Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

 

Marka znam i polecam. Siedzi w Grundigu już parę lat, naprawia, sprawdza, dopieszcza. Pełna profeska i przemiły człowiek.

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam do oddania V7000 T7500 I kolumny canton le-600 w super cenie 250 zł- są 2 ale odbiór osobisty

(Wejherowo) i 2 ale V7000 jest rozkręcony i trzeba przymocować gniazdo kolumnowe- kiedyś bawiłem się w tuning wymieniłem kondensatory potem były 2 przeprowadzki a teraz mam małe pomieszczenie odsłuchowe i używam V1700. Super cena same kable do kolumn kosztowały 100 zł, zainteresowanych zapraszam na priv.

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w wyborze/wymianie sprzętu.

Mam zestaw Grundiga V7000 i CD7550 (w zapasie też Philips CD304), wszystko modyfikowane przez niezastąpionego Grega podłączone do kolumn Radmora LS30. Sprzęt gra pięknie i nic bym nie zmieniał, ale niestety oba CD chyba kończą swój żywot. Poza tym obecnie w większości korzystam z dobrodziejstw streamingu. Problem w tym, że używany przeze mnie DAC Audinst Hud Mini dzielą od tych CD lata świetlne. Postanowiłem więc zakupić jakiegoś DACa, który zagra nie gorzej od moich odtwarzaczy. Naczytałem się o Xiangshengu 5A/B i zastanawiam się nad zakupem. Nie wiem jednak, czy taka zmiana będzie miała sens i czy ten DAC będzie współgrał ze wzmakiem Grundiga. Możliwości odsłuchu nie mam, więc pytam, czy ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawienia, bądź ewentualnie polecić jakiś inny godny uwagi DAC w cenie do ok. 1500 zł.?

 

Jest szansa,że CDka z padnięty m laserem da się przerobić na DACa w wejściem SPDIF:

https://www.ebay.com/itm/TDA1540-drive-board-Support-256FS-384Fs-I2S-input-drive-HIFI-Audio-DAC-DIY/253381499492?hash=item3afeb6da64:g:y6YAAOSwsFVawZ8Q:rk:32:pf:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Niedawno zakupiłem i odnowiłem kolumny Grundig BOX 500 i mam w związku z tym prośbę.

Niestety brakuje na nich emblematów, tych z przodu na maskownicach.

Ma ktoś może na zbyciu?

 

Ewentualnie prosiłbym o przesłanie wyraźnego zdjęcia, najlepiej na jasnym tle. Spróbuje wtedy dorobić u jakiegoś grawera.

Tak samo przydałoby się zdjęcie tabliczki znamionowej z tyłu kolumny.

 

Z góry dziękuję za odzew! :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez gallileo1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki czasem bywają na znanym portalu aukcyjnym, ale można też dorobić. Zakład robiący wizytówki, pieczątki, tabliczki jak tylko ma dobry ploter i materiał zrobi to profesjonalnie.

 

Logo znalazłem tutaj:

 

https://seeklogo.com/free-vector-logos/grundig

 

Ewentualnie szukać innej grafiki w google, te emblematy były różne:

post-14987-0-48835800-1541584510_thumb.jpg

post-14987-0-34964300-1541584519_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji miałbym pytanie - jako konwerter USB to toslink służy mi Audinst Hud Mini, czy jest sens go zmieniać?

 

ewnie z tym hudem trudno powiedzieć dopóki nie sprawdzisz czegoś innego.

 

Fajnie że DAC się wpasował. U mnie też super gra, jako konwerter mam Gustarda U12 i tutaj kowerter jest bardzo ważny uważam, zersztą te tanie psują dźwięk.

 

Sprzęt został uzupełniony o Gustarda U12. Gra lepiej od Audinsta, jest więcej przestrzeni i dźwięk lepiej poukładany, ale jakiejś szokującej różnicy nie ma.

