Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

V7000 i na 3020 ma lepszy gramofonowy od v1700  czy ja 220 . 3020a dobry jest do 650 natomiast do 1500 nad 3030.  Tylko tranzystory RCA również optymalizacja.   V7000 pasuje do obydwu w tym do 650 wymaga większego strojenia  i innych kabli  niż do 1500 gdzie oryginaly pasują i tylko poprawka błędów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALNA LISTA POLECANYCH STAN NA DZISIAJ BEZ NOWINEK CZYLI OŚMIU NOWYCH MODELI WZMACNIACZY AKTUALNA TESTOWANYCH 

?- aktualnie w posiadaniu.

 

Arcam alfa 5 plus  GAT ?
CD7550  na elktrolitach Philipsa lepsza Płyta dac?
CD7500 na ciemno brązowej płycie dac na saa7011  lepszy. zostawiłem sobie samą płytę dac?
CD35?
CD30?
DCD1100?
DCD1000?
DCD 900?
DCD 800?
DCD 600 tylko do pa1000 i box 850ap?
DCD1700 wersja pierwsza z multiplex na analogu
DCD 3300 z multiplex
UHER X1?
YAMAHA CDX1 I KLONY?
TOSHIBA XR-Z90 I KLONY
KEN WOOD DP 1100B?
MARANTZ CD7
MARANTZ CD94MK2
MARANTZ  CD94 
MARANTZ  CD84
MARANTZ  CD53 Z 84 ROKU?
PHILIPS CD960 W WERSJI 94
PHILIPS CD10 ?
PHILIPS CD 304 na elektrolitach Philipsa lepszy?
PHILIPS CD104
PHILIPS CD150 ?
PHILIPS CD350?
MERIDIAN CDM-PRO
MERIDIAN 588
NAIM CD2
TECHNICS SL -P3 ?
TECHNICS SL -P7 ?
DVD GAT DVD CD MP3?
BLU GAT   INTERNET FLAC PLIKI itp PŁYTY wszystkie

PRZERWORNIKI DAC
QED DIGIT ?
QED DIGIT + POSITRON
QED REFERENCE
AUDIONOTE REFERENCE.SILVER 
SONY PCM601ESD?
MARANTZ DD92
MARANTZ PDM94
PHILIPS PDM 960

TRANSPORT CD
PHILIPS CD882
PHILIPS.CD880?
DVD ala Galmut.?
TEAC ZD 880  do QED  ?

LISTA POLECANYCH  WZMACNIACZY 
V1700 ?
V1850
V4080
V7000?
V30?
R7200?
Ja 220 Na Sankenach lepsze Ja
Ja 224
Ja 222
NAD 3020  RCA trafo  na tylnej sciance?
NAD 3030  RCA tylko 2N 3055?
NORDMENDE PA1000, 1340 zalecany do 850ap

R20
R25
Sansui AU GX90
.............
.............
.............
.............
NIECO GORSZE
V35
V20
V7200?
V7500
R7150
R30
R35 
R40 
R45
R48
RPC600?
RPC500 
STUDIO2220
Rotel 820?
Sansui au117?

POLECANE GLOSNIKI

BOX250?

BOX 300?
COMPACT BOX 350 ?
BOX 400?
BOX 450
BOX 500?
BOX 550?
BOX 650PROF?
BOX 850APROF?
BOX 1500APROF? 
BOX 2500APROF 
SL1000?
AUDIORAMA 8000
TELEFUNKEN LT800?

PRZEDWZMACNIACZE 
XV7500
XP6500 

GORSZE  PRZEDWZACNIACZE
X55
SXV6000?

