Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, miał może ktoś do czynienia z ta wieżą GRUNDIGA FINE ARTS

Amplituner M100-R

CD M100-CD MKII

DECK M100-CF

Parametry ma nie najgorsze, ale głównie chodzi mi o jakość dzwięku.

Podstawode Parametry Amplituner:

Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.008%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 1.8mV (MM), 180mV (line)

Signal to noise ratio: 90dB (line)

Parametry CD:

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 100dB

Channel separation: 100dB

Total harmonic distortion: 0.006%

Parametry Deck:

Frequency range (Playback, IEC)    30 - 16000HZ
 
Signal-to-noise ratio (without, with Dolby B/C IEC weighted, CR) ........ 56dB, 64dB, 73dB
 
GrundingM100R-M100CDMKII-M100CF.thumb.jpg.b855103cfdd4908fc10113ce629ec596.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gregaudio napisał:

Jeżeli bezpieczniki są ok I mają przejście to raczej tranzystory mocy mają przerwę jak cisza , a jak jest napięciie stałe na wyjściu kilkanaście voltów to mają zwarcie. Tak czy siak są walnięte .

Panie Gregor a jaki byłby koszt naprawy ?

Panie Gregor a co sądzi pan o ja 20?

pozdrawiam

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja20 nie gra tak dobrze dźwięk jest miły ale stłumiony. Taki misiowaty mniejszej mocy . Moźe do jasnych box 450 prof j i cd 35  jeszcze by coś wyszło do niezbyt głośnego słuchania. Z 650prof nie bardzo mi pasował a to przejrzyste kolumny. Dałem go koledze za małą  przysługę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gregaudio napisał:

Ja20 nie gra tak dobrze dźwięk jest miły ale stłumiony. Taki misiowaty mniejszej mocy . Moźe do jasnych box 450 prof j i cd 35  jeszcze by coś wyszło do niezbyt głośnego słuchania. Z 650prof nie bardzo mi pasował a to przejrzyste kolumny. Dałem go koledze za małą  przysługę .

Dziękuję panie Gregor

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 10:10, TomekPL napisał:

Dzień dobry, miał może ktoś do czynienia z ta wieżą GRUNDIGA FINE ARTS

Amplituner M100-R

CD M100-CD MKII

DECK M100-CF

Parametry ma nie najgorsze, ale głównie chodzi mi o jakość dzwięku.

Podstawode Parametry Amplituner:

Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.008%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 1.8mV (MM), 180mV (line)

Signal to noise ratio: 90dB (line)

Parametry CD:

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 100dB

Channel separation: 100dB

Total harmonic distortion: 0.006%

Parametry Deck:

Frequency range (Playback, IEC)    30 - 16000HZ
 
Signal-to-noise ratio (without, with Dolby B/C IEC weighted, CR) ........ 56dB, 64dB, 73dB
 
GrundingM100R-M100CDMKII-M100CF.thumb.jpg.b855103cfdd4908fc10113ce629ec596.jpg

 

 

To produkt Grundiga z czasów plastiku i owszem dźwięk wydaje ale nie "gra" a na żadne parametry nie patrz. Kompletnie nie zwracaj uwagi na parametry poza może impedancją kolumn czy mocą (też duże pole na manipulacje ;-) Z żadnego parametru nie wyczytasz jak to to gra nawet gdybyś miał distortion na 150 miejscu po przecinku to i tak będzie dźwiękowa kupa ;-) 
Żadna z wież Fine Arts - nawet te najbardziej prestiżowe serii 9000 czy 9009 (choc wyglądaja jak milion dolarów dla mnie)  do pięt nie sięga najlepszym klockom Grundiga o który tu rozmawiamy. Do poczekalni u dentysty na pewno się nada - z audiofilizmem nie ma nic wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz na to czekałem, choć faktycznie liczyłem że za tymi parametrami i wyglądem stoi choćby namiastka przyzwoitego dzwięku, może nie audiofilskiego, ale jednak dobrej jakości. Jeszcze raz dzięki :-)

