Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pół Polski zastanawia się czy to .......470 a może .........676A ?

W dniu 4.11.2019 o 20:16, gregaudio napisał:

Dvd gat czyta cd dvd Mp3 , dużo lepiej niż 7550 . Płyty ktore  skwarczą na 7550 tutaj czysto super korekcja   Dźwięk barwowo taki sam ale przestrzennie i szczegułów lepiej  bardziej  plastycznie i pełniej . Pilot  w obsłudze i serwis dużo tańszy .  Dopasowanie do systemow dużo bardziej transparętne.  D o v1700 i do v7000 a także do innych .  To obiecałem na jesień i zrobione . Wzmacniacze w grudniu pod choinkę ? Kolory srebrny I czarny lub mieszane kolory przycisków  w zależności do dopasowania do sytemu wyglądem . Wygląd klasyczny cd bez bajerów typowych dla dvd .  Narazie maskowanie żeby handlaźe  nie powariowali . 

20191104_195715.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grundigowi maniacy :) Ja niestety nim jeszcze nie jestem, ale zamierzam i tutaj zwracam się o poradę. Sytuacja wygląda następująco:

* preamp ROTEL RC1000 i obecnie jest on podpięty pod...

* amplituner 5.1 Yamahy, który oczywiście chciałbym wymienić na porządna końcówkę mocy stereo...

* CD ARCAM CD72T

*pokój ok 20m2, słucham głównie rocka, metalu i elektroniki

Chciałbym kupić kolumny GRUNDIG z serii 650 lub 850. I tutaj pytanie do znawców tematu: czy w moim przypadku najlepiej się sprawdzą te kolumny w wersji professional? Z tego co się zorientowałem to mają one mniej basu, ale za to są bardziej czytelne. I tutaj myśląc perspektywicznie mógłbym w dalszej kolejności dokupić subwoofer jeśli tego basu będzie faktycznie brakowało. Z drugiej strony mam do wyboru model 650b, który z tego co się orientuję ma więcej basu, ale jest on bardziej zaokrąglony i mniej dynamiczny. 

Moje preferencje: ma napierdalać po prostu i ma być dynamicznie :) a może ktoś z Was ma coś ciekawego do zaoferowania? Mój budżet to ok. 500zł. 

Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yatzol napisał:

Witajcie Grundigowi maniacy :) Ja niestety nim jeszcze nie jestem, ale zamierzam i tutaj zwracam się o poradę. Sytuacja wygląda następująco:

* preamp ROTEL RC1000 i obecnie jest on podpięty pod...

* amplituner 5.1 Yamahy, który oczywiście chciałbym wymienić na porządna końcówkę mocy stereo...

* CD ARCAM CD72T

*pokój ok 20m2, słucham głównie rocka, metalu i elektroniki

Chciałbym kupić kolumny GRUNDIG z serii 650 lub 850. I tutaj pytanie do znawców tematu: czy w moim przypadku najlepiej się sprawdzą te kolumny w wersji professional? Z tego co się zorientowałem to mają one mniej basu, ale za to są bardziej czytelne. I tutaj myśląc perspektywicznie mógłbym w dalszej kolejności dokupić subwoofer jeśli tego basu będzie faktycznie brakowało. Z drugiej strony mam do wyboru model 650b, który z tego co się orientuję ma więcej basu, ale jest on bardziej zaokrąglony i mniej dynamiczny. 

Moje preferencje: ma napierdalać po prostu i ma być dynamicznie :) a może ktoś z Was ma coś ciekawego do zaoferowania? Mój budżet to ok. 500zł. 

Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam! 

 

 

Z tym budżetem nie poszalejesz z tego co się orientuje to nawet altusy 300 kosztują 1900zl ☺ a używane z 1000zł , porównanie do Grundigów jakością żadne.   Dobre w twoim przypadku byłyby box 2500aprof,  końcówka mocy grundig A5000. ale nie masz szans w tej cenie nawet kupić jednego klocka.  jest jeszcze box40 aktywny zestaw lub box 50.   W kwocie 500 zł nie kupisz nawet budżetowe kompromisowe rozwiązanie. trudno coś znaleść w takim budżecie. 

