Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Drogo, bo jak widać to jakiś handlarz.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m nie odbieraj tego jako ataku na siebie.

No właśnie gdybyśmy się znali to wiedziałbyś, że ja nie z Tych ;) A tak jeszcze nawiasem pisząc to najstarszym DJ, którego znam jest 70-letni Komendarek. Znasz może? Szkoda, że jest DJ, nigdy nie będzie melomanem... ;)

 

Zastanawia mnie tylko jakie realnie pieniądze należałoby wyłożyć, bo rozrzut jest duży.

Zależy mi przede wszystkim na estetyce, więc najprędzej chciałbym 1500a proffessional, albo Aktiv Box 30.

Do 1500a prof. (u handlarzy 500-800 zł) możesz wzmacniacze V1700, V7000 lub inne, nie z Grundiga. Cena wzm. Grundigów u handlarzy to obecnie około 400 zł. Do Aktiv Box 30 (600-900 zł) najlepiej przedwzmacniacz Grundig sxv6000 lub xv7500 (300-400 zł pierwszy, 500-700 zł drugi). Ceny ogólnie jak komu do głowy strzeli lub jak podejrzy w historii allegro ;) Co jakiś czas wymieniony sprzęt trafia się w niższych cenach. Kup, posłuchaj, a jeżeli się spodoba to nie będzie innego wyjścia jak skompletować system ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A tymczasem w Ravenna w Włoszech odbył się kolejny cykl spotkań, mała foto-relacja poniżej:

 

https://onedrive.live.com/?authkey=!AAFStQgEjLvzeiw&id=A49B8AFBF6DE996E!5727&cid=A49B8AFBF6DE996E

 

Ciekawe ,kto w Polsce poprowadziłby i gdzie taki zlot ? No kto się pytam ?

 

:):):)

 

A tymczasem w Ravenna w Włoszech odbył się kolejny cykl spotkań, mała foto-relacja poniżej:

 

https://onedrive.live.com/?authkey=!AAFStQgEjLvzeiw&id=A49B8AFBF6DE996E!5727&cid=A49B8AFBF6DE996E

 

Zastanawia mnie jak w takim bliskim ustawieniu,rozstawieniu kolumn na meetingu u Massima to gra ...No pytam sie jak ?:):)_

 

No właśnie gdybyśmy się znali to wiedziałbyś, że ja nie z Tych ;) A tak jeszcze nawiasem pisząc to najstarszym DJ, którego znam jest 70-letni Komendarek. Znasz może? Szkoda, że jest DJ, nigdy nie będzie melomanem... ;)

 

 

Do 1500a prof. (u handlarzy 500-800 zł) możesz wzmacniacze V1700, V7000 lub inne, nie z Grundiga. Cena wzm. Grundigów u handlarzy to obecnie około 400 zł. Do Aktiv Box 30 (600-900 zł) najlepiej przedwzmacniacz Grundig sxv6000 lub xv7500 (300-400 zł pierwszy, 500-700 zł drugi). Ceny ogólnie jak komu do głowy strzeli lub jak podejrzy w historii allegro ;) Co jakiś czas wymieniony sprzęt trafia się w niższych cenach. Kup, posłuchaj, a jeżeli się spodoba to nie będzie innego wyjścia jak skompletować system ;)

 

Nie możesz generalizować cen. Każdy egzemplarz jest inny...jak płyty winylowe....od ich stanu zależy cena. Wszyscy wiemy ,że tak naprawdę ye klocki grundiga powinny kosztować X 3....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ,kto w Polsce poprowadziłby i gdzie taki zlot ? No kto się pytam ?

 

:):):)

 

 

 

Zastanawia mnie jak w takim bliskim ustawieniu,rozstawieniu kolumn na meetingu u Massima to gra ...No pytam sie jak ?:):)_

 

 

 

Nie możesz generalizować cen. Każdy egzemplarz jest inny...jak płyty winylowe....od ich stanu zależy cena. Wszyscy wiemy ,że tak naprawdę ye klocki grundiga powinny kosztować X 3....:)

 

Ad 1. - Wiesz, to zależy kto zorganizowałby taki zlot, i ile osób chciałoby się spotkać i posłuchać. Bez przepychanek w stylu..: "no a u mnie i tak gra lepiej", "ten kabel nie gra", etc!

Ad 2 - "podobno" jest bardzo dobrze, do tego stopnia, że po wizycie, wiesz już jak powinno grać - zaczyna się walka z poprawnym ustawieniem i akustyką pomieszczenia. - oczywiście, jeżeli lubisz brzmienie grundzia ;) - zawsze możesz napisać do Massima i zapytać się, czy to ma prawo grać :)

Ad 3 - no bez jaj - sam zapłaciłbyś 3 razy więcej ?:) - jedną z wielu przyjemności posiadania i słuchania tych zestawów jest właśnie cena :) im taniej tym poziom satysfakcji rośnie ;-) - i tak ceny podanych zestawów (odtwarzaczy, wzmacniaczy, kolumn, kabli - puchną jak drożdże na ciasto)

Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdaje sobie sprawę że to forum o Grundigu, ale może któryś z kolegów pomoże odnośnie Brauna. A dokładnie: poszukuję dwóch głośników z kolumny Braun L715. W jednej z moich kolumn w obydwu głosnikach niskich tonów uszkodzone jest gumowe zawieszenie. Jeśli nie znajdę oryginalnych głośników będę zmuszony wymienić zawieszenie :( a wolałbym tego uniknąć. Numer spisany z naklejki na magnes to: Braun 2 443 931 8ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś proponowałem zlot w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą są gdzieś wpisy na tym forum miałem zarezerwowany cały pensjonat z noclegami i salą odsłuchową po promocyjnych cenach bo właściciel jest moim przyjacielem. Odzew zerowy może ze 3 osoby konkretne . Reszta nie ten termin za daleko itp. termin był marzec lub luty nie pamiętam, ale wtedy właśnie są dobre ceny i można wynająć cały obiekt . Potem sezon ceny wysokie bo to miejscowość turystyczna i oblegana przez Warszawę brak miejsc . Zachęcałem jak mogłem zdjęcia z drona pokoje dwuosobowe kuchnia do własnych posiłków ognisko i cena poniżęj rynkowej malownicza lokalizacja i co? nic . Nigdy więcej nie podejmę się takiej organizacji bo ludzie są zakręceni i mam złe doświadczenia z innymi imprezami i to w gronie przyjaciół . Wszyscy w ostatniej chwili wycofują się a ja muszę świecić oczami i ponosić koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można podłożyć miedzy standy (BF1), a kolumny ( box 650)? Chcę je trochę odchylić do tyłu, ale obawiam się że mogą się zsunąć. Przykręcenie na stałe odpada. Myślałem by na rogach zastosować taka "glinę" i przylepić kolumnę razem ze standem, nazywa to się Blu-Tack. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z moich doświadczeń wynika, że wszystkie elementy miękkie pod kolumną mają wyraźnie negatywny wpływ na jakość dźwięku.

 

Zwłaszcza na jakość i ilość basu :)

Boxy 650 są typowymi "półkownikami" i potrzebują bezpośredniego kontaktu z podłożem by grać tak jak powinny.

Wg mnie, odchylanie do góry, też mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwłaszcza na jakość i ilość basu :)

Boxy 650 są typowymi "półkownikami" i potrzebują bezpośredniego kontaktu z podłożem by grać tak jak powinny.

Wg mnie, odchylanie do góry, też mija się z celem.

 

 

zgoda - ciekawostka, Włosi nie odsłuchują boxów 650 na swoich spotkaniach, w ogóle o nich nie wspominają, poza box300 i box400. Zawsze słuchają na standach kolumn od box 850 w wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Można tu wklejac zdjecia? Chcialem sie pochawalic jaki sprzecik Grundiga dzis udalo mnie sie wyrwac na Austrii od pierwszej wlascicielki za 100€? Szok!

 

Chyba nie, wiec:

V1700

T1700

CF1700

PS1700

Stan bdb przykurzone

+ oryginalna szafka Grundig na te graty!!!!!!!!

+pełna dokumentacja:

Duze koperty ori, instrukcje, karty gwarancyjne z serial numberami + 2loga Grundig w kopertach, kopert narazie nie otwieram + jakies boxy JVC SB-E300 bo ori miala RB448- sa tylko karty gwarancyje.

Jak wroce do kraju podlacze pod moje box 1500a pro.

Morda sie cieszy

Nawet mnie to babka na budowe przywiozła:))

Kogo by to jarało??

 

A zajarala mnie kiedys opowiesc tu jak to ktos jechal po boxy 850 pro przykurzone z ebay do Niemiec od dziadka:)

 

A jakby Gregu organizowal jakiegis music spota to ja lecaaa jako czwarty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo, ale jeżeli, jak napisałeś, w bardzo dobrym stanie to warto było tyle zapłacić. Szczere gratulacje - też posiadam zestaw V1700-T1700, kupiony 2-3 lata temu za około 100 zł albo 150 zł oidp. Pamiętam że, gdy go odebrałem i podniosłem to byłem rozczarowany - "takie nic ma grać? ma to w ogóle jakieś trafo?". Zajrzałem do środka, bo byłem przekonany, że trafa nie ma, ale było wszystko w porządku. Gdy sprzęt po podróży doszedł do siebie podłączyłem do jego sprawdzenia Box 300 i parę minut odsłuchu skreśliło mi wszystkie plany na resztę dnia :) Maluch, ale gra pięknie, gratuluję zakupu raz jeszcze.

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo? Poważnie?

Myślę że bez użycia wehikułu czasu nie bardzo jest szansa na ustrzelenie takiego zestawu w podobnej cenie jak 3 lata temu. I jakoś wcale mnie to nie dziwi. Uważam że ten wzmacniacz mimo obecnych cen wciąż jest jeszcze bardzo tani, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz wzmacniacza przypominam jest tuner, kaseciak (z kasetą:), winyl i super SZAFKA plus zajebiste papiery i monitorki jvc. Gdzies tam wrzuce fotki na fejsa to bedziecie widziec. Wzmacniacz zadnej ryski nigdy nie otwierany. Kupila to w 85r za szylingi jakies 1200€ bo pytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdaje sobie sprawę że to forum o Grundigu, ale może któryś z kolegów pomoże odnośnie Brauna. A dokładnie: poszukuję dwóch głośników z kolumny Braun L715. W jednej z moich kolumn w obydwu głosnikach niskich tonów uszkodzone jest gumowe zawieszenie. Jeśli nie znajdę oryginalnych głośników będę zmuszony wymienić zawieszenie :( a wolałbym tego uniknąć. Numer spisany z naklejki na magnes to: Braun 2 443 931 8ohm

 

Tego zawieszenia nie kupisz, podobnie jak wielu innych do głośników z tamtego okresu.

Szukaj albo całych głośników albo np. uszkodzonych 715 na dawcę. Nie kupuj przypadkiem L710 bo chociaż wyglądają tak samo, to głośniki są nieco inne (mniejsza moc) - w L715 są 2 443 913, a w L710 są 2 443 901.

Ponadto uważaj przy lutowaniu. Przy wyprowadzeniu drutów z cewki są malutkie podkładki, które lubią się odczepić i później uderzając o membranę powodują, że głośnik brzęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj albo całych głośników albo np. uszkodzonych 715 na dawcę. Nie kupuj przypadkiem L710 bo chociaż wyglądają tak samo, to głośniki są nieco inne (mniejsza moc) - w L715 są 2 443 913, a w L710 są 2 443 901.

 

W L715 są 2443 931

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może to całkiem przyjemnie zagrać. Miałem te kolumny i grają inaczej od grundigów... dużo będzie zależeć od źródła...

 

 

Jak są brudne maskownice to nie wiadomo jak głośniki wyglądają a dostęp jest utrudniony... Wolę wydać 400zł i mieć coś w dobrym stanie :)

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję wzmacniacza ciepło grającego, z fajnym wyrazistym basem. Moje kolumny to Canton GLE70, pokój nieduży bo ok. 12m3, ale w planach przeprowadzka i tam spory salon także tym proszę się nie kierować. Miałem Denon PMA-860 i było średnio - krzykliwe, basu niewiele. Zakupiłem Siemens RX500 (podobno kopia Grundig RCD400) i oczarowałem się jak taki mały wzmak, do tego kombajn potrafi zagrać - góra dużo spokojniejsza, jakby więcej detali i dużo niżej schodzący bas - nie powiem, że się zauroczyłem Grundigiem i chcę poszukać tego idealnego wzmaka dalej - z jeszcze fajniejszym uderzeniem basu. Z Grundigów czytałem, że warto zaintresować się modelem A903 oraz serią V1/V2/V3 - czy tam basu jest sporo? Nie lubię dudnienia tylko takie czyste uderzenie :D co sądzicie o Ampltunerze R11? A może coś innego do ok. 400zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam box 350 słucham z v1700 i jest naprawdę dobrze ale odległość odsłuchu 3 metry. Za 2 tygodnie czeka mnie przeprowadzka do mniejszego pokoju i będę słuchał z mniejszej odległości jakieś 1,5 metra i napiszę jak jest.

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie krótko na biurku grały Box300 zasilane Studio2020. Są podobne do Box350. Biurko miało 160 cm szerokości, a za nim było okno też o takiej szerokości, więc Box300 miały za sobą trochę przestrzeni parapetu, a rozstaw był na około 120-140 cm, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie trójkąt równoboczny, z lekko obniżonym wierzchołkiem. Po bokach okna po metrze do ścian bocznych, może trochę więcej. Z tego co pamiętam to zaskoczyło mnie to ustawienie fajną sceną, której się nie spodziewałem. Kiedyś wcześniej miałem to biurko ustawione w narożniku pokoju i tam nic nie grało ;) Nie polecam takiego ustawienia. Później zlikwidowałem peceta blaszaka, a muzyki wolę słuchać z Aktiv Box40 na kanapie z laptopem na kolanach lub stoliku czy nawet tyłem do nich przy biurku. Kupiłem parę winyli z Biedry, więc aby ich posłuchać odpaliłem Studio2020 z Box500 - przyznam się, że masakra :/ Aktiv Box40 zmieniły mi percepcję dźwięku na tyle, że w monitorkach brakuje mi teraz połowy pasma i energii w muzyce. Zauważyłem, że przestał mi się podobać dźwięk u kolegów, a ja myślałem, że to dlatego, że Grundig lepszy. Nie do końca tak jednak jest. To w większym stopniu przyzwyczajenie do dźwięku dużych kolumn. Te małe, w tym moje, grają mi teraz po prostu za chudo, za pusto na dole i niższym środku, bez energii. Do delikatnego plumkania, wokalnej, kameralnej monitorki tak, bardzo fajne, jest bardziej przejrzyście niż w dużych, ale gdy w muzyce pojawia się sekcja rytmiczna, większe składy to muzyka brzmi jak po kastracji.

 

Z tym, że lepiej jest pozbyć się Box350 czy Box250 i nabyć dla siebie to co Grundig ma w monitorkach najlepsze ;)

 

Niedługo mam nadzieję słuchać systemu na Box 650 prof. po zestrojeniu. Ciekawe czym mnie zaskoczą i na ile zmienią/skorygują moje postrzeganie dźwięku :)

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam box 350 słucham z v1700 i jest naprawdę dobrze ale odległość odsłuchu 3 metry. Za 2 tygodnie czeka mnie przeprowadzka do mniejszego pokoju i będę słuchał z mniejszej odległości jakieś 1,5 metra i napiszę jak jest.

Ok, w takim razie czekam na relację.

U mnie krótko na biurku grały Box300 zasilane Studio2020. Są podobne do Box350. Biurko miało 160 cm szerokości, a za nim było okno też o takiej szerokości, więc Box300 miały za sobą trochę przestrzeni parapetu, a rozstaw był na około 120-140 cm, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie trójkąt równoboczny, z lekko obniżonym wierzchołkiem. Po bokach okna po metrze do ścian bocznych, może trochę więcej. Z tego co pamiętam to zaskoczyło mnie to ustawienie fajną sceną, której się nie spodziewałem. Kiedyś wcześniej miałem to biurko ustawione w narożniku pokoju i tam nic nie grało ;) Nie polecam takiego ustawienia. Później zlikwidowałem peceta blaszaka, a muzyki wolę słuchać z Aktiv Box40 na kanapie z laptopem na kolanach lub stoliku czy nawet tyłem do nich przy biurku. Kupiłem parę winyli z Biedry, więc aby ich posłuchać odpaliłem Studio2020 z Box500 - przyznam się, że masakra :/ Aktiv Box40 zmieniły mi percepcję dźwięku na tyle, że w monitorkach brakuje mi teraz połowy pasma i energii w muzyce. Zauważyłem, że przestał mi się podobać dźwięk u kolegów, a ja myślałem, że to dlatego, że Grundig lepszy. Nie do końca tak jednak jest. To w większym stopniu przyzwyczajenie do dźwięku dużych kolumn. Te małe, w tym moje, grają mi teraz po prostu za chudo, za pusto na dole i niższym środku, bez energii. Do delikatnego plumkania, wokalnej, kameralnej monitorki tak, bardzo fajne, jest bardziej przejrzyście niż w dużych, ale gdy w muzyce pojawia się sekcja rytmiczna, większe składy to muzyka brzmi jak po kastracji.

 

Z tym, że lepiej jest pozbyć się Box350 czy Box250 i nabyć dla siebie to co Grundig ma w monitorkach najlepsze ;)

 

Niedługo mam nadzieję słuchać systemu na Box 650 prof. po zestrojeniu. Ciekawe czym mnie zaskoczą i na ile zmienią/skorygują moje postrzeganie dźwięku :)

U mnie jest właśnie biurko narożne i mam podstawowy problem z rozstawieniem kolumienek - jeżeli chcę je odsunąć od siebie to stoją wąsko, a jak rozstawię je szerzej to znowu są bliżej mnie. Z tego powodu korzystam głównie ze słuchawek, ale czasami już mnie męczą, a w lato to nawet welurowe pady potrafią zagrzać uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i przeniosłem się do mniejszego pokoju z mniejszymi gratami (v1700 box 350 denon dcd-1100) postawiłem na regał 160 cm i słucham z podobnej odległości, jest trochę gorzej niż w większym pomieszczeniu ale i tak za te pieniądze konkurencja nie ma szans. Dużych gratów (V7000 canton LE-600) nawet nie mam zamiaru targać bo wiem że nie zagrają dobrze.

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.