Edytowane przez TomekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reart

Sorry kolego ale niby co jest lepszego od Fine Arts A-9009 z całej palety Grundiga? ten wzmacniacz gra niewiele gorzej od Accuphase E-206 o ile A-9000 jest trochę ułomny z powodu swojej budowy podatny na awarie itd to A-9009 nie tylko imponuje budową, ale też dźwiękiem. Srebrne Fine-Artsy to była budżetówka łącznie z najwyższym V-4 miernota, ale nie A-9009 to jest bardzo dobrze grający klocek spokojnie można go przyrównać do niższych Accu z tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem  Grundiga cd9009 na dwóch tda 1541a s1  nie dorównał  oryginalnemu cd 960 czy cd 94 maratza . Grał  nijak nie wspomnę źe  cd 94 mk2 który jest najlepszy zwłaszcza w złotej wersji po poprawkach wersji europejskiej na amerykańską odlot.  Siedziałem nad nim pół roku zanim osiągnąłem co chciałem czyli lepszy dźwięk od marantz cd 7  na 2x tda 1541a s2 i cd 94 mk2. Mój arcam na jednym tda 15 41a s1 i tak był minimalnie nieco lepszy. Tylko raz miałem wrażenie ze mój cd jest trochę gorszy z Philipsem cd  882gat z audionote refentze  wersja jakaś specjalna odchodzą ze zmienionym okablowanie  na czyste srebro szemiks stosował to jako demo nie był w produkcji seryjnej . Jeden z wyższych modeli i powiem źe kabebla cyfrowego zapomniał kolega i zrobiłem na poczekaniu z antenowego źe by odpalić bo nie miałem nic innego , szok zagrał trochę lepiej od mojego arcama , ale pięknie i 882 zniknęło z pułki. Tak z tym  art nie należy się zbytnio podniecać są niezłe ale ich konstrukcja odbiega od pierwowzoru. Arts to przedewzystkim adoptowane konstrukcje innych firm z super wyglądem luksusowym.

Moźe ktoś pomyśli  źe ja słuchałem tylko tanich systemów i grundig czy sanyo TP tylko trochę lepsze od takowych . Siedziałem w salonach słuchając systemów w cenie mieszkania w Warszawie. Mój cd grał lepiej od tych za 20- 30 000 zł .  Nieraz zdarzało się źe musiałem jechać do innego sklepu pobrać model który mnie interesuje  i dawali cd za 25 tys zł żebym sobie przewiewiózł  do pokoju odsłuchowego tak na gębę z polecenia właściciela.  To lata 80-00 kiedy salony dobrze prosperowały  i było sporo fajnego sprzętu Akwarium, Decybel, Elektryczna Pomarańcza,  salon w Nieporęcie sklep na Armi ludowej i na Wilczej . Nie wiem czy pamietacie źe w centrum był składnica charcerska  lata 80 NAD i zwrotnice i głośniki kef do 3/5a. Mój arcam to koszt 3500 sprzęt za 30000 gra podobnie a chyba ciut lepiej . Dlatego przeztawiłem się na tani sprzęt dobrej konstrukcji bo nie gra to gorzej od wypas ów.  Oczywiście bogatemu nikt nie zabroni źeby kupować te najlepsze klocki to kwestia kasy i wyglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregaudio

Akurat CD-9009 jest przeciętny( jego ceny to nieporozumienie) podobnie jak niższy CD-9000 który jest zresztą w moim posiadaniu robi za napęd pod DAC, odtwarzacze z tej serii były mierne fajnie wyglądają i tyle, ale nie A-9009 to jest sprzęt godny polecenia i gra dobrze tylko ceny ma wywindowane i wiem co mówię miałem u siebie klasyczne Accu E-206 i obecnie A-302 ten A-9009 ma nieco gorszą rozdzielczość i przestrzeń, ale reszta barwa scena bardzo dobre, sprzęt godny polecenia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze na których słuchałem kosztowały np 50000 zł  i było podobnie czy  taki grudnik gra lepiej  9009  nie będę dyskutkował.  Porównywanie  do topowych nic lepiej nie wychodzi od tych dopasowanych systemów tanich grundiga. Oczywiście jestem otwarty być może wzmacniacz grundig  a 9009 jest wybitny ale puki tego nausznie  nie stwierdzę  będę sceptyczny bo cd 9009 był mocnym rozczarowaniem . 

