Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega, od którego nabyłem Box30 sprzedawał je z powodu wymiany na 850a prof. Nie mógł ich opanować, nie pomagały różne ustawienia, regulacje na przedwzmacniaczu. Pożyczył od kogoś pasywne napędzane V7000 z CD7550 oidp i zagrały tam z miejsca. Otworzyło się okno z sceną jakiej nie umiał uzyskać na Box30, poprawiła przejrzystość, równowaga.

 

Czy był sens "poprawiać" Box30? Nie wydaje mi się.

 

A u mnie znów Box30 okazały się za słabe :) Czy byłby sens w nich grzebać, dobierać przedwzmacniacz, źródło, kable, kondensatory czy rezystory z "lepszym" basem i dynamiką? Właściwym rozwiązaniem okazały się Box40. Przede wszystkim należy dobrać kolumny do pomieszczenia. Potem źródło, wzmacniacz i następnie kable. Dopiero potem kolejne zmiany, ingerencje w elektronikę, mechanikę, jak komuś mało.

 

Nie trać czasu i pieniędzy - złóż system, a uzyskasz lepszy efekt niż z zakupionych kondensatorów za 1000zł i rezystorów za drugie 1000 zł. Informacje z czym 850a prof. dobrze gra są we wcześniejszych wpisach. Zresztą, Twoja kasa i Twój czas, rób co chcesz i jak chcesz, masz wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hifi maniaków. Sam nim powoli będę. Zakupiłem narazie pierwsze BOXy 660b i pytanie jaki do nich wzmacniacz jest polecany/ rekomendowany z cieplym naturalnym brzmieniem. Narazie mam sony na mosfecie TA-F545R i dobrze gra ale wydaje mnie sie ze za ostro...nie mam porównania. Pasuje ten wzmacniacz? Wiem ze jest trochę za mocny. W 2018 roku planuje kupic jakies boxy profi ale narazie 660b i nie wiem z czym je połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosiłbym o pomoc w doborze wzmacniacza do kolumn Grundig Box 5500.

Kolumny są ostre, bardzo jasne, krzykliwe, mocno sylabizują, są detaliczne i na górze i średnicy.

O ile przy niskim wysterowaniu grają średnio muzykalnie to przy głośniejszym odsłuchu po prostu męczą i powodują ból uszu.

Czy jest jakiś wzmacniacz firmy Grundig (najlepiej w podobnej cenie co wartość kolumn) który by wyciągnął z nich więcej muzykalności, tak żeby można było słuchać głośniej bez uczucia zmęczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn, ale z życia wiem, że sam wzmacniacz do ostrych kolumn to przeważnie za mało, a w ogóle lepszy efekt niż wzmacniacz w takim przypadku daje łagodne źródło.

 

Przy okazji źródeł - miałem od piątku Grundig CD 905. W pierwszych chwilach po podłączeniu miałem nadzieję, że się wygrzeje, ale tydzień gra prawie bez przerwy. Niestety, liczyłem na znacznie więcej. Włączyłem go w dwa inne systemy - duże rozczarowanie, przestrzegam przed zakupem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w doborze wzmacniacza do kolumn Grundig Box 5500.

Kolumny są ostre, bardzo jasne, krzykliwe, mocno sylabizują, są detaliczne i na górze i średnicy.

 

Box5500 nie zbyt dobre ,może nie co przygaszony grundig v7200 coś wygładzi wysokich . Generalnie wszystkie polecane Grundigi są muzykalne. tylko Twoje kolumny są wyjątkowo krzykliwe. Spokojne źródło cd i kable powinny dać poprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box5500 nie zbyt dobre ,może nie co przygaszony grundig v7200 coś wygładzi wysokich . Generalnie wszystkie polecane Grundigi są muzykalne. tylko Twoje kolumny są wyjątkowo krzykliwe. Spokojne źródło cd i kable powinny dać poprawę .

 

A może wymiana w tych kolumnach plastikowych tubek na jedwabne kopułki z innego modelu była by lepszym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A może wymiana w tych kolumnach plastikowych tubek na jedwabne kopułki z innego modelu była by lepszym pomysłem?

Myślę, że gra nie warta świeczki. Lepiej po prostu kupić polecane w tym wątku kolumny.

One naprawdę są słabe. Swego czasu na alle i olx było ich sporo, niektóre poniżej 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gra nie warta świeczki. Lepiej po prostu kupić polecane w tym wątku kolumny.

