Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wykręcić głośnik tam będzie symbol głosnika, zapewnie Grundig. Produkowany przez podwykonawce dla Grundiga według zadanych parametrów. Zamienników raczej nie będzie i katalogiu głosników też nigdzie nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny nowy-stary nabytek GRUNDIG NF1.Ale jak to gra!!!znacznie lepiej niż moje dotychczasowe lampowce(MA na EL34,MA na KT88,MA na 845,BEWITCH 6550,Art line na EL84) i to tylko 2x8,5W.Moim zdaniem rewelacja(wszystkie kondensatory mimo upływu 48 lat mają pojemności w normie !!!).Porządna niemiecka produkcja.

post-12983-100009216 1248884460_thumb.jpg

post-12983-100009217 1248884460_thumb.jpg

post-12983-100009218 1248884460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grundikowców .Moje milczenie nie znaczy że nic nie robię . Poszukuje od póltora roku dobrego materiału do diy pasujacych do systemów Grundiga. Wszystko też było testowane na lubianych przez nas systemach ,ale i na innych dla zachowania dystansu . Ponieważ moje zainteresowanie to otwarzacze cd staram się nie ograniczać w tej dziedzinie tylko do tej firmy .

Testowałem wiele otwarzaczy pod kątem naturalności i barwy dzwięku . To lubią melomani i amatorzy analogu . Audiofile którzy podniecają się każdym szmerem muchy a nie barwą instrumentów mogą tego nie zrozumieć i mieć inne zdanie . Ktoś spyta skąd wiedza o naturalności jej oddania w materiale nagranym . Słuchaj muzyki na żywo i ćwicz słuch aż zrozumiesz co jest ważne w muzyce. Nie masz wtedy ochoty słuchać plastikowego dzwięku które generują w większąści otwarzacze cd. Słucham różnie nieraz z przymusu a nieraz z przyjemności .Tylko zespoły na żywo z wokalami żenskimi i męskimi. Sprzęt nagłośnieniowy na róznych poziomach w bardzo róznych warunkach lokalowych . Również rózne poziomy artystyczne od profesjonalnego po amatorskie. Liczbowo wygląda to średnio nie mniej niz czterdzieści dwie godziny miesiecznie w skali roku to jakieś pięćset osiem godzin i tak przez kilka lat nieprzerwanie .Są to odsłuchy na żywo nie wliczam godzin słuchania na sprzecie w domu . Muzyka żywa nawet na słabym sprzęcie rzadko brzmi tak żle że po pięciu godzinach masz dosyć. Przy otwarzaczach cd to bardzo częsty przypadek.Starałem się odszukać naturalniej brzmiące otwarzacze ze wszystkich firm i całego okresu produkcji. Duża uwagę zwracam na wokale i instrumenty akustyczne oraz na duże składy gdzie w cd łatwo wkrada się zamęt. Pierwszy był Arcam który sam zrobiłem jak lubię , Potem okazał się Grundig że jest blizko tego co lubie . Zadziwił jako oryginalny cd i zrobiłem małe poprawki według własnych upodobań żeby spełniał moje oczekiwania . Następnie inne firmy z poprawkami które na stronie rekomendacja i diy oraz tych których nie wymieniłem . Moja ciekawość innych firm nie dała mi spokoju . Firmy jak Denon , Yamaha ,Technics , Toshiba, Grundig , Philips , Nakamichi ,Sony ,Hitachi,Teac, Kenwood,JVC,Meridian , Marantz ,B&O, Naim, Audionote , Pioneer i wiele innych które w swojej produkcji też miały naturalnie brzmiące otwarzacze. Przetestowałem na pewno wiecej niż setka cd-ków .Nie będe teraz oceniał który jest lepszy zrobię to zapewnie zrobię , ale napewno mają wspólne cechy które odbiera się jako naturalne. Zostawiłem sobie kilkadziesiąt z nich aktualnie trzydzieści jeden różnych modeli. Uwzględniając różnice brzmieniowe tych samych modeli z różnych przyczym zmian topologi i elemntów fabrycznych tego samego modelu . Na pułkach stoi ponad czterdzieści sztuk. Miałem ich dużo więcej, ale ze zględu na nowe poszukiwania i kosztowność sprzedałem duża część na zakupienie innych modeli , rotacja odsłuchowa .W wielu przypadkach ten sam model grał inaczej ale wyszukałem optymalne wersje powielając zakupy i wyszukjąc różnice .Róznice wystepują i w elemntach i selekcji przetworników . Jeszcze brakuje kilku które chciałbym posłuchać . Przechodziłem w młodości te same rozterki co Wy szukajac coś dla mnie . Szukajać w drogich i cieżkich dobrze zbudowanych masywnie otwarzaczach . Rzeczywistość i lata odsłuchów sprowadziły mnie na ziemię ,że nie wagą w kg czy najlepszymi elementami uzyskuje się jakość zarezerwowaną dla żywej muzyki . Oczywiście są wyjątki ,ale ich cena sięga miesięcznej wyprawy na Kube z całą Rodziną . Zdecydowanie wolę posłuchać bossanowy na żywo wykonanej przez mistrzów popijając rum i paląc cygaro zamiast kupić kawałek metalowego pudełka za podobną cenę :) Dobranie systemu i odpowiedniego otwarzacza daje duże mozliwości .Poniżej foto mojej czarnej szafy którą przesłuchuję cylicznie i systematycznie szukajac nastepnych naturalnie grajacych otwarzaczy . Kilka zdjęć w moim domowym zaciszu . Motto - Lepiej modyfikować cd który juz gra dobrze , a nie które cię wkurza : . Życzę miłych wakacji wszystkim klubowiczom Grundiga . Greg

post-2707-100008724 1249551326_thumb.jpg

post-2707-100008725 1249551326_thumb.jpg

post-2707-100008726 1249551326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Grzegorz - GRATULACJE! Kolekcja robi niesamowite wrażenie - a jeżeli gra jak 7550 to rewelka. Czekamy na wyniki i nowe systemy.

 

A cóż ja mały żuczek? ;-)

Postanowiłem założyć system grundziowy samochodzie. Sporo czasu jednak słucha się w samochodzie. Zaczęło się od zakupu AktivBOX 300. Aktywnych kolumn na tylną półkę. Ma dwie takie "kolumienki" i nie zawaham się ich użyć żeby w aucie lepiej grało ;-)

 

A że sałbiutko znam się na car audio - poproszę Was o radę. Podobno głósniki na tylnej półce źle grają - tylko dla siedzących za kierowcą. Czy to ma sens robić stereo od tyłu? ;-)

 

Po drugie Grundig musiał wypuścić jakiś bdb radiomagnetofon z wyjściem na aktywne Grundigi?

Słyszeliście o takim?

A może by je dać z przodu? ale są trochę za duże i za ciężkie ...

Chodzi mi po głowie jakiś stary ale jary BDB radiomagnetofon (słyszałem że model antyczny INFOMAT Grundiga jest niezły) ze zmieniarką CD oraz wyjściem na aktywne BOXy na tylną półkę...

Czy zainwestować jednak także w głośniki z przodu?

Czy konieczny będzie dodatkowy wzmacniacz, zwrotnica i głośniki?

Jeżeli wzmacniacz to jaki - w klimacie pieknej barwy grundigów z tamtych lat?

Kolega z nowych mi polecał Helix-y ale jakoś do nowych nie mam zaufania ;-)

Czy każdy radiomagnetofon ma wyjścia na zewnętrzny wzmacniacz na kostce?

 

Tak więc proszę o poradę - ktokolwiek słuchał, ktokolwiek miał, ktokolwiek wie. Z góry dziękuję i pozdrawiam klubowiczów!

 

reart

post-14260-100005199 1253576078_thumb.jpg

post-14260-100005200 1253576078_thumb.jpg

post-14260-100005201 1253576078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aktualnie posiadane modele z których kilka zostanie opracowanych pod kątem systemów Grundiga . Lista będzie jeszcze uzupełniona

 

Philips

cd104

cd150

cd350

cd304

cd880

cd350

cd960

 

Uher

X-2

 

Toshiba

xrz90

xrz70

 

Kenwood

DP-1100B

DP-1100II

DP-900

 

Denon

dcd1000

dcd1100

dcd1700

dcd1800R

 

 

Sony

Cdp101

Cdp701es

Cdp-11S

 

Technics

slp8

slp7

slp3

slp2

slp1

 

Akai

cd-a7

 

Nakamichi

oms7e

 

Hitachi

da800

 

Yamaha

cd2

 

Grundig

cd30

cd7500

cd7550

cd35

 

Marantz

Cd63

Cd74

Cd73

Cd94

 

B&O

cdx

 

JVC

XLV300

 

TEAC

ZD-880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mam po kilka egzemplaży w róznych wersjach produkcyjnych oraz kilka innych na których robiłem eksperymenty .. Oczywiście arcam 5Gat nadal służy mi dobrze .

 

Fotki rozbierane i opisy budowy będą na stronie może na święta . Jest tego dużo do opisania.

Może jeszcze coś przybędzie . Procedura odsłuchów trwa ponad rok i cztery miesiące i jeszcze nie zdecydowałem do końca które będą GAT .

Oczywiście biorę pod uwage wszystkie jakie dotej pory miałem czyli kilka razy wiecej niż te wymienione.

Z Philipsa i Marantza praktyczne przesłuchałem wszystko co było godne uwagi. Z innych firm też sporo , ale nie wszystko co chciabym jeszcze posłuchać .

Jeżeli posiadacie cd z produkcji do 89 roku włącznie i jesteście ciekawi jaki jest jego poziom w stosunku do wymienionych teraz i na mojej stronie modeli , mogę odsłuchac i podam wam opinie . Niektóre z wymienionych cd były produkowane w kilku wersjach . takie modele jak cd94 cd960 , cd304 , 7550, cd150,cd350, cd73,cd303, itp., oraz inne firmy jak Tochiba xr70 , Hitachi 1000 itp.

W niektórych z nich róznice są bardzo duże. Takim przykładem jest xrz70 cd94 , cd73 itp Philipsa . Dlatego też sprawdzałem kilka wersji tego samego modelu.

Na liście jest wersja najlepsza , te gorsze niestety odbiegają nieco od mojego minimum .

Co cechuje dźwięk tych otwarzaczy? Dobra muzykalność i barwa , dobra scena zero, natarczywości i bałaganu przy dużych składach .Namacalne i naturalne wokale i instrumenty klasyczne , Oczywiście nie są identyczne , ale mieszczą się w zarysie jakości do systemów Grundiga i GAT . Lista jest autorska i sprawdzałem na systemie V1700 GAT BOX 650prof . na oryginalnym v1700 v7000, box 850 aprof 1500aprof ,oraz na swoim onkyo GAT i paru innych wzmacniacz widocznychi nie widocznych na mojej stronie .

Ważna jest transparętność systemu i zgranie jako całość . Sam cd nie jest w stanie udźwignąć ciężaru złego dobrania kolumn , wzmacniacza i okablowania. Przykładem może być wzmacniacz duala 1260 ( małe przeróbki który transparetnie zachowuje z 1500 a prof.. natomiast z 650 które są przejrzystrze, już nie tak dobrze . Dobrym wzmacniaczem konstrukcyjnie jest wyższy model 1462 ale wychodzi w nim dość wyrażnie jego tranzystorowe pochodzenie,czego nie ma w 1700 Grundiga czy Sanyo. Starałem się zawęzić tolerancje wzmacniacza bo problem był z powtarzalnoscią brzmienia barwy.

Jedne są lepsze inne gorsze i nie zawsze można uzyskać taki sam poziom pomimo długiego strojenia Powstała dlatego hybryda 1700 z z ja220 żeby ograniczyć rozbieżność elementów które w masowej produkcji nie były zawsze identyczne .

Konstrukcje otwarzaczy są różne . Nie lubię wyważania otwartych drzwi i na przykład wywalania fitru cyfrowego z otwarzacza który został zaprojektowany do jego uzycia jak np. 7550 .

SAA 7030 nie jest tylko fitrem , ale posiada układ Noise Shaping który tak działa ze 14 bitowe przetworniki mają ekwiwalent 16 bitów . Wywalenie go daje wtedy rzeczywiste zejscie do 14 bitów . Pózniejszy SAA7220 to już tylko fitrem . Marantz wrócił do tej amplikacji tylko w cd7 gdzie zastosował ten sam algorytm z SA7030 wczytany na kość motoroli następnie fitr cyfrowy i dace 16bitowe . Chcąc sprawdzić walory braku fitru cyfrowego w prawidłowej amplikacji zakupiłem fabryczne otwarzazce które go nie mają, a zarazem mają dobrze zaprojektowany fitr analogowy .