Jeżeli mówi o Grundigu to podstawa kolumny grundiga plus elektronika dopasowana . Jeżeli ktoś używa wzmagka do kolumn innych to inna bajka i nie ma oczy dyskutować. Mówimy o sytemowe dopasowanym do kolumn grundiga polecanych  , nie o samym wzmacniaczu  czy cd . Kolumny to podstawa  reszta kwestia dopasowania do kolumn. Inne rozmowy czy dany cd i wzmak jest dobry to kwestia systemu i dopasowania strojenia . 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zeta-j napisał:

 

Podaj na jakich kolumnach słuchasz i wszystko będzie jasne,  jeźeli na innych niź polecane grundiga  box t o źyjemy w innych światach . Accu 206 prawdopodobnie źle gra z kolumnami grundiga  jak wiele  bardzo zacnych wzmacniaczy testowanych przez Włocha i nie tylko  można sobie zobaczyć jakie cacka się wykladają ,Oczyście nie jestem zamknięty do nowych odkryć które sam doświadczam i trafiam tanie wybitne grające , ale wolę szukać w pułapach niźszych cen bo są wielkie możliwości , te drogie oferują przeważnie tylko wielką moc i luksusowy wygląd  lub super bajeranckie wyposaźenie a dźwięk na podobnym  lub gorszym poziomie . Oczywiscie bogatemu nikt nie zabroni i przepłacać za luksus to normalne , ale można to osiągnąć za  normalne pieniądze.  Słuchałem wielu systemów za dziesiątki tysięcy zł  i nie mam żadnego niedosytu niedowartoścowania słusłuchając tego co mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gregaudio napisał:

Podaj na jakich kolumnach słuchasz i wszystko będzie jasne,  jeźeli na innych niź polecane grundiga  box t o źyjemy w innych światach . Accu 206 prawdopodobnie źle gra z kolumnami grundiga  jak wiele  bardzo zacnych wzmacniaczy testowanych przez Włocha i nie tylko  można sobie zobaczyć jakie cacka się wykladają ,Oczyście nie jestem zamknięty do nowych odkryć które sam doświadczam i trafiam tanie wybitne grające , ale wolę szukać w pułapach niźszych cen bo są wielkie możliwości , te drogie oferują przeważnie tylko wielką moc i luksusowy wygląd  lub super bajeranckie wyposaźenie a dźwięk na podobnym  lub gorszym poziomie . Oczywiscie bogatemu nikt nie zabroni i przepłacać za luksus to normalne , ale można to osiągnąć za  normalne pieniądze.  Słuchałem wielu systemów za dziesiątki tysięcy zł  i nie mam żadnego niedosytu niedowartoścowania słusłuchając tego co mam .

 

6 godzin temu, Wojtek Baran napisał:

Dziękuję panie Gregor

 

 

Panie Grzegorzu,

Czy może pan stuningować JA220?

