Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dune napisał:

Miałem styczność z Grundigiem A9009 który był po takim pseudo serwisie ktoś wpadł tam na "świetny pomysł" i wymienił 4 główne kondensatory ROE 10000uf na Jamicony które przy tej samej pojemności były ze dwa razy mniejsze :-) od razu powiedziałem że taki sprzęt to może sobie w pupe wsadzić.

Kondensatory zastosowane w tym wzmacniaczu sa bardzo dobrej jakosci i mysle ze "serwis" wymienil je bez wczesniejszego zbadania pojemnosci czy ESR kondensatora.
Serwisujac taki sprzet trzeba to zrobic tak zeby jak najwiecej elementow zostalo oryginalnych a nie wymieniac na pale, nawet jak jest jakis kondek do wymiany to trzeba go wymienic na jak bardziej zblizony do tego co bylo w oryginale a do tego potrzebna jest wiedza.
Nieraz sie spotkalem ze wymieniali elementy w jednym kanale na najtansze chinczyki a drugi zostawiali nie ruszony.
Niestety potem do mnie taki sprzet trafia do "poprawy".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównywałem różne cd wpięte w system grundiga, łącznie z tymi, które podobno są dobre, ale nie lecą na "starożytnej technologii". Żaden nie miał tyle "życia", "wibracji" co cd7550. Co dziwne, doprowadziłem do używalności cd 35 i cd35x  i  też duża klasa .... a kondensatory w nich byle jakie .... W ogóle te dwa ostatnie zbudowane są z części jakby "śmieciowych" a potrafią bardzo dobrze zagrać. Tak więc, te mityczne kondensatory,  mnie do końca nie przekonują. Chociaż fajnie wygląda biżuteria ..... BG czerwony, to prawie dzieło sztuki, co do formy i ceny.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rambo Kiedys porownywalem Philipsa cd960 z jakims nowym rotelem za okolo 5tys i super parametrach i sam sprzedajacy w salonie przyznal ze rotel przy starym philipsie nie gra.
Co do kondensatorow nie zawsze wstawienie w miejsce gorszego da efekty na +
W nowych Arcamach np w CDS27 sa uzyte kondensatory Jamicon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotrek516 napisał:

@Rambo Kiedys porownywalem Philipsa cd960 z jakims nowym rotelem za okolo 5tys i super parametrach i sam sprzedajacy w salonie przyznal ze rotel przy starym philipsie nie gra.
Co do kondensatorow nie zawsze wstawienie w miejsce gorszego da efekty na +
W nowych Arcamach np w CDS27 sa uzyte kondensatory Jamicon 

Kto wie czy większości kondensatorów nie pochodzi z jednego miejsc, albo inaczej materiały użyte do ich produkcji nie pochodzą od jednego dostawcy. Stare serie i mało już znani producenci dawnych perełek, może nie tak kolorowych jak to bywa teraz potrafią mnie całkiem miło zaskoczyć np. Sprague , Sun. Testy tych staruszków na zimowe wieczory to świetna zabawa, właśnie jestem w trakcie takiego miłego dla ucha odsłuchu z Dire Straits live at the BBC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie bo zaraz ktos sie naczyta naszych wiadomsci i bedzie wybieral sprzet po tym na jakie kondensatory ma w srodku haha ;)
U mnie dzisiaj leci Yello Toy a nastepnie Randy Crawford Abstract Emotions a odtwarzana jest na Grundigu CD435.
CD435 jest troche niedoceniony a to fajna opcja dla osob ktore dopiero zaczynaja zabawe z audio a nie chca wydawac duzo kasy na swoj pierwszy system audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach zupełnego nie słuchania i wyciągnięciu z garażu wielu różnych gratów, stwierdzam że pełny system  CCI (z braku innego określenia używam nomenklatury włoskiej) gra najpoprawniej, dla mnie - pod warunkiem, że nie jest rozjechany. Wszystko inne włączone w ten system już traci. Przesłuchałem dużo chwalonych w tym klubie urządzeń z innej technologii i niektóre grają bardzo ciekawą barwą ale jednak odstają jeśli chodzi o ilość "harmonicznych wybrzmień". W najbliższym wolnym czasie poświęcę jakiegoś grata cd, żeby dorobić mu technologię CCI i zobaczymy ile zyskuje. Stoi i się kurzy Arcam 5 i on się dobrze nada do tych ćwiczeń. Włożona w niego kiedyś, dawno "złota biżuteria" nie spowodowała, że gra porównywalnie  dobrze do cd z technologią CCI (mowa o układzie z v-1700 i box650 prof). Zdaję sobie sprawę, że to moje mocno osobiste odczucia, ale wszyscy na nich lecimy ? . 