 

Przy okazji mam pytanie o kolumny Grundig BOX 2500a. Muszę dokupić do drugiego zestawu - Grundig R 7150 GAT, jakieś kolumny i chodzą mi po głowie właśnie te Grundigi. W sieci ani na forum nie ma jednak zbyt wiele informacji na ich temat. Używa ktoś i mógłby się podzielić wrażeniami? Może lepiej skupić się na BOX 650a prof?

Edytowane przez stryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum grundiga, jestem czytelnikiem tego forum od pewnego czasu. Postanowiłem podzielić się swoim znaleziskiem, odpowiadając jednocześnie na pytanie forumowicza o dobry niedrogi dac który mógłby zastąpić cd w systemie. Polecam Korg DS-DAC-100m który przy cenie okoóło 700 zł zapewnia dźwięk na poziomie denona dcd 1100. Oba urządzenia miałem, porównywałem ,grają niemal identycznie, jak na mój słuch. Większe różnice słyszę zmieniając interconecty. Zarówno korg 100m i denon 1100 świetnie współgra ze wzmacniaczem sanyo ja 220 którego używam. Monitory w zestawie to kefy chorale 3. Nie mam jednak grundigów 650 prof. które przypuszczam zagrają analogicznie jak z denonem. Odkąd mam ten dac muzykę gram najwięcej z serwisów streamingowych i youtuba dla odtwarzania muzyki z obrazem. Firma korg wywodzi się z rynku profesjonalnego i znana jest z produkcji syntezatorów, którymi interesuję się od lat. Urządzenia audiofilskie z takim dzwiękiem kosztują dużo drożej. Interconect jaki używam obecnie dla tego dac to roland black series również z rynku prof., który zastąpił używany wcześniej oryginalny interconect grundiga (przerobiony na mały jack dla wyjścia z dac) dodając jeszcze więcej szczegółów, emocji, odczuwalnej zmiany tonalnej w muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie umarły portale na których były strony jeden sprzedany inny nawet nie wiem , ale ja żyje:) Nawet tutaj poznikały wpisy w zakładce o mnie i musiałem coś napisać od nowa. Nie miałem czasu tym się zająć czy zostały jakieś materiały żeby gdzieś to wrzucić od nowa. Na bardzo szczegółowe zapytania piszcie na maila" moja nazwa" z forum wp . . Ogólne pytania lub dyskusje tutaj lub w zakładce komunikator

 

Witam wszystkich na forum grundiga, jestem czytelnikiem tego forum od pewnego czasu. Postanowiłem podzielić się swoim znaleziskiem, odpowiadając jednocześnie na pytanie forumowicza o dobry niedrogi dac który mógłby zastąpić cd w systemie. Polecam Korg DS-DAC-100m który przy cenie okoóło 700 zł zapewnia dźwięk na poziomie denona dcd 1100. Oba urządzenia miałem, porównywałem ,grają niemal identycznie, jak na mój słuch. Większe różnice słyszę zmieniając interconecty. Zarówno korg 100m i denon 1100 świetnie współgra ze wzmacniaczem sanyo ja 220 którego używam. Monitory w zestawie to kefy chorale 3. Nie mam jednak grundigów 650 prof. które przypuszczam zagrają analogicznie jak z denonem. Odkąd mam ten dac muzykę gram najwięcej z serwisów streamingowych i youtuba dla odtwarzania muzyki z obrazem. Firma korg wywodzi się z rynku profesjonalnego i znana jest z produkcji syntezatorów, którymi interesuję się od lat. Urządzenia audiofilskie z takim dzwiękiem kosztują dużo drożej. Interconect jaki używam obecnie dla tego dac to roland black series również z rynku prof., który zastąpił używany wcześniej oryginalny interconect grundiga (przerobiony na mały jack dla wyjścia z dac) dodając jeszcze więcej szczegółów, emocji, odczuwalnej zmiany tonalnej w muzyce.

 

650prof będą bardzo dobrze pasować do ja 220 zwłaszcza w wersji z najlepszymi sankenami tylko odpowiednio dobrany kabel głośnikowy . Dodatkowo trzeba zrobić małe zmiany w 1100 żeby podciągnąc dolne rejestry i uzyskać liniowość pasma . Jeżeli dac gra podobnie to dobry kierunek ale nie miałem okazji na swój słuch porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro Greg tak mówi, to nie mam pytań ������

A jeśli już jesteśmy przy Gregu, to mam pytanie do niego, jeśli tu zaglądnie, bądź też do innych osób obeznanych ze sprawami technicznymi. W Grundigu CD 7550 nie chcą wystartować płyty. Do niedawna wystarczyło, że odtwarzacz postał trochę pod prądem i zaskakiwał. Teraz nie chce ruszyć. W Philps CD304 z kolei mechanizm chodzi bez zarzutu, ale nie ma dźwięku. Dźwięk pojawia się, gdy jedną końcówką interkonekta dotykam niektórych fragmentów obudowy. Czy można to próbować samemu naprawiać (niestety w kwestiach technicznych jestem kompletnym ignorantem), czy musi się temu przyjrzeć "fachowiec"?

cześć ten sprzęt masz z 10 lat . Mogły się pojawić zimne luty, lub jakiś kondensator padł lub laser wymaga regulacji elektrycznej i mechanicznej.W 304 na pewno zimny lut trzeba lutownica przeleciec podejrzene luty na płytce dać ta dolna poprawić przelotki

masowe takie punkty cynkowane na płytce z jednej i drugiej strony

 

Jeżeli chodzi o przetworniki to qad w różnych wersjach oraz audio alchemia ten wcześniej wymieniony to ten sam dać saa7323 moim zdaniem najlepszy jedno bitowy .Zawsze dźwięk jest ciepły pełny i barwny ale wymaga przejrzystego kabla digital i kabli cincz. Transport tez ma wpływ ja używam team zd 880 czyli jest jest jasniejszy. Puki co philipsoskie nieco zamulają . Jeżeli chodzi o konwent ery USB pewnie taka sama zasada tutaj nie mam doświadczeń.

 

Qad występuje w 3 wersjach standard ze zwykłym zasilaczem , z zasilaczem positron , i referentże z dwoma zasilaczami positron .Porównywałem je, miałem jednocześnie wszystkie . Zasilacz ma wpływ do tego stopnia ze każdy z nich wymaga inwidualnego dobierana reszty komponentów. Podstawową wersja z moim transportem gra lepiej od cd7550 barwnie z lepszą scena i basem .Wersje pośrednią ma barthus efekt zadziwiający zwłaszcza na mp.3. Podobnie dobrze ale na mfb544. Natomiast referentze czeka na dobranie systemu Czym wyższa wersja tym większą przejrzystość w referentze i na moim transporcie juz za dużo . Dlatego tak ważne jest dobranie reszty. Więcej nieraz psuje i trzeba nieco hamować fajerwerki bo traci się naturalność dźwięku.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Chciałbym zwiększyć muzykalność swojego systemu pozostawiając aktualne źródło.

Aktualny mój system składa się z:

Korg dac ds 100m + sanyo ja 220(wersja z tr. sanyo220uF/35W) + kef chorale 3 + interconect roland black series + miedziane niemieckie kable gł. Das kabel 1,5mm.

Gdy wpinam słuchawki do daca słyszę większą muzykalność niż na głośnikach oraz wyjściu słuchawkowym wzmacniacza. Uważam, że Korg gra bardzo dobrze pod tym wzgęldem i nie wymaga zmiany. Interconect rolanda zamiast oryginalnego grundiga i sanyo poprawił poziom muzykalności jednak nadal system gra gorzej niż źródło ze słuchawkami.

 

Muzykalność jest terminem różnie interpretowanym dlatego postaram się poniżej opisać co przez ten termin rozumiem. Muzykalność sytemu dla mnie jest to zdolność przekazywania przez system wyraźnych zmian tonalnych między nutami i akordami. Dzieki tej „dynamice” tonalnej wg mnie odczuwamy melodie, nastroje, emocje zawarte w muzyce. Mogę nawet stwierdzić, że im wyraźniej przekazywane są zmiany między nutami tym więcej muzyki w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Chciałbym zwiększyć muzykalność swojego systemu pozostawiając aktualne źródło.

Aktualny mój system składa się z:

Korg dac ds 100m + sanyo ja 220(wersja z tr. sanyo220uF/35W) + kef chorale 3 + interconect roland black series + miedziane niemieckie kable gł. Das kabel 1,5mm.

Gdy wpinam słuchawki do daca słyszę większą muzykalność niż na głośnikach oraz wyjściu słuchawkowym wzmacniacza. Uważam, że Korg gra bardzo dobrze pod tym wzgęldem i nie wymaga zmiany. Interconect rolanda zamiast oryginalnego grundiga i sanyo poprawił poziom muzykalności jednak nadal system gra gorzej niż źródło ze słuchawkami.

 

Muzykalność jest terminem różnie interpretowanym dlatego postaram się poniżej opisać co przez ten termin rozumiem. Muzykalność sytemu dla mnie jest to zdolność przekazywania przez system wyraźnych zmian tonalnych między nutami i akordami. Dzieki tej „dynamice” tonalnej wg mnie odczuwamy melodie, nastroje, emocje zawarte w muzyce. Mogę nawet stwierdzić, że im wyraźniej przekazywane są zmiany między nutami tym więcej muzyki w systemie.

Twoim problemem pewnie będą głośniki i kable głośnikowe . Wcześniej pisałeś ze dac gra podobnie do denon 1100 czyli prawie ok l wzmacniacz 220 pasuje do takiego cd , ale głośniki pewnie odbiegają od dopasowania. . BOX 650PROF POWINNY ZAGRAĆ OPTYMALNIE ALE KABLE KOLUMNOWE TRZEBA DOBRAĆ . ORYGINAŁY NIE SĄ OPTYMALNE. NATOMIAT CNCZ ORYGINAŁY MOZE wrócić DO ŁASKI

 

Najbliżej grającymi głośnikami do 650prof rogers 3\5a lub pochodne kef i kilku firm wersje pierwsze na zwrotnicach na transformatorach bez rezystorów i głośniku niskotonowym z białym klejem na kopułce centralnej . Na moje ucho i tak nie co lepsze są 650prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na referencyjnie brzmiących słuchawkach usłyszałem, że jest do poprawiania dźwięk w zestawie pod względem muzykalności. Korg i denon to jak zamienniki nie słyszałem między nimi w zasadzie różnicy w systemie. Zostawiłem u siebie korga gdyż wolę stream. Jakie kable zastosować do grundigów 650 prof.? Są do kupienia na rynku pierwotnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sanyo ja 220 jest najbardziej muzykalnym wzmacniaczem vintage do kwoty 1500 zł jaki mieliście? Pomijam takie elementy dzwięku jak szczegółowość, scena, kontrola. Słyszałem już dużo hi - endowych współczesnych systemów o wręcz studyjnym dźwięku, w których usłyszeć można było najdrobniejszą składową brzmienia ale nieprzekładało się to na muzykalność przekazu, nie poruszał on emocjonalnie. Można się oczywiście wtedy z lubością wsłuchiwać w poszczególne dzwięki ale nie w muzykę gdy akordy, gamy są spłaszczone i brzmią zbyt podobnie. Zadziwiające jest to, jak wielu konstruktów lub sprzedawców konfigurujacych zestawy nie radzi sobie z tym aspektem brzmienia.

Na ich jakieś „usprawiedliwienie” mogę powiedzieć ,a temat dobrze przerobiłem, sytuacja jest nie lepsza z elektronicznymi pianinami. Znam tylko jedną firmę która potrafi wykonywać instrumenty zbliżone do naturalnego instrumentu na którym można odczuć odpowiednio duże zmiany w harmonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ten sprzęt masz z 10 lat . Mogły się pojawić zimne luty, lub jakiś kondensator padł lub laser wymaga regulacji elektrycznej i mechanicznej.W 304 na pewno zimny lut trzeba lutownica przeleciec podejrzene luty na płytce dać ta dolna poprawić przelotki

masowe takie punkty cynkowane na płytce z jednej i drugiej strony

 

Tak policzyłem i wychodzi, że to prawie 15 lat :D Póki co jednak awaria CD-ków wyszła mi na dobre. Nabyłem wyżej poleconego DACa, który jest świetny, dokupiłem Gustarda U12 i malinkę i szczerze powiedziawszy odeszła mi chęć na słuchanie CD-ków. Jak jednak znam życie, to za jakiś czas będę kombinował, jak przywrócić sprzęt do życia, Greg, mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, by się tym zająć :)

 

Jeżeli chodzi o przetworniki to qad w różnych wersjach oraz audio alchemia ten wcześniej wymieniony to ten sam dać saa7323 moim zdaniem najlepszy jedno bitowy .Zawsze dźwięk jest ciepły pełny i barwny ale wymaga przejrzystego kabla digital i kabli cincz. Transport tez ma wpływ ja używam team zd 880 czyli jest jest jasniejszy. Puki co philipsoskie nieco zamulają . Jeżeli chodzi o konwent ery USB pewnie taka sama zasada tutaj nie mam doświadczeń.

 

Qad występuje w 3 wersjach standard ze zwykłym zasilaczem , z zasilaczem positron , i referentże z dwoma zasilaczami positron .Porównywałem je, miałem jednocześnie wszystkie . Zasilacz ma wpływ do tego stopnia ze każdy z nich wymaga inwidualnego dobierana reszty komponentów. Podstawową wersja z moim transportem gra lepiej od cd7550 barwnie z lepszą scena i basem .Wersje pośrednią ma barthus efekt zadziwiający zwłaszcza na mp.3. Podobnie dobrze ale na mfb544. Natomiast referentze czeka na dobranie systemu Czym wyższa wersja tym większą przejrzystość w referentze i na moim transporcie juz za dużo . Dlatego tak ważne jest dobranie reszty. Więcej nieraz psuje i trzeba nieco hamować fajerwerki bo traci się naturalność dźwięku.

 

Obecny zestaw gra lepiej od CD 7550. Szczerze powiem, nie spodziewałem się, że V 7000 ma w sobie jeszcze tak wielkie pokłady nieodkrytej dotychczas zajefajności :) Pokombinował bym jeszcze trochę z kablami, ale nie za bardzo wiem, w którym kierunku poszukiwać, może ktoś poleci coś konkretnego? Dodam przy okazji, że mój obecny IC DIY gra lepiej niż IC na oryginalnych kabelkach Grundiga.

 

Powtórzę się też z pytaniem, czy BOXy 2500a są godne zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxy 2500a są cały czas godne zainteresowania, ale ciii bo zdrożeją ;) - tylko trzeba ich słuchać w większym pokoju, żeby rozwinęły skrzydła :)

Hm.. ciekawią mnie te kabelki o których wspominacie, bo miałem okazję słuchać polecanego cincha GBC włoskiego i polecanego przez Grega. Osobiście mi najlepiej grają te druty szare GAT oraz te, które kiedyś Grzesiek sprzedawał (czarne cinch). Głuchy nie jestem :)

Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sanyo ja 220 jest najbardziej muzykalnym wzmacniaczem vintage do kwoty 1500 zł jaki mieliście? Pomijam takie elementy dzwięku jak szczegółowość, scena, kontrola. Słyszałem już dużo hi - endowych współczesnych systemów o wręcz studyjnym dźwięku, w których usłyszeć można było najdrobniejszą składową brzmienia ale nieprzekładało się to na muzykalność przekazu, nie poruszał on emocjonalnie. Można się oczywiście wtedy z lubością wsłuchiwać w poszczególne dzwięki ale nie w muzykę gdy akordy, gamy są spłaszczone i brzmią zbyt podobnie. Zadziwiające jest to, jak wielu konstruktów lub sprzedawców konfigurujacych zestawy nie radzi sobie z tym aspektem brzmienia.

Na ich jakieś „usprawiedliwienie” mogę powiedzieć ,a temat dobrze przerobiłem, sytuacja jest nie lepsza z elektronicznymi pianinami. Znam tylko jedną firmę która potrafi wykonywać instrumenty zbliżone do naturalnego instrumentu na którym można odczuć odpowiednio duże zmiany w harmonii.

 

Bardzo fajnym wzmacniaczem jest Revox A 78. Jedyny problem to wysychające elektrolity. Mój zestaw to Marantz Cd73, Revox A78, Grundig 850a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

A powie mi ktoś jak 650 pro maja się do nowych monitorów np firmy studio 16 hertz

 

Są nowsze, lepiej wykonane, mają bass refleks, więc grają zupełnie inaczej. Jeśli preferujesz muzykę rockową i chcesz wydać co najmniej 4 razy więcej, boxy odpuść.

Zresztą boxy 650 pro mają fenomenalne głośniki ale już zwrotnica wymaga sporej ingerencji (by wydobyć cały potencjał)

 

Po za tym boxy są trójdrożne, hertze mają tylko 2 drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jak 650 pro maja się do nowych monitorów np firmy studio 16 hertz?

650 pro w muzyce rockowej raczej się nie sprawdzą. Sam miałem ten dylemat, rozwiązaniem jest cała seria pro:) w moim przypadku system wpasował się do 1500pro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie dobre konfigurację sytemowe które są  bardzo udane 

Denon dcd1100 gat sanyo ja 220 gat na sankenach., box 650prof,  cinoże oryginał  kabel głośnikowy gat.  Nie można zastąpić sanyo grundigiem v1700.

Denon dcd600,  normende p 1000 gat box 850a prof , cincz gat kabel głośnikowy gat. Normende  musi być na niebieskich elektrolitach nie granotowych  lub czarnych .

Denon dcd1000 gat,  grundig v30 gat. Box450 zwykle .  Ciche i kable głośnikowe  gat. O dziwo gra to bardzo blisko systemów na 650 prof .

Wreszcie znalazłem odpowiedni kabel  który zastąpił wcześniej stosowany do 650prof. Gra barwowo tak samo ale ma minimalnie lepsza przejrzystość . Przetestowane z porównaniem na ja 220 i v1700 z dcd1100 i cd7550 oryginały wszystkie  żeby inne czynniki nie miały  wpływu. .

Jest tak dobry ze juz zakupiłem 100 m a 200 zamówiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gregaudio napisał:

Dopisałem dwa systemy.

Denon dcd1100 gat sanyo ja 220 gat na sankenach wyższej numeracji niż w v1700., box 650prof,  cincze oryginał  kabel głośnikowy gat.  Nie można zastąpić sanyo grundigiem v1700. Właściwie to można ale więcej roboty i drożej wychodzi.a  lepiej nie będzie. 

Denon dcd600,  normende p 1000 gat box 850a prof , cincz gat kabel głośnikowy gat. Normende  musi być na niebieskich elektrolitach nie granotowych  lub czarnych .

Denon dcd1000 gat,  grundig v30 gat. Box450 zwykle .  Cincze i kable głośnikowe  gat. O dziwo gra to bardzo blisko systemów na 650prof 

Denon dcd1100  gat  nad 3030 na rca 2n3055 4 szt. BOX 1500 aprof. Cincz i kolumnowy oryginały. 

Cd7550, sv7500,  box 20,30,40 gat,kable cincz oryginały, kable DIN, oryginały 2 x 10m profil taki sam jak cincz nie okrągła wersja.

 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.