AKTIV BOX 20 
AKTIV BOX 30
AKTIV BOX 40
AKTIV BOX 50
Aktiv xm400?
PHILIPS 544

Zestawienia  systemowe GAT 

Box 650prof   v1700 Sankenach  i klony Sanyo ja 220, 224 . CD7550,  dvd gat, dcd1100.dcd1000.
Box 650 prof  Ja 220 ja 224 Toshiba  Denon dcd800, 900.
Box 650 prof  NAD 3020 , 7550,dvd gat ,qed referencje plus transport onkyo , blugat
Box 650 prof v7000 v1,   7550, dcd1100,dcd1000, dvd gat. Kenwood DP 1100B, blugat
Box 450, v7000 v1,  dcd1000,dcd1100, dvd gat,  7550,
Box 450 , v30, dcd1000, dcd1100, dvd gat, cd7550. Cd30,
Box 850aprof, Normende PA 1000, Denon DCD 600
Box 850 aprof  v1700 , cd35. Technics slp7
Box 850aprof v7000 v2, dvd Gat, cd7550, DCD800
Box 1500aprof,  v7000 v2,  cd7550, CD7500,  dvd gat, blugat, dcd1100, 
Box 1500aprof,  NAD 3030, cd7550, dcd1100,  dcd1000, dvd gat, blu gat,
Box 20,30,40, 50 xv7500, CD7500, 7550,dvd gat,  qed DIGIT , sony PCM601ESD plus transport
MFB 544 , Denon DCD1700,  3300.
MFB 544 , XV7500,  DAC z wymienionych

Systemy z archiwum 

Canbidge cd2 GAT  -Grundig v1700GAT box 1500a prof
Philips 304 gat -Sanyo 220 GAT - box 650 prof 
Uher x2 GAT Grundig v1700GAT-box 650prof, 850 a prof
Toshiba xr-z70GAT -Dual-v1462GAT- box 1500a prof 
Denon dcd1700gat -Dual-v1460GAT -box 850aprof
AIWA XC002 - Grundig v30 GAT - box 450
Philips cd304GAT- Grundig v1700GAT- box 450
Philips cd 350 GAT -Grundig v1700- box 850a prof 
Arcam 5 wersja GATII  140 gat -box 650prof 850a prof
Onkyo dx530GAT  -v1700GAT- box850aprof
Aiwa XC002 GAT -ja 220GAT -box650 pro
Toshiba XR-Z90 -   NAD 3030GAT -box 650 prof 
Aiwa XC-002 -Nordmende PA-1000 GAT– box 550 
Marantz CD94GAT -Sansui AUG-90X- box 650prof
Sony Cdp701ES – Sansui AU-117 -box 650prof
Grundig Cd 9009GAT - Onkyo A9211 GAT -Radmor LS30
Marantz Cd 94 GAT-Onkyo A9211 GAT -Radmor LS30
Philips CD960 GAT - Onkyo A9211GAT  Radmor ls30 
Denon 800 Gat -Onkyo A9211 Radmor ls30
Yamaha 890 GAT Onkyo A9211 Radmor ls30

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym również dołączyć do szanownego grona miłośników starych grundigów :)

Jestem obecnie w posiadaniu grundig box 703 audioprisma oraz aktiv box 40 :)

Całość napędzana hk pm 655. Audioprismy w tym zestawieniu wypadają o niebo lepiej od box 40 (podobno przedwzmacniacz w pm655 nie jest najwyższych lotów).

Obserwuję od dawna dyskusję w klubie i zauważyłem, że nikt specjalnie nie poleca głośników z serii audioprisma (choć włosi ze znanego forum zachwycają się ich dźwiękiem). U mnie wcześniej grały z technicsem su 810 i pomimo jego wątpliwej jakości, dźwięk wydawał mi się jakiś bardziej żywy, dynamiczny. Oczywiście w pm 655 wszystko jest lepiej poukładane, słychać więcej detali, lepsza przestrzenność, ale mam wrażenie że gdzieś umyka muzykalność, przyjemność ze słuchania jest mniejsza.

Możecie mi doradzić w jakim kierunku szukać wzmacniacza? A może problem leży gdzieś indziej- źródłem muzyki jest chromecast audio, głównie spotify, soundcloud, radio interentetowe. Może lepiej zainwestować w DAC? Na jednym i drugim wzmaku muszę dosyć znacznie podkręcać bas, żeby grało, natomiast góra jest zbyt szeleszcząca (środek o dziwo lepszy w technicsie).

Wiem, że zaraz napiszecie żeby wymienić sprzęt na któryś z polecanych, ale sęk w tym że audioprismy w moim odczuciu mają rewelacyjny design (jestem w trakcie wymiany maskownic na czarne, potem malowanie również na czarno i już zamówiłem kopię oryginalnych stojaków- http://www.grundiglove.org/grundig-audioprisma-flachbox-costruzione-supporti/).

Myślę, że można z tych kolumn wycisnąć dużo i byłbym wdzięczny za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To są ok kolumny gorsze ale przy dobraniu elektroniki można mieć dobry poziom . Myslę ze v7000 i cd 7550 zbliży cie do optymalnej jakości ale nie do idealnej  to wymaga pracy . Dostarczone do mnie  i danie mi czas z 2 miesiące mogę dopracować je do idealnego dopasowania . Ewentualnie  można  prubowac samemu ale z elektronika grundiga . Te kolumny mają potencjał ale trzeba znalesc system który go pokaże . ŻEBY GO SPRAWDZIĆ TRZEBA MIEĆ  WSZYSTKO Z GRUNDIG . Przetestować i dobrać  ze wszystkim  co jest warte  odsłuchu . Czyli albo samemu kupować wszystko i sprawdzać lub dac komuś do sprawdzenia co ma wszystko .Lub wybrać z internetu opcje kto jest zadowolony z danej opcji  przypadkowemu użytkownikowi tych kolumn . To najtańszy opcja tylko czy ktoś ma  ucho i porównał wszystko co można w tej materii .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Greg za odpowiedź :) Poluję od jakiegoś czasu na v7000 ale ostatnio ciężko znaleźć w miarę zadbany egzemplarz na portalach aukcyjnych (a jeszcze żeby był czarny to już w ogóle cieniutko).

Z kolei dostać xv7500 za rozsądne pieniądze to już generalnie graniczy z cudem :) Jestem bardzo ciekaw jak zagrałyby z nim activ boxy.

Może jest ktoś z forumowiczów, kto ma xv7500 na sprzedaż albo chociaż wypożyczyć na tydzień do testów (jestem z Wrocławia). W zamian mogę pożyczyć aktiv boxy albo audioprismy :)

Greg jeszcze jedno pytanie co do zestawu, który wymieniłeś do audioprism (v7000 i cd 7550) mianowicie w moim przypadku zupełnie odpada CD jako źródło. Większość muzyki, której słucham ciężko dostać na płytach, dużo słucham też radia internetowego i fm (wrocławskie radio RAM- polecam). Jestem tak przyzwyczajony do strumieniowania audio z obsługą telefonem, że nie wyobrażam sobie już nic innego :) Mam kilka płyt na winylach (odtwarzacz Technics SL-BD200), który odpalam "od święta" bo nie mogę przeżyć tego, że muszę przekładać płytę co 4-5 kawałków ? A tak puszczam sobie playlistę np. ze Spotify i jak mnie coś znudzi (albo żona chce zmienić "klimat") to załatwiam to jednym kliknięciem. W związku z powyższym, czy dokupienie zewnętrznego DACa może coś zmienić? Na liście polecanych DACów masz QED DIGIT- da się to gdzieś jeszcze kupić??? :) Jest coś co może go zastąpić w rozsądnych pieniądzach? :)

A jeszcze jedno odnośnie tuningu GAT. Pewnie za jakiś czas się zdecyduje na taki krok, ale za 3-4 miesiące zmieniam mieszkanie i zobaczę jak zagrają te kolumny w nowym środowisku. Wydaje mi się, że audioprismy są bardzo trudne w ustawieniu. Od miesiąca przesuwam je z miejsca na miejsce i dalej nie mogę osiągnąć optimum. W zasadzie niskie tony mam cały czas na zewnątrz trójkąta odsłuchowego i zaczynają się zbiegać dopiero pod samą ścianą na przeciwko (jakieś 6m) i to nie do końca bo centralnie w osi między kolumnami jest jeszcze z 1m przerwy :) Śmieszne uczucie bo odsuwam się od stołu 0,5m w bok i gra super, potem pochylam się do przodu i dźwięk robi się płaski jak ten stół, przed którym siedzę :)

W nowym mieszkaniu będę miał tylko jedno miejsce na ustawienie kolumn i jak okaże się, że "nie zagra" to niestety będę musiał szukać innego rozwiązania...

Edytowane przez zukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miast 7550 można blu gat  czyta wszystkie płyty oraz z usb oraz z internetu flac dsd , można obsługiwać tabletem lub telefonem i logować się na płatnych kanałach muzycznych. Dźwięk taki jak 7550 nawet jak idzie z internetu.i dopasowany do systemów Grundiga . Jedyna wada to cena  bo to współczesne urządzenia.  Co do box 40 to oryginalne okablowanie to podstawa no można stosować X55 jest gorszy ale da się słuchać,  Ja nawet stosuje nad 3020 zwłaszcza z xm400 z całkiem dobrym rezultatem. 703 to nie moja bajka . Wole mniejsze regałowe głośniki. Jedynie z wielkich  tl800 lubie bo grają tez na regale dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zukson napisał:

Z kolei dostać xv7500 za rozsądne pieniądze to już generalnie graniczy z cudem ? Jestem bardzo ciekaw jak zagrałyby z nim activ boxy.

Bez przesady, xv7500 wisiał dość długo w piątek na olxie za 500 zeta w cenie orientacyjnej, a jeszcze ze stówkę pewnie można było zerwać z ceny ? Kto chciał ten wzion. Aktiv Box grają z xv7500 świetnie, a testowałem z nimi też inne, nawet droższe przedwzmacniacze. Z x55 jest może z 15% gorzej, jeżeli tak można w ogóle to wymierzyć, ale np. na mniej wymagającej barwowo muzyce, rocku, elektronicznej, słychać mniejszą różnicę, może z 10%, czasem nawet mniej w zależności od nagrania. Co śmieszne, niektóre gorzej nagrane płyty z x55 w systemie brzmią nawet lepiej niż z xv7500! Całościowo xv7500 jest lepszy, ale z x55 też można dobrze żyć. Potwierdzam opinię Gregaudio. Dużo większą stratę jakości masz na słuchaniu muzyki z spotify. Spotify to kicha, empetrujki oidp max 320 kbps na premium, a za free "wysoka jakość" 160 kbps . Testowałem przez 3 m-ce spotify premium przez daphile, od biedy się da, ale po co, jeżeli można słuchać bezstratnie w znacznie lepszej jakości z daphile i plików. Audioprismy 703 nie mają dużego i niskiego basu, a to co słyszysz pod samą ścianą to room gain, a nie dźwięk z kolumny. Za to mają świetne pasmo od średniego basu do średnicy. Mocniejszy i niżej schodzący bas z tej samej szkoły dźwięku mają np. Audioprismy 706. Jedne i drugie nie są szczególnie wymagające co do ustawienia, raczej typowe. Ważne też oczywiście w jakim pomieszczeniu, bo jeżeli oczekujesz niskiego basu z typowego pokoju 13-15m2 to sorry, takie rzeczy tylko w audiofilskich recenzjach ?

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 4m napisał:

Bez przesady, xv7500 wisiał dość długo w piątek na olxie za 500 zeta w cenie orientacyjnej, a jeszcze ze stówkę pewnie można było zerwać z ceny ? Kto chciał ten wzion

Hehe, przeglądam olxa średnio 5 razy dziennie... nie wiem jakim cudem mnie to ominęło :)))

Pokój mam w tej chwili 30m2  (6x5m) i wydaje mi się, że raczej poprawny akustycznie (dywan przed kolumnami, naprzeciwko kanapa, z tyłu regał na całą ścianę z masą bibelotów, ksiązek itp., do tego jedna ściana boczna jest po łuku, na oknach zasłony, w każdym kącie jakieś graty, jest przestrzeń z boku kolumn). Może to jest kwestia odległości kolumn od siebie (około 2,5m)? Co dziwne po postawieniu activ boxów w tym samym miejscu ten efekt znika i bas mam rozłożony w miarę równomiernie po pokoju. W audioprismach urzekła mnie właśnie ta średnica, dlatego tak z nimi walczę :)

Co do spotify to wiadomo, że szału nie będzie... może za jakiś czas przetestuję tidala hifi. Muzyka z kompa przez daphile to też jest rozwiązanie ale dalej będzie potrzebny jakiś DAC, tylko jaki? 

Greg co to jest "blu gat"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest otwarzacz Blu Ray  sacd mp3 cd video  usb  z czytaniem z internetu  tidala i innych plików z dysku sterowane telefonem lub tabletem obsługa wifi itd. Jest  GAT bo gra jak grundig cd7550 I pasuje barwą  do systemów polecanych.

Aktualnie widziałem X55 w tej cenie tuner z przedwzmacniaczem  na olx..

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gregaudio napisał:

Jest otwarzacz Blu Ray  sacd mp3 cd video  usb  z czytaniem z internetu  tidala i innych plików z dysku sterowane telefonem lub tabletem obsługa wifi itd. Jest  GAT bo gra jak grundig cd7550 I pasuje barwą  do systemów polecanych.

Ok, ale jaki model masz konkretnie na myśli?

20 minut temu, gregaudio napisał:

Aktualnie widziałem X55 w tej cenie tuner z przedwzmacniaczem  na olx..

No oglądam go od jakiegoś czasu... niestety moja żona ma coś do powiedzenia w kwestii wyglądu....

Może spróbuję szczęścia z NADem 3020. Będe mógł wtedy podłączyć jedne i drugie kolumny. Nie jestem audiofilem, po prostu lubię słuchać muzyki. Tylko co to znaczy, że RCA i trafo mają być na tylnej ściance? On nie miał wszystkich wejść na takim dolnym panelu z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLU GAT Taka informacja tylko dla posiadacza systemu gat który zdecydował się  na takie zrodlo. On jest  zestrojony pod systemy polecane  Gat .  Dlatego  to BLU GAT. Gra jak cd 7550 równiez  na tidal itp. 

 3020a  system20 Trafo na tylnej sciance znaczy źe jest tam przykrecone a nie do podstawy , a RCA to firma i to powinno pisać na tranzystorach mocy tak zwanych potocznie kapeluszami.   Ja jest inaczej to bedzie gorzej mniej przejrzyscie  i bardziej misowato . Przetestowalem te wersje i ta co polecam gra najlepeij .Ja prześledzić forum to wszystko jest napisane o grundigu i systemach. 

Co do źon to inny temat☺ je też można przestroić ?

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregaudio napisał:

3020a  system20 Trafo na tylnej sciance znaczy źe jest tam przykrecone a nie do podstawy , a RCA to firma i to powinno pisać na tranzystorach mocy tak zwanych potocznie kapeluszami.   Ja jest inaczej to bedzie gorzej mniej przejrzyscie  i bardziej misowato . Przetestowalem te wersje i ta co polecam gra najlepeij .Ja prześledzić forum to wszystko jest napisane o grundigu i systemach. 

Greg  to  na Motorolach gra gorzej ?  niż na RCA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA są bardziej przejrzyste ale i  tak poprawka idzie w tym kierunku . Na motorolach nawet po poprawkach  misio nadal jest zbyt duży,  a mówimy tutaj o 650prof dość przejrzystych kolumnach. Nie zalecam 3020 do 1500aprof. Wtedy lepiej zastosować 3030 lub v7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Foxlol napisał:

Witam serdecznie doświadczonych kolegów. Posiadam w świetnej formie STUDIO RPC 450 i chciałbym dopytać w jaki sposób mógłbym wykorzystać gniazdo „Ant.-Rotor”

66B789EF-8EF2-4466-8F3F-3E8F109B844E.jpeg

to jest najprawdopodobniej podpięcie do systemu obracania anteny UKF - antena jest na maszcie i elektronicznie jest obracana tak aby uzyskać max sygnał FM. Taki mój domysł na gorąco... ktoś używał cóś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiemy sie kiedys jaki to odtwarzacz dvd tak swietnie gra bo robienie z tego tajemnicy cale zycie jest troche smieszne dla mnie ;).
Szczegolnie ze ktos moze nie miec systemu GAT a tez bedzie gralo swietnie i NAWET na innych przewodach niz te polecane a ktorych moze nikt z forum nie znac :).
Na te kondensatory philipsa osiowe uwazajacie bo w wiekszosci maja ESR na poziomie nawet 60ohm a i pojemnosc lubi sie ciekawie zmienic, kto ma dostep do miernika moze sobie samemu sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piotrek516 napisał:

Dowiemy sie kiedys jaki to odtwarzacz dvd tak swietnie gra bo robienie z tego tajemnicy cale zycie jest troche smieszne dla mnie ;).
Szczegolnie ze ktos moze nie miec systemu GAT a tez bedzie gralo swietnie i NAWET na innych przewodach niz te polecane a ktorych moze nikt z forum nie znac :).
Na te kondensatory philipsa osiowe uwazajacie bo w wiekszosci maja ESR na poziomie nawet 60ohm a i pojemnosc lubi sie ciekawie zmienic, kto ma dostep do miernika moze sobie samemu sprawdzic.

Dawno nie pisałem (szkoda bajtów na mnie ? )...ale ...bez komentarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 15:38, reart napisał:

to jest najprawdopodobniej podpięcie do systemu obracania anteny UKF - antena jest na maszcie i elektronicznie jest obracana tak aby uzyskać max sygnał FM. Taki mój domysł na gorąco... ktoś używał cóś takiego?

Znajduje się to obok wyjścia antenowego. Tłumaczę sobie , że:

być może kiedyś; 70 lata nie było tyle masztów z nadajnikami i można było sobie pomóc rotorem, a teraz już nie ma potrzeby używać takiego „rotora” gdyż jest więcej nadajników?  
Może ktoś z kolegów posiada jakieś dokumenty do podobnych sprzętów? ( Grundig Studniówek RPC 450) Bo już nie mam pojęcia gdzie się dowiedzieć co to za wyjście i jak wyglądał taki ewentualny „rotor”?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Foxlol napisał:

Znajduje się to obok wyjścia antenowego. Tłumaczę sobie , że:

być może kiedyś; 70 lata nie było tyle masztów z nadajnikami i można było sobie pomóc rotorem, a teraz już nie ma potrzeby używać takiego „rotora” gdyż jest więcej nadajników?  
Może ktoś z kolegów posiada jakieś dokumenty do podobnych sprzętów? ( Grundig Studniówek RPC 450) Bo już nie mam pojęcia gdzie się dowiedzieć co to za wyjście i jak wyglądał taki ewentualny „rotor”?? 

kiedyś za paroma eonami gdy nie było tyle źródeł (winyle i szpule) a nagrywało muzykę się na szpule z radia UKF (FM) były systemy typ[u rotor aby wyłapywać w dobrej jakości stacje z różnych kierunków bo jak wiesz anteny radiowe o dużej skuteczności mają konstrukcję kierunkową (Yagi Uda) i o to chodzi aby czułośc anteny była bardzo w bardzo wąskiej wiązce (by nie zbierać fal z bocznych stacji) ale takie fanaberi o ile wiem/pamiętam nie były produkowane w PL dla szarego ludu. Pewnie w Niemczech gdy radio święciło tryumfy tak. Trzeba szukać pod rotor FM... "rotor FM antenna grundig -car"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie rzadkie urządzenia do kupienia  .  Była to czarna skrzyeczka i dodatkowo na maszt motor z mechanizmem . Było sterowane tym gniazdem  jak zestroiłeśmy stacje rotorem ustawiamy się położenie anteny i do pamięci. Potem wciskając stacje rotor sam  ustawia położenie zapamiętane.  Nie widziałem tego w sprzedaży.  Widziałem podobne urzędzie do mojego technicsa  tunera składającego się z trzech części.  Tunera właściwego , programatora i skrzyneczki sterujacej rotorem . Mam niestety tylko tuner , resztę trudno kupić, ale czasami i bywają. 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Po części za sugestiami Grega nabyłem właśnie troszkę kolejnego sprzętu grundiga. Do zestawu dołączył V7200.

W ostatnim czasie nie mogłem namierzyć V7000 więc z braku laku nabyłem po taniości 7200.

Pierwsze wrażenia dosyć pozytywne. Z audioprismami gra bardzo muzykalnie i dynamicznie. 4m pisał wcześniej że 703 nie mają dużo niskiego basu i do momentu kiedy nie podłączyłem ich do 7200 mógłbym się z tym zgodzić. Ale w tym zestawie zadziała się jakaś magia i to co wydarzyło się z niskimi tonami przebija wszytko co do tej pory słyszałem. Bas ma taką moc, energię, dynamikę i zejście jakby gdzieś w pokoju ukryty był sporych rozmiarów subwoofer... Zróżnicowanie i kontrola niskich tonów wgniotła mnie w fotel... (potencjometr basu ustawiony wręcz minimalnie na minus)

Niestety żeby nie było zbyt kolorowo na jakości dużo straciła średnica. Wokale schowały się na drugi plan i straciły swoją wcześniejszą lekkość. Szczegółowość środka i góry bardzo przeciętna...

Do kolejnego testu podłączyłem Nada 3300 (jak na razie to nie mogę nigdzie znaleźć 3020a z RCA). W tym połączeniu od razu słychać dużą przewagę nada nad grundigiem. Stereofonia i rozdzielczość na dużo wyższym poziomie. Słychać wszystkie detale a w średnicy wróciło to w czym audioprismy są najlepsze. Zamykam oczy i mam wrażenie, że siedzę w pierwszym rzędzie na koncercie w małej kameralnej sali. Po prostu miód ale...

... znowu jest słabo z niskimi tonami. Przy potencjometrze niskich ustawionym na zero, basów nie ma wcale. No jakbym odłączył głośnik niskotonowy. Nad 3300 ma 3 zakresową regulację basu i przy ustawieniu najniższego zakresu prawie na maksa zaczyna zbliżać się zejściem do grundiga. Gdybym wcześniej nie słyszał 7200 to bym powiedział, że jest całkiem nieźle. Naprawdę grundig w dolnym zakresie zrobił na mnie ogromne wrażenie. Oprócz tego grundig wydaję się cieplejszy od nada co w moim odczuciu jest na plus.

Poradźcie proszę jaki sprzęt połączy zalety dwóch powyższych? Czy faktycznie V7000 może zagrać aż o tyle lepiej od V7200? Czy będzie to nieznaczna różnica? 

I jeszcze jedno pytanie do Grega: miałeś może na testach u siebie Harman Kadorn A401? Gdzieś wyczytałem, że jest podobnie zbudowany do sanyo ja 220 (nie wiem ile w tym pardwy).

Pozdrawiam wszystkich grundigowców ?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. 

Wpadły własnie w moje ręce audioramy 700. Wiem, że oryginalnie były łączone z zestawem grundig duo bass box. Ktoś może słuchał takiego połączenia? To jest coś na kształt subwoofera i satelitek? 

Z ciekawostek dodam, że audioprismy mają również wyjście na te 700-ki i w starych katalogach grundiga też były pokazywane jako uzupełnienie zestawu. Podłączyłem to cudo do 703 z ciekawości i szału nie ma :) Po podpięciu automatycznie wyłączane są głośniki średnio i wysoko tonowe a ich role przejmują audioramy (głośniki szerokopasmowe). Nie gra to źle ale nie ma podejścia do samych audioprism. Ustawiłem je na kolumnach, żeby mieć bezpośrednie porównanie. Może ustawienie bliżej słuchacza dałoby lepszy efekt.

Dodatkowo mam wrażenie, że w audioprisamch wzmocnił się nieco bas, tak jakby głośnik dostał więcej mocy. Jest to możliwe czy mi się wydaje?

Śliczne są te audioramy i chyba zostaną ze mną jako ozdoba, albo stworzę drugi zestaw do sypialni :D:D

Aha i jakby ktoś się zastanawiał nad przetestowaniem audioram 700 u siebie to od razu mówię, że podłączenie ich bezpośrednio do wzmacniacza nie działa. Ledwo słychać z nich dźwięk. Dopiero po wpięciu w kolumny zaczynają grać. Ktoś wie co tam siedzi w środku kolumn, że to tak działa?

IMG_20200305_181130.thumb.jpg.14b8f700a4374aec1539cc4c26149df2.jpgIMG_20200303_214803.thumb.jpg.84f2c50cae70191e8a0faf9cf6d1fd0c.jpg

Edytowane przez zukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V7200 tak gra opisałeś go trafnie. Nie ma jaj na średnicy, przygaszony,  bez emocji.  V7000 napewno jest najlepiej z tej serii . Można spróbować z amplitunerami, seri Rxx lub R7200 który ma taką samą końcówkę jak 7000.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cieszę się że nie nie jestem głuchy ? ?

Ogólnie to zostałbym na razie przy nadzie 3300 ale w weekend jeden z (chyba) rezystorów zapłonął żywym ogniem ?. Normalnie katastrofa :)

Greg a co z harman kardon A401?

 

Edytowane przez zukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 11:16, zukson napisał:

Wpadły własnie w moje ręce audioramy 700. Wiem, że oryginalnie były łączone z zestawem grundig duo bass box. Ktoś może słuchał takiego połączenia?

 

Wpisy #2187 oraz #2189:

Te kostki to nie są audioramy ? Po wpięciu do innych kolumn z gniazdem na 700-tki gra to jako tako, dla mnie za słabo. Wolałem je odłączyć i słuchać na oryginalnych głośnikach. Nie robiłem specjalnych eksperymentów przestrzennych z rozmieszczeniem. W zestawieniu z bassbox jest trochę lepiej. Bassbox daje dół i środek, a kostki uzupełniają wyższy środek i górę. Nawet jest na tyle akceptowalnie, że zestaw ten poszedł z Grundig Studio 2000 na działkę, gdzie cieszy do tej pory. Oczywiście wolałbym tam mieć Aktiv Box z dobrym pre i źródłem lub coś z serii pasywnej "a Pro", a jeszcze najlepiej któryś z systemów GAT, ale szkoda mi ich tam trzymać cały rok, a wozić za każdym razem znowu nie chce. Za to 700/bassbox zagra prawie wszędzie gdzie rzucisz ? Pudło pod ścianę w środku szerokości czy nawet w narożniku, a satelitki byle jak rozstawione po bokach. I gra, i  jest stabilna scena w porównaniu do zwykłych pudeł, również gdy słuchasz z innego miejsca w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.