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 17:39, zeta-j napisał:

reart

Sorry kolego ale niby co jest lepszego od Fine Arts A-9009 z całej palety Grundiga? ten wzmacniacz gra niewiele gorzej od Accuphase E-206 o ile A-9000 jest trochę ułomny z powodu swojej budowy podatny na awarie itd to A-9009 nie tylko imponuje budową, ale też dźwiękiem. Srebrne Fine-Artsy to była budżetówka łącznie z najwyższym V-4 miernota, ale nie A-9009 to jest bardzo dobrze grający klocek spokojnie można go przyrównać do niższych Accu z tamtych lat.

zeta-j - nie odmawiam mu że jest stosunkowo "dobrym" klockiem/wzmacniaczem ale ten wątek jest trochę niezrozumiały dla dla wielu audiofilów ponieważ mówimy raczej o SYSTEMach (od źródła poprzez kable sieciowe, głośnikowe i interkonekty do kolumn) wzorcowych złożonych z klocków Grundiga i innych firm. Autorem tych zestawów jest Gregaudio. Opisał kilkadziesiąt systemów które reprezentują podobny poziom wyjściowy dźwięku dostającego się z systemu do uszu słuchacza. Dodatkowo większość klocków w zestawach jest w wersji GAT czyli po tuningu Grzegorza co robi realnie i nausznie różnicę. Porównywanie klocków Grundiga (mających pewne specyficzne cechy konstrukcyjne które Massimo nazwał CCI) w innych systemach z innymi klockami kończy się klapą. Doświadczyłem tego osobiście jak złożyłem wyzwanie dystrybutorowi zacnych urządzeń Accu i Avantgarde. Ja poszedłem na porównanie z JA220 GAT+ CD7550 GAT + BOX 650 Prof a w szranki stanął wzmacniacz Avantgarde Five (ok 20k zł) + Avantgarde Duo bodaj (z aktywnym basem na dole i dwie tuby) za ok. 30k czy 40k Euro + CD Accuphase 500? o ile pamiętam (było to w jakimś starym poście) bo minęło z 10 lat. Kable nie wiem jakie ale też ceny spokojnie szły w dzieśiątki tyś zł. Spokojnie licząc na placu było ok. 150k zł markowych klocków audio a ja miałem zestaw GAT Grundiga za ok. 2200 zł. Nie powiem że zagrał lepiej bo bym skłamał ale... barwa dźwięku z obu zestawów była dla mnie identyczna. Zestaw Grundiga był nieco słabszy w scenie i detaliczności - ok 20%. No i bas z aktywnych Avantgarde był lepszy od BOX 650 Prof ale wymiary mówią same za siebie. N marginesie tylko 1 raz słyszałem tak oszałamiająco grający mój GAT bo w domu było znacznie gorzej z powodów pewnie głównie akustyki pomieszczenia. Szczena mi opadła i koledze który był ze mną co może potwierdzić i sam mi to po pierwszych taktach powiedział. Generalnie w barwie która dla mnie jest cechą no 1 oraz naturalności dźwięku, wokali, instrumentów akustycznych zestaw Grundiga grał tak samo jak zestaw za 150k zł.  Bas, detaliczność oraz scena były nieco słabsze. Tyle pamiętam z tego odsłuchu. Generalnie straciłem wtedy kompleksy wobec drogich klocków i tak pozostało do dzisiaj. Dalsze dziesiątki odsłuchów klocków w salonach audio oraz kilka lat na Audio Video Show potwierdzają ten eksperyment. A na placu były zestawy za kwoty powyżej 1 mln PLN. Nie wspomnę o wzmacniaczu włoskim za 7 mln w zeszłym roku bo to był raczej show a nie audio. Tak więc marka i cena nie grają. A śmieszny wzmacniaczyk Sanyo JA220 GAT poradził sobie z Avantgarde Five za 20k zł. Ale jak napisał greg - tu siła jest w SYNERGII pedantycznie dostrojonego SYSTEMU Grundig + GAT. 

Owszem były fantastycznie grające markowe klocki na AVS ale to raczej wyjątek niż reguła. Przez ostatnie lata wymieniłbym może ze 3, 4 zestawy które mnie zachwyciły i zagrały "tak jak lubię" w klimacie Grundiga, czyli barwa, naturalność, swoboda, wokal, cudowne perkusjonalia itp. Reszta niezależnie od ceny i marki po prostu gra poniżej poziomu klocków Grundiga za 2000-3000zł zestaw ;-)

Tu kolosalną robotę robią niedoceniane/nieznane przez audiofilów Boxy Grundiga - dla mnie kolumny marzeń - na które mnie stać - są po prostu genialne z 650 Prof na czele.