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam na zbyciu wzmacniacz  V7000  tuner T7500 oraz kolumny canton LE-600 za połowe ceny rynkowej 300 zł jeden warunek odbiór osobisty- okolice trójmiasta. Szczegóły na priv.

A poza tym wczoraj byłem w salonie audio i słyszałem sprzęt za 20k i grał gorzej niż polecane grundigi.

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej kolekcji monitorów Grundiga dołączyły dziś duże boxy HiFi-Box 1000. Niestety poprzedni właściciel uciął kable i nie zaznaczył polaryzacji na przewodach. Normalnie zdjąłbym te maskownice i sobie sprawdził polaryzację przy pomocy baterii i wychylenia membrany ale w przypadku tych boxów jest to niemożliwe bez uszkadzania krawędzie obudowy lub samej maskownicy. Po prostu jest to tak mocno nasadzone, że jak zacznę szarpać lub podważać maskownicę to na bank coś uszkodzę. Obodowa jak i maskownice są jak nowe bez żadnych zadrapań więc nie zamierzam tego ruszać. Przez maskownice też nic nie widać bo jest mocno nieprzepuszczalna światło. Chyba zostaje mi tylko odsłuchowo badać czy podłącze je w fazie chyba, że ktoś zna sposób by to jakoś zmierzyć i określić bez zaglądania do środka? 

spacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 19:57, jakub102 napisał:

Mam na zbyciu wzmacniacz  V7000  tuner T7500 oraz kolumny canton LE-600 za połowe ceny rynkowej 300 zł jeden warunek odbiór osobisty- okolice trójmiasta. Szczegóły na priv.

A poza tym wczoraj byłem w salonie audio i słyszałem sprzęt za 20k i grał gorzej niż polecane grundigi.

ja też sporo sprzętu w salonach słuchałem, któremu daleko do grundigów ale wymień chociaż setup - co słuchałeś ? ku pocieszeniu albo ku ostrzeżeniu ; -)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdjąć maskownice w tych ogromnych boxach HiFi-Box 1000 no i po podłączeniu do źródła okazało się, że oba tweetery są niestety uwalone. To są: Grundig 19035 013.01

Zna ktoś sposób na reanimację tych tweeterów? Szkoda mi tych głośników się pozbywać bo skrzynie, i cała reszta jest w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, animaciek napisał:

Udało mi się zdjąć maskownice w tych ogromnych boxach HiFi-Box 1000 no i po podłączeniu do źródła okazało się, że oba tweetery są niestety uwalone. To są: Grundig 19035 013.01

Zna ktoś sposób na reanimację tych tweeterów? Szkoda mi tych głośników się pozbywać bo skrzynie, i cała reszta jest w idealnym stanie.

Ja sam naprawiałem w innych grundigach . Przepala się drucik jeszcze przed cewką więc można łatwo naprawić jak ktoś ma pojęcie o  lutowaniu itp ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 19:32, jakub102 napisał:

gdzieś na poprzednich stronach masz podany numer do naprawy głośników. Miałem te kolumny i byłem średnio zadowolony, grały z v7000

Niestety numer jaki podałem do naprawy głośników do pana Arkadiusza jest już nieaktualny - ktoś próbował - zmienił numer albo branżę? Ma ktoś kontakt do niego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 08:17, reart napisał:

Niestety numer jaki podałem do naprawy głośników do pana Arkadiusza jest już nieaktualny - ktoś próbował - zmienił numer albo branżę? Ma ktoś kontakt do niego?

