Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Grundigi 650 to taka miniaturyzacjia  kolumn  do malych pomieszczeń tego co oferują Avantgarde te największe w wielkich pomieszczeniach.  Byliśmy zgodni z MLB i reart . Oczywiście wyrafinowane jest mniejsze ale bez pośredniego porówania nie odczuwa się tego. Czyli jak ktoś ma Avantgarde i chce przenieść ten klimat  na regale w  małym pomieszczeniu to 650prof z odpowiednim systemem  zapewniam uzyska to.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎02‎-‎22 o 18:57, gregaudio napisał:

Miałem 6040 i wydawał się na sterydach musiałem go modyfikować żeby stał się bardziej naturalny. Fakt że był cichy zero szumów itp efektów to była jego zaleta , ale wpinałem r 7150 i pomimo szumów dżwięk był bardziej urokliwy.

Jak byś scharakteryzował 6050  ,7020 i 5020  do kenwooda  kt 6040   bas średnica wysokie scena szumy. barwa takie odczucia , wtedy będę wiedział co się spodziewać .   Z tego co wiem to najlepsze oceny miał 5020 .Z kenwoodami jest jeden problem ich displey wypala się i nie równo świeci  to typowa wada  przynajmniej w 6040.  Dlatego kenwoody omijałem .

Kupiłem tuner w okazyjnej cenie pasujacy wygladem do 3020  tak w ciemno bo okazja i świetne oceny odsłuchowe , jak przyjdzie to się pochwale co z tego wyszło

Na początku chciałby zaznaczyć, że w mojej ocenie kierowałem się jakością odbioru w bardzo trudnych warunkach (niecka, góry i daleko od stacji nadawczych), z dobrą anteną kierunkową (podstawa, inaczej są fale odbite i czasami są dziwne rzeczy). Faktycznie najlepsze były odbiorniki Kenwooda. Trochę za Kenwoodem są Sony i Onkyo.

Potwierdzam, że w Kenwoodach wypalają się wyświetlacze. Dzwięk Kenwooda jest też niestety na sterydach, mam podobne odczucia (ale jest:)).  KT 6050 był jednym z pierwszych na który trafiłem a 5020 i 7020 były nieco słabsze i od razu je sprzedałem (chociaż lepsze od inny firm). Niestety nie pamiętam już dokładnie jak grały.

W międzyczasie,  z ciekawości zakupiłem do testu także T 7150 i faktycznie bardzo ładnie gra. Udało mi się też porównać Grundiga z Onkyo T4790 i Sony st- s505 ES podłączonych do Sansui i Pioneera HPM. Niestety 2500 aprof i V7000 mam teraz spakowane. Mogę powiedzieć że dla mnie różnice pomiędzy dźwiękiem Grundiga i Sony są ledwo zauważalne. Nie jestem audiofilem i nie chcę się wypowiadać nad dokładnym porównaniem, bo nie czuję się na siłach. Niemniej mogę udostępnić do testów Sony st-s505ES i Onkyo T-4790.  Kierunek Sony może interesujący gdyż spadły ceny modeli z serii 5XX ES, można je pozyskać już w granicach 150-250zł, w zależności od modelu.

