Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Modyfikacja Philipsa 104, co warto zrobić, czego nie ruszać, bo nie przyniesie korzyści? Słuchałem 104 w trybie NOS, usunięty SAA 7030 i słyszałem szumy zakłócenia szczególnie wyrazne w fazach początkowych i końcowych utworów. Czy to jest zle przeprowadzona modyfikacja? Czy usunięcie filtra powoduje taki stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmktm

Słuchałem muzyki na paru odtwarzaczach NOS, ale nie zauważyłem nigdy takich rzeczy. Chociaż o zagadnieniu dźwiękowych artefaktów związanym z przełączaniem ścieżek cd przy ingerencji w drogę sygnału coś mi się kiedyś o uszy obiło od kolegi. To były raczej jakieś podstawy, więc na pewno dojdziesz w czym rzecz, jeżeli przeanalizujesz temat. Jednakże w dobrze zrobionym NOS takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

 

 

Ciekawa rzecz, trzeba spróbować czy pokrętłami basse/hohen lub/i klangselectorem można uzyskać taki efekt.

Cóż, udało mi się uzyskać podobny efekt, ale nigdy z zachowaniem jakości brzmienia. Zawsze na tym cierpiała równowaga i przejrzystość dźwięku. Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby krzywa loudness tak fajnie pasowała do charakteryski tych słuchawek, lepiej niż tryb linear. Jak przez dobre pół roku nie używałem słuchawek tak teraz z X-55 wróciły do łask jaśnie pana ;) Oczywiście nie jest to brzmienie jak z kolumn Grundig, ale i tak sprawia dużo frajdy jako odskocznia po 7-8 godzinach słuchania na kolumnach.

 

Parafrazując premiera Waldka - Grundig gra i gra mać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz o 1020 były dwie wersje 1020a i 1020 b lepsza jest 1020a z grubym kablem sygnałowym .

 

Pierwsze zdjęcie PS 1020a drugie PS1020b. Jeżeli klony to tylko z takim kablem jakPS1020a

 

Producent model podstawowy Sanyo TO1020 klony Nordmende (RP-1100) , Saba (PSP-900), grundig ps1020a i b.

 

Wkładka we wszystkich taka sama m85g , podkładka pod płytę najlepsza w Grundigu.

 

Pod 1020b trzeba zastosować inna wkładkę niż shure i też będzie super .

Czy można się dowiedzieć jaka to wkladka do tego gramofonu grundig ps 1020b która poprawia jakość do poziomu 1020a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Modyfikacja Philipsa 104, co warto zrobić, czego nie ruszać, bo nie przyniesie korzyści? Słuchałem 104 w trybie NOS, usunięty SAA 7030 i słyszałem szumy zakłócenia szczególnie wyrazne w fazach początkowych i końcowych utworów. Czy to jest zle przeprowadzona modyfikacja? Czy usunięcie filtra powoduje taki stan.

 

W stoczwórce filtr interpoluje dodatkowe dwa bity dla 14-bitowego TDA.

Ten model nie nadaje się do przeróbki na NOSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Może ktoś z Was ma na sprzedaż komplet kolumn GRUNDIG 2500a professional? Obudowy mogą być do regeneracji. Jeśli ktoś posiada je z uszkodzonymi wysokimi, to nie ma problemu, mam parę na podmiankę ;)

 

Proszę o info.

 

mój mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Dotarły dzisiaj do mnie 850a pro wyrwane za 550zł. Podłączone do Yamahy pianocraft RF-840. Mam wrażenie , że gra to zdecydowanie za ostro. Zródło to DAC. Jaki wzmacniacz polelacie do tych kolumn ? Czy ja220 to jedyna słuszna opcja ?

 

Pozdrawiam

Henio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem przez chwilę Telefunkeny TL710 .Grały z pianocfart'em całkiem sensownie. Głęboka żywa oderwana od głośników scena i taka hmmm ciepła naturalna barwa. Bas niestety nie schodził poniżej 60hz.

 

Z Grundigami brakuje mi oderwania dzwięku od głośników i tej ciepłej naturalnej barwy, basu mogłoby być więcej. To chyba sprawka pianocrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję głośnika lub pary głośników wysokotonowych do box 850a. Identyczne montowane były w 650 i 2500a o ilę się nie mylę. Numer: 19135-016.01

Proszę o kontakt jeśli ktoś z użytkowników posiada jeden lub dwa na sprzedaż w bardzo dobrym stanie. [email protected]. 507050489. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w jednej z kolumn głośnik średniotonowy był podmieniany na inny z niższych wersji. Moją uwagę przykuła gładka kopułka bez charakterystycznej spirali :( . Głośnik wklejono w oryginalne mocowanie. Tak więc w jednej z kolumn jestem pozbawiony magicznej średnicy :(:(:(.

 

W związku z tym poszukuję głośnika średniotonowego do 850a professional 19155-023.11. Ktoś coś ?!!! Jestem z Warszawy, może ktoś na miejscu dysponuje takowym ???

 

Pozdrawiam

Henio

Edytowane przez henio xyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te średniotonowe w wersjach pro z czarnym i srebrnym magnesem<spód głośnika> to to samo? Teraz wyciągnąłem jeden i drugi i okazuje się , że oba mają naklejkę 19155-023.11. Rezystancja obu cewek to 5,4OHM. Po dokładniejszym przyjrzeniu się kopułce, stwierdzam, że widzę na niej "spiralę" ale tylko pod kontem i w ostrym świetle. Jest na niej sporo tej lepkiej mazi, co pogarszało widoczność. Głośnik jest wklejony na zielonkawy klej, a nie czarny tak jak w drugim i innych zaobserwowanych w internecie. Zwrotnica wygląda ok.

 

Pozdrawiam

Henio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem głośniki miejscami. Winowajcą okazała się zwrotnica. Czy to możliwe, że kondensatory przez te lata aż tak się

zestarzały? Wstawienie jakichś MKP pewnie oderwało by dźwięk od kolumn. Zdaje się , że boomaga wie cośna ten temat ? :D:D:D

Edytowane przez henio xyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów GRUNDIG HI FI BOX 506 a.

Wydaje mi się iż drzemie w nich spory potencjał lecz od razu się Was podpytam:

 

Które modele są Topowymi tej marki.

 

Kupując który model zrobię największy progres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zdaje się , że boomaga wie coś na ten temat ? :D:D:D

Czuję się wezwany do tablicy, a skoro tak to powiem, że 850pro nie miałem, tylko dane mi było ich posłuchać.

Podejrzewam, że tak jak 650pro można sporo poprawić w brzmieniu, oczywiście to spory koszt. Od razu ostrzegam, że taniutkie mkp robią więcej złego niż dobrego. Sporo daje zmiana okablowania w kolumnach.

Jeżeli masz w miarę ogarnięty, docelowy system, warto próbować, jeśli dopiero go kompletujesz, raczej odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów GRUNDIG HI FI BOX 506 a.

Wydaje mi się iż drzemie w nich spory potencjał lecz od razu się Was podpytam:

 

Które modele są Topowymi tej marki.

 

Kupując który model zrobię największy progres ?

 

Tutaj http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-starych-grundigow_47310.html/page__view__findpost__p__2138508 Greg wymienił listę ciekawych kolumn z stajni Grundiga... miałem sporo kolumn z tej listy i tak przy odpowiednio dobranej elektronice, pokoju one grają spektakularnie, bez wstydu. W klubie jest sporo informacji co z czym zagra, część kolegów modyfikuje zwrotnice, podłącza inna elektronikę i też chwali.

Przede wszystkim słuchaj i nie sugeruj się opiniami. Twoje kolumny też mają potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów GRUNDIG HI FI BOX 506 a.

Wydaje mi się iż drzemie w nich spory potencjał [...]

 

W odniesieniu do Twoich ProAc D15? ;) 506a to imho jest kolumna na ocenę szkolną 3+. Z polecanych w Klubie przez Gregaudio na Twój metraż będą dobre 850a prof., 1500a prof., z aktywnych Box 20, Box 30 lub jeżeli coś lepszego z okresu 506a to 703 Audioprisma.

 

 

Stwierdziłem ostatnio, że masę radochy daje mi też przekręcanie gałki Volume w dostrojonym systemie :) Świetne uczucie słyszeć jak dźwięk rośnie. Zupełnie inaczej się kręci niż w innych sprzętach, wysokiej jakości precyzja przełożenia ruchu na dźwięk. Również dłoń bezwolnie inaczej pracuje, podchodzi do mechanizmu gałki. Większa niż przeciętna jest współzależność ucho-ręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie sporo się pozmieniało. Proac D15 został sprzedany a pokój odsłuchowy to salon 40m2.

Mam mozliwość zakupu:

 

1500a Professional

2500a Professional

850a Professional

650a Professional

 

Ile mogę żądać za swoje HI FI BOX 506A ?

Stan IDEALNY brak jakichkolwiek uszkodzeń nawet z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomaga, zachęcony opiniami w sieci zamówiłem rosyjskie k73-16 :) . Za wszystkie kondy z przesyłką zapłaciłem 140 zł !!! :).Będą pewnie za około 2 tygodnie.

 

Mam teraz wrażenie, że po przelutowaniu głośników jakby się wyrównało. Zimne luty ? Pomyślałem żeby przelecieć wszystkie łączenia lutownicą z kalafonią, wstrzymam się do czasu przyjścia kondensatorów, dużo odkręcania :D:D:D. Wole ten czas poświęcić na inne rzeczy :D:D:D

 

Na razie brakuje mi "oderwania dzwięku 3D " od głośników, pewnie również wina yamachy pianocfart. Myślę jednak, że kondentatory wniosą nową jakość :)

 

Pozdrawiam

Henio

Edytowane przez henio xyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stoczwórce filtr interpoluje dodatkowe dwa bity dla 14-bitowego TDA.

Ten model nie nadaje się do przeróbki na NOSa.

Problem został opanowany. Zła i nieprzemyślana modyfikacja na zasadzie więcej, co nie znaczy lepiej:) a sam model nadaje się doskonale. Dodam że 14 bitów robi doskonałą robotę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają podobnie, to nie jest inny charakter brzmienia, ale 1500a prof. na metrażu 40m2 zwyczajnie brakuje litrów obudowy i powierzchni membran. Od biedy da się je tam postawić i zagra niby dobrze, ale gdy podłączysz obok 2500a prof. to raczej nie będziesz miał wątpliwości, który model na takim metrażu jest tym właściwym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomaga, zachęcony opiniami w sieci zamówiłem rosyjskie k73-16 :) . Za wszystkie kondy z przesyłką zapłaciłem 140 zł !!! :).Będą pewnie za około 2 tygodnie.

 

Mam teraz wrażenie, że po przelutowaniu głośników jakby się wyrównało. Zimne luty ? Pomyślałem żeby przelecieć wszystkie łączenia lutownicą z kalafonią, wstrzymam się do czasu przyjścia kondensatorów, dużo odkręcania :D:D:D. Wole ten czas poświęcić na inne rzeczy :D:D:D

 

Na razie brakuje mi "oderwania dzwięku 3D " od głośników, pewnie również wina yamachy pianocfart. Myślę jednak, że kondentatory wniosą nową jakość :)

 

Pozdrawiam

Henio

Gdzie można kupić takie kondensatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem na pewno nie leży w kolumnach a w systemie . One maja liniową charakterystykę. i w liniowym systemie niczego nie brakuje.. Liniowość i pełne mięsiste brzmienie jest zachowana i przy cichym słuchaniu bez żadnych podbić i loudnes . Piano jest zbyt cienkie . Dodatkowo liniowość kabli jest istotna . pozdrawiam.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha piano craft słyszałem kiedyś w salonie i byłem rozczarowany. Jak już chcesz koniecznie grać z mini wieży to polecam harman kardon festival 500.

Edytowane przez jakub102

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz u siebie mam połączone grundigi box 1500a prof z kenwood m2.

Słychać że grundigi chcą teraz grać, jak narazie testowałem na wymagającej muzyce z filmów i gier.

Do tego płyta scorpions sting in the tail.

Odtwarzacze cd różne... arcam cds 27, yamaha cdx400, jakiś harman po tuningu, philips cd960, telefunken hs950 i sony cdp11s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić takie kondensatory?

 

Ja zamawiałem na ebay'u od rosyjskich sprzedawców.

 

Problem na pewno nie leży w kolumnach a w systemie .

 

Kondensatory i tak wymienię, myślę że mogą wprowadzić wiele dobrego do i tak świetnych kolumn :) .

 

Też tak sądzę. Kiedyś podpiąłem pod piano Telefunkeny TL90 ... efekt był podobny, płaskie jałowe granie. Natomiast na ampli sanyo zupełnie inne granie... 3D. Dlatego coś mi się zdaje, że piano poleci pod młotek :) .

 

Pozdrawiam

Henio

Edytowane przez henio xyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.