La viva starocie Grundiga i Greg GAT ;-) 

PS

podpiąłem wtedy najpierw mój CD 7550 GAT do systemu Avantgarde (zamiast Accu 500) i była totalna klapa ;-) nie zagrał Grundig CD7550 GAT swoją cudowną barwą i już - towarzystwo choć bardzo zacne mu nie spasiło ;-)

PS2

to doświadczenie mnie nauczyło że ludzie z salonów wiedzą co gra dobrze i umieją zestawić super zestaw jak trzeba wystawić zawodnika do porównania ;-) Ja miałem znacznie mniej do stracenia niż salon - jakieś starocie za grosze do topowych klocków uznanych audiofilskich marek. Nikt nie stracił a ja zyskałem bardzo pouczającą lekcję. Szkoda tylko że nie mogę przenieść tej akustyki do swojego pokoju ;-(

Edytowane przez reart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Avantgarde z  kolegą MLB Markiem  dawno na  Audio Show i poczułem się jak w domu słuchając Grundiga. Dokładnie Marek miał takie same odczucie. Akurat wzmacniacz był jakiś linny lampowy ale cd chyba podobny Accu. Wzięliśmy swoją płytkę i to zagrało jak lubimy. Źadnych inny system nie zbliżał się barwą do tego na kilku piętrach hotelu. . Bez porównania trudno mi powiedzieć na ile było lepiej  ale byliśmy zgodni źe grał barwą Grundiga i przyjemność obcowania z muzyką była taka sama. . Co jedynie mnie szokowało źe tak wielkie kolumny tubowe miały taką barwę i nie traciły liniowości  i mięsa jak to lubią tubowce .Grały tak jak grundig przy cichym słuchaniu. Szacunek byłem pod wrażeniem , ale za taką cenę wybudowałbym dom z basenem :)

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do Ciebie Gregaudio. :)  

Jakie są różnice brzmieniowe miedzy systemem niemodyfikowanym a GAT na przykładzie systemów : grundig 7550/denon dcd 1100 + interconect sanyo + sanyo ja 220 + grundig 650 prof. z kablami org. głośnikowymi?

Jakie aspekty dźwięku w nich poprawiasz i ile mniej więcej procentowo? Czy interconect i kable głośnikowe zamieniasz na swoje?

Czy próbowałeś tych systemów ale ze źródłem w postaci komputera + dac , co o nich sądzisz?

Edytowane przez fortepiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 19:32, reart napisał:

Ja poszedłem na porównanie z JA220 GAT+ CD7550 GAT + BOX 650 Prof a w szranki stanął wzmacniacz Avantgarde Five (ok 20k zł) + Avantgarde Duo bodaj (z aktywnym basem na dole i dwie tuby) za ok. 30k czy 40k Euro + CD Accuphase 500? o ile pamiętam (było to w jakimś starym poście) bo minęło z 10 lat.

Pozwoliłem sobie odnaleźć ten wpis: 

https://www.audiostereo.pl/topic/47310-klub-miłośników-starych-grundigów/?page=34&tab=comments#comment-3025476

 

W dniu 7.01.2019 o 19:32, reart napisał:

Zestaw Grundiga był nieco słabszy w scenie i detaliczności - ok 20%. No i bas z aktywnych Avantgarde był lepszy od BOX 650 Prof ale wymiary mówią same za siebie. N marginesie tylko 1 raz słyszałem tak oszałamiająco grający mój GAT bo w domu było znacznie gorzej z powodów pewnie głównie akustyki pomieszczenia.