One naprawdę są słabe. Swego czasu na alle i olx było ich sporo, niektóre poniżej 200zł.

Wiem, sam kupiłem je za 180zł. Ale raczej nikt już ich ode mnie nie kupi, więc myślę co tu zrobić aby jakoś to znośnie grało.

Nie zrozum mnie źle. Nie chce zrobić z nich kolumn klasy grundig pro. Nie jest to mój podstawowy zestaw.

Chciałbym je wstawić do sypialni do spokojnego plumkania, jednak w tym momencie one męczą po prostu.

 

Jeśli udałoby powiedzmy do 100zł kupić jedwabne kopułki grundiga, nawet z niższych modeli to wydaje mi się że gra warta świeci. Zawsze to lepsze niż plastikowe pierdziawki Logitecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, tym bardziej, że włożysz więcej niż są warte, śmieszne pieniądze. Daj je komuś kto ma pierdziawki Logitecha i tyle, albo puść na aukcję, a do sypialni weź coś sprawdzonego i dobrego. Używając ulubionej analogii audiofilskiej - mam trabanta, trochę trzęsie i pryka, co trzeba w nim wymienić, aby dobrze się nim jeździło i rdza go nie brała? Latem pojechałbym nim na ryby, a nad wodą wilgoć... Imho naprawdę szkoda kasy na poprawę trabanta, sorry za porównanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

mam trabanta, trochę trzęsie i pryka, co trzeba w nim wymienić, aby dobrze się nim jeździło i rdza go nie brała?

No toś poleciał. Tektury rdza nie rusza ;)

No chyba, żeś pisał o wartburgu ;)

Ale mimo tego zgadzam się z przedmówcą, szkoda czasu i wkładu finansowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkopałem starego Grundiga, ale samochodowego. Miałem problem, żeby go zamontować w samochodzie, bo nie miałem odpowiedniej półki/kieszeni, w której by się wpasował. Na szczęście na centrumaudio.pl/283-elementy-montazu-radia znalazłem metalową półkokieszeń, nawet nie wiedziałem, że produkują takie akcesoria.

 

polkieszen-iso-blaupunkt-grundig-philips-uniwersalna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Resona próbowałem kiedyś we wzmacniaczu do terminali głośnikowych. Wg mnie wysusza dźwięk i podbija lekko przełom górnej średnicy i wysokich, ale to we wzmaku.

W kolumnach grundiga mam teraz na wysokich i średnich soildcore 0,5mm z miedzi krystalicznej srebrzonej a na dół linkę z miedzi 6N 2,5mm2, próbowałem różnych kabelków, te zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sennheiser HD600 najlepiej jako słuchawkowy był xv7500 potem ja 220, v1700 i v7000

 

Xv 7500 testowałem akurat z jednym z recenzentów gazetki audiofilskiej jak testował słuchawkowe wzmacniacze w tym lampiaki po kilkanaście tysięcy.

Naszym zdaniem xv grał najlepiej ale on był poza programem testu .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sennheiser HD600 najlepiej jako słuchawkowy był xv7500 potem ja 220, v1700 i v7000

 

Xv 7500 testowałem akurat z jednym z recenzentów gazetki audiofilskiej jak testował słuchawkowe wzmacniacze w tym lampiaki po kilkanaście tysięcy.

Naszym zdaniem xv grał najlepiej ale on był poza programem testu .

 

Mam XV7500 i potwierdzam bardzo wysoką jakość jego wzmacniacza słuchawkowego. Dodatkowo regulowany gain pozwala idealnie dopasować moc dla konkretnych słuchawek. Choć grundig pisze w opisie technicznym o możliwości używania słuchawek o praktycznie każdym (od 25 do 1000 ohm) zakresie impedancji - to chyba najlepiej polecić słuchawki wysokoimpedancyjne od 250ohm. Z powodzeniem używałem HD600, HD430, DT150, DT911 i nawet HD800 choć te ostatnie choć bardzo efekciarskie w tym zestawieniu nie były optymalne brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , na wstępnie chciałbym się przedstawić - jestem szczecińskim posiadaczem kilku ciekawych graideł , nie posiadam wiedzy elektronicznej za to dużo słucham ( muzyki , żony rzadziej niestety )

Posiadam od jakiegoś czasu nieprzetestowane Grundig Aktiv Box' 20 -

Chciałbym ich w posłuchać ale nie wiem gdzie mam wpiąć kable wyjściowe - lub raczej kabel ?

(mam już przejściówkę z Din na Chinch)

Czy mogę zastosować klasyczne wzmacniacz (w tym przypadku Sanyo DCA 301)

Czy może z tym chinczem pod AUX czy pod gniazdo słuchawkowe ?

Byłbym wdzięczny za pomoc drodzy pasjonaci leciwego sprzętu

Pozdrowienia

Rafalito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić przedwzmacniacz najlepiej xv7500 , Z klasycznego wzmacniacza go nie wepniesz chyba ze ma zwory i wyście preamp jak np nad 3020 , ale dźwięku nie będzie tak dobrego jak z 7500. W kolumnach wpinasz w in i ustalasz kanał przyciskiem .

 

Kable musisz mieć dwa z din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sam kupiłem je za 180zł. Ale raczej nikt już ich ode mnie nie kupi, więc myślę co tu zrobić aby jakoś to znośnie grało.

Nie zrozum mnie źle. Nie chce zrobić z nich kolumn klasy grundig pro. Nie jest to mój podstawowy zestaw.

Chciałbym je wstawić do sypialni do spokojnego plumkania, jednak w tym momencie one męczą po prostu.

 

Jeśli udałoby powiedzmy do 100zł kupić jedwabne kopułki grundiga, nawet z niższych modeli to wydaje mi się że gra warta świeci. Zawsze to lepsze niż plastikowe pierdziawki Logitecha...

 

przeczytaj dokładnie to co napisał 4m - nic dodać nic ująć. Największy błąd na drodze do dobrego dźwięku to próba zrobienia właśnie z trabanta mercedesa przez dokupienie felg od bmw i włożenia ich na siłę na koło od wozu drabiniastego. Wóz drabiniasty nigdy nawet gdy będzie miał felgi od bmw ....

 

Zapomnij bo przez kolejne 10 lat będziesz kombinował jak koń pod górę wydasz w sumie majątek i czas, emocje i i kasę a dźwięku jak nie było tak nie będzie. Są tacy ja nasz Greg i parę innych osób które przeszły tę drogę i podpowiadają gotowe = grające rozwiązania. Jeżeli chcesz - a znam audiofili którzy 20 lat opowiadają fascynujące bajki jak to po ostatnich zmianach u nich gra a za miesiąc mają coś zupełnie innego a historyjkę słyszysz tę samą i nadal po 20 latach są w czarnej d... urze. Nie idź tą drogą - wyrzuć, podaruj wrogowi, zapomnij. Zacznij po 1 klocku kompletować SYSTEM docelowy. Listę opublikował Greg już dawno i ciągle uzupełnia - do wyboru do koloru:

 

http://www.gregaudio.republika.pl/page2006208196528a02f83a336.html

 

wybór należy do Ciebie - chyba że masz przed sobą 50 lat życia, masz czas i chcesz odkryć Amerykę po raz drugi a muzyka może poczekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system: Denon DCD-1000, Sanyo JA-220, MINERVA RB-6050. Do chwilinobecnej były zaaplikowane kable głośnikowe Prolink, które kupiłem razemz Minervami. W dniu dzisiejszym postanowiłem zaaplikować oryginalne kable Grundiga od Box 450. Po wpięciu wspoimnianych kabli zamiast nastąpiła totalna kicha. Brzmienie stało się płaskie, wyostrzone, z małą ilością basu. Dynamika, która była, gdzieś uciekła. O co w tym wszystkim chodzi, jkie kable lepiej "zagrają"? I z jakiego przedziału cenowego? Bo nawet kable z przedziału 100-200 zł to już mijają się z celem w odniesieniu do wartości reszty zestawu.

Edytowane przez mariuszdab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem wpialem wspomniane slabych lotow Prolinki i muzyka zagrala:-)

Wrocila dynamika, zniknely wyostrzenia, az geba sie cieszy:-)

Chcialem polepszyc, nie udalo sie:-(

I jak to jest z tymi oryginalnymi kablami Grundiga?, u mnie nie wyszlo:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jakich konkurentów w naturalnym środowisku mają (moje) boxy 1500a prof

 

Telefunken tl800

 

I jak to jest z tymi oryginalnymi kablami Grundiga?

 

Kable grundiga są ok , ale nie w tym systemie.Praktycznie każdy system wymaga innych kabli i dopasowania kolumn do wzmacniacza . Oryginalne zagrają z 1500 w dobrze dobranym systemem , ale również zagrają z 650 w dobranym innym systemie. Czyli nie kwestia złego kabla tylko złego dopasowania do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.