Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć koledzy klubowicze. Czy ktoś z Was miał do czynienia z modelami Grundig RPC 450 oraz RPC 2500 ?? Potrzebuję zasięgnąć Waszej opinii co Waszym zdaniem jest wyżej oceniane pod względem jakości muzycznej na wyjściu. Czy można stwierdzić który z tych modeli był bardziej udany?

mam RPC 450 i mam możliwość zakupu z DE 

modelu RPC 2500-2 i pytanie czy warto zamienić mój starszy model na nowszy?

pozdrawiam i jestem ciekaw Waszych komentarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów klubowiczów!

Jestem w posiadaniu takiego zestawu od już niemalże 4 lat (pokój kwadrat 5x5m):

Denon DCD 1000 + Grundig v 1850 + Grundig 850 ap.

Chciałbym napisać kilka osobistych obserwacji z użytkowania tym sprzętem i problemy, które się w tym czasie pojawiły.

1. Słuchając starszych płyt często potencjometr głośności jest na godzinie 10; wcześniej muzyka brzmi bardzo płytko, słychać wyłącznie wyższe góry i trochę średnicy.

2. Mój pokój ma dosyć niefortunny kształt i umeblowanie; nie mam żadnej wolnej ściany ani rogu i nie mam pomysłu jak ustawić kolumny, są na podstawkach 36 cm.

3. Od jakiegoś czasu Denon wydaje bardzo irytujący, dosyć głośny, świszczący dźwięk przy odtwarzaniu płyt i nie wiem, co z tym faktem zrobić - moja wiedza na temat cdków jest dość ograniczona.

4. Z pozytywów - słuchanie muzyki na grundigach to czysta przyjemność, to jedyne sprzęt przez który chce się "więcej" muzyki i często sesje muzyczne kończą się odsłuchem kilku albumów więcej, niż planowałem :D

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Szymon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy Grundigowicze, 

pozwolę sobie zapytać czy może ktoś posiada w zasobach i mógłby sprzedać  wyokotonowy do 450prof, bo jeden  odmówił współpracy. Symbol 19145-002.01 4Ω AOQ <1100. Za wszelkie info i pomoc z góry dziękuję, chcę je zachować w oryginale.

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez dart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Mam ostatnią jakąś dziwną fazę na stare systemy typu combo (amplituner, magnetofon i gramofon w jednym). Nie jako podstawowy system, bardziej dla vintage-hecy do małego gabinetu. Trochę świecidełek, jakieś wycieraczki.

Widzę, że w sieci jest sporo różnych Grundigów Studio do kupienia. Które z nich są warte uwagi i jak dobrać do nich kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.06.2020 o 16:50, Chattab napisał:

Dzień dobry!

Mam ostatnią jakąś dziwną fazę na stare systemy typu combo (amplituner, magnetofon i gramofon w jednym). Nie jako podstawowy system, bardziej dla vintage-hecy do małego gabinetu. Trochę świecidełek, jakieś wycieraczki.

Widzę, że w sieci jest sporo różnych Grundigów Studio do kupienia. Które z nich są warte uwagi i jak dobrać do nich kolumny?

Grzegorz vel Gregaudio pisał w tym wątku szeroko nt konsol typu kombo - które modele w jego ocenie super grają - skorzystaj z wyszukiwarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć koledzy! 
Nabyłem piękne RPC 600 TP lecz zmarły kolekcjoner nie ujawnił tajemnicy swoim spadkobiercom , gdzie schował pilot do Grundiga ??

 Na chwilę obecną nie znalazłem żadnej sztuki do odkupienia:(  Czy jest szansa , że jakiś inny pilot zadziała pod tą konsolą? Chciałbym wypróbować czy silniczki na potencjometrem działają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxlol napisał:

Cześć koledzy! 
Nabyłem piękne RPC 600 TP lecz zmarły kolekcjoner nie ujawnił tajemnicy swoim spadkobiercom , gdzie schował pilot do Grundiga ??

 Na chwilę obecną nie znalazłem żadnej sztuki do odkupienia:(  Czy jest szansa , że jakiś inny pilot zadziała pod tą konsolą? Chciałbym wypróbować czy silniczki na potencjometrem działają....

140$ i jest Twój ?

https://www.ebay.com/itm/Grundig-Studio-RPC-600-aTP-REMOTE-CONTROL-/173912140632

Nie wiem czy on był oparty o Irdę czy jakieś inne rozwiązanie, ale wygląda to bajerancko ?
 