Zgadza się - Grzegorz robi jak potrafi najlepiej dając zestrojony system, ale ostateczny efekt i tak zależy od pomieszczenia, możliwości ustawienia, naszej wiedzy o akustyce. Źle ustawiony GAT w złym pomieszczeniu może zagrać źle. Jednakże dobrze ustawiony GAT w dobrym pomieszczeniu może zagrać rewelacyjnie. Naprawdę warto tutaj słuchać rad Grzegorza i sprawdzać, testować rozwiązania. Nie ma jednego, "złotego" ustawienia - trzeba samemu znaleźć balans pomiędzy systemem, a pomieszczeniem i wyciągnąć tkwiącą w nim jakość dźwięku.

Masz też rację co do sceny i detaliczności. W pewnej mierze odpowiada za to IC grundiga, który nieco matuje dźwięk. Drugie dokłada np. 14-bit źródło, które nie przekazuje tylu informacji o detalach, akustyce nagrań. W moim zestrojonym systemie szerokość sceny utrzymuje przedwzmacniacz, a na postrzeganie jej głębii ma wpływ pewien delikatny trick Grzegorza, psychoakustyka ;), ale podłączając inny IC dobrej klasy można zorientować się, że pojawia się tzw. powietrze otaczające instrumenty oraz lekkie wygładzenie związane z perspektywą. I słychać że to powietrze, akustyka towarzysząca rejestracji wpływa na barwę instrumentu, dodatkowo różnicuje ją. Na grundigowym IC nie słychać tego za dobrze. Np. Gidon Kremer nagrania BWV 1001-1006 dla Philipsa z 1980 i dla ECM z 2005. Jeżeli dla kogoś ma to znaczenie można ten aspekt podciągnąć odpowiednim IC, lecz trzeba zwracać uwagę, żeby nie uzyskać tego kosztem utraty czegoś innego. W nagraniach poza tzw. muzyką poważną, gdzie naturalna akustyka pomieszczenia ma mniejsze znaczenie lub nie została ujęta, kwestia ta jest mniej istotna. Ogólnie jednak trzeba przyznać, że nasze zestawienia wyssane są nieco z powietrza zapisanego w nagraniach. Dla osoby nie będącej fanem muzyki klasycznej jest to akceptowalny kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaźdy  system i jego jakość to przewszystkim dobrze dobrane elementy systemu i kable .  To 50 % sukcesu  jak niewiesz jak to zrobić to podaję jak dobrać system . Do 650 prof jak zmienisz wzmacniacz czy cd to okaże się źe jakość spada newet o 50 procent. Układ który gra dobrze na jednych głośnikach np 650 nie gra na 850 czy 1500.  We Włoszech np 650prof nie są tak dobrze oceniane jak w  Polsce bo  słuchają w większych pomieszczeniach i na 1500aprof.  .Nic dziwnego podpięte pod v7000 i oryginalne  kable ustąpiłą jakością. Dopiero zmiany okablowania i poprawki   v7000 powoduje że grają lepiej.  Poprawiona wersja v7000 pod 650 prof nie zagra dobrze z 1500aprof.   Bliżej do optymalnego dźwięku jest na ja 220 czy v1700. Jest sporo wersji ja 220 jedna które wydają się gorsze np z denon dcd1100  ale są lepsze z denon dcd 800.  Czyli kwestia systemu i dopasowania wszystkich elemtów systemu.. Ktoś przywiózł mi   3 szt klonów 220 tylko jeden pasował w ten system . Inne były  gorsze do dcd1100 i 650prof. Jeden byl zbyt zmulowy inny zbyt plaski i agresywny. Ale zmiana cd np na denon 800 zmieniłaby wybór pewnie ten zmulony byłby najlepszy.  Oczywiście wybrałem najkorzystniejszą opcję  i ją zestroiłem .. Zmiana okablowania i zmiany w poszczególnych modelach systemu powoduje dopasowanie  w poszczególnych  klockach i  doszliwowuje dopasowanie. . Inne zestawienie juz na wejściu nie będzie tak dobre a dobranie ich będzie was kosztować tysiące kupując niezliczone modele wzmacniaczy i cd . Te umowne  średnie 30 procent to dopasowanie inwidualne okablowania i zmiany w klockach to moja moja inwencja  czyli 50 procent macie gratis podając co z czym dopasować i około 20-35 procent dopasowanie gat . Wszystko zależy co masz i co można zrobi z tego a zawsze staram się zrobić to co można maksymalnie.  Moźe wypowie się  4m lub reart  na ile poprawiło się w procentach moze sie mylę w  moich odczuciach. . Mnie niezręcznie oceniać    Box 650 prof  kolumny lubią swoje systemy i inne kable U Włochów nie są tak cenione.  Znalazłem system idealny do 650prof  o dziwo na oryginalnych kablach I nie systemie grundiga .Na razie nie będzie informacji ze względu na szaleją ceny  bo po takich informacjach szybka jest reakcja .  Rynek używanego sprzętu przejmują firmy z wysokim cenami. Puki nie wiedzą co jak gra jest szansa ze tanio to kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gregaudio napisał:

Na razie nie będzie informacji ze względu na szaleją ceny  bo po takich informacjach szybka jest reakcja .  Rynek używanego sprzętu przejmują firmy z wysokim cenami. Puki nie wiedzą co jak gra jest szansa ze tanio to kupuję.

Taki troszkę Don Pedro :-) Karrrrrambaaaa..:-)

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz :) Tak właśnie karamba tylko dwie osoby mają ten system   ja trzeci i  puki co tak zostaje.  Kiedyś kupowałem ja 220 po 80zł  a v  1700 za 100 zł  650 prof za 250 zł z oryginalnymi kablami . 1500aprof za 300 zł . 7550 za 300 zł. Karamba jakie fajne ceny i karamba kupuje nadal po takich pod wad warunkiem że karamba jakiś handlarz  czytając fora dyskusyjne  dowie  się ze to co sprzedaje  jest bardzo dobrym urządzeniem .I karamba po fajnych cenach. :) Myślę że to dobra odpowiedź dla kogoś kto nie słuchał systemu grundiga i nie wie ile teraz kosztują.

X

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gregaudio napisał:

Moźe wypowie się  4m lub reart  na ile poprawiło się w procentach moze sie mylę w  moich odczuciach.

 

Popełniłem rok temu poniższy wpis o tym jak tę kwestię słyszę. Nie mam powodów, aby cokolwiek w nim korygować lub zmieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gregaudio napisał:

Te umowne  średnie 30 procent to dopasowanie inwidualne okablowania i zmiany w klockach to moja moja inwencja  czyli 50 procent macie gratis podając co z czym dopasować i około 20-35 procent dopasowanie gat .

Z mojej strony powiem tyle - było to dawno, dawno temu - prawie 10 lat - a słuch nie ma takiej pamięci aby szczegółowo to "wyliczyć" czy oszacować ale rozgorączkowany rozpakowałem mój GAT (Sanyo JA220 GAT +BOX 650 Prof+CD7550 GAT) po około 9 miesiącach oczekiwania (ciąża ;-) i od pierwszych taktów usłyszałem różnicę. Nawet żona jak weszła do pokoju a nie jest audiofilem choć twierdzi że "zepsułem jej słuch" ponieważ nie umie już słuchać muzyki na byle czym - potwierdziła natychmiast różnicę. Moim zdaniem inwestycja w GAT daje się usłyszeć od razu i nie posądzajcie mnie o kryptoreklamę Grzegorza. W żaden sposób na tym nie zarabiam. Zawsze będę fanem jego twórczości audio - swoistego geniuszu słuchowego i elektronicznego w audio. Czy się to komuś podoba czy nie powiem otwarcie że cieszę się niezmiernie iż na początku mojej drogi audiofilskiej spotