CDX, DNM 3C przedwzmacniacz Primus, finałowa DNM PA3 delta, dyfuzory (monochromatyczny głośnik PHY-HP H21LB15 + głośnik wysokotonowy TW37 / Audioteknè 8716 z użyciem przewodu falowego Diatone P610MB / Dahlquist DQ 10 + subwoofer DQ1W + zwrotnica DQLP1 + zwrotnica Aktywny zestaw DQMX1 / Jordan z JX92S);

 

2005: gramofon (Technics SL1700 MKII / Micro MR711 + Armator MA 202 + Denon DL 103 + transformator Denon AU 320);

 

2008: odtwarzacz CD Kinergetics CD30, gramofon TD 145 + ramię EM 3009 II + (Shure V15 III HE / Van Den Hul MM1);

 

2009: dyfuzory (obiektyw B & W dm5 / B & W dm12 / B & W dm6 pierwsza seria / Celestion Ditton 44 / Celestion Ditton 66);

 

2010: Naim CDS3 Odtwarzacz CD + XPS2 Zasilanie, głośniki (KEF 105 Pierwszy monitor serii / nieskończoności JR / Tannoy Chertsey SL45 / System sekwencyjny 2 Subwoofer 8W + T1 / Taktownik akustyczny wstążki AR11);

 

2011: Odtwarzacze CD firmy Philips (seria CD 202 / CD 303 / CD 304), Radford SC 22 przedwzmacniacz, Radford STA 15 Final, głośniki (QUAD ESL / Sequerra Met 11 / Yamaha NS 1000 / Rogers LS5 / 9);

 

2012 Grundig Grundig (V7000 / V30 / V35 / V1700 / Odbiornik R35 / V7500) Wykańczanie Grundig Grundig PS1020B + Shure M85G + (N75GT2 / N91G / N91GD), Grundig Grundig (CD7500 / CD7550 / CD35) magnetofon Grundig TS1000 Coil, nagrywarka Cassette Recorder CF 1700, tuner T1700, głośniki Grundig (Box Hi-Fi 300 / Box Hi-Fi 400 / SL1000 / Audiorama 8000 / Box 850A Prof / Box 1500A Prof / Box 2500A Prof / Telefunken TL 800 / Aktiv Box 40 Mod. LT)

 

i

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Angelo ma podobne spostrzeżenia do moich i ten sam "problem" co ja :) Również słuchałem nagrania koncertu jego syna Pietro, nagrania dokonanego przez Massimo, i brzmiało to dość poprawnie, tyle że do pełni szczęścia też mi brakuje, aby Aktiv Box 40 grały głośniej, tworzyły większe natężenie (ciśnienie) dźwięku. Przyłapałem się na tym, że bardzo dużo ostatnio słucham dęciaków i fortepianu. Nie wiem czy mam "fazę" na ich barwy czy to sprawka głośników. Dużo radości sprawia mi zespół Angles 9, otagowany jako eksperymentalny big band. Metki metkami, a muzykę grają coś jak nasz znany Contemporary Noise Quintet, tyle że z bębniarzem proweniencji łomotowej i nie tak słodko, popowo, a bardziej zadziornie i ogniście.

 

Ja w pełni audiofilsko zacząłem od systemu opartego na Marantzu CD63, Coplandzie CSA8 i Sonus Faber Concertino. Potem było tylko drożej, drożej i jeszcze drożej. I trochę lepiej, ale też niestety nie zawsze :) Najtrudniej było mi przełamać psychiczny opór przed logiem, stereotypem. Pytałem się kolegów audiofili o tę markę i śmiałem z nimi - Grundig, a może lepszy będzie Kasprzak? Teraz myślę, że dobrą rzeczą będzie pozbyć się większości audiofilskich sprzętów.

 

 

ps. potrzebuję tda1541a lub tda1541a s1.