Kompromisowe mogła być box 850jak się trafi tanio   zwykły  model, i Integra v7200 lub v35 która nie ma wysokich cen   bo odstaje nieco od głównego nurtu jakością . Ma moc  około 40w do rocka może się nadać.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to kolega ma preamp Rotela, a to może umożliwić podpięcie Aktiv Box. Na pewnym portalu są Aktiv Box 20 za 650zł, które wcześniej były wylicytowane za ok 400zł, może pogadać z wystawiającym to się kolega zmieści w budżecie. Zaznaczam, że nie mam nic wspólnego z tą ofertą, ani z handlem sprzętem.

Aktiv Box 20 odpowiadają 850a prof, które do rocka na 20m powinny dać radę jak się nie słucha max głośno. U mojego brata, który słucha rocka na 15m jest zestaw 850a prof z Rotelem Rx 503 i naprawdę gra to zacnie na 1/4 - 1/3 mocy.

Z mojego doświadczenia 650 prof na 20m to mało. Gregaudio wskazał Aktiv Box 40, u mnie na 20m jest odpowiednik - 2500a prof z R 7200 i jest bardzo dobrze.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o nowe DVD to nie jest tak różowo , samo nabycie modelu polecanego przez Pana Grzegorza nie załatwi sprawy

potrzebna jest głęboki mod a najlepiej mod GAT.

Do wymiany jest DAC i OP AMPy.

W orginale jest bardzo słabo :sch1.thumb.jpg.58f38b36708ea710a554dabcc0ac0e01.jpg

 

tranzystory mute - do wycięcia/ominięcia/wstawienia przekażnika :sch2.thumb.jpg.02fb0ad24ed5a6a7b822a659d4e72c0b.jpg

 

kondensatory  audio - tu jakiś mod z neta: 

C521 / 522 - 47uf 16v opamp zostały zastąpione  33uf 16v BlackGate N.
 C511 / 512 - 100uf 10 V zostały zastąpione BlackGate NX 33uf 16 V,
C506 -  10uF 50v DAC został zastąpiony 47uf 50v BlackGate C.
C530 - 47uf 16v opamp został zastąpiony  47uf 50v BlackGate C.

plus zabawa z zasilaczem - szybkie diody,większe kondy i filtry .

Jednym słowem kupa roboty a efekt wątpliwy.

Podsumowując jak Pan Grzegorz poda nazwę tego DVD nie ma co się napalać ,teraz kosztuje  150-300 PLN w orginale - za

chwile z dopiskiem 'kultowe"albo"GAT" cena wzrośnie - jak wyrówna się z ceną CD 7500 to po ptokach lepiej brać CDka

podłączyc do systemu i słuchac bez zabawy w modyfikacje.