Edit: Wydaje mi się, że pilot generuję dźwięk o odpowiedniej częstotliwości z poza zakresu słyszalnego dla człowieka. Mniej więcej tak to wygląda:
 

593649941_Zrzutekranu2020-09-3o13_34_01.thumb.png.a5226bcd8cd9b59f29023b3b5c059ebc.png

Edytowane przez Devon
Doczytałem ;)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, czy w dobrym miejscu pytam, bo chodzi o konwerter USB - SPDIF nie o starego Grundiga, ale jako, że ma on zasilać wzmacniacz V7000 GAT, wydaje mi się, że właśnie tu najszybciej znajdę podpowiedź. Dotychczas używałem Gustarda U12, który właśnie wyzionął ducha. Obecnie nie ma go już w sprzedaży. Czym więc go zastąpić? Ma to współpracować z jednej strony z Raspberry Pi 3+ z drugiej z zabytkowym DAC Digital Decoding Engine v. 1, którego nie można podłączyć bezpośrednio przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Może ktoś mi doradzi (lub też nie).

Posiadam kolumny Canton Quinto 540 (moc 100W DIN i 4ohm) i szukam do nich wzmacniacza z epoki (lata 80-90) gdzieś przez przypadek trafiłem na aukcjach wzmacniacze firmy Grundig i mnie zaciekawiły.

Trochę zagłębiłem się w temat i wiem że najlepsze modele to V1700, V2000 i V7000 ale mam pewne obawy że one mają zbyt małą moc żeby dobrze rozruszać moje kolumny.

Z tego względu poszukałem mocniejszych modeli V7200, V7500 ale te znów nie dorównują jakością do wyżej wymienionych.

Pytanie, czy ktoś może łączył już Canton z Grundig i może doradzić który model wzmacniacza był by najlepszy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 23:53, Mirosław Frankowski napisał:

Moze grundig v5000 

Wygląda zacnie, mocy mu nie powinno zabraknąć. Domyślam się że jest brzmieniowo podobny do tych co wyżej pisałem?

Niestety aktualnie nikt nie sprzedaje w PL ?

Edytowane przez mp3zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jakub102 napisał:

V5000 to bardzo dobry wzmak o mocy 2 *100W możesz brać w ciemno. Tylko cena dosyć wysoka szczególnie na niemieckim eBay-u.

Faktycznie cena trochę wysoka. Mój budżet takiej kwoty nie przewiduje (maks. 500zł aktualnie przeznaczyłem).

A może jest jeszcze jakaś alternatywa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie. 

Mam do Was prośbę. Kilka lat temu odratowałem od wyrzucenia na śmietnik kolumny Grundig w kształcie kul. Wujas chciał się ich w ten sposób pozbyć, bo przestały być mu potrzebne. Kolumny grały u mnie do tej pory, ale właśnie kupiłem sobie nowe i te chciałbym sprzedać. Nie mam jednak pojęcia co to za model i jak je wycenić. Niby coś tam w internecie znalazłem, ale nie chce mi sie wierzyć, że one są warte tyle ile myślę, po tej mojej eksploracji. Kolumny są sprawne i osobiście byłem pozytywnie nimi zaskoczony. Czy ktoś może mi coś na ich temat powiedzieć?

 

 

IMG_20210203_090851.jpg

IMG_20210203_090924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Mam pewien problem. Konfiguracja ja220+650 prof lub ja220+inne kolumny 4 ohm.
W obu przypadkach pojawiają się częste przebicia w kolumnach, tak jakby wzmacniacz się wzbudzał (w szczególności w jednym kanale).
Przede wszystkim w przypadku współczesnej muzyki gdzie jest trochę basu, np przy kameralnej klasyce można słuchać.

Co to może być. Czy to niedopasowanie kolumn (powinno być 8 ohm), coś z tranzystorami (siedzą 4 sankeny), może kondensatory wyschły i nie trzymają, czy może potencjometry (balans, bas) nie trzymają dobrze? Czy ktoś się spotkał z tym problemem.
Kiedyś miałem też inny egzemplarz ja220 i problem też się chyba pojawiał z tego co pamietam ale bardzo sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił się wzmacniacz A-9009 bardzo rzadki okaz ciekawe jak gra. Na niemieckim ebayu jest bardzo drogi

https://allegro.pl/oferta/grundig-a-9009-flagowiec-integra-dac-tda-1541a-10198669077

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.