Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Grega odnośnie podlaczenia magnetofonu grundig cn 930 do wzmacniacza sanyo ja 220. Otóż odtwarzanie dźwięku jest ok ale nagrywanie juz nie dźwięk jest przesterowany. Czy da się z tym coś robić. Bardzo lubię tego cn 930 ale nic nie mogę nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Grega odnośnie podlaczenia magnetofonu grundig cn 930 do wzmacniacza sanyo ja 220. Otóż odtwarzanie dźwięku jest ok ale nagrywanie juz nie dźwięk jest przesterowany. Czy da się z tym coś robić. Bardzo lubię tego cn 930 ale nic nie mogę nagrać.

 

Czy próbowałeś nagrywać z innego wzmacniacza? Może problem jest w magnetofonie

 

Przy nagrywaniu masz regulację poziomu zapisu można wysterować ciszej nie do zera tylko mniej , jak są zniekształca to może być problerm z prądem podkładu lub głowicą nadmiernie wytartą

 

Testował ktoś może któreś z mniejszych Grundigów np. Box 350 lub Compact Box 250 w odsłuchu z naprawdę małej odległości? Chodzi tu o biurkowe grajki, które będą niecały metr ode mnie.

 

Na biurku fajnie grały box250 nie compact box. Bardzo małe ale bas powalał pełny i kontrolowany jak to Grundig. Amplituner rtv820 germanowe 12wat ale bardzo głośne cd marantz 63 lub cd100 grundig cd30. Scena bardzo fajna a stały po boku monitora PC i pół metra od głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy próbowałeś nagrywać z innego wzmacniacza? Może problem jest w magnetofonie

 

Przy nagrywaniu masz regulację poziomu zapisu można wysterować ciszej nie do zera tylko mniej , jak są zniekształca to może być problerm z prądem podkładu lub głowicą nadmiernie wytartą

 

 

 

Na biurku fajnie grały box250 nie compact box. Bardzo małe ale bas powalał pełny i kontrolowany jak to Grundig. Amplituner rtv820 germanowe 12wat ale bardzo głośne cd marantz 63 lub cd100 grundig cd30. Scena bardzo fajna a stały po boku monitora PC i pół metra od głowy.

 

Próbowałem z nordmende pa 1000 i jest ok ale po gnieździe din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro nic istotnego nie dzieje się w temacie pochwale się swoją kolekcją bo od jakiegoś czasu ''mam kota'' na punkcie Grundiga. Robiłem doświadczenia - porównania V5000, jeden z posiadanych wzmacniaczy jest na oryginalnych częściach, drugi ma tranzystory mocy i elektrolity współczesne ''for audio''. Pozdrawiam.

post-28254-0-78073600-1532863989_thumb.jpg

post-28254-0-50509200-1532864006_thumb.jpg

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze wzmacniaczy V 5000 trafił do mnie z wymienionymi tranzystorami mocy, ktoś wstawił japońskie 2sa1694 i 2sc4467 na jednym kanale oraz 2sc5198 i 2sa1941 na drugim. Jako sterujące wsadził kse340 i kse350. Kondensatory elektrolityczne były oryginalne. Całość brzmiała trochę jak japoński wzmak klasy standard. Po wymianie tranzystorów na zamienniki czyli BD249C i BD250C oraz sterujących na BD237 i BD238 wzmacniacz zagrał podobnie do egzemplarza na oryginalnych częściach. Po jakimś czasie we wzmacniaczu z zamiennikami tranzystorów pojawiły się ''trzaski'', taką usterkę znalem już wcześniej z naprawy amplitunera R3000. Pomogła wymiana niebieskich ''tantali'' w pre-ampie, przy okazji wymieniłem pozostałe elektrolity w tym w zasilaczu. Co do samego brzmienia to nie ''odkryje Ameryki'' - oryginał ma bardzo dużo ''lejącego się'' basu, średnica pasma ma mniej szczegółów w porównaniu do egzemplarza z nowymi elektrolitami, porównanie przy ustawieniu potencjometrów korekcji na ''godzinę 12''.Według mojej subiektywnej oceny egzemplarz ''odmłodzony'' brzmi lepiej. Trzeba mieć na uwadze że wzmacniacz z oryginalnymi częściami ma na pokładzie 40 - sto letnie elektrolity i tak naprawdę nie wiadomo dziś jak brzmiał gdy był nowy.

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Gdyby był ktoś chętny, to mam do sprzedania moje Aktiv Box 20. Jedyna moja ingerencja, to wymiana gniazd bezpiecznikowych. Jedyny mankament to jedna kolumna wyłącza się po kilkunastu sekundach grania. Możliwe, że to jakiś kondensator w układzie Stand-By. Z tego powodu fajnie byłoby, gdyby wziął je ktoś, kto nie boi się elektroniki.

 

Cena 600zł za parę (zawiera koszy wysyłki).

 

PS. Gdyby było zainteresowanie dorobię więcej zdjęć. W środku wyglądają tak:

post-10292-0-07962000-1536508152_thumb.jpg

Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy bedzie roznica w dzwieku jak zmienie kable w 650prof z 1.5mm na 0.75mm? Dlugosc ok 2x2.5m. Wzmak v1700.

 

..pomijając jakość przewodu.., zawartosc miedzi, sztywność

 

Pomijając te końcowe uwagi będzie na niekorzyść , ala to nie da się pominąć sztywności itp parametrów. Generalnie cierpi na tym wypełnienie bassu oczywiście mówimy o systemie pełnym grundiga z wzmacniaczem grundiga . Jest system na którym 0,75 kabla grundiga gra potężnym basem az kapcie spadają i system ma barwę grundiga ale zawsze zostawiam coś na potem . W systemie grundiga zwłaszcza na v1700 raczej 2,5mm2 z odpowiednim dobraniem kabla długośc pomiedzy 4 a 5m .

 

075 ne sprawdzają sę w tych głośnikach na systemie grundiga nawet oryginały nie są optymalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-36991-0-31271400-1537615755_thumb.jpg

Czy to już choroba...

 

Raczej pomoc specjalisty konieczna... i wszystkie potrzebne

 

Prośba o pomoc w wyborze/wymianie sprzętu.

Mam zestaw Grundiga V7000 i CD7550 (w zapasie też Philips CD304), wszystko modyfikowane przez niezastąpionego Grega

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik stryjek dnia 22.09.2018 - 23:44 napisał

Prośba o pomoc w wyborze/wymianie sprzętu.

Mam zestaw Grundiga V7000 i CD7550 (w zapasie też Philips CD304), wszystko modyfikowane przez niezastąpionego Grega podłączone do kolumn Radmora LS30. Sprzęt gra pięknie i nic bym nie zmieniał, ale niestety oba CD chyba kończą swój żywot. Poza tym obecnie w większości korzystam z dobrodziejstw streamingu. Problem w tym, że używany przeze mnie DAC Audinst Hud Mini dzielą od tych CD lata świetlne. Postanowiłem więc zakupić jakiegoś DACa, który zagra nie gorzej od moich odtwarzaczy. Naczytałem się o Xiangshengu 5A/B i zastanawiam się nad zakupem. Nie wiem jednak, czy taka zmiana będzie miała sens i czy ten DAC będzie współgrał ze wzmakiem Grundiga. Możliwości odsłuchu nie mam, więc pytam, czy ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawienia, bądź ewentualnie polecić jakiś inny godny uwagi DAC w cenie do ok. 1500 zł.?

 

Moze używany mdac plus z audiolaba? Brzmiał analogowo i muzycznie. Podobało mi sie. Albo qed digit tez brzmi analogowo tylko ma mniej wtyczek. Ja używam z konw erterem usb gustard u12 podłączone pod windows.

 

Dzięki za odpowiedź. A słuchałeś tych DACów ze wzmacniaczem Grundiga, ew. z Sanyo JA220 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w wyborze/wymianie sprzętu.

Mam zestaw Grundiga V7000 i CD7550 (w zapasie też Philips CD304), wszystko modyfikowane przez niezastąpionego Grega podłączone do kolumn Radmora LS30. Sprzęt gra pięknie i nic bym nie zmieniał, ale niestety oba CD chyba kończą swój żywot. Poza tym obecnie w większości korzystam z dobrodziejstw streamingu. Problem w tym, że używany przeze mnie DAC Audinst Hud Mini dzielą od tych CD lata świetlne. Postanowiłem więc zakupić jakiegoś DACa, który zagra nie gorzej od moich odtwarzaczy. Naczytałem się o Xiangshengu 5A/B i zastanawiam się nad zakupem. Nie wiem jednak, czy taka zmiana będzie miała sens i czy ten DAC będzie współgrał ze wzmakiem Grundiga. Możliwości odsłuchu nie mam, więc pytam, czy ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawienia, bądź ewentualnie polecić jakiś inny godny uwagi DAC w cenie do ok. 1500 zł.?

