Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Box 50 jest dokładnie pod względem elektroniki czy mocowym identyczny z box 40 . Pod względem dźwiękowym jest gorszy z powodu innego układu głośników w pionie  co jest  mniej punktowym źródłem.  Jak ktoś  sobie je porówna zawsze wybierze 40 na ucho..

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem z  otwarzaczmi cd  do sytemów  GAT  coraz trudniej o dobry  cd ze starej serii i serwisowanie ich .  Zrobilem DVD GAT  ktory gra jak cd 7550 Gat  czyta Mp3 i dvd ma pilota . To rewolucja  w mojej konserwatywnym podejściu   co do źródła ale  dvd niczym nie ustępuje w moich polecanych cd starej daty. Dodatkowo ma większe możliwości co do formatów dźwiękowych , pilot oraz łatwiejsze serwisowanie laser itp . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Grundig-i przyniesione ze strychu z mojej kolekcji.Śmieszny rozmiar,troszki większe od monobloku,2 dni rozgrzewki.Dziś od rana leci muza nie chcę sie od nich odchodzić.I znów pytanie skąd z nich tyle poprawnego basu.Nie wspominajac o fenomenalnej przestrzeni i naturalności instrumentów a zwłaszcza głosów wykonawców.Wielkie brawa Grundig.

20190702_120011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 12:09, autex1 napisał:

Kolejne Grundig-i przyniesione ze strychu z mojej kolekcji.Śmieszny rozmiar,troszki większe od monobloku,2 dni rozgrzewki.Dziś od rana leci muza nie chcę sie od nich odchodzić.I znów pytanie skąd z nich tyle poprawnego basu.Nie wspominajac o fenomenalnej przestrzeni i naturalności instrumentów a zwłaszcza głosów wykonawców.Wielkie brawa Grundig.

20190702_120011.jpg

Bravo za nieszablonowe podejście do audio ?
W jakim zestawie - reszta toru - słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, reart napisał:

Bravo za nieszablonowe podejście do audio ?
W jakim zestawie - reszta toru - słuchałeś?

Dziękuję,2 x monoblok Electrocompaniet +Pre Electrocompaniet +CD Abrahamsen.Mieszkając kilka lat w Niemczech w domu głównie gościł Grundig,wiele modelów mam do dziś kilka sprzedałem.Zbliża się urlop więc tym razem przytargam Aktiv Box 40 + preceiver x55.A inne zostawię na długie jesienne wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościlem wyciągania strychowego  to i ja wyciągnąłem z garażu sl trzy lata nie grane. Muszą się rozgadać. Trochę nazbierało się tego   Box 250,  box 300, compact box350, box400, box450, box550, box 650prof, box 850aprof, box1500aprof,  sl1000, zamiast box 2500aprof zostawiłem tej wielkości telefunken tl800 . Aktywne są dla mnie mniej ciekawe z punktu dobierania systemów i różnych opcji dobierania innych wzmacniaczy więcej frajdy. , Tam trzeba tylko xv7500, aktywne poprawić i dodać cd. mało opcji zmian tylko cd zmienny . Są oczywiście bardzo dobre i wymienił bym tutaj box20, box 30,, box 40, box50, i MFB 544. Jak ktoś nie lubi zmian i zabawy to bardzo dobra opcja . x55 tez może być trochę słabsza opcja , oraz wypasioną 6500 w dwóch  wersjach trudna i droga do kupienia. Literka a zmiana sensorow na przyciski  dotyczy wersji 55 dźwięk teoretycznie  ten sam miałem obydwie jednocześnie . Tak samo z amplitunerami serii R. Natomiast konsole RPC  literka zmienia typ gramofonu . Z literką a są najfajniejsze.ramię s  i podkładka promienista. 