W domowych warunkach zaprojektowanie takiego fitru wysokiego rzędu jest niemożliwe bo tylko Murata potentat filtrów ledwo z tym sobie poradził i moze kilka projektów firmowych Denona i Technicsa . Szybko uciekli z tego typu amplikacji bo fitry cyfrowe były dużo tansze i era NOS szybko mineła ze wzgledów kosztów i obniżenia cen otwarzaczy. Stały się tańsze i bardziej masowe Cel był jeden zastapienie gramofonów analogowych nowym nośnikiem .

Szesnaście otwarzaczy jest fabrycznymi NOS reszta (22szt) jest OSx2 i OS x4 które tez pokazuja ze fitr cyfrowy nie mósi szkodzić jak się nie przesadzi z OS Nie widzę uzasadnienia kupowania drogiego cd z rozbudowanym fitrem cyfrowym tylko poto żeby potem ten fitr usuwać i męczyc się z fitracją analogową . Można kupic wiele otwarzaczy które są NOS fabrycznie zaprojektowane.

Żadna to nowinka DIY tylko powrót do korzeni projektowania cd . Ludzie od DIY tego nie wymyśleli jak nie którym się zdaje ;)

Ważnym czynnikiem jest jakość przetwornika . Problem pojawia się przy stosowaniu po jednym przetworniku i wiecej na kanał . Rozbieżności widmowe kanałow psują scene barwe i namacalność wokali i instrumentów . Wiekszym plusem jest stosowanie jednego przetwornika na dwa kanały w układzie multiplexu ponieważ obydwa kanały sa idelanie takie same .

Problem przesuniecia fazowego realizujesię na kilka sposobów . Przesuniecie rejestru przed dacem . lub analogowe opóźnienie sygnału za dacem. Na lini opóżniajacej i wyrównującej fazy kanałów .

Stosowane typu przetwornika też ma pewne znaczenie najlepsze są 16 bitowe bez dodatkowych manipulacji na bitach . rózwnież przesyłanie danych ma pewne znaczenie.

Równeległe można kontrolowac bity i stosować układy wspomagające linearyzacje, linie powrotne do serwo do lepszej synchrizacji daca z dekoderem i serwo .

Szerogowe też dobrze sobie radzą . Przetestowałem wszystkie amplikacje daców w róznych konfiguracjach jeden lub dwa dace z fitrem bez fitra z różnymi sposobami linearyzacji. Kupowałem też pod tym kontem sprawdzenia jakie dają największą korzyść , jakie mają najlpeszy dzwięk.

Wiecej informacji i wyników tych testów będzie na mojej stronie bo zależnosci jest wiecej . Odsłuchy są zakończone , ale chiałem jeszcze pomiary widmowe . Czy odsłuch można powiązać i zobaczyć ? Co tak naprawde w widmie wpływa ze odczuwamy że dana konstrukcja gra lepiej . To zagadnienie jest jeszcze nie rozwiązane z powodu braku odpowiedniej klasy przyrządu . Podsumowując całosć moja droga jest odmienna od spotykanych opisów w necie i forum . Ważnym czynnikiem jest zgranie systemu w całość , nie tylko ślepe diy jednego klocka uniwersalnie do dowolnego systemu . Tak trudno uzyskuje się maksymalną jakość Otwarzacze i ich wybory są przemyślane pod kontem amplikacji . Duża część zajmują cd-ki z muttiplexem na jednym dacu bo to najprostrzy sposób na dobry dac i wysoka jakość .

Dace typu pcm53 pcm54, cx20017,AN6808, TD6705, pcm56K, w układach nos i osx2 osx4 . Część mają noise shaping przed fitrem co czasem daje pewne nieuzależnienie się od stosowania najwyższej selekcji daca przykład 1540 , TDA1541 tez może zagrać bardzo dobrze , ale nielicznym to się udaje przykład Naim cd2 czy California Audio tempest II ,Marantz cd7. czy najlpesza wersja cd94 ,dac94 czy sony cdp555ESD , R-1a , Nakamichi Dragon, Są również dobre kontrukcje osiemnasto bitowe nawet dwudziesto . Accuphase Audionote ale ich ceny są bardzo wysokie właśne ze względu zgrania kilkunastu przetworników lub stosowania jednego ale o specyficznej i dobranej konstrukcji fitru analogowego i wysokiej powtarzalności elementów .

Nie twierdzę ze moja droga jest jedynie słuszną drogą . Stosowanie lamp na wyjsciu jest wyborem często dającym dobre efekty, ale nie lepszym czy gorszym wyjściem od pólprzewodników. W arcamie tez mam lampę na wyjsciu . Stososowany ten moduł w lampucerze mlb pokazywał jego duża przydatność. Natomiast nie stosowanie fitracji za dacem uważam za duży błąd zwłaszcza przy braku mocnych fitrów cyfrowych np. jakie stosuje WADIA .

Błąd ponieważ i lampy i pólprzewodniki mające na wejsciu składowe HF żle pracują i degradują sygnał roboczy zwłascza gdy maja szerokie pasmo wzmocnienia a dac pracuje w NOS .

Na koniec chętnie porozmawiam z osobą mającą duże doświadczenie z układami wejsciowymi spdif, coxal.

Umiejacą przekasztcać wyjściowe szyny danych szeregowych z takowych układów na dowolny format szyny róznych nietypowych daców.Przyznam że musiałbym troche przy tym posiedzieć i opanować temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Greg masz chyba duże mieszkanie i cierpliwą żonę :)

Jesteś Gość!

Kupiłem z ciekawości V1700- z wyglądu uroda typowo niemiecka- podoba się po 8 piwach :) zbudowany jak mini wieża- tuner ma wspólne zasilanie. Gra b.dobrze bez regulacji barwy dźwięku- co raczej jest rzadkością w budżetowym sprzęcie.

post-15312-100008683 1259955359_thumb.jpg

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się o taką Żonę trudniej od dobrego sprzętu :) Mam pokój do swojej dyspozycji gdzie trzymam swoje zabawki . Często zajmuje drugi jak potrzebuje więcej przestrzeni do odsłuchów dużych zestawów.

V1700 pokaże dużo jak weźmie się dobrany system. V5000 tez można używać , ale wymaga wiecej pracy w dobraniu systemu i DIY . Wszystko zależy z czym chcemy spasować. Gdy dalej dźwięk od wzorca to więcej roboty w DIY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w necie jest do box`a 40 jeśli to urządza

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.esnips.com/doc/10e89700-f0d6-49ef-bbb2-23125cda6bb6/ARTICOLO-AKTIV-BOX--30

 

Powyżej link do box 30. Szukam serwisówki v35 z PCB (na tej włoskiej stronie srwisówka v35 jest bez PCB :( , tak więc nie nadaje się do kolekcji )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj na moją skrzynkę swój adres - to wrzucę z prywatnych zasobów schemat

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, żeby wrzucić gdzieś na serwer w jednym miejscu serwisówki i schematy grundigów. mam kilka i myślę, że inni też coś mają i w ten sposób powstałby fajny zbiór.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Późno zobaczyłem wpis, ale chciałem powiedzieć, że jest cd 35 i cd35x. różni je wiele, ponieważ cd35x jest zbudowany na przetworniku TAD1541 i co za tym idzie inne też są z reguły pozostałe kostki (SAA7210,MAB8441 itd). Występuje w nim dziwne połączenie masy gniazd wyjściowych RCA poprzez dławik do masy pcb głównego (jakaś logika w tym jest tyle, że nie uważam jej za słuszną). CD35 jest natomiast 14-bitowcem, zbudowanym klasycznie w oparciu o 2xTDA1540. Który jest "lepszy" to kwestia gustu i nie zajmę głosu w tej kwestii, choć mam swoje wyrobione zdanie.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wszystko jest napisane na stronie massimo, to najszybszy i najprostszy sposób na dobre i tanie kable. poza tym massimo jak ma teraz dobry humor to wyśle te kable i nie trzeba wtedy samemu szukać.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!

Mam pytanie-nie wiecie moze czegos przypadkiem na temat GRUNDIG'a MDC65,seria fine arts?To taki kombajnik cd/md+nagrywarka md w jednym segmencie.Nie moge nic znalezc na jego temat za wyjatkiem kilku starych aukcji bez zadnych danych technicznych,specyfikacji czy prostego opisu czego mozna sie spodziewac w kwestii rzetelnosci odtwarzania czy zywotnosci urzadzenia.Jesli potrzeba-rozbiore grajka i wrzuce oznaczenia z wnetrznosci playera.Sam nie wiem zbyt wiele o historii Grundiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.