 

Kolega podrzucił nowe namiary na Arkadiusza:

Arkadiusz Jasiński - naprawa głośników

Sosnowiec

tel. 502-898-760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary na Arkadiusza i Acoustic.  Będę do nich dzwonił na dniach. Zdam relację czy się udało je naprawić.

Póki co mam na czym słuchać. Z serii HiFi box Professional mam:, dwie pary 650, 1 x 550, 1 x 450, 1 x 850a. Wszystkie są wyjątkowe. Przerabiałem też 1500 i inne nie Professional. Do malutkich pomieszczeń lubię bardzo 450. Do nieco większych 650 są idealne. 850a grają na stale w pokoju gdzie mam TV i  jako, że jestem w trakcji przeprowadzki i w większym pokoju potrzebuje czegoś mocniejszego dlatego te HiFi Box 1000 wydawały się fajną opcją.

A w ogóle to jest to bardzo uzależniająca pasja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W tym samym pomieszczeniu słuchać wyższą klasę 650 bez dwóch zdań. Są bardziej spójne, scena jest szersza dynamika lepsza. Różnice są jednak subtelne. Z całą pewnością 450 bliżej jest do 650 niż 550 do 650. Ale to są moje wrażenie i pewnie z innym źródłem, na innych kablach może być inaczej.  Ja używam JA220 bez żadnych przeróbek i Grundigowych kabli głośnikowych. 550 są takie mocno krzykliwe i ostre. Na pewno można by to jakoś poprawić zmieniając kable ale mi się już nie chce grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 10:19, animaciek napisał:

Dzięki za namiary na Arkadiusza i Acoustic.  Będę do nich dzwonił na dniach. Zdam relację czy się udało je naprawić.

Póki co mam na czym słuchać. Z serii HiFi box Professional mam:, dwie pary 650, 1 x 550, 1 x 450, 1 x 850a. Wszystkie są wyjątkowe. Przerabiałem też 1500 i inne nie Professional. Do malutkich pomieszczeń lubię bardzo 450. Do nieco większych 650 są idealne. 850a grają na stale w pokoju gdzie mam TV i  jako, że jestem w trakcji przeprowadzki i w większym pokoju potrzebuje czegoś mocniejszego dlatego te HiFi Box 1000 wydawały się fajną opcją.

A w ogóle to jest to bardzo uzależniająca pasja ?

Właśnie - pro publico bono - daj znać jak udała się naprawa - jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 12:59, Devon napisał:

Panowie potrzebuję niskotonowego do 650Prof, uwaliłem sobie niechcący. Nie ma ktoś na zbyciu??

Przypuszczam,że nawet jeżeli ktoś ma to trzyma na zapas,części tego typu się powoli kończą i więcej nie będzie.Takie moje gdybanie,może się mylę.P.S. ja nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem od deski do deski to forum i jestem pod wrażeniem waszego zadowolenia z posiadanych sprzętów. Nie mogło być inaczej, również postanowiłem skompletować swój zestaw. Zdecydowałem się na początek na Sanyo ja 220 oraz Grundig 650 a prof. Za kilka dni będzie.

Martwi mnie jednak mój pokój. Wymiary 3,80x4,20, a to już blisko do kwadratu. Czy w takim pomieszczeniu, adaptacji, itp. zestaw grundigowy ma szansę zagrać w miarę poprawnie? Z pełnym pasmem, ładna barwą, itp.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie dobrze. Może trzeba się nieco bardziej postarać niż w przypadku pomieszczenia o lepszych proporcjach, ale generalnie dla dobrego brzmienia od proporcji pomieszczenia ważniejsza jest akustyka tego pomieszczenia i ustawienie sprzętu. Generalnie, gdyż zakladam typowy pomieszczenie mieszkalne, a nie schowek 1,5mx1,5m czy inne ekstremalne przypadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Który z polecanych zestawów GAT pod cd będzie też dobry do gramofonu Grundig PS1020? Chodzi przede wszystkim o to, który ma najlepszy preamp ewentualnie jaki przedwzmacniacz zastosowac do zestawu polecanego do GAT. Sansui au 90 raczej nie wchodzi w grę. Bardziej interesuje mnie v7000 v1700 sa220 nad3020 nad3120 itp. Kolumny to 1500aProf i 650Prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.