Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.12.2018 o 17:36, gregaudio napisał:

4 metrowe oryginały będą  dobre ,z 5 m  vivanco hpfl 153 zagrają jak oryginały 4 metrowe no zminimalnymi różnicami w zależności  od zastosowanego wzmacniacza.

A jakiej grubości były oryginały w 1500a prof? Te same co w mniejszych? 0,75mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ale trzeba by do srodka zajrzeć:) A co jeszcze polecasz z podobnych dzwiękowo i mocowo pod 1500tmi? V2000 sv1000 sv2000 R1000 R3000 R35 R25 ?? Nie musi byc do tunningu:)

Chcę brązowego v7000

A tu moje ogloszenie:)

https://www.olx.pl/oferta/logo-grundig-znaczki-emblematy-na-kolumny-650-850-1500-2500-CID767-IDxTi86.html

Edytowane przez TheZubeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V7000 z cd 7550  i nad 3030 dcd1100  będą najlepsze gorsze nie co będzie r 20, 25,  30,35. Pozostale wymienione  można sobie odpuścić. Ja niezależnie i tak wybieram najlepsze  pod dane głośniki bo wtedy najlepiej i optymalnie w najmniejszych kosztach  można  zestroić. CD tez jest dobierane według tej zasady podpięty nawet w oryginale musi spełniać pewne cechy zgrania potem tylko dokładne dopasowanie. Byle inny może  pochłaniacz wiele czasu i pieniędzy żeby żeby uzyskać przykładowy wynik startowy dobrze wybranego  a gdzie jeszcze żeby był lepszy niż oferuje oryginał dobrze dobrany po konkretny system. Jeden model pasuje w jednym systemie to nie znaczy ze będzie dobry w innych , to widać na wcześniej podawanych systemach które stroiłem.  To samo z kablami kolumnowy w tym systemie nie pasuje do 650prof i ja 220 jest zupełnie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 07:00, gregaudio napisał:

 

 

W dniu 14.12.2018 o 07:00, gregaudio napisał:

Denon dcd1000 gat,  grundig v30 gat. Box450 zwykle .  Cincze i kable głośnikowe  gat. O dziwo gra to bardzo blisko systemów na 650prof 

Podziękowania dla Grzegorza za kawał dobrej roboty.

Edytowane przez tomecki1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  to waźne dla mnie źe jesteś zadowolony ja też jestem , bo nie  spodziwałem się aź tak dobrego dopasowania i równowagi barwowej na tych głośnikach . Na oryginalnych kablach I te co miałem gat   z cd 7550 była słabo więc opuściłem sobie taki system i nie wracałem do niego  przez lata bo było przeciętnie . Teraz z nowymi kablami gat i dcd1000 i poprawkami gat wzm i cd jestem pod bardzo zadowolony źe wrócił po latach na warsztat   Co ciekawe spróbowałem  mojego  grundiga cd 30 gat  bo pasuje do tego systemu wyglądem  po i zmianie interkonektu cincz   tez było świetnie . Wreszcie ten cd znalazł swoje miejsce z dobrym graniem i z dużą  przyjemnością  posluchałem kilka płyt na tym cd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TheZubeck napisał:

Nurtuje mnie jedno pytanie. Skoro v7000 badz V7200 maja zejscie basu do 40hz a 1500tki do 32hz to jest luka?:) Czy nie brakuje niskiego zejscia na dobrych kolumnach?

Z 1500 nie ma problemu z zejściem tylko z kontrolą tego basu no i z przejrzystością jaką  oferują 650prof. 7200 na odsłuch na kilku innych boxach  jest gorszy od 7000. Mniej energetyczny przejrzysty nieco ospały niektórzy to nazywają przymuleniem bardziej buczacy bass  i mniej dzieje się na średnicy i wysokich..Na 650 tez nie wy padał fajnie wiec będzie wymagał sporo pracy źe by go zgrać z jakimś systemem.

V7000 jest lepiej dopasowany do 1500 od innych wzm  grundig i nie wymaga dużych poprawek  . Przy założeniu że  zastosujemy cd 7550 . Denon  denon dcd 800, czy 900  tez można dopasować Troche więcej zachodu ale efekt podobny.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwa miesiące temu  z raptusx słuchaliśmy jego nad 3030 odpowiedniąa wersja z poprawką na moim cd 1100gat  na 1500  aprof . Kiedyś miał wersję nie tę polecaną  i nie był zadowolony.  Teraz gra to bardzo dobrze. Grundig v7000 teź nle nie grają równo . Miałem często po kilkanaście wersji różniącymi się podzespołami i grały inaczej lepiej lub gorzej. Szczególnie jedna wersja zawsze dawała lepszy efekt..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2018 o 16:21, gregaudio napisał:

Z dwa miesiące temu  z raptusx słuchaliśmy jego nad 3030 odpowiedniąa wersja z poprawką na moim cd 1100gat  na 1500  aprof . Kiedyś miał wersję nie tę polecaną  i nie był zadowolony.  Teraz gra to bardzo dobrze. Grundig v7000 teź nle nie grają równo . Miałem często po kilkanaście wersji różniącymi się podzespołami i grały inaczej lepiej lub gorzej. Szczególnie jedna wersja zawsze dawała lepszy efekt..  

tak policzyłem.. to było pół roku temu :-) - jak ten czas leci.. ale dźwięk był super. Jednak polecane wersje, konkretne - grają. Nie ma drogi na skróty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wojtek Baran napisał:

Dzięki, a jeżeli miałby pan wybrać między 850 prof a Activ Box 30 w podobnej cenie, to  co by pan wybrał?

pozdrawiam

W

 

na Pana trzeba wyglądać ;) - żeby uzyskać maksymalną satysfakcję to do box30 musisz dokupić pre xv7500 (chyba, że masz).
Nie robiłem bezpośredniego porównania, Greg może się wypowie (albo 4m lub Barthuss)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box850a prof  jest odpowiednikiem box20  . BOX 30  to pasywne box 1500aprof.  Pasywne będą tańsze w zestawieniu. Aktywne będą lepsze , ale i droższe ze względu na przedwzmacniacz i oryginalne kable , oraz modyfikacja. Jeżeli planujesz bez modyfikacji grać  to w oryginale będzie lepiej pasywny, jeżeli modyfikacja pasywnego i aktywnego , to aktywny zagra lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, gregaudio napisał:

Box850a prof  jest odpowiednikiem box20  . BOX 30  to pasywne box 1500aprof.  Pasywne będą tańsze w zestawieniu. Aktywne będą lepsze , ale i droższe ze względu na przedwzmacniacz i oryginalne kable , oraz modyfikacja. Jeżeli planujesz bez modyfikacji grać  to w oryginale będzie lepiej pasywny, jeżeli modyfikacja pasywnego i aktywnego , to aktywny zagra lepiej. 

W dniu 29.12.2018 o 16:48, Wojtek Baran napisał:

Hey,

Czy grundig box 850 prof są warte zachodu?

Jakie inne możecie polecić? 

Dzięki

i pozdrawiam

W

 

W dniu 29.12.2018 o 16:48, Wojtek Baran napisał:

Hey,

Dzięki za info, dziś mam już 850 prof grają rewelacja, kupiłem tez box 30 ale muszą być wysłane.

Greg skąd jesteś bo mam też dostać JA 220 i chciałem go "zGregować"

pozdrawiam

W

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytkiego dobrego w Nowym Roku. Dołączam do szacownego grona :)

Kilka tygodniu temu zakupilem box 500 i tak mnie ujely swoim graniem, ze dokupilem v7000 i brzmia teraz jeszcze lepiej.  Czekam jeszcze na cd35.

Na razie uzywam Marantz cd50 i Denon dcd1400. Do tego gramofon cec bd2200 ze starą wkładką audiotechniki.

Interonekty te lepsze vitalco a kabel głośnikowy zwykly miedziany dalem. Niestety  przyciete byly na krotko kabelki w kolumnach wiec na kostkach je podlaczylem.

Jestem zauroczony brzmieniem już teraz wiec każda poprawa bedzie bonusem.

Moze jakieś sugestie co do kabelkow glosnikowych i interkonektow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do box 850 prof lepszy jest  v7000  z cd 7550  lub nordmende p1000 z denon dcd  600 . Do  ja 220 pasuje 650 prof z denon dcd 1100.  Nie modyfikuje pojedynczych klocków tylko cały system plus moje kable.  Inaczej to nie ma sensu pojedynczy klocek nie załatwia dobrego brzmienia . Do box 30 trzeba 7500 przedwzmacniacz plus kable oryginalne cincz i sygnałowe 2 x 10m czarne. I cd 7550. Strojenie poprawi brzmienie o jakieś 30% -35% oryginału będzie lepsze od pasywnego zestrojonego systemu na 1500aprof  i v7000 z cd 7550 o jakieś 10%. -15%.  trudno to zmierzyć . Mieszkam nie daleko Lublina na trasie wawa lublin . 850 prof grają gorzej wersji 850a prof i na to trzeba brać poprawkę przy strojeniu . Czy da się osiągnąć ten sam poziom nie wiem nie robiłem takiej konfiguracji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gregaudio napisał:

Do box 850 prof lepszy jest  v7000  z cd 7550  lub nordmende p1000 z denon dcd  600 . Do  ja 220 pasuje 650 prof z denon dcd 1100.  Nie modyfikuje pojedynczych klocków tylko cały system plus moje kable.  Inaczej to nie ma sensu pojedynczy klocek nie załatwia dobrego brzmienia . Do box 30 trzeba 7500 przedwzmacniacz plus kable oryginalne cincz i sygnałowe 2 x 10m czarne. I cd 7550. Strojenie poprawi brzmienie o jakieś 30% -35% oryginału będzie lepsze od pasywnego zestrojonego systemu na 1500aprof  i v7000 z cd 7550 o jakieś 10%. -15%.  trudno to zmierzyć . Mieszkam nie daleko Lublina na trasie wawa lublin . 850 prof grają gorzej wersji 850a prof i na to trzeba brać poprawkę przy strojeniu . Czy da się osiągnąć ten sam poziom nie wiem nie robiłem takiej konfiguracji. 

 

Czy da się podłączyć box 30 do innego przedwzmacniacza? 

Gdzie dostać te kable i v7500?

Jakie są to kwoty?

Kiedy pana można zastać na GG?

Dziękuję i pozdrawiam

W

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wojtek Baran napisał:

Czy da się podłączyć box 30 do innego przedwzmacniacza? 

Gdzie dostać te kable i v7500?

Jakie są to kwoty?

Kiedy pana można zastać na GG?

Dziękuję i pozdrawiam

W

 

Xv7500 i x 55 to kwoty 700-1000zł natomiast x6500 TP, xpc6500TP  z pilotami na pewno drożej.  Cena do jakości  to 7500 , 55 jest nieco gorsza , pozostałe drogie. Ewentualnie sxv6000  po warunkiem że wywalić się obudowę i zrobi sobie nową lub bez obudowy teź będzie dobrze.tak jak 7500.  Kable trudno dostać i są drogie kilkaset zł jak się trafi za granicą. Na resztę trzeba  polować tak jak wszyscy na znanych portalach lub bazarach, lub drożej  w sklepach ze starym sprzętem. Jeżeli o box zawsze kupujemy z maskownicami 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, gregaudio napisał:

Xv7500 i x 55 to kwoty 700-1000zł natomiast x6500 TP, xpc6500TP  z pilotami na pewno drożej.  Cena do jakości  to 7500 , 55 jest nieco gorsza , pozostałe drogie. Ewentualnie sxv6000  po warunkiem że wywalić się obudowę i zrobi sobie nową lub bez obudowy teź będzie dobrze.tak jak 7500.  Kable trudno dostać i są drogie kilkaset zł jak się trafi za granicą. Na resztę trzeba  polować tak jak wszyscy na znanych portalach lub bazarach, lub drożej  w sklepach ze starym sprzętem. Jeżeli o box zawsze kupujemy z maskownicami 

Hey,

Dziękuję bardzo panie Gregor za odpowiedzi. Jednak zanudzę pana jeszcze jednym pytaniem. Posiadam dwa przedwzmacniacze innych firm jeden nich to forte f44 i chciałbym zapytać czy taki przedwzmacniacz da się podłączyć do BOX 30 ? On posiada wyjścia chinch jak i XLR . Podałby mi pan też symbole tych kabli do Xv7500? Przepraszam że tylko ciągle pytam i pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można  podpiąć dowolny przedwzmacniacz  ale grać będą tylko wymienione, inne nie zbliżają  się do tej jakości . Brak  dopasowania do projektu  gat   Kabel nie wiem jaki symbol Grundig 2 x 10m czarny były dwie wersje okrągła biała kremowa druga lekko płaska dwie żyły czarna zalewane końcówki DIN . Te drugie są najlepsze symbol trzeba szukać ale to stary kabel i prawie nic o nim nie ma , ale ludzie je mają do box 40 takie były dla forumowicze który je zdobył.  Mam też swój kabel Gat ale tylko daje go systemu gat box 30 z 7500. I cd 7550  Luzem go nie udostępniam jest podobny jakościowo do oryginału.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gregaudio napisał:

Można  podpiąć dowolny przedwzmacniacz  ale grać będą tylko wymienione, inne nie zbliżają  się do tej jakości . Brak  dopasowania do projektu  gat   Kabel nie wiem jaki symbol Grundig 2 x 10m czarny były dwie wersje okrągła biała kremowa druga lekko płaska dwie żyły czarna zalewane końcówki DIN . Te drugie są najlepsze symbol trzeba szukać ale to stary kabel i prawie nic o nim nie ma , ale ludzie je mają do box 40 takie były dla forumowicze który je zdobył.  Mam też swój kabel Gat ale tylko daje go systemu gat box 30 z 7500. I cd 7550  Luzem go nie udostępniam jest podobny jakościowo do oryginału.

Dziękuję panie Gregor

Czy może mnie pan dopuścić do GG jestem Wilki

pozdrawiam

Wojtek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.