 Radio jest dla mnie bardzo ważne, słucham prawie cały czas, bo muzyka jest żywa, chociaż przeszkadzają mi  reklamy i zmiana profilu niektórych stacji radiowych. Bardzo lubię też muzykę na żywo i koncerty wydane na płytach, zwłaszcza jak na nich byłem.  Bardzo rzadko słucham płyt studyjnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te informacje w t 7150 trzeba dodać większe trafo napięcie 16 -17v  zmienne bierne   moc ze 70-100w trafo EI  . Poprawi się wypełnienie i barwa  . Tam jest malutkie trafo . Ale już nawet  fakt to ze taki prościutki tuner gra podobnie lub lepiej jak skomplikowane cyfrówki. .  To ciekawe 5020 ma wysokie noty w USA  ale na single trioda i  mini Jmlab . Myślę że tutaj jak zwykle ważny jest system. Często niepozorny nieznany tuner może zagrać lepiej od gwiazdy rankingowej. Oczywiście nie wykluczam ze cenione tunery nie zagrają . Kenwoody jakoś mi nie pasują sterydy i pewna nienaturalność co potwierdzasz.  . Poświeciłem teraz 4 dni na uzupełnienie wiedzy o tunerach z USA , Japonii i Europy. Analiza serwisówek stron tematycznych i forum . Kupiłem Gwiazdę może jutro będzie . Jestem bardzo ciekawy i powiem  podniecony  tym zakupem i odsłuchem na nad 3020 i 650prof . Czuję że może zagra jak cd 7550 i to by było piękne. to takie marzenie:) Dodam że katuje rpc 600 codziennie po 10 godzin . Powiem że gra coraz lepiej z dnia na dzień . Myślę ze te kloce jak się kupi to nikt od lat nie słuchał i są zastane elektrolity. U mnie stał z  rok . Teraz naprawdę nic mi nie brakuje , a   trochę temu nie  było tak fajnie. Trzeba z miesiąc rozegrać sprzęt a potem ocenić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nawet przemknęła mi taka myśl ale nie. Nie mam zbyt dużo praktyki z tunerami i 4 dni siedziałem i analizowałem materiały z forum USA Japan , Europa. ściągnąłem z 30 serwisówek i analizowałem opinie ze schematami . W końcu  i tak przypadkowo  kupiłem  bo okazyjnie  cenowo topowy z dobrymi recenzjami. Sprawdziłem konstrukcje w servisie  manual super szokująco dobrze.. Kenwooda  omijam   miałem 6040 i L07mkII analogowy te sterydy w cyfrowych  i padający displey , analog za kilka tysiaków bezpłciowy.  Marantze czym droższy tym gorszy  2100 poziom grundiga 7150 a 2110 2130 okazuje się że to wygląd tylko i cena kolekcjonerska  . Najlepiej grały amplitunery podpięte jako tunery do v1700 czy ja 220. Powiem że te rankingi też trzeba z przymrużeniem oka patrzeć. Jak ktoś testuje 200 tunerów w tym samy systemie to wchodzi jeszcze opcja że jeden tuner lubi ten system a inny nie pomijając  jego bezwzględne walory jakościowe. Tak potraktowałem te listy najlepszych. wygrzewa się bo pewnie większość z nich to leżaki i wymagają uformowania elektrolitów. Jak dojdzie do siebie to coś napisze jakie wrażenia.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione pierwszej generacji cyfrówką :) Wtedy to kosmos że bez kliszy . Kosztowała sporo a jakość cienka  ale dało się skopiować na kompa. Tak dokumentowałem  moje kupione cacka

112200 copy.JPG

IMG_0361 copy.JPG

IMG_0369 copy.JPG

IMG_0375 copy.JPG

IMG_0381 copy.JPG

IMG_0652 copy.JPG

IMG_0688 copy.JPG

IMG_0790 copy.JPG

IMG_0809 copy.JPG

dlown2 copy.JPG

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może  ktoś miał inne tunery od 7500 7200 7150  które znamy  i  może się  podzielić odczuciami .

Było ich sporo.   lista to:

t20

t30

t35

t 7150

t7000- st 1000 slime obudowa  

t7200- st 1500 slime obudowa

t7500-  st 6500 slime  obudowa

st 2000   slime obudowa

st 6000 slim

t 1000

t3000

t5000  

produkcja Portugal projekty czysto Grundiga

T1700 itp to już sanyo 

powyżej to już produkcja  projekt philipsa czyli t9000 , 903 itp  philips w ładnej obudowie

wcześniejsze tunery  też mile widziane.

miałem t 20 i tak sobie nie urywało d..py , ale to może też kwestia wzmacniacza v20 bo nie słuchałem go w innej konfiguracji .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner po ruźnych kombinacjach dopasowany podłączyć bezpośrednio brakowało mu ubarwienia takiego jak cd 7550 , ale scena 3 D  i czystość na jawyźszym poziomie jakie słyszałem w tunerze . Kombinacje różnymi kablami niewiele pomogły .Myślałem  źe trzeba grzebać w nim wymienić oampa  jakieś kondy itp triki, ale przypomniałem sobie o swoim lampowym buforze od arcama. Wziąłem go z kablem kabel talk professional 2 0,5m  , i sprawdzonym w bojach chinczykiem 2m.  Pierwsze słowa jakie powiedziałem WOW! Piękne soczyste brzmienie pięknie ubarwienie głębokie  głosy prowadzących audycje trudno opisać jak lampa z super 3d emocjonalnym mocnym basem o odpowiedniej okrągłogłąści .Ta stereofania WOW.  Nawet jak w mono się słucha jest ok tak wciąga ten czaruś.   W stosunku do rpc 600 dźwięk bardziej angażując o tym ubarwienia , więcej emocji i Energi na basie a zarazem ten spokój i nie agresywanosć na średnicy i wysokich. Większa scena i lepiej uporządkowana . Lubie słuchać rpc 600 tym bardziej teraz to radio z nad 3020 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner plus mój bufor z Arcama  spełnił  moje oczekiwania wow ale sam tuner nie był optymalny w systemie  nad 3020 gat box 650prof cd 7550.Tuner bardzo niepozorny slim 4 cm  przednia ścianka  minimum bajerów tylko niezbędne funkcje  . W zamian  odlewana magnezowo aluminiowa obudowa 5,9kg  , dwa transformatory zero miejsca środku napchany do pełna. Można dokupić oddzielnie  drugi  moduł programatora stacji  4,5kg odlew i trzeci skrzyneczka  sterowanie obrotową anteną połączenie pomiędzy urządzeniami taśmą z mikroprocesorem w tunerze. . Pełny system profesjonalny  ma otwory na mocowanie typu rack .Jak będę miał czas posprawdzam w innych systemach jak pasuje bo co system to inne wymagania.  W tym udało się bezinwazyjnie dopasować. Potencjał jeszcze został w zmianach w tunerze bo operacyjny wzmacniacz był dobry na tamte czasy teraz jest wybór w elementach. Teraz jednak  muszę coś innego dłubać :)

IMG_3122 copy.JPG

IMG_0109 copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiajac sprzęt na inny popiołem tuner z grundig v1700 gat i 650prof . Niestety tak jak  podejrzewałem to nie ta bajka w takim stanie nie pasuje zgranie . Nie będę wnikał w szczegóły ale nie sprawiło mi to przyjmności.Dwie opcje albo mocne grzebanie w tunerze , albo inny tuner co pewnie będzie tańszą opcją i lepszą .Bo przeróbka odstroi go  od nad  3020 a tego nie chce. Tak wychodzi moje motto źe system gra nie pojedyncze klocki. Jak ktoś chce coś napisać o swoich tunerach , niech poda jaki system to bardzo istotne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gregaudio napisał:

Tuner plus mój bufor z Arcama  spełnił  moje oczekiwania wow ale sam tuner nie był optymalny w systemie  nad 3020 gat box 650prof cd 7550.Tuner bardzo niepozorny slim 4 cm  przednia ścianka  minimum bajerów tylko niezbędne funkcje  . W zamian  odlewana magnezowo aluminiowa obudowa 5,9kg  , dwa transformatory zero miejsca środku napchany do pełna. Można dokupić oddzielnie  drugi  moduł programatora stacji  4,5kg odlew i trzeci skrzyneczka  sterowanie obrotową anteną połączenie pomiędzy urządzeniami taśmą z mikroprocesorem w tunerze. . Pełny system profesjonalny  ma otwory na mocowanie typu rack .Jak będę miał czas posprawdzam w innych systemach jak pasuje bo co system to inne wymagania.  W tym udało się bezinwazyjnie dopasować. Potencjał jeszcze został w zmianach w tunerze bo operacyjny wzmacniacz był dobry na tamte czasy teraz jest wybór w elementach. Teraz jednak  muszę coś innego dłubać :)

IMG_3122 copy.JPG

IMG_0109 copy.JPG

 Chyba kompletnie nie mam słuchu, gdyż wcześniej testowałem tego Technics'a :(.  Nie wiem może też to kwestia zestawu? A może mistrz jest taki dobry.

Gratulacje z osiągnięcia celu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za te informacje w t 7150 trzeba dodać większe trafo napięcie 16 -17v  zmienne bierne   moc ze 70-100w trafo EI  . Poprawi się wypełnienie i barwa  . Tam jest malutkie trafo . Ale już nawet  fakt to ze taki prościutki tuner gra podobnie lub lepiej jak skomplikowane cyfrówki. .  To ciekawe 5020 ma wysokie noty w USA  ale na single trioda i  mini Jmlab . Myślę że tutaj jak zwykle ważny jest system. Często niepozorny nieznany tuner może zagrać lepiej od gwiazdy rankingowej. Oczywiście nie wykluczam ze cenione tunery nie zagrają . Kenwoody jakoś mi nie pasują sterydy i pewna nienaturalność co potwierdzasz.  . Poświeciłem teraz 4 dni na uzupełnienie wiedzy o tunerach z USA , Japonii i Europy. Analiza serwisówek stron tematycznych i forum . Kupiłem Gwiazdę może jutro będzie . Jestem bardzo ciekawy i powiem  podniecony  tym zakupem i odsłuchem na nad 3020 i 650prof . Czuję że może zagra jak cd 7550 i to by było piękne. to takie marzenie:) Dodam że katuje rpc 600 codziennie po 10 godzin . Powiem że gra coraz lepiej z dnia na dzień . Myślę ze te kloce jak się kupi to nikt od lat nie słuchał i są zastane elektrolity. U mnie stał z  rok . Teraz naprawdę nic mi nie brakuje , a   trochę temu nie  było tak fajnie. Trzeba z miesiąc rozegrać sprzęt a potem ocenić .

 

Dziękuję za info, pewnie się zgłoszę o pomoc z T 7150, ale to już w innym trybie (prywatnym).

Jeszcze co do Kenwooda, z tego co pamiętam z przed co najmniej 3 lat,  to 5020 był ostatnim sprzedawanym w USA i stąd może tyle komentarzy. Podobną konstrukcję miały 3300D, 5020, 7020, 990D i 6050. Rozwinięciem 5020 były 7020 (wyższy model) i 6050 i one już do USA nie trafiły. Chronologicznie, po 5020 i 7020 był 6040, ostatni był 6050. Konstrukcja 6040 była inna, została zmieniona i gra inaczej. Chyba poszło coś nie tak i w modelu 6050 oparto się o wcześniej sprawdzone konstrukcje. 6050 posiada już RDS i pilota. Dla mnie 6050 jest najlepszy z tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  To kwestia dobrania systemu  i zawsze o tym pisalem  dlatego nie robie gat pojedynczych klockow. Podałem na jakim  sytemie  gra i tylko z moimi lampami bo bez tez nie szału.  podałem jakie kable same konkrety .Podałem również inny system na tych samych kolumnach I tez na lampach i te same kable   i  porażka  nie gra  .  Dodatkowo sprawdziłem źe lepiej  gra na ustawieniu 220 v a gorzej na 240. V . Sprawdziłem w sieci mam 235v :). Wszystko ma znaczenie ci którzy mnie znają osobiście i byli umie  wiedzą jak małe szczeguły mają znaczenie i skrupulatnie do tego podchodzę

Edytowane przez gregaudio
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filuterek napisał:

Dziękuję za info, pewnie się zgłoszę o pomoc z T 7150, ale to już w innym trybie (prywatnym).

Jeszcze co do Kenwooda, z tego co pamiętam z przed co najmniej 3 lat,  to 5020 był ostatnim sprzedawanym w USA i stąd może tyle komentarzy. Podobną konstrukcję miały 3300D, 5020, 7020, 990D i 6050. Rozwinięciem 5020 były 7020 (wyższy model) i 6050 i one już do USA nie trafiły. Chronologicznie, po 5020 i 7020 był 6040, ostatni był 6050. Konstrukcja 6040 była inna, została zmieniona i gra inaczej. Chyba poszło coś nie tak i w modelu 6050 oparto się o wcześniej sprawdzone konstrukcje. 6050 posiada już RDS i pilota. Dla mnie 6050 jest najlepszy z tej serii.

To jest  konkretna informacja miałem dwa  Kenwoody  i trochę innych. Potem przestałem  z osiem lat słuchać radia w domu i nie inetresował mnie ten temat. Teraz wracam  ale tylko dla siebie. Nie będę robił ani lamp ani stroił tunerów. Każdy musi sobie dopasować do własnego  ucha , Ja tylko napisze swoje doświadczenia co mi pasuje jak komuś się przyda to dobrze  .Inni też mogą się podzielić co im zagrało z Grundigiem lub Sanyo lub co im nie zagrało. To też dobra informacja.

Cd-dków miałem kilkadziesiąt i tutaj ma bardzo dobre rozeznanie .Tunerów lub ampli z dziesięć i nie zamierzam dalej brnąć w zakupy  no chyba że jakaś okazja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża  handlowa  czuwa  jak wcześniej nic ciekawego nie było w tunerach i kupiłem pierwszą okazję jaka była  , to dwa dni po wpisaniu modeli kenwooda   co są powyźej wartych posłuchania pojawilo się dwa 990sd i jeden 720 . PRZYPADEK? :) Wiem źe handlowcy mocno sprawdzają fora dyskusyjne  źeby uzasadnić  wygórowane  ceny na sprzęt dobrze oceniany.  300 zł to moźe jest rozsądna cena, ale więcej ? Zastanowił bym się mocno zwłaszcza za tuner .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 18:27, gregaudio napisał:

  To kwestia dobrania systemu  i zawsze o tym pisalem  dlatego nie robie gat pojedynczych klockow. Podałem na jakim  sytemie  gra i tylko z moimi lampami bo bez tez nie szału.  podałem jakie kable same konkrety .Podałem również inny system na tych samych kolumnach I tez na lampach i te same kable   i  porażka  nie gra  .  Dodatkowo sprawdziłem źe lepiej  gra na ustawieniu 220 v a gorzej na 240. V . Sprawdziłem w sieci mam 235v :). Wszystko ma znaczenie ci którzy mnie znają osobiście i byli umie  wiedzą jak małe szczeguły mają znaczenie i skrupulatnie do tego podchodzę

Nigdy nie zapomnę jak kolega wchodząc do pokoju Pana Grzegorza pierwsze co zrobił to złapał w łapy 650a ustawioną skrupulatnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oryginalne grundiga mają wysokość 38zm .Według moich doświadczeń  to regał 55cm każde kolumny  bliskie pole  odsłuchu  to optymalne ustawienie..  Duże pomieszczenia już problem z akustyką . 1500 a prof jakieś 49 cm  2500 aprof to 45cm 850 aprof 55cm podstawki.

Jeżeli są poniżej  i ne ma pochylenia do góry to scena wokalistów  jest zbyt nisko. Nie chcę pochylać zbyt głośników bo po wibracji mogą spaść z podstaw . Można do woli sobie ustawić wysokość podstawek . Kupujemy pręt gwintowany 10mm 1 metr i nakrętki . Kupujemy rurki podstawki 30mm pod stół w marketach rurki długość  40cm jakieś 17-20zł szt . Docinamy rurki do odpowiedniego rozmiaru , potem wkręcamy  dopasujemy pręt z gwintem  i ustalamy długość . Docinamy.  Tak możemy mieć dowolna wysokość pod dane głośniki . Wysokość 45  cm do box 2500aprof ,49 cm do 1500aprof . 55cm do 850a 0prof . Jeżeli mamy podstawki niższe to trzeba pochylać kolumny do góry pod odpowiednim kątem .Ja wolę mieć na wprost zwłaszcza ja akustyka słaba pomieszczenia którą mam w dużym pokoju. Myślę że przydadzą się takie informacje.

 

IMG_3135 copy.JPG

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sadzicie o kolumnach glosnikowych isophone?

Szukam czegos do V1700, mialem wczesniej podlaczone grundigi ls740 ale niestety musialem je zwrocic, graly bardzo ladnie, powiedzialbym miesiscie, szukam czegos w ten desen, chcialem 650 prof ale ceny i problem z dostaniem ich spowodowaly, ze zaczalem szuakc dalej.

LS 740 byl na isophonach i zaczalem celowac w ten przdzial - ktos probowal BS 35 lub 30/8?

Bede wdzieczny za slowko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Barthuss napisał:

Właśnie o to mi chodziło i takie kiedyś miałem do Box 30-ażurowe na 4 nogach metalowe i było OK.

Dobry efekt daje wytłumienie, odcięcie ich od podłogi, w wersji minimum np. kawałek wełny czy poduszka na dole między nogami ażurowych standów. Podobna zasada co przy wytłumieniu tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko w ustawieniu  1500 a prof jest dobrą podstawą 850a prof i zamiennie jak leży się na kanapie . To szybkie ustawienie  jak mamy dwa zestawy głośnikowe .  Na siedząco trzeba dodać z 12cm -15cm jakiś granit itp . Oczywiście standy będą lepsze , ale na bezrybiu i rak ryba przy szybkim sprawdzeniu.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem długo w ten sposób w pozycji leżącej Box500, gdzie za standy były Box300. Teraz przerzuciłem do innego pokoju Box500 na komodę 2m szerokości, 40cm głębokosci i odezwały się tak wypełnionym i kontrolowanym basem, że takiego w Box500 jeszcze nie słyszałem. Wrażenie jakby komoda dodawała sporo watów wzmacniaczowi ;) Komoda jest solidna, bardzo ciężka, drewniana, więc albo tak posłużyła Box500 stabilna, niewzruszona podstawa albo budowa wewn. komody.

Dobry prognostyk, bo prawdopodobnie trafią wkrótce na tę komodę Box 650 prof. z systemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box 300, 400, 500, 650  prof  philips 544 to głośniki regalowe nie na standy jeżeli już to typu stoliczek z marginesem. Box 450 czy 550 zagra na regalle ale i na standzie. W  moim pomeiszczenia na regale zagrają i 850a prof I 1500aprof a nawet wielkie tl800 telefunken to kwestia pomieszczenia i wytłumienia. Ci co byli i słyszeli to wiedzą  że to możliwe i mają często problem z własnym pomieszczeniem źeby uzyskać podobny dźwięk. Nie raz w internecie  u grundigowców widzę puste pokoje z ustawionym system na krótszej  ścianie . Tam nic nie zagra nawet katarynka z 17 wieku.:).

Dostałem od zaprzyjaźnionego DJ  z 400 płyt cd oryginalnych za darmo bo przeszedł na komputer  .  Myślę źe  może  30  mi będzie pasowało reszta do młyna na przemiał.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.