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko grundiga dotyczy fakt, że do pięknego grania potrzeba jest dobranych elementów zestawu, które mają stanowić całość ze sobą. Ta sama zasada dotyczy wszelkich audiofilskich ustrojstw. I koniec kropka. Jesli ktoś zle zestawiał sprzęty to mimo wydanych grubych kwot nie osiągnie nigdy tego co Grzegorz proponuje już w standardzie i za darmo :) Ale jest też taka opcja, że ktoś wybitne sprzęty zestawi dobrze i osiągnie pełnię szczęścia. Ja bardzo cenię zestawy grundigowe i uwielbiam ich słuchać ale mam też inny zestaw, który został dobrany z wielu elementów "na słuch" zaczynając od kabli zasilających transportcie cd kończąc.

 

Ps. Pisząc to słucham Dyjaka na mfb544+DCD1700

Pozdrawiam grundigowców i niesmiało spytam, czy może w spokoju jesieni nie przewiduje ktoś spotkania grundigowego połączonego ze słuchaniem.

 

PS2. Bardzo proszę jeszcze o poradę Czy Sl100 nadają się do dużych pomieszczeń czy lepsze będą boxy2500? Pokój ok 50mkw. Czy zestawy grundiga proponują jeszce jakieś inne duże kolumny oprócz TL800, bo ich kupić się nie da????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ma to grać, a nie plumkać w tle, to Sl1000 nie nadają się na 50 m2. Box 2500a prof/Aktiv Box 40 sobie poradzą, choć to już blisko granic ich możliwości. TL800 nie mam, ale patrząc na ich dane w specyfikacji technicznej obawiam się, że mogą być za małe na taki metraż. Zastanawiałem się nad tym sam kiedyś i miałem wątpliwości. Dla pewności trzeba by sprawdzić.

 

Zdarza mi się, że co jakiś czas w niedowierzaniu dosłownie łapię się za głowę słysząc jakim brzmieniem gra Grundig. I to bezwzględnie, w całkowitym oderwaniu od ratio dźwięk/cena. Żartowałem ostatnio z kolegą z Klubu, że ogólnie grundigowców można podzielić na dwie grupy: tych, którzy są po uszy zakochani w systemach dostrojonych przez Gregaudio i tych, którzy systemów GAT nie słyszeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zdarza mi się, że co jakiś czas w niedowierzaniu dosłownie łapię się za głowę słysząc jakim brzmieniem gra Grundig. I to bezwzględnie, w całkowitym oderwaniu od ratio dźwięk/cena.

Uwierz mi, że nie jest źle z systemami grundiga szczególnie GAT, ale naprawdę można sporo lepiej i niekoniecznie w kosmicznym budżecie.

Choć nie przeczę, że wielu to wystarcza, żeby cieszyć się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się przerzucać na słowa - jedynym wyjściem jest bezpośrednie porównanie :) Pamiętam, że narzekałeś kiedyś na scenę, panoramę stereo w systemie GAT. Moim zdaniem szwankowało Ci tutaj ustawienie, bo Grundigi pod tym względem są dość wredne i trudne. A jak bardzo nieoptymalne ustawienie kolumn przekłada się na spadek jakości brzmienia to wiem po swoich przygodach i godzinach spędzonych na próbach wydobycia maksimum. Po prostu w pewnym punkcie, ustawieniu wszystko w muzyce i scenie siada na swoim miejscu, w odpowiednich proporcjach i wiadomo, że jest się 'w domu". Rzecz jak z obrazem w lornetce - zakres regulacji jest spory, ale dobry obraz psuje już przesunięcie o włos. Można przesuwać się po 99% zakresu ustawienia z niedobrym dźwiękiem. Druga sprawa to przykład z ustawieniem elektroniki dany tutaj niedawno przez Grzegorza. Uważam, że jeżeli ktoś ocenia średnio system po dostrojeniu to znaczy, że nie udało mu sie wydobyć z niego tkwiącej w nim jakości. Albo też po prostu gustuje w zupełnie innym brzmieniu. Tutaj trzecia kwestia, że zgrane systemy też grają różnie. Słuchałem 2 dostrojonych systemów i grają świetnie, choć inaczej, bo opierają się na zupełnie innych urządzeniach, grają w innych pomieszczeniach.

