Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób posiadających wzmacniacz V 7000, otóż w moim egzemplarzu żeby osiągnąć podobną głośność jak np w JA220 trzeba ustawić gałkę siły głosu na 11 godz w sanyo 9. Czy to jest normalne w tych wzmacniaczach?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirosław Frankowski napisał:

Mam pytanie do osób posiadających wzmacniacz V 7000, otóż w moim egzemplarzu żeby osiągnąć podobną głośność jak np w JA220 trzeba ustawić gałkę siły głosu na 11 godz w sanyo 9. Czy to jest normalne w tych wzmacniaczach?  

Tak, smiało możesz wyżej podkręcić. Taki urok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirosław Frankowski napisał:

Mam pytanie do osób posiadających wzmacniacz V 7000, otóż w moim egzemplarzu żeby osiągnąć podobną głośność jak np w JA220 trzeba ustawić gałkę siły głosu na 11 godz w sanyo 9. Czy to jest normalne w tych wzmacniaczach?  

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie piszecie o Waszych doświadczeniach z grundigowymi sprzętami. Czy aż tak zasłuchaliście się czy już daliście sobie spokój i tylko handlowanie hi-endem z śmietnika po chorych cenach Was interesuje?

Testuję ostatnio malutkie systemy jak niżej, gdzie napotkałem na taką ciekawostkę:

Źródło1 - IC1 - XV7500 - MFB Philips - bardzo dobrze

Źródło2 - IC2 - XV7500 - MFB Philips - doskonale

Źródło1 - IC1 - V1700 - Box 650 prof. - bardzo dobrze

Żródło1 - IC2 - V1700 - Box 650 prof. - nie pasuje w ogóle :)

Przetestowałem też transport pc - stabilizator - konwerter usb/coax - dac vs transport cd - dac i przed bezpośrednim porównaniem wydawało mi się, że dobrze grający transport CD da radę, ale jednak wyraźnie transport pc jest górą, choć z ostatecznym werdyktem zaczekam jeszcze na ostateczny transport cd :) A nóż widelec... Dodatkowo zestrojony w tym systemie cd7550 dostał lanie od dac (z transportem pc jw.) również tam zestrojonego, ale to właściwie dobrze, bo nie będę  już musiał  przepinać cd7550 z systemów na Aktiv Box 40 i na NAD 3020, gdzie jest prawie niezastąpiony :D A więc zamiast 2x cd7550 (2x cd304GAT) potrzebny jest mi jeszcze tylko jeden dla pełnego komfortu. DAC znakomicie gra też pliki 24/44, na wyższych kHz już się wykłada, ale mimo wszystko opcja 24 bit to przyjemna niespodzianka :) Mniej przyjemna jest taka, że Box 650 prof. nie grają wielu dźwięków basowych np. w muzyce elektronicznej, pop czy hip-hop w bardziej wymagających kawałkach. Pojawia się niestety sporo dziur zamiast nut. Zakres możliwości Box 650 prof. zaczyna się wyżej, pisaliście kiedyś coś podobnego o Box 850 prof. Na usprawiedliwienie mogę napisać, że w czasach ich produkcji tego typu produkcji muzycznych po prostu nie było za wiele, a dziś to jednak standard. Aktiv Box30 z niższym basem już dają radę, a Aktiv Box40 grają go znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło1 - IC1 - XV7500 - MFB Philips - bardzo dobrze

Źródło2 - IC2 - XV7500 - MFB Philips - doskonale

Źródło1 - IC1 - V1700 - Box 650 prof. - bardzo dobrze

Żródło2 - IC2 - V1700 - Box 650 prof. - nie pasuje w ogóle :)

Tak miało być, sorry, brak możliwości edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 12:10, 4m napisał:

Przetestowałem też transport pc - stabilizator - konwerter usb/coax - dac vs transport cd - dac i przed bezpośrednim porównaniem wydawało mi się, że dobrze grający transport CD da radę, ale jednak wyraźnie transport pc jest górą, choć z ostatecznym werdyktem zaczekam jeszcze na ostateczny transport cd ? A nóż widelec... Dodatkowo zestrojony w tym systemie cd7550 dostał lanie od dac (z transportem pc jw.) również tam zestrojonego, ale to właściwie dobrze, bo nie będę  już musiał  przepinać cd7550 z systemów na Aktiv Box 40 i na NAD 3020, gdzie jest prawie niezastąpiony :D A więc zamiast 2x cd7550 (2x cd304GAT) potrzebny jest mi jeszcze tylko jeden dla pełnego komfortu. DAC znakomicie gra też pliki 24/44, na wyższych kHz już się wykłada, ale mimo wszystko opcja 24 bit to przyjemna niespodzianka ? Mniej przyjemna jest taka, że Box 650 prof. nie grają wielu dźwięków basowych np. w muzyce elektronicznej, pop czy hip-hop w bardziej wymagających kawałkach. Pojawia się niestety sporo dziur zamiast nut. Zakres możliwości Box 650 prof. zaczyna się wyżej, pisaliście kiedyś coś podobnego o Box 850 prof. Na usprawiedliwienie mogę napisać, że w czasach ich produkcji tego typu produkcji muzycznych po prostu nie było za wiele, a dziś to jednak standard. Aktiv Box30 z niższym basem już dają radę, a Aktiv Box40 grają go znakomicie.

DAC GAT ? ?

Tranport PC... - zdecydowanie musimy pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten DAC, ale tu nie mnie o szczegóły pytaj. Przy transporcie PC najwięcej psuje słaby konwerter, to imho punkt krytyczny. Przerobiłem 4 modele, więc coś wiem o tym jak potrafią różnicować. Software wbrew pozorom też jest gorszy i lepszy - daphile to minimum. Kabel cyfrowy wiadomo, zostało opisane wyżej przez Grega. To są niezbędne podstawy do tego, żeby transport pc zagrał bardzo, bardzo dobrze, lepiej niż z cd. Bez zgrania tych 3 rzeczy lepiej pozostać przy płytach cd na dobrym odtwarzaczu GAT. Wiem, transport pc to zera i jedynki, bitperfect, a jednak ten bitperfect często umie również zagrać tak sobie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakis miłośnik mocy  napisał źeby zrobić klona v1700 wiekszej mocy.  Właściwie nie wiem po co :)  Tak  z ciekawości zrobiłem oryginalny  przerobiony gat v1700  moc  35W 8 Ohm nie klon . Oryginala moc  to  24w 8 Ohm.  Da się więcej ale juz zbyt dużo zmian i zamała obudowa. Dla chcącego to nie trudne. Ja bardziej z ciekawści niż z potrzeby ,bo w tej mocy mam kilka fajnych wzmacniaczy ja nad 3020 czy 3030 które w niczym nie ustąpiłą w polecanych systemach. 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakis miłośnik mocy  napisał źeby zrobić klona v1700 wiekszej mocy.  Właściwie nie wiem po co :)  Tak  z ciekawsści zrobiłem oryginalny v1700  moc  35W 8 Ohm . Oryginal to  24w 8 Ohm .  Da się więcej ale juz zbyt dużo zmian i zamała obudowa. Dla chcącego to nie trudne. Ja bardziej z ciekawści niż z potrzeby ,bo w tej mocy mam kilka fajnych wzmacniaczy ja nad 3020 czy 3030 które w niczym nie ustąpiłą w polecanych systemach. Niestety zwiększanie mocy nie służy barwie dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień  planuje  osiem nowych wzmacniaczy GAT do głośników Grundiga to ambitny projekt :). Nie wiem czy się wyrobie  bo mam trzy aktualnie jeszcze pieć do kupienia . Jak kupię  wszystkie to zaprezentuje jakie modele i  do jakich kolumn  i cd . Trzy zakupione według mojej specyfikacji aktualnie  spełniają moje złożenia   barwy i  brzmienia i grają  bardzo dobrze więc nie będzie niespodzianek reszta też będzie grała .  Nie mylę się   od lat w zakupach .  Jak się uda kupić wszystko to na grudzień będzie sporo zamięszania  a sam jestem ciekaw  co uda się przez ten okres kupić. Wzacniacze i dvd gat  kupa  wzmacniaczy co ludzie wyrzucają do śmietnika  bo nikt  nie ich nie docenił . Zdrowych i Wesołych Świąt  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 16:49, gregaudio napisał:

Ja bardziej z ciekawści niż z potrzeby ,bo w tej mocy mam kilka fajnych wzmacniaczy ja nad 3020 czy 3030 które w niczym nie ustąpiłą w polecanych systemach.

V1700 gra po prostu inaczej niż NAD3020. Bardziej rześko, otwarcie, przejrzyście, jak wartki strumyk w letni dzień. NAD3020 to bardziej podkolorowany, zagęszczony i ocieplony dźwięk, jak lejący się miód pitny. V1700 lepszy jest do muzyki klasycznej i tam gdzie liczy się zachowanie oryginalnych barw nagrania. NAD3020 lepiej sprawdza się w nagraniach, które potrzebują zagęszczenia i podkolorowania - jak np. "chude" i "szare" realizacje z lat '60-'70. W muzyce z dobrze zachowaną barwą robi się już odrobinę za gęsto i za słodko. Jeden i drugi wzmacniacz świetnie oddają barwę instrumentów. Włączyłem ostatnio kobicie jedynkę Emerson Lake & Palmer, sprzed 50 lat, na NADzie. Słucha, słucha i na koniec oczarowana mówi: "dopiero na tym sprzęcie słyszę jak ta płyta jest dobrze nagrana". Nie, ta płyta jest nagrana bardzo przeciętnie i kiepsko zdigitalizowana, ale dopiero teraz słyszysz jak mniej więcej powinna brzmieć. Fakt jednak, że EL&P zagrała tak, że lepiej odtworzonej jeszcze jej nie słyszałem. Nawet z winyla :) Dlatego właśnie tę właczyłem "na pokaz", hehe ;) Z drugiej strony chyba każda dobra, tzw. "audiofilska" realizacja jednak lepiej zabrzmi na V1700. Zaprawdę powiadam Wam: zgrany system Grundig potrafi zawstydzić bogatych audiofilów i zachwycić biednych ;)

V1700 nadaje się niestety tylko do cichego i średniogłośnego słuchania. Przy ciszej nagranych płytach jest godzina 15 na Volume i średnio-głośno albo po prostu średnio. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo Box650 prof. i tak się nie nadają do głośniejszego grania, mają za małe membranki ;) Do pokoju 8-14 m2 są w sam raz, lepszych za 300-500 zł nie znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 4m napisał:

bo Box650 prof. i tak się nie nadają do głośniejszego grania, mają za małe membranki ;) Do pokoju 8-14 m2 są w sam raz, lepszych za 300-500 zł nie znajdziecie.

Gdzie tak tanio ?   ostatnio mocno zmęczone ( z zewnątrz ) za 660zł poszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 21:11, gregaudio napisał:

Na jesień  planuje  osiem nowych wzmacniaczy GAT do głośników Grundiga to ambitny projekt :)

Bardzo dobra wiadomość dla nowych osób w naszym klubie, bo to już będzie cała masa świetnego sprzętu do wyboru. Szkoda tylko, że ceny paru tanich klocków skoczą o kilkaset procent w górę, ale chciwość ludzka nie ma granic... Dopóki nie pisałeś to gdy handlarz dostał 200 zł to się cieszył, że zrobił świetny interes, a teraz będzie krzyczał, że 800 zł to mu za mało, hehe ;)

Przy okazji wpisu gratulacje za projekt z DACami. Zrobiłem wczoraj sobie drugi transport PC, ale tym razem postawiłem na Daphile, żeby mieć możliwość porównań z pierwszym transportem pc na innym OS. Jeden i drugi DAC grają na nich jak z bajki, nawet lepiej od zgranego tam też cd7550. Nie wiem jak dla innych chłopaków z DAC GAT, bo coś nie piszą, ale dla mnie to projekt zakończony sukcesem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 4m napisał:

Bardzo dobra wiadomość dla nowych osób w naszym klubie, bo to już będzie cała masa świetnego sprzętu do wyboru. Szkoda tylko, że ceny paru tanich klocków skoczą o kilkaset procent w górę, ale chciwość ludzka nie ma granic... Dopóki nie pisałeś to gdy handlarz dostał 200 zł to się cieszył, że zrobił świetny interes, a teraz będzie krzyczał, że 800 zł to mu za mało, hehe ?

 ?

W 100% się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 12:31, 4m napisał:

 Nie wiem jak dla innych chłopaków z DAC GAT, bo coś nie piszą, ale dla mnie to projekt zakończony sukcesem ?

No.. nawet nie wystartowałem z transportem PC, dużo do zrobienia a szczerze to na upartego mogę airportem pograć ?

Twoje doświadczenia są ciekawe, ale musiałbym posłuchać jak to gra a z tym nie będzie lekko.. ups ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabootuj daphile.iso z pendrive usb. To jakieś 5 minut roboty z podstawową konfiguracją sieci. Podajesz SSID, PASS, otrzymujesz IP transportu i przez komp, tablet, smartfon z dowolną przeglądarką www możesz się łączyć po tym IP, aby sterować interfejsem daphile. Od biedy można słuchać z transportu PC z wyjścia jack karty dźwiękowej lub wyjścia cyfrowego, jeżeli transport pc takie posiada, ale tego nie polecam. Jak masz konwerter usb>coax/i2s to w konfigu daphile wyłączasz kartę dźwiękową transportu, ustawiasz transmisję na konwerter, definiujesz parametry transmisji lub zostajesz na domyślnych. Podłączasz do transportu nośnik z muzyką, hotplug załatwia resztę i już masz wszystko posortowane artysta/album/gatunek/rok/itd/itp w bazie daphile. W 10 minut się zmieścisz, jeżeli zaczniesz teraz, a potrzebujesz tylko pendrive, jakiś komp z wejściami usb i dostępem do sieci. Bużo do zrobienia, nie będzie lekko? Nie sądzę ;) Airport jako transport posiada mnóstwo ograniczeń. Warto zrobić to lepiej albo pozostac przy transporcie cd, imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 12:50, 4m napisał:

 Bużo do zrobienia, nie będzie lekko? Nie sądzę ? Airport jako transport posiada mnóstwo ograniczeń. Warto zrobić to lepiej albo pozostac przy transporcie cd, imho.

Nie, nie jest jakiś hardcore.. pomyśle, najpierw zacznę od zorganizowania laptopa ?

Rozmawialiśmy w offline o rożnych pcb i mnie trochę ostudziły, tutaj to takie plug and play. Dziękować!

Edytowane przez raptusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie,

Po pierwsze dziękuję Wam wszystkim - oczywiście z Gregiem na czele, przed którym naprawdę chylę czoła za ilość pracy, którą włożył w swoją pasję oraz chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami ze światem - to zupełnie wyjątkowe. Dzięki Wam wszystkim poszerzyłem swoją wiedzę o tematyce audio (nie tylko teoretyczną ?), którą zbieram już ogólnie kilkanaście lat, no i ostatecznie zdecydowałem się zbudowanie swojego nowego systemu właśnie na Grundigu.

Zgłaszam się ze świeżymi nabytkami - 1500aprof i 7550. V7000 będzie już niedługo, jak wszystko dobrze pójdzie. A później... ?

Wiem, że to niewiele, patrząc na Wasze kolekcje, ale mam nadzieję, że to wystarczy, żeby się zapisać do Klubu? ? 

Mam na początek kilka podstawowych pytań:

1. Potrzebuję kabli głośnikowych do 1500aprof, czy któreś z nich się nadają?

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-hama-2x0-75-10m-jakosc-7908112933

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-wtyk-glosnikowy-gniazdo-5m-7379782117

2. Czy klasa interkonektów między 7550 a V7000 ma duże znaczenie? Jeśli tak, to jakie są najlepsze?

3. Mam podłogę z desek sosnowych na legarach, czyli to nie jest 100% stabilne jak beton, czy to jest przeszkoda w dobrym ustawieniu sprzętu i trzeba coś pokombinować? 

4. Czy jakość zasilania z sieci ma duże znaczenie przy tym sprzęcie? Mogę sobie pociągnąć osobną linię z licznika siłowego, na której przeważnie nic nie pracuje, ale pytanie czy to ma sens?

Zgłoszę się jeszcze później z pytaniami odnośnie konkretnego ustawienia sprzętu i adaptacji pomieszczenia (wątek znam, ale jak wiadomo często są nowe pomysły i sprawy do rozważenia).

Z góry dziękuję za pomoc i naprawdę się cieszę, że w końcu mogę dzielić grundigową radość z Wami ? 

Ze swojej strony mogę się odwdzięczyć pomocą na różne tematy IT i marketingu internetowego (tym się na co dzień m.in. zajmuję) - w razie czego piszcie na PW.

Pozdrawiam,
Przemmo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze tak sie wtrace co do transportu - u siebie rozwiazalem za pomoca chromecast audio - jesli mamy windowsa to uruchamiajac jakis spotify czy tidal urzadzenie odtwarza prosto z sieci - polaczenie wyglada nastepujaco chromecast audio --> optyk --> DAC --> RCA --> wzmacniacz. Gra calkiem przyzwoicie, nie traci sie na jakosci bo odtwarzane jest z sieci - komputer czy telefon lub inne urzadzenie sluzy jako pilot, troche inaczej jest w przypadku odtwarzacza Apple Music. Chromecast nie dziala z Apple Music i potrzeba sciagnac CASTBRIDGE ktory rozwiazuje problem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów uzupełnienia do wpisu z 24.04 i jednocześnie odpowiedź na zapytanie priv. Mogąc wybrać tylko jeden wzmacniacz wolałbym Grundig V1700. Jest u mnie bardziej uniwersalny, ale to w pewnym stopniu dzięki temu, że moje źródło posiada przełącznik 16bit-14bit, a więc mogę złagodzić średnicę gorzej nagranych płyt. V1700 zagra wszystko znakomicie lub bardzo dobrze, natomiast NAD wykłada się na wzorowo nagranych płytach. Słyszalna jest wtedy w jego brzmieniu jakaś miodopłynność, dosłodzenie, dobarwienie, braki mikrodynamiki, słabsze oddanie sceny i powietrza. Np. słuchane wczoraj Kuba Stankiewicz - Kilar, Monteverdi - Vespri Solenni... (Alessandrini), Brad Mehlau - After Bach, Ralph Towner - Anthem, bez wątpienia lepiej zabrzmiały na V1700. Dobrze ujęta barwa, przestrzeń, akustyka nagrania, gdzie trzeba oddać to wiernie - V1700 górą. Na German Brass - Bach 300 to już w ogóle była żółta kartka dla NAD. Nie bez znaczenia jest też rzecz, że V1700 gra dobrze praktycznie już od startu - włączam, siadam i gra muzyka. NAD 3020 potrzebuje około 2 godzin rozgrzewki, aby osiągnąć pełnię brzmienia, choć po godzinie już gra w miarę dobrze. Jak wspomniałem wcześniej - nagrania z słyszalnym brzmieniem z lat 70-tych albo takie które potrzebują dokolorowania, zagęszczenia lepiej zabrzmią na NAD 3020 niż na Grundigu. Lepiej na NAD wypadają też nagrania z mocną motoryką, pulsem. Wczoraj sprawdziłem to na Barry White - Unlimited i Fugees - The Score. Wskaźnik mocy NAD przy słuchanych cicho kawałkach z tych płyt skakał od 0-1W do 35W w momencie każdego pulsu czy mocniejszego werbla :)))  Nie wiem czy jeżeli Box650 prof. są 4 ohm to czy nie powinno się tych wskazań przeliczać x2 ;) Właśnie, kwestia głośności, a raczej kwestia położenia potka - NAD słucham na volume 10:30-11:30, a V1700 volume 12:00-14:30 (i na cichych nagraniach czasami jest za mało). Polecam jednak mieć te dwa wzmaki (bo dobre i tanie) w systemie do 650 prof. w pokoju 8-14m2, zgrane na 1 źródle (inne IC), i pełną swobodę podłączania kabli głośnikowych do kolumn w zależności od rodzaju nagrania. Nie ma pomiędzy nimi różnicy dzień/noc, może 70% mają wspólnego. Wierzcie mi na słowo, że dzięki zestrojonym systemom Grundiga przeżywam teraz swoją "złotą erę audio" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Włosi na siłę piszą źe v1700 został zaprojektowany w Grundigu i zlecili  Sanyo jego wykonanie, niestety nie jest to prawda jestem pewny na 100% to bzdura .  Sanyo sam zaprojektował ten wzmacniacz , a Grundig tylko dostał design jaki zamówił. Robił  l to często zmieniając tylko wygląd  Adoptujac projekty innych firm . Znalazłem projekty wcześniejsze niź grundig v1700 które były produkowane  przed  zamówieniem grundiga. . Schemat niczym się nie różni tylko tranzystory starsze  stosowane  wcześniej  niż grundig  był zamawiamy  Projekt czysto japoński  grundig nigdy tak nie projektował  seria 7000 to zupełnie inna szkola  projektu pomimo ze podobny dźwięk . . Tak jak gramofony  grundiga 1010 1020  tez grundig nic nie projektował w tych  gramofonach. Wkładki shure  , Gramofon   japan kable japan  a dźwięk taki jak trzeba  . Tylko napis niemiecki bo tak to w tym czasie  działa .  Bez internetu Niemiec nie wiedział ze gramofon grundiga to Japoniec. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba pierwszy projekt na którym  powstał v1700 i ja 220 I 224 oraz 240. Starszego nic o tej topografii nie znalazłem , Drewniana obudowa  i projekt typ tranzystorow świadczy ze to koniec lat 70 .  Grundig V1700 to lata 82 83 tak jak 220 224.  Nie da się obronić teorii ze to grundig zrobił projekt Sanyo zbudował sam a grundig go  wcielił do swojej oferty pewnie z powodów ze grał tez tak dobrze jak konstrukcje grundiga.  Sanyo prowadziło elastyczną politykę na rynkach amerykańskim angielskim niemieckim , a nawet polskim Wprowadzało  swoje produkty pod nazwami lokalnych firm. Elizabet to sanyo w301 wzmak I kilka innych  to licencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat starszy od grundiga v1700  wzmacniacz sanyo gra lepiej  od swoich następców z lat 83 sanyo i grundiga.  . Głośniki 650 prof cd 7550 moje kable.  Jest mocniejszy  oraz  impedancja od 4 do 16 Ohm , więcej swobody i otwarcia w stosunku do v1700.  Barwa typowa  czyli bardzo dobra. Na pierwszy rzut oka  ma to  co Włosi nazywają  cci ale czy pełne czy 3/4 musiałbym rozebrać , na razie nie chce mi się bo i tak dobrze gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę  kupić klika do testów . Za jakiś czas  podam ale w pierwszej kolejności posiadaczom systemów gat , Publiczna taka informacja  zwiekszy jego cenę  zapewnie  o100% albo więcej. a tego nikt nie chce oprócz handlarzy.  Trochę to potrwa i trzeba być cierpliwym kupowanie idzie wolniej niż się spodziewałem.  Mam kilka wzmacniaczy różnych firm  swietnie grajacymi z kolumnami grundiga ale jeszcze ich nie ujawniam z tego samego powodu .  To co podałem  to wystarczający wybór źeby złożyć  sobie system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.