 

Polecałbym raczej coś ze starszych urządzen z dobrą barwą , to ważne w grundigach. Ja mam QED Digit i gra dobrze z XV7500 / MFB544, coś podobnego lekko tutaj (DAC SAA7323) :

https://allegro.pl/decoding-engine-v1-0-audio-alchemy-optic-i7577429708.html#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze używany mdac plus z audiolaba? Brzmiał analogowo i muzycznie. Podobało mi sie. Albo qed digit tez brzmi analogowo tylko ma mniej wtyczek.

 

Czy pomiędzy M-Dac (ew M-Dac +) a M-Dac Mini będzie wielka różnica w brzmieniu? Ten pierwszy przekracza założony budżet, nawet używany. QED Digit, gdzie to w ogóle można nabyć?

 

 

Intryguje mnie ten DAC :)

Edytowane przez stryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomiędzy M-Dac (ew M-Dac +) a M-Dac Mini będzie wielka różnica w brzmieniu? Ten pierwszy przekracza założony budżet, nawet używany. QED Digit, gdzie to w ogóle można nabyć?

 

 

 

Intryguje mnie ten DAC :)

 

Tak jak mówi Greg nie zagra optymalnie nowe ze starym najczęściej a co najwyżej tylko dobrze ;) w starym kupisz DACa tanio ale do tego koniecznie porządny IC cyfrowy żeby zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo tego nowego daca czyli mdac plus. To on po prostu dawał sie słuchać i był akceptowalny. Inne nie dawały sie słuchać- plastic. Mdac był muzykalny, ale mimo wszystko, że tak powiem dupy nie urywa. Co do Qed digit to jest podobnie przyjemny w słuchaniu ale bez szału.

Qeda mam poflaczonwgo pod nordmende i Gr boxy 2500. Pod Sanyo ja220 nie podoba mi sie ale to pewnie sprawa kolumn plus nieodpowiedni wzmacniacz.

Co do mdaca to go nie kupiłem z przyczyn finansowych tylko do qeda dokupiłem Gustard U12 i moge słuchać z komputera. Mówiąc szczerze to da sie tego słuchać.

 

Ps. Ta troche krytyczna ale i troche pochwalną opinia co do dachów to w konfrontacji z dachem lampowym firmy VAC(dosc wysoka poleczka). On nie ma porównania z mdac plus i qedem bo jest o galaktykę lepszy. Aczkolwiek podłączałem ten dość sprzęcik pod nordmende + grundigi 2500 i było niezłe, co moze tylko świadczyć o ich potencjale.

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecałbym raczej coś ze starszych urządzen z dobrą barwą , to ważne w grundigach. Ja mam QED Digit i gra dobrze z XV7500 / MFB544, coś podobnego lekko tutaj (DAC SAA7323) :

https://allegro.pl/decoding-engine-v1-0-audio-alchemy-optic-i7577429708.html#thumb/2

Wskazany DAC trafił do mnie. Gra superancko, piękne, gładkie, analogowe brzmienie, z V7000 pełna synergia. Po Audinscie miód na uszy. Oczywiście do doskonałości nieco brakuje, ale kierunek dźwiękowych poszukiwań został wytyczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć ze trafiłeś. Pewnie z tym hudem trudno powiedzieć dopóki nie sprawdzisz czegoś innego. Powiem Ci ze kabel cyfrowy tez dużo zmienia. Ja do qeda dostałem stary kabelek od poprzedniego właściciela ponoć oryginalny. Próbowałem tez cos z droższych kabli ale bardzo zamulały dźwięk i były niezdatne(nazw nie pamietam bo to było w salonie audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazany DAC trafił do mnie. Gra superancko, piękne, gładkie, analogowe brzmienie, z V7000 pełna synergia. Po Audinscie miód na uszy. Oczywiście do doskonałości nieco brakuje, ale kierunek dźwiękowych poszukiwań został wytyczony

 

Przy okazji miałbym pytanie - jako konwerter USB to toslink służy mi Audinst Hud Mini, czy jest sens go zmieniać?

 

I jeszcze jedno. Znalazłem takie ogłoszenie

https://m.olx.pl/oferta/grundig-cd-7550-philips-cd-104-i-cd304-naprawa-konserwacja-tuning-CID619-IDvR9Rj.html

Czy to ktoś z forum?

 

Fajnie że DAC się wpasował. U mnie też super gra, jako konwerter mam Gustarda U12 i tutaj kowerter jest bardzo ważny uważam, zersztą te tanie psują dźwięk. Może warto pomyśleć o zewnętrzym jakimś na amanero ? A tutaj kable niestety trzeba dopasować i bardzo silnie wpływają na brzmienie. Ja mam robiony przez Grega krótki srebrny kabelek,on też polecał też drogie kimbera D75(niestety drogi). Po prostu trzeba dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.