 

O kwestii dostrojenia może też świadczyć taka rzecz, że osobiście słucham pomijając układ korekcji barw, equalizer wbudowany w XV7500. Na początku używałem korekcji, ale po lekkim mechanicznym dopasowaniu poziomu tweetera do akustyki pomieszczenia nie odczuwam już takiej potrzeby. Płyty grają jasno i ciemno, przestrzennie i klaustrofobicznie, lecz podczas słuchania nic nie domaga się większych korekt. Można co prawda minimalnie dopieścić brzmienie aktualnie słuchanej płyty, czasami podciągnąć czy wycofać jakiś zakres pasma o ułamek dB. Z opcją "Defeat" jest jednak znacznie lepsza spójność obrazu dźwiękowego, więc ogólnie wybór jest dla mnie oczywisty.

 

Słuchając fortepianu bardzo często miałem wrażenie, że dolne rejony klawiatury są grane na nieco innym modelu instrumentu niż środkowe rejony, a czasem dotyczyło to też górnych. Inna gęstość, inny atak, inne wypełnienie, inna ostrość dźwięku, nierówna barwa na całości. Myślę, że właśnie dlatego tak dobrze słucha mi się teraz pianistów, bo na Aktiv Box 40 nie odnoszę tego wrażenia. Pod względem semantycznym fortepian jest jeden, a pod względem brzmieniowym na płytach jest ich niezliczona ilość, w zależności od instrumentu, wykonawcy, interpretacji, akustyki, realizacji. Podobnie jest z systemami :) Każdy należy traktować indywidualnie, w określonych okolicznościach... tego... przyrody, nie przenosząc wniosków uzyskanych z jednego na wszystkie inne. Szczególnie, że mogą to być błędne wnioski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak każdy system gra inaczej pomimo że tak samo wygląda ;) v7000 potrafi grać różnie , w zależności od zastosowanych elementów i zużycia . To samo jest v1700 i ja220. CD7550 też nie są równe , a nie wspomnę o cd denonach czy innych. Jakość selekcyjna czyli żadna przypadkowa daców, oraz zużycie elementów, powoduje że są słyszalne różnice pomimo ze ten sam system. Po za tym u mnie tez jest ewolucja i są ciągłe nowe pomysły i zmiany. Jak widać w moich propozycjach wybiegam poza firmę grundig. Są też takie które zagrają lepiej i lepiej i tak można w nieskończoność . Zawsze coś może być lepiej , ale to co proponuje jest wystarczająco dobre dla słuchania muzyki. Człowiek ma pęd do poznawania czegoś lepszego taka natura, ale trzeba mieć jakiś odnośnik do czego dążymy . Ja miałem swój system który robiłem 6 lat i grał tak jak chciałem. Pierwszy system który zbliżył się do niego to Grundig . Grundiga wcześniej nie znałem a że był bum na przywożenie starego ,taniego sprzętu to kupowałem co się dało i sprawdzałem. Tak zaczęła się przygoda i poprawianie GAT bo mój system był wzorcem i chciałem jakoś być bliżej niego co niestety nie jest takie proste . Wczoraj kupiłem dwa cd-ki po co ? bo nie mam na czym słuchać :>). To ciekawość jak zagrają odwieczny pęd poznania , Po za tym zawsze chciałem je mieć ;) Tak jak grundig 30 leży sobie gra gorzej od 7550 i kilku innych ale gra dobrze i lubię go . Miałem i philipsa 100 i marantza 53 klony tej serii .Też grały fajnie ale 30 najlepiej i został. Jak ktoś jeszcze na bazie tego co podaję coś sobie poprawi to ok. Startował od jakieś dobrego wzorca dźwięku który nigdy nie twierdziłem że jest idealny , ale i tak lepszy od tego co ludzie słuchają . Ja startowałem od zera i sam stworzyłem sobie wzorzec , a potem okazało się że jest trochę sprzętu który gra podobnym charakterem. Tylko niestety są to wiekowe urządzenia , i dostęp do nich był później okresu moich poszukiwań . Nowe niestety jak się podobało to kosztowało 13 tys za klocek i więcej itd .Każdy kto tyle czasu zajmuje się jednym tematem zawsze najlepsze zostawia na koniec.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig działa jak narkotyk jak się raz zacznie słuchać i kupować sprzęty tej firmy to już nie można przestać.Zaczynałem od CD 7550 i Ja 220 i słuchania płyt CD ,od jakiegoś czasu przeszedłem na słuchanie

płyt winylowych na RPC 500 (wybór trafiony w dziesiątkę ) teraz znowu mam ' fazę ' na CD .Ważne żeby ktoś osłuchany polecił właściwą konfigurację .Dzięki Grzegorz za pomoc i włożoną w to pasję i pracę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że nie jest źle z systemami grundiga szczególnie GAT, ale naprawdę można sporo lepiej i niekoniecznie w kosmicznym budżecie.

Choć nie przeczę, że wielu to wystarcza, żeby cieszyć się muzyką.

 

klocki Grundiga są na szczęście jeszcze w dobrej cenie, to może kolego podzielisz się jakimś przykładem ? Grzesiek udostępnił kilkadziesiąt konfiguracji i tyleż samo odtwarzaczy, wzmacniaczy - jestem za stary na droczenie się o to kto ma większego - mów konkretami a nie takimi pierdołami ogólnikowymi - coś, gdzieś, zagra lepiej, nie znam się a wypowiem się... ale gra lepiej itp. Bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność po mojej stronie a jak po Twojej to super.

RPC500 i 600 najfajniej gra na box850aprof i oryginalne kolumnowe . Docelowo chcę żeby grały z Telefunkami tl800 i jakiś mały cd który wlezie na magnetofon i zamknie się pokrywę. Miał być mały Philips cd10 świetny przenośny gracz o potężnym dźwięku , ale rozjechał się laser i muszę zmienić na inny model o podobnym brzmieniu i wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

klocki Grundiga są na szczęście jeszcze w dobrej cenie, to może kolego podzielisz się jakimś przykładem ? Grzesiek udostępnił kilkadziesiąt konfiguracji i tyleż samo odtwarzaczy, wzmacniaczy - jestem za stary na droczenie się o to kto ma większego - mów konkretami a nie takimi pierdołami ogólnikowymi - coś, gdzieś, zagra lepiej, nie znam się a wypowiem się... ale gra lepiej itp. Bełkot.

Widzę, że nie darmo se taki nick przypisałeś.

Jak troszkę się wysilisz to znajdziesz. Sporo o tym pisałem.

A jeśli już chodzi "o to", to na pewno masz większego ;) jeśli to Ci poprawi samopoczucie.

Po za tym nie wiem czy zauważyłeś, że Gregaudio nic darmo nie daje. Przeróbki GAT kosztują nie raz więcej niż sam sprzęt.

Same klocki grundiga grają tak sobie. Wiem bo też troszkę tych sprzętów przewaliłem.

Jeżeli czekasz na gotową receptę to chyba jej Ci nikt nie da. Choćby z tej przyczyny, że wiesz lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie darmo se taki nick przypisałeś.

- co ma piernik do wiatraka?

Jak troszkę się wysilisz to znajdziesz. Sporo o tym pisałem.

Nie będę przeglądał ponad 1000 postów, jeżeli są tak merytoryczne jak ten wyżej to wolę słuchać Grundiga w tym czasie ;-)

A jeśli już chodzi "o to", to na pewno masz większego ;) jeśli to Ci poprawi samopoczucie.

- dziękuje, nie jesteś w moim typie.

Po za tym nie wiem czy zauważyłeś, że Gregaudio nic darmo nie daje. Przeróbki GAT kosztują nie raz więcej niż sam sprzęt.

- przecież nie musisz składać zamówienia, masz dużo informacji w klubie co z czym zagra. Greg przemyca dużo, tylko trzeba czytać z zrozumieniem. Przypadkowe zagrają tak sobie, nic nowego.

Same klocki grundiga grają tak sobie. Wiem bo też troszkę tych sprzętów przewaliłem.

Nie oceniam co przewaliłeś, swoje też przewaliłem w tym temacie.

Jeżeli czekasz na gotową receptę to chyba jej Ci nikt nie da. Choćby z tej przyczyny, że wiesz lepiej. :)

Nie oczekuję od Ciebie gotowej recepty, jestem w tym klubie, nie Twoim. Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same klocki grundiga grają tak sobie. Wiem bo też troszkę tych sprzętów przewaliłem.

Z tą opinią również nie mogę się zgodzić. Przynajmniej 3 urządzenia z elektroniki Grundig grają świetnie, na poziomie urządzeń sklepowych 10x (albo i bardziej) droższych. A wśród kolumn Grundig pod tym względem jest jeszcze lepiej :) Masz rację pisząc, że większość masy produkcyjnej Grundigów gra tak sobie lub słabo. Jednak to nie logiem Grundig się zachwycamy, a takimi perłami audio jak V1700 czy Box 650 prof.

 

Co do Gregaudio napiszę, że jednym z absolutnie najlepszych pomysłów na przestrzeni 20 lat mojej zabawy w audio było skorzystanie z rady Barthussa, jurka i mlb'a o oddaniu systemu Grundig w ręce Grzegorza. Dzięki chłopaki!

 

 

Wiecie może jak na xv7500 i aktiv box zrobić sygnał mono z stereo? W systemie z MFB544 miałem na przedwzmacniaczu przełącznik mono/stereo, który załatwiał sprawę. W przypadku wielu nagrań solo wyraźnie wpływało to postrzeganie naturalności dźwięku. Słuchało mi się tak lepiej, być może dlatego, że sporo tych nagrań była oryginalnie mono, a następnie transferowana do stereo dla potrzeb wersji cd. Podobny efekt "mono" uzyskuję wybierając ten sam kanał na przełączniku left/right aktiv box, ale to nie do końca to samo. Choć ma zaletę w przypadku fortepianu - można zaakcentować pracę lewej lub prawej ręki, do wyboru :) Też fajna sprawa, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą opinią również nie mogę się zgodzić. Przynajmniej 3 urządzenia z elektroniki Grundig grają świetnie, na poziomie urządzeń sklepowych 10x (albo i bardziej) droższych. A wśród kolumn Grundig pod tym względem jest jeszcze lepiej :) Masz rację pisząc, że większość masy produkcyjnej Grundigów gra tak sobie lub słabo. Jednak to nie logiem Grundig się zachwycamy, a takimi perłami audio jak V1700 czy Box 650 prof.

 

Co do Gregaudio napiszę, że jednym z absolutnie najlepszych pomysłów na przestrzeni 20 lat mojej zabawy w audio było skorzystanie z rady Barthussa, jurka i mlb'a o oddaniu systemu Grundig w ręce Grzegorza. Dzięki chłopaki!

 

 

Wiecie może jak na xv7500 i aktiv box zrobić sygnał mono z stereo? W systemie z MFB544 miałem na przedwzmacniaczu przełącznik mono/stereo, który załatwiał sprawę. W przypadku wielu nagrań solo wyraźnie wpływało to postrzeganie naturalności dźwięku. Słuchało mi się tak lepiej, być może dlatego, że sporo tych nagrań była oryginalnie mono, a następnie transferowana do stereo dla potrzeb wersji cd. Podobny efekt "mono" uzyskuję wybierając ten sam kanał na przełączniku left/right aktiv box, ale to nie do końca to samo. Choć ma zaletę w przypadku fortepianu - można zaakcentować pracę lewej lub prawej ręki, do wyboru :) Też fajna sprawa, polecam.

 

To jest ciekawa sprawa, ponoć Peter Qvotrup - założyciel Audio Note - często używał nagrań monofonicznych dla lepszej jakości brzmienia (barwa, naturalność). Kiedyś miałem taki jeden album bodajże Cream który na jednej płycie nagrany był w mono, na drugiej stereo. Dość ciekawe i pouczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawa sprawa, ponoć Peter Qvotrup - założyciel Audio Note - często używał nagrań monofonicznych dla lepszej jakości brzmienia (barwa, naturalność). Kiedyś miałem taki jeden album bodajże Cream który na jednej płycie nagrany był w mono, na drugiej stereo. Dość ciekawe i pouczające :)

 

W wielu wzmacniaczach vintage występował spory przesłuch międzykanałowy.

Zawężało to scenę ale mocno poprawiało to barwę.

Myślę, że w początku systemów stereo nie bardzo przejmowano się stuprocentowym rozdzieleniem kanałów- winyl jako źródło pod tym względem był bardzo ułomny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką separację ma ludzki słuch? 90 db ;) jest gdzieś w granicach średnio 20db zależy od częstotliwości Jeżeli dźwięk jest po prawej stronie i zatkamy prawe ucho to bardzo dobrze usłyszymy lewym co jest po prawej stronie . Myślę że wysoka separacja nie jest potrzebna i wbrew naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig działa jak narkotyk jak się raz zacznie słuchać i kupować sprzęty tej firmy to już nie można przestać.Zaczynałem od CD 7550 i Ja 220 i słuchania płyt CD ,od jakiegoś czasu przeszedłem na słuchanie

płyt winylowych na RPC 500 (wybór trafiony w dziesiątkę ) teraz znowu mam ' fazę ' na CD .Ważne żeby ktoś osłuchany polecił właściwą konfigurację .Dzięki Grzegorz za pomoc i włożoną w to pasję i pracę .

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czym się różni konsola rpc 500 b od a,posiadam obecnie rcp 500 b połączona z box 400 gra to jak dla mnie wspaniałe chyba najlepiej jak dotąd, ale z box 650 pro już tak dobrze nie jest, czy może wlanie taka konsola z literka a zagrała by lepiej. Co do box 400 grają wspaniałe ale troszeczkę za ostro, po ujęciu wysokich tonów na kosoli scena traci przejrzystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typem gramofonu wkładali 3 typy duali w tym tylko jeden z ramieniem s. Dwa są beld drive , jeden direct drive. 850aprof są najfajniejsze i może tl800 ale jeszcze nie do końca sprawdzone. . Dodatkowo wkładali różne wkładki , albo shura ,albo ortofona niezależnie od literki może zależało to od rynku przeznaczenia. Najlepsza była dm95 z oryginalną igłą z tych co wkładali fabrycznie. Zamiennik igły niestety spadek jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typem gramofonu wkładali 3 typy duali w tym tylko jeden z ramieniem s. Dwa są beld drive , jeden direct drive. 850aprof są najfajniejsze i może tl800 ale jeszcze nie do końca sprawdzone. . Dodatkowo wkładali różne wkładki , albo shura ,albo ortofona niezależnie od literki może zależało to od rynku przeznaczenia. Najlepsza była dm95 z oryginalną igłą z tych co wkładali fabrycznie. Zamiennik igły niestety spadek jakości.

 

Dziękuję, męczyło mnie to, jeśli można czy łączyłes z box 400 jak to brzmi twoim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.