Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę jest tego. mam  trzy nowe modele wzmacniaczy do systemów gat  i czwarty w drodze z Norwegii w lipcu przyjedzie.Jeszcze  trzy  poszukuje  ale na razie nigdzie nie ma.

Aktualnie do dyspozycji jest ich sporo

v7000,  v30,  r7200,  v1700,  v1850,  ja 220,  ja224,  ja240,  pa1000,  3020;  3030

Nieco gorsze

v35,  v20,  r20,25,30,35, 40,45,48,   rpc 500,600,650,  sansui 117,  r7150,  v7200

IMG_3254 copy.JPG

IMG_3255 copy.JPG

IMG_3257 copy.JPG

IMG_3067 copy.JPG

IMG_3068 copy.JPG

IMG_3095 copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie wytrzymałem i rozebrane nowy wzmacniacz , jego cci oceniam na 80% po drobnej korekcie ma 90%. te 10 procent jest do zrobienia ale trzeba zdemontować całą elektronikę co jest sporo roboty i i w ograniczeniu  długości okablowania, ale zrobię to . Teraz mnie zajmuje inny problem prawy kanał ma zawyżone prądy o 300% .Muszę go doprowadzić do normy wszystkie elementy są oryginalne , ale elementy regulacyjnych nie istnieją  jest na stałym rezystorze.   Jak z tym się uporam ustawie go na swoje parametry i zrobię poprawki gat . Jak na takie ułomności zadziwia ze tak gra dobrze . Powinno być jeszcze lepiej .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg , u mnie sprzęt GAT gra świetnie również w konfiguracjach z kolumnami innych firm. Konkretnie mam na myśli system: CD7550 - IC - NAD 3020 - głośnikowy GAT. Zestroiłeś go pod Box 650 prof., ale nie mam żadnego problemu, aby uzyskać z niego znakomite brzmienie podłączając go do przejrzystych paczek spoza naszego klubu. Wymaga to jedynie korekty ustawień bass/treble, czasem zmiany IC, ale naprawdę warto :) Zaskoczyła mnie uniwersalność i klasa brzmienia elektroniki tego systemu w innych zestawieniach głośnikowych. Słychać dobrze to, o czym napisałeś kiedyś - legenda i miejsce NAD 3020 w historii audio to nie kwestia płatnych testów, marketingu czy przypadku, zbiegu okoliczności. Jeżeli znajdziesz zbliżony brzmieniem, barwą wzmacniacz o mocy około 70-80W lub powyżej to będzie tutaj w klubie pozamiatane :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie grają te klocki w przypadku 3020 głośniki muszą być kompaktowe i przejrzyste tak jak 650.   Z mocą jest taki problem ze jak w nad 3020 zwiększyć napięcie i dasz mocniejsze tranzystory to czym mocniej tym bardziej płasko. Zwlaszcza przy cichym słuchaniu bas wysiada pojawia się przy dużej głośności leży liniowości w funkcji mocy   Testowałem kilka aplikacji identyczne tylko moc większą o każdy model wyżej.  Najmniejszej mocy grał najlepiej potem czym więcej watów tym gorzej dla barwy . Generalnie do 35W jest dobrze potem zaczyna siadać to co lubimy w tych wzmacniaczach. 

Grundig tez sobie nie poradził z tym zagadnieniem  najniższy v7000 gra lepiej od v7200 coś 40 w i 7500, oraz v5000,  A5000 czy sv2000 dużej mocy  Tak jak v30 gra lepiej od mocnego v35.  Inne firmy tez ten problem nad 3030 gra lepiej od 3045, i jeszcze lepiej od 3080 .  Moźe kiedyś trafię na wzmacniacz który będzie miał 60w i będzie miał dźwięk  zbliżony . Jak narazie nie słyszałem o takowym a napewno ktoś by napisał o takim cudzie. Regułę potwierdziłem na kilku firmach które zrobiły serię np czterech modeli ten sam schemat tylko większe trafa radiatory , tranzystory i napięcia zasilania końcówki.  Amplikacja taka sama  słuchając czym mocniejszy tym gorzej  za każdym razem u  różnych producentów takich serii. 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gregaudio napisał:

No fajnie grają te klocki w przypadku 3020 głośniki muszą być kompaktowe i przejrzyste tak jak 650.   Z mocą jest taki problem ze jak w nad 3020 zwiększyć napięcie i dasz mocniejsze tranzystory to czym mocniej tym bardziej płasko. Zwlaszcza przy cichym słuchaniu bas wysiada pojawia się przy dużej głośności leży liniowości w funkcji mocy   Testowałem kilka aplikacji identyczne tylko moc większą o każdy model wyżej.  Najmniejszej mocy grał najlepiej potem czym więcej watów tym gorzej Regułę potwierdziłem na kilku firmach które zrobiły serię np czterech modeli ten sam schemat tylko większe trafa radiatory , tranzystory i napięcia zasilania końcówki.  Amplikacja taka sama  słuchając czym mocniejszy tym gorzej  za każdym razem u  różnych producentów takich serii. 

Wyjatki sie zdarzaja ale nie jest to regula.

Np wzmacniacze sony es, np 770 i 870, schemat ten sam tylko inne elementy i moc, dzwiek zupelnie inny, wyzszej klasy w przypadku wyzszego modelu, to samo ze wzmacniaczami sansui

 

Czy wiele innych konstrukcji jak np jvc ax1100 i jego japonski odpowiednik victor ax1100 ktory ma wieksze kondensatory i trafo, również dzwiek bez porownania lepszy w przypadku wyzszego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytemach grundiga  nie znalazłem  powyżej 35W  optymalnego.  a inne systemy zupełnie mnie nie interesują  Barwa liniowość  naturalnosc poniekąd zacnych znanych konstukcji ma się nijak do polecanych  w sytemach Grundiga. Tak zwana  jakość  odczuwają  osoby  którzy używają systemów opartych na głośnikach grundiga wiedzą że sony z serii es w ich sytemie   nie zagra . Moźe to i dobre wzmacniacze ale nie w tych systemach. Poniekąd  za 15 lat zajmuje się Grundigami znam wiele ludzi którzy przeszło z wielu zacnych firm kosztujacych chyba fortuny i nie żałują i nie odczuwają ze maja gorzej , a często ze maja lepiej.   Nie będę rozwijał tematyki porównania co jest lepsze  wystarczy prosty przykład  dwa wzmacniacze  25 w  , jeden jest lepszy w kolumnami box1500 , a drugi lepszy jest z 650prof . a z kolumnami np heco 450 prof obydwa są do dupy.  Tak więc puki co w tych sytemach które tu są tematem duże moce nic nie wnoszą  Zapewnie przyczyna  leży w ich konstrukcji Grundig i Sannyo w tej technologi nie wyprodukowal wzmacniacza dużej mocy.  Najmocniejszy A5000 nie spełnia wszystkich cech brakuje barwy. Być może dało by się go poprawić ale do kolumn grundiga po co  tyle mocy. Koledze  4m brakuje mocy do kolumn braun które pewnie są trudniejsze do wysterowania.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 4m napisał:

Greg , u mnie sprzęt GAT gra świetnie również w konfiguracjach z kolumnami innych firm. Konkretnie mam na myśli system: CD7550 - IC - NAD 3020 - głośnikowy GAT. Zestroiłeś go pod Box 650 prof., ale nie mam żadnego problemu, aby uzyskać z niego znakomite brzmienie podłączając go do przejrzystych paczek spoza naszego klubu. Wymaga to jedynie korekty ustawień bass/treble, czasem zmiany IC, ale naprawdę warto ? Zaskoczyła mnie uniwersalność i klasa brzmienia elektroniki tego systemu w innych zestawieniach głośnikowych. Słychać dobrze to, o czym napisałeś kiedyś - legenda i miejsce NAD 3020 w historii audio to nie kwestia płatnych testów, marketingu czy przypadku, zbiegu okoliczności. Jeżeli znajdziesz zbliżony brzmieniem, barwą wzmacniacz o mocy około 70-80W lub powyżej to będzie tutaj w klubie pozamiatane :)))

Sansui au-g90x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o nim  dobry pod 650prof I tl 800.  Można posłuchać m91 i nad 218 . Zapomniałem  bo to z innej półki cenowej  ja wolę tańsze.   Tutaj trzeba wydać 3-4 tys 

Sansui jest przejrzystrzy jasniejszy , trzeba mu dać ciemniejsze kable głośnikowe  te które typowo stosuję do grundiga nie pasują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 218 to słuchałem go w akwarium po przeniesieniu siedziby  na wschodnia stronę Warszawy. System transport Marantz cd 12,  przetwornik Qed reference, przedwzmacniacz Qed reference, końcówka Nad 218, Kolumny Nad 802. Tego dźwięku  się nie da zapomnieć. co prawda miałem wtedy z 25lat  ale właśnie takie prezentacje ukształtowały  mój  słuch.  M91 słuchałem W sklepie na Armi Ludowej był taki przy trasie . Tam nie pamiętam ale był przedwzmacniacz 91 odtwarzacze chyba rotel a 965 i 955, głośników nie pamiętam . Teź robiło wrażenie , ale 218 większe.   Nie wiem jak to teraz by wypadło zwłaszcza w połączeniem z grundigiem  , Jak się trafi kiedyś możliwość to sprawdzę. Qed reference juz sprawdziłem i działa z 3020 i 650 prof . Coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, gregaudio napisał:

 Barwa liniowość  naturalnosc poniekąd zacnych znanych konstukcji ma się nijak do polecanych  w sytemach Grundiga. Tak zwana  jakość  odczuwają  osoby  którzy używają systemów opartych na głośnikach grundiga wiedzą że sony z serii es w ich sytemie   nie zagra . Moźe to i dobre wzmacniacze ale nie w tych systemach. Poniekąd  za 15 lat zajmuje się Grundigami znam wiele ludzi którzy przeszło z wielu zacnych firm kosztujacych chyba fortuny i nie żałują i nie odczuwają ze maja gorzej , a często ze maja lepiej.

Właśnie tego dotyczył mój wcześniejszy wpis. Może nieco go rozwinę. Miałem wcześniej trochę różnych fajnych sprzętów, które dobrze grały z innymi kolumnami, ale łącząc je z kolumnami Grundig brzmienie systemów nie przekonywało. Jeszcze wcześniej postawiłem na najlepsze moim zdaniem rozwiązanie do dużego pokoju, czyli Aktiv Box (120W/150W). Rozwiązanie pasywne Box 2500a prof. wiązało się ze znacznie mniejszymi możliwościami. Odebrałem zestrojone Aktiv Box 40, temat dużego brzmienia Grundig tutaj został zamknięty. Transfer posiadanej elektroniki do paczek pasywnych Grundig wypadał średnio, więc zacząłem nabywać elektronikę Grundig i rekomendowaną innych firm. Posiadając teraz zestrojoną elektronikę do Boxów z przyjemnością stwierdzam, że transfer elektroniki "klubowej" do paczek pasywnych innych firm wypada naprawdę dobrze, przekonuje mnie i daje dużo satysfakcji. Wniosek ogólny taki, że łatwiej uzyskać dobry efekt brzmieniowy zestawiając "naszą" elektronikę z innymi paczkami niż zestawiając "obcą" elektronikę z kolumnami Grundig.

 

3 godziny temu, gregaudio napisał:

Zapomniałem o nim  dobry pod 650prof I tl 800.  Można posłuchać m91 i nad 218 . Zapomniałem  bo to z innej półki cenowej  ja wolę tańsze.

Sprzęt z tej półki cenowej już mnie nie interesuje ? Przekonałeś mnie odsłuchowo, że lepsze są rozwiązania tańsze, masowe, które nie sprawiają kłopotu z dostępnością egz. lub części. Po takim doświadczeniu nie ma powrotu na wyższe półki cenowe. To nie jest tak, że z NAD 3020 brakuje mi mocy do wysterowania np. Braunów. Wysterowane raczej są dobrze od samego początku, o ile to samo mamy na myśli. NAD sobie z nimi radzi w zakresie do około 80% możliwości SPL kolumn, a odpada powyżej. To też zależy w dużej mierze od nagrania, bo sporej części nagrań audiofilskich można słuchać z Volume na godzinie 13 z poborem 5-10W na wyświetlaczu diodowym. A po zmianie płyty na mniej audiofilską muzykę na godzinie 10:30 mam na wyświetlaczu wszystkie diody włączone, a wzmacniacz po paru minutach wyłącza się z powodu przegrzania. Wentylacja pod wzmacniaczem zapewniona, parę cm przestrzeni, nad urządzeniem nic nie ma.

Szukam więc wzmacniacza o nieco większej mocy zachęcony bardzo pozytywnymi efektami transferu brzmienia elektroniki "klubowej" do kolumn innych firm, a nie do zasilania Boxów Grundig. Pomijając rzecz, że co inny model Box to inny pasujący wzmacniacz. Myślę, że w klubie pod względem SPL rozwiązanie w postaci Grundig Aktiv Box 40 jest nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rzuciłem wczoraj uchem na cyfrowe stacje radiowe dostępne przez transport pc oparty na daphile. Nie wiem jaka jest liczba dostępnych stacji - kilka, kilkanaście tysięcy? Pierwsze co rzuciło mi się w ucho to kompresja dźwięku. Bardzo mocna w przypadku jazzowych i klasycznych oddziałów stacji krajowych RMF oraz ZET. Trochę lepiej wypadł Program Drugi PR. Przyjmuję, że do cichego słuchania w nocy, pracy może to być zaletą. Do słuchania w dzień całkiem dobrze nadają się stacje zachodnie - UK, Germany, France, Netherlands, Denmark, Switzerland, te kraje sprawdziłem wyrywkowo, mnóstwo stacji. Część poświęcona konkretnym gatunkom czy odmianom, część emituje nagrania z udziałem konkretnych instrumentów, np. new orlean jazz, classical piano, vocal jazz, sax jazz lub nawet kompozytorów... Jakość sygnału 192 kbps lub powyżej, czyli standard przewyższający parametrami sygnał analogowy. Ze zbliżoną jakością do cd nadaje Radio Linn, 320 kbps, tzw. muzyka audiofilska. Na bieżąco wyświetlana jest informacje o utworze, płycie, artyście. Oczywiście brzmienie stacji oprócz stopnia kompresji, parametrów nadawania, determinuje brzmienie danego systemu Grundig. Transport na Daphile, a więc sterowanie przez przeglądarkę www, w smartfonie, tablecie, itd. Na pewno jest to dobry sposób na dobre brzmienie radia, bez walki z anteną, zakłóceniami w eterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Posiadam konsolę Grundig RPC 450a.

Czy ma ktoś wiedzę jaka jest moc wyjściowa? 

Posiadam w innej kolekcji głośniki Heco Precision 200 ( 80/120W) i zastanawiam się czy mogę je podpiąć czy nie są za mocne.

dziękuję z góry z Waszą uprzejmość i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2019 o 19:00, gregaudio napisał:

Znalazłem chyba pierwszy projekt na którym  powstał v1700 i ja 220 I 224 oraz 240. Starszego nic o tej topografii nie znalazłem , Drewniana obudowa  i projekt typ tranzystorow świadczy ze to koniec lat 70 .  Grundig V1700 to lata 82 83 tak jak 220 224.  Nie da się obronić teorii ze to grundig zrobił projekt Sanyo zbudował sam a grundig go  wcielił do swojej oferty pewnie z powodów ze grał tez tak dobrze jak konstrukcje grundiga.  Sanyo prowadziło elastyczną politykę na rynkach amerykańskim angielskim niemieckim , a nawet polskim Wprowadzało  swoje produkty pod nazwami lokalnych firm. Elizabet to sanyo w301 wzmak I kilka innych  to licencje..

Wg mojej wiedzy protoplastami tego rozwiązania były układy firmy RCA (rok 1970) . Sanyo prawdopodobnie zakupiło (ukradło?- w tym czasie Japonia działała jak dzisiaj Chiny) projekt. Stamtąd pewnie trafił do RFN. Do dzisiaj na identycznym  schemacie robi wzmacniacze firma NAIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Foxlol napisał:

Witajcie koledzy. Posiadam konsolę Grundig RPC 450a.

Czy ma ktoś wiedzę jaka jest moc wyjściowa? 

Posiadam w innej kolekcji głośniki Heco Precision 200 ( 80/120W) i zastanawiam się czy mogę je podpiąć czy nie są za mocne.

dziękuję z góry z Waszą uprzejmość i pozdrawiam

Nie to żebym miał coś do firmy Heco  ale Grundig projektował swoje konsole do swoich głośników , i nic lepiej z nimi  nie zagra od kolumn grundiga z tych lat co produkcja konsoli. W katalogach znajedziesz jakie modele powstały co konsole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2019 o 18:57, Przemmo napisał:

Witam Was serdecznie,

Po pierwsze dziękuję Wam wszystkim - oczywiście z Gregiem na czele, przed którym naprawdę chylę czoła za ilość pracy, którą włożył w swoją pasję oraz chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami ze światem - to zupełnie wyjątkowe. Dzięki Wam wszystkim poszerzyłem swoją wiedzę o tematyce audio (nie tylko teoretyczną ?), którą zbieram już ogólnie kilkanaście lat, no i ostatecznie zdecydowałem się zbudowanie swojego nowego systemu właśnie na Grundigu.

Zgłaszam się ze świeżymi nabytkami - 1500aprof i 7550. V7000 będzie już niedługo, jak wszystko dobrze pójdzie. A później... ?

Wiem, że to niewiele, patrząc na Wasze kolekcje, ale mam nadzieję, że to wystarczy, żeby się zapisać do Klubu? ? 

Mam na początek kilka podstawowych pytań:

1. Potrzebuję kabli głośnikowych do 1500aprof, czy któreś z nich się nadają?

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-hama-2x0-75-10m-jakosc-7908112933

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-wtyk-glosnikowy-gniazdo-5m-7379782117

2. Czy klasa interkonektów między 7550 a V7000 ma duże znaczenie? Jeśli tak, to jakie są najlepsze?

3. Mam podłogę z desek sosnowych na legarach, czyli to nie jest 100% stabilne jak beton, czy to jest przeszkoda w dobrym ustawieniu sprzętu i trzeba coś pokombinować? 

4. Czy jakość zasilania z sieci ma duże znaczenie przy tym sprzęcie? Mogę sobie pociągnąć osobną linię z licznika siłowego, na której przeważnie nic nie pracuje, ale pytanie czy to ma sens?

Zgłoszę się jeszcze później z pytaniami odnośnie konkretnego ustawienia sprzętu i adaptacji pomieszczenia (wątek znam, ale jak wiadomo często są nowe pomysły i sprawy do rozważenia).

Z góry dziękuję za pomoc i naprawdę się cieszę, że w końcu mogę dzielić grundigową radość z Wami ? 

Ze swojej strony mogę się odwdzięczyć pomocą na różne tematy IT i marketingu internetowego (tym się na co dzień m.in. zajmuję) - w razie czego piszcie na PW.

Pozdrawiam,
Przemmo

 

Czy ktoś będzie uprzejmy odpowiedzieć na moje pytania? Dodam, że już V7000 jest, ale niezbędny będzie serwis. Napiszę w tej sprawie do Grega na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup i spróbuj :) Nie wiadomo w jakim stanie masz elektronikę, nie wiadomo które wersje, nie wiadomo w jakim stanie kolumny, nie wiadomo jakie pomieszczenie i jaki interkonekt. Zbyt dużo niewiadomych, aby cokolwiek polecić. Dobre będą na pewno kable dobrane przez Grega. Jeszcze lepsze są np. Audioquest CV-6 do Box 650 pro lub Audioquest Bedrock do 1500a pro lub 2500a pro, ale to u mnie, bo u Ciebie tę kwestię ustawią rzeczy z początku wpisu.

2. Tak, ma duże znaczenie. Bardzo dobry do dużych paczek Grundig to np. Albedo Flat One, jest lepszy od oryginalnych IC grundigowych. Wystarczy jednak, że zastosujesz jakiś inny kabel głośnikowy niż z pkt. 1  i Albedo może już nie pasować.

3. Nie przejmuj się tym. Twoim problemem numer jeden jest brak pełnego i zgranego systemu Grundig. Dopiero gdy go rozwiążesz to drugim problemem będzie ustawienie kolumn i akustyka. Reszta ma znaczenie bardziej marginalne.

4. Sens ma, ale sam musisz wiedzieć czy warto, bo my nie wiemy jak linia z audio reaguje na lodówkę, pralkę, inne urządzenia domowe. Jakie są parametry, stabilność oraz czystość zasilania u Ciebie, itp, itd. Moim zdaniem dedykowana linia do audio na pewno nie zaszkodzi, o ile będzie wykonana prawidłowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gregaudio napisał:

-3db  przy częstotliwości  7 kHz   -13 db  przy 12,5 kHz   wyraźnie usuwa wysokie tony 

rauschfilter fitr szumów , obcina wysokie i nie ma szumów przy slabym sygnale , bardziej do audycji słownych .

Dziękuję i szanuję Twój poziom wiedzy. 

Zastanawia mnie jeszcze 3-pozycyjny przełącznik przy module kaset z oznaczeniami „ Fr / Cr /FrCr” w jakich sytuacjach z tego korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Foxlol napisał:

Dziękuję i szanuję Twój poziom wiedzy. 

Zastanawia mnie jeszcze 3-pozycyjny przełącznik przy module kaset z oznaczeniami „ Fr / Cr /FrCr” w jakich sytuacjach z tego korzystać?

Nie było pytania. Poczytałem inne tematy na forum o kaseciakach i już wszystko wiem.  „Bez odbioru!” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpis z forum grundiga prawdopodobnie pracownika salonu audio   luxusowych  firm co świadczy ostatnie zdanie . Taki przykład daje do myślenia tym co nie znają Grundiga , bo nam  właścicielom tych systemów nie trzeba nic udowadniać.  Oczywiście mam lub miałem te systemy Grundiga  na 100%  które wymienił  w wersjach oryginalnych i GAT  

cyt w tłumaczeniu 

Zmieniłem trzy systemy w domu, stopniowo przez rok, oto lista: 

Salonowy system: 
- Aktywne głośniki CELLO SERAFIN zaprojektowane przez Marka Levinsona
- Pre Meridian  501 ze zbalansowanymi wyjściami
- odtwarzacz CD Wadia 21 
- tuner Sansui 9900 
- antena FM Magnum Dynalab ST2 
- Thorens TD 124 
Wymieniony po kilku testach na: 
- Pre XV 7500 
- zmodyfikowany Aktiv 30 CCI 
- tuner T7500 
- płyta PS1020 z rysikiem GTII 
- CD 7500 
- antena Magnum Dynalab  z T500 

System sypialni: 
- CD Micromega CD 
- Micromega Amplifiers A120 
- Micromega FM tuner 
- DAC Adcom 
- Leed Elfe głośniki 
zastąpione 
- RPC 600 TP 
- SL 1000 z oryginalnymi kablami 
- CD7500 
- Antena FM oryginalny 

system Grundig na biurku 
- wzmacniacz Cyrus One 
- Rogers LS3 / 5a 11ohm 
- Meridian Tuner 204 
- karta dźwiękowa M-Audio 
Zastąpiona przez 
- V20 + T20 + CF20 
- CD 35 
- Box 300 


Wszystkie  oryginalne kable Grundiga i przyznaję, że  w pracy spędzam wiele godzin słuchając głośników, takich jak Avantgard Trio lub duże Ferguson Hill. Kiedy wracam do domu wieczorem lub w niedzielę, moje pełne Grundig CCI zawsze daja mi wielką satysfakcję i emocje

Koniec cytatu  co można więcej komentować tez Avantgarde słuchałem i to gra bardzo dobrze i podobnie  nieco lepiej  ale za coś 40 tys euro jak się nie mylę za sam głośniki 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.