pzdr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem najlepsze 7500 i nadal mam plytkę  dac najlepszą  zostawilem sobie nie wymagająca poprawek . Wkładałem ją do pięknego Marantza 73 i grała cudownie. jak najlepszy 7500  dlatego ja  zostawiłem   Standard 7500 gra gorzej od 7550 a 73  fabryczny gra  gorzej od 7500 i  jest trudny w serwisowaniu i drogi . Bez problemu sprzedałem czarnego za 1300zl.  Natomiast  dvd to mniej niż połowę ceny z kablem cincz dedykowanym  z pilotem  . Serwis tani lasery dostępne. No wygląd nie ten ale i cena nie ta. Czyta wszystko cd dvd Mp3 lepeij od najlepszych laserów cdm1 czy 0 . bufor  15 sekund płyta stoi  muzyka gra ..  To alternatywa dla polecanych cd  które też mam w większości  . Powiem szczerze że ostanio słucham tylko na dvd  ale nie podaje jaki to model  i tak zostanie. Oczywiście nadal polecam wszystkie cd z polecanych  tu się nic nie zmienia  są bardzo dobre  a wersje gat grają lepiej od standartowych. Nie robie przysłanych dvd ponieważ jest ich kilka wersji pod taką samą nazwą  a wnetrznie nie da się odróznić bez zaglądania do środka  wiec można kupić nie odpowiednią .    Dvd w oryginale nie dorównuje polecanym cd więc  moźna sobie odpuścić jak ktoś stawia na oryginał to cd polecane będzie lepsze. Dvd gat jest tak dobre jak 7550 gat  ma pilota i czyta Mp3 I dvd .   Później też wersja blurey i wszystkie pliki internetu dysku  wi fi itp sterowania z telefonu, tableta ale ta będzie droga  wersja oczywiście z jakościa cd 7550 gat dopasowana do systemow gat .Na wiasne pewnie będzie gotowa . Dvd jest po  poprawkach jest i cci i gat . Wybrałem optymalny model do uzyskania tego celu i niski koszt  . Oczywiście można zrobić wiele modeli ale we Włoszech kosztuje dwukrotny koszt 7500 plus  swoje dvd .   Też tak moglem ale nie chciałem wchodzić na taką półkę  cenowa  bo każde dvd wymaga innego  podejścia i większość  nie ma optymalnej budowy.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał  dvd nie jest godny uwagi w stosunku do polecanych cd  listy  oryginalych więc nie ma potrzeby żeby handlarze podbijali cenę pisząc kultowy dvd itp podobne farmazony Bez  zestrojenia gra cienko Jeżeli cena bazy wzrosła by do ceny gotowego to będzie kosztowała 100% drożej . Wiec darujmy sobie wpisy wiem a nie powiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak byś nawet  kupił  i wiedział  jaki  to nie przyjmuje do strojenia . Oryginał nie dorównuje żadnemu z polecanych oryginałów  nie mówiąc o GAT  cd z listy do systemomów GAT

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę na temat sl1000.  Jeszcze nie miałem czasu dokładnie  się nimi zająć . Przesluchane przy zakupie na v30 i v1700 moje kable i sprzedający miał problem  że  je sprzedaje , jemu nie grały na innych systemach był zawiedziony. Że  przyjechałem osobiście to sprzedał na szczęście moje ale miał ból w oczach  Teraz stoją w porównaniu z box1500a prof przestrzeń o klasę lepiej jedynie box 300 i 650prof  zbliżają się no nich  ale nieco gorzej. Bas mniejszy od 1500 a prof trzeba podbić na rpc trochę , ale kable nie dobierane na dzika oryginalne i wiem ze one z basem nie maja mocno . Do 1500 a prof oryginaly ok ale mniejsze juz trzeba zmieniac na inne  gat nie miałem czasu ale będzie na pewno dużo lepiej  Potencjał wielki  to czołówka razem  z 650prof, box 300, tł 800 telefunkena  i sl1000   bez a . Wyglądaja jak z plastiku ale nic błędnego mdf tylko pewne elementy z bardzo twardego kompozytu.. Bardzo dobre kolumny z czołówki 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy, trafiłem przez znajomego, który naopowiadał mi dużo dobrego o grundigach.

Sam posiadam ampli onkyo tx 8150 do którego miałem podpięty pylon pearl monitor. Nie byłem zadowolony z dźwięku.  

Szukałem na wymianę głośników i kupiłem po odsłuchu rft carrera acoustic. Grają lepiej niż pylony.

Natomiast cały czas szukałem sprzętu grundig. Ostatnio udało mi się kupić kolumny box 650 Professional. Zamontowałem do nich posrebrzane wtyki bananowe i podpiąłem pod kable chord cleaway. Grają jaśniej niż rft, mają więcej niskich i średnich, trochę mniej basu, ale więcej szczegółów. Scena jest lepsza i nie są tak wycofane jak carrera.

Chciałbym wycisnąć z nich wszystko co się da. Licytowałem wczoraj grundig v1700, ale ktoś mnie przebił.  Zanim pokaże się kolejny pomyślałem, że się odezwę i poproszę o jakieś wskazówki, które pomogą mi kupić odpowiedni wzmak do tych kolumn. Co powiecie na moje kabelki?  Mogą zostać w systemie? Czy zamiast v1700 kupić bardziej dostępne sanyo ja220?

Kupując 5 lat temu onkyo i pylony nie miałem pojęcia o dźwięku. Posluchałem rad znajomego i tak się zaczęło. 

Teraz postąpiłbym inaczej, ale tak to jest jak się człek nie zna. Nie znam się na elektronice i na fizyce, ale dźwięk już rozróżniam i chcę lepiej?

Macie jakieś rady jak i z czym zestawić grundig box 650 Professional żeby cieszyć się dobrym brzmieniem?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum?

20191127_095459_compress89.jpg

20191127_095624_compress59.jpg

Edytowane przez voytec1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest ja 224 i 220 oraz v1700  oraz NAD 3020 w odpowiedniej wersji i malych poprawkach.do 650prof . Ja osobiście wolę Sanyo lub Nada  jak się trafi   dobry egzemplarz  jest  lepszy od v1700. Twoje kable raczej nie będą  dobre  . CD dobry będzie grundig cd7550  denon dcd 1100 lub moje dvd gat.  Najlepiej jakbyś przeczytał wpisy w klubie wtedy zyskasz nieco wiedzy o grundigach.  

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta sama rodzina tylko rzadziej  występująca  . Sanyo ja 222 możemy dopisać do rodziny ja 220 i 224 i v1700 . One nie są identyczne ale projektowo bardzo podobnie,  Jedne są lepsze  inne gorsze w zależności co się trafi. Elementy pasywne są takie same lub minimalnie inne   w zależności od wersji , ale tranzystory są różne i dość przypadkowo  i to wpływa na ich jakość . Miałem wszystkie konfigurację tranzystorówe  nic mnie nie zaskoczy miałem ich dziesiątki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, LukaszDamian napisał:

Grundig cd436 ktoś mi opowie o nim trochę?jestem ciekaw jak on gra?

Ogólnie to taki budżetowy średniak w środku na elektronice Philipsa niestety o wyglądzie "chińczyka". Pusty w środku,płytka elektroniki pod napędem ,dziwne niepewne złącza między

płytą przednią z wyswietlaczem i płytą główną.

Ciężko trafić na egzemplarz bez humorów - gasnący wyświetlacz ,brak reakcji na któryś klawisz lub

nie wysuwanie tack to typowe przypadłosci.

Gra na poziomie Sony serii 300 - 400 czyli taki średniak.

Jak trafi się dobry egzemplarz lub z 2 sklecisz jeden dobry to działa 

całkiem kulturalnie - szybki odcztyt płyt cichy mechanizm po lekkim tuningu

da się lubić.

ĆD 436 i 437 to elektroniczne klony -jako ciekawostka po położeniu odbiornika IR na

płytce wyswietlacza (jest fabrycznie zrobione miejsce) działają z nim piloty od CD Grundig i 

Philipsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcialbym zapisac sie do klubu ze swoim odtwarzaczem cd Grundig cd8400mk2.
Odtwarzacz jest po pewnych modyfikacjach i brzmi lepiej niz slynny philips cd960 :).
Mialem troche odtwarzaczy philipsa, marantza i grundiga, lubie je naprawiac i grzebac w nich to wdzieczne urzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując przerwę świąteczną wyciągnąłem z niebytu sprzęt grundiga i kilka innych rzeczy. Wszystko spięte w jeden, w miarę  transparentny system  (cd7550,+V1700+BOX650 prof). CD 7550 zagrał w tym układzie  fatalnie, druga sztuka również tragicznie (misiowato, ciężko, bez fantazji). O wiele gorzej od starego B&O Beogram cd-x. Tu wyjaśnienie - oba były bez obudowy. Po poprawnym skręceniu obudowy cd7550  - rewelacja. Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rambo napisał:

 Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.

Zgadzam sie ale warto przestrzegac malo doswiadczonych i swiadomych użytkownikow przed oddawaniem swoich perelek bo pierwszego lepszego "serwisu".
Kiedys mialem przypadek ze poprawialem po pewnym "serwisie" ja ich nazywam wymieniaczami.. Marantza cd273.
Panowie serwisanci postanowili wymienic WSZYSTKIE kondensatory elektrolityczne w urzadzeniu na kondensatory marki JAMICON.
Gralo to jak z jakiejs MP3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując przerwę świąteczną wyciągnąłem z niebytu sprzęt grundiga i kilka innych rzeczy. Wszystko spięte w jeden, w miarę  transparentny system  (cd7550,+V1700+BOX650 prof). CD 7550 zagrał w tym układzie  fatalnie, druga sztuka również tragicznie (misiowato, ciężko, bez fantazji). O wiele gorzej od starego B&O Beogram cd-x. Tu wyjaśnienie - oba były bez obudowy. Po poprawnym skręceniu obudowy cd7550  - rewelacja. Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pokręciło się z wpisem  powyżej .....

 

Nie jestem specem od kondensatorów, ale zapewne każdy inaczej reaguje na chodzące w sprzęcie zakłócenia o wyższej częstotliwości, przenikające głównie przez pojemności transformatora, potem przez interkonekty do następnego urządzenia  ale również inaczej reagują na wibracje (pomijam tu temat wewnętrznych zakłóceń, f rezonansowej C itp). Wymiana kondensatorów w krytycznych miejscach miała sens ale w większości miejsc nie słyszałem dostatecznie dużych zmian . Dalej kondensatory z diodami prostującymi i trafem tworzą układ oscylujący, Kiedyś nawet pokazywałem to na oscyloskopie i wygaszałem precyzyjnie dobieranym gasikiem tj. zoblem. Tak więc, przyczyn  zmian w dźwięku jest sporo. Z Grundiga spodobały mi się brązowe kondensatory Sanyo.Tak jak mówiłem, nie zajmowałem się specjalnie kondensatorami, choć temat istnieje.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rambo Masz racje ale wiesz Jamicony w takim sprzecie i to jeszcze WSZEDZIE to grzech szczegolnie ze mialem pare takich marantzow i praktycznie zadne nie wymagaly wymiany oprocz tych philipsow niebieskich osiowych ktore lubia miec ESR 15ohm.
Zycze ci zeby twoj CD7550 gral ci jak najdluzej i cieszyl ucho :).
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś modę zmiany praktycznie wszystkich kondensatorów (elektrolitycznych) na nowoczesne, "markowe", o niskim ESR .... najczęściej efekt nie był dobry. W sprzęcie Grundiga interesował mnie wyłącznie mechanizm tłumienia zakłócenień wcz i wibracji, bo kondensatory były wybrane pod kątem równowagi tonalnej takiej, jaką lubię. Kto dobrze wymieniał kondensatory, ten wie, że to tytaniczna praca, przy której większość zginie.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 13:51, gregaudio napisał:

To trzy rodzaje płyty dac stosowanych w Philipsach 200,202,300,303 i wszelakich klonach tej serii które większości miałem i słuchałem. Grundig stosował dwie najczęściej tę białą oraz rzadko najlepszą  brzmieniowo po lewej ciemna brązowa. Żeby nie mieć wątpliwości która jest najlepsza wkładałem  je do jednego cd marantz cd73 . Jak  on grał na tej brązowej. Wtedy jego uroda dorównała dźwiękowi jaki się z niego wydobywał. Niestety fabrycznie  w 73 spotyka się tylko te dwie płyty po prawej.

Obraz 293 copy.JPG

a tu jeszcze taki cukiereczek, ile tych wersji było:)
 

cd73-early-chipset (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 22:27, Piotrek516 napisał:

Zgadzam sie ale warto przestrzegac malo doswiadczonych i swiadomych użytkownikow przed oddawaniem swoich perelek bo pierwszego lepszego "serwisu".
Kiedys mialem przypadek ze poprawialem po pewnym "serwisie" ja ich nazywam wymieniaczami.. Marantza cd273.
Panowie serwisanci postanowili wymienic WSZYSTKIE kondensatory elektrolityczne w urzadzeniu na kondensatory marki JAMICON.
Gralo to jak z jakiejs MP3...

Miałem styczność z Grundigiem A9009 który był po takim pseudo serwisie ktoś wpadł tam na "świetny pomysł" i wymienił 4 główne kondensatory ROE 10000uf na Jamicony które przy tej samej pojemności były ze dwa razy mniejsze :-) od razu powiedziałem że taki sprzęt to może sobie w pupe wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.