1562316668581479736017.jpg

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X55 jest dla mnie nie do pobicia,z racji wyjścia słuchawkowego nic lepszego do tej pory nie slyszałem.Jedynie NAD 3240PE dorównywał mu,Telefunkeny klasa sama w sobie.Co do wzmacniaczy V30 jest dla mnie najlepszy.Osobiście wolę jednak amplitunery R20 i R30 podoba mi sie barwa dźwięku z nich.Lecz są to jedynie moje preferencje,i większość nie musi się z tym zgadzać.Przez kilka lat przesłuchałem wiele sprzętu Grundiga i takie nasuwają sie wnioski.Co do konsoli te najlepsze w Niemczech kosztowały nie mało a nie trafiłem na całkowicie sprawną.Jeśli była warta grzechu,to znajdowała się 500 km od mojego zamieszkania a sprzedajacy oświadczał-Nur abholung!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jakich głośnikach się słucha i jak są dopasowane do pomieszczenia. jak dobrze mamy okablowanie dopasowane  i czy mamy zoptymalizowane i dobrane komponenty. V30 gra dobrze lubie go na mniejszych głośnikach , natomiast v7000  i r7200 na większych.  Pomimo że to podobna konstrukcja to są różnice w barwie . R20 i r25 gra najlepiej z całej serii  R  ale nie są moimi ulubionymi. Posłuchaj xv7500 na słuchawkach nasluchawki:sennheiser hd600   z cd 7550 i cincz oryginał grundiga. X55 jest  ok xv7500 jest bardziej przejrzysty i otwarty w stosunku  x55   to kwestia upodobania i dyskusja o nich jest bezcelowa..  Problem większy  jest w głośnikach . One grają na 75 procent swoich możliwości . Oryginał  więcej  bałaganu i braki w uporządkowaniu przestrzeni oraz barwowo są mniej wciągające i emocje  mniejsze od optymalizowanych .  Bezposrednie porównanie wychodzi koszmarnie na niekorzyść oryginałów sprawdzane na box40.   W takiej postaci oryginalnej  wole odpowiedniki  pasywne czyli box 2500aprof na np v7000 lub nad 3030. Po optymalizacji lepsze są aktywne box40. Kable do kolumn aktywnych  są najlepsze oryginały grundigi 10m na stronę. Grube krótkie są gorsze lub lepsze do x55 , ale nie do xv7500. Oczywiście mówimy tutaj  bezwzglednym minimum orginalne cd 7550  cd 7500 lub cd35 i oryginalny cincz 1,5m grundig. Inne niestety cd nie wpisują się bez optymalizacji,  Oczywiście jak mamy inne źródła i kable to  jakość poszczególnych  konfiguracji zmienia  się w innym kierunku, ale nie osiągamy maximum tych systemów w wersji oryginalnej. Oczywiście jeżeli podoba nam się tak jak mamy to najważniejsze bo o to chodzi. Każdy ma jakieś preferencje i swoje doświadczenia. Większe mniejsze na  miare swoich  możliwości i poświęconego czasu na ich zdobycie. Życzę udanych eksperymentów i przyjemnego słuchania.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gregaudio napisał:

Wszystko zależy na jakich głośnikach się słucha i jak są dopasowane do pomieszczenia. jak dobrze mamy okablowanie dopasowane  i czy mamy zoptymalizowane i dobrane komponenty. V30 gra dobrze lubie go na mniejszych głośnikach , natomiast v7000  i r7200 na większych.  Pomimo że to podobna konstrukcja to są różnice w barwie . R20 i r25 gra najlepiej z całej serii  R  ale nie są moimi ulubionymi. Posłuchaj xv7500 na słuchawkach nasluchawki:sennheiser hd600   z cd 7550 i cincz oryginał grundiga. X55 jest  ok xv7500 jest bardziej przejrzysty i otwarty w stosunku  x55   to kwestia upodobania i dyskusja o nich jest bezcelowa..  Problem większy  jest w głośnikach . One grają na 75 procent swoich możliwości . Oryginał  więcej  bałaganu i braki w uporządkowaniu przestrzeni oraz barwowo są mniej wciągające i emocje  mniejsze od optymalizowanych .  Bezposrednie porównanie wychodzi koszmarnie na niekorzyść oryginałów sprawdzane na box40.   W takiej postaci oryginalnej  wole odpowiedniki  pasywne czyli box 2500aprof na np v7000 lub nad 3030. Po optymalizacji lepsze są aktywne box40. Kable do kolumn aktywnych  są najlepsze oryginały grundigi 10m na stronę. Grube krótkie są gorsze lub lepsze do x55 , ale nie do xv7500. Oczywiście mówimy tutaj  bezwzglednym minimum orginalne cd 7550  cd 7500 lub cd35 i oryginalny cincz 1,5m grundig. Inne niestety cd nie wpisują się bez optymalizacji,  Oczywiście jak mamy inne źródła i kable to  jakość poszczególnych  konfiguracji zmienia  się w innym kierunku, ale nie osiągamy maximum tych systemów w wersji oryginalnej. Oczywiście jeżeli podoba nam się tak jak mamy to najważniejsze bo o to chodzi. Każdy ma jakieś preferencje i swoje doświadczenia. Większe mniejsze na  miare swoich  możliwości i poświęconego czasu na ich zdobycie. Życzę udanych eksperymentów i przyjemnego słuchania.

Dziękuję,kable mam oryginalne te długie przy wtyczkach maja takie żółte koszulki z napisem,jakim nie pamiętam jutro sprawdzę.Co do CD mam innego faworyta,porównowalismy swego czasu w 4 osoby i moj wyszedł delikatnie lepiej od 7550,nie była to przepaść ale ewidentnie wszyscy dali mu lepsze noty.Nie podam celowo marki bo poluję na 2 taki bratu.Jak wiadomo handlarze nie śpią i cena pójdzie w górę.Co do box40 i x55 nie oczekuję cudów ale warto moim zdaniem poświęcić im troszkę wolnego czasu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, autex1 napisał:

Dziękuję,kable mam oryginalne te długie przy wtyczkach maja takie żółte koszulki z napisem,jakim nie pamiętam jutro sprawdzę.Co do CD mam innego faworyta,porównowalismy swego czasu w 4 osoby i moj wyszedł delikatnie lepiej od 7550,nie była to przepaść ale ewidentnie wszyscy dali mu lepsze noty.Nie podam celowo marki bo poluję na 2 taki bratu.Jak wiadomo handlarze nie śpią i cena pójdzie w górę.Co do box40 i x55 nie oczekuję cudów ale warto moim zdaniem poświęcić im troszkę wolnego czasu.Pozdrawiam.

Kable są oryginalne to ok  .Trochę lepieij trochę gorzej  wszystko zależy od systemu. Podałem kilkanaście odwarzaczy które można dopasować w tych systemach.. Reguła jest taka ze ten świetnie grajacy w jednym systemie gra gorzej w innym. Dlatego lubie pasywne systemy bo jest bardzo duża możliwość zmian.  Oczywiście są cd które przy odpowiednim systemie grają lepieij od 7550 więc tu zgoda źe to możliwe. Faktem jest że trzeba uważać co fajnie gra  handlarze są czujni.  Sam mam kilka nowych wzmacniaczy których nie podałem ze względu na kupowanie. Dodatkowo opracowałem modyfikacje  dvd  które    jakością i dopasowaniem pasują do tych systemów. Teź ich nie podaję  mam narazie 6 szt i  teź chcę jeszcze kilka w dobrej cenie. Pozdrawiam

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gregaudio napisał:

Kable są oryginalne to ok  .Trochę lepieij trochę gorzej  wszystko zależy od systemu. Podałem kilkanaście odwarzaczy które można dopasować w tych systemach.. Reguła jest taka ze ten świetnie grajacy w jednym systemie gra gorzej w innym. Dlatego lubie pasywne systemy bo jest bardzo duża możliwość zmian.  Oczywiście są cd które przy odpowiednim systemie grają lepieij od 7550 więc tu zgoda źe to możliwe. Faktem jest że trzeba uważać co fajnie gra  handlarze są czujni.  Sam mam kilka nowych wzmacniaczy których nie podałem ze względu na kupowanie. Dodatkowo opracowałem modyfikacje  dvd  które    jakością i dopasowaniem pasują do tych systemów. Teź ich nie podaję  mam narazie 6 szt i  teź chcę jeszcze kilka w dobrej cenie. Pozdrawiam

Witam,czy takie są o.k?

20190706_135613.jpg

20190706_135624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 09:42, autex1 napisał:

Dziękuję,2 x monoblok Electrocompaniet +Pre Electrocompaniet +CD Abrahamsen.Mieszkając kilka lat w Niemczech w domu głównie gościł Grundig,wiele modelów mam do dziś kilka sprzedałem.Zbliża się urlop więc tym razem przytargam Aktiv Box 40 + preceiver x55.A inne zostawię na długie jesienne wieczory.

To się podziel wrażeniami - zwłaszcza porównanie elektroniki Electrocompaniet z elektronika Grundiga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, reart napisał:

To się podziel wrażeniami - zwłaszcza porównanie elektroniki Electrocompaniet z elektronika Grundiga ?

Witam,oczywiście napiszę na zbliżającym sie urlopie coś nie coś.Na razie praca i jutrzejszy wyjazd na Marka Knopflera do Tauron Areny w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam klubowiczów,

zastanawiam sie nad zakupem grundig box m800 + onkyo integra a 8250. 

 

Wiem, że moje pytanie może być nieco ciekawe ale czego się mogę spodziewać po tych głośnikach?

Oczywiście zestaw pod gramofon. Muzyka mieszana, jazz, pop, rock itp. pokój 14 m2.

Interesuje mnie czy głośniki (zestaw), nie będzie męczył ucho (przejaskrawiona góra?) i czy basu nie będzie brakować. 

W przypadku basu nie chodzi o to aby był porównywalny z basem z jakiegoś subwoofera, ale mimo wszystko aby był słyszalny/wyczuwalny.   

  Z góry dziękuje za komentarz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani onkyo ani box m800 nie mają jaskrawego charakteru,wiec o "krew z uszu" nie musisz się martwić.Myślę,że nawet lekko będziesz musiał podkręcić treble żeby było odpowiednio jasno.Basu w takim metrażu nie braknie Ci na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radzik1980 napisał:

Ani onkyo ani box m800 nie mają jaskrawego charakteru,wiec o "krew z uszu" nie musisz się martwić.Myślę,że nawet lekko będziesz musiał podkręcić treble żeby było odpowiednio jasno.Basu w takim metrażu nie braknie Ci na pewno.

dzięki radzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchał ktoś może kolumn z serii Fine Arts model Four model z roku 1887-89 ? Jakie wrażenia?

Podobno całą linię od One do Four robiła je dla Grundiga firma Arcus, więc powinny siedzieć porządne przetworniki, ale informacji jak na lekarstwo.

Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvd gat czyta cd dvd Mp3 , dużo lepiej niż 7550 . Płyty ktore  skwarczą na 7550 tutaj czysto super korekcja   Dźwięk barwowo taki sam ale przestrzennie i szczegułów lepiej  bardziej  plastycznie i pełniej . Pilot  w obsłudze i serwis dużo tańszy .  Dopasowanie do systemow dużo bardziej transparętne.  D o v1700 i do v7000 a także do innych .  To obiecałem na jesień i zrobione . Wzmacniacze w grudniu pod choinkę ? Kolory srebrny I czarny lub mieszane kolory przycisków  w zależności do dopasowania do sytemu wyglądem . Wygląd klasyczny cd bez bajerów typowych dla dvd .  Narazie maskowanie żeby handlaźe  nie powariowali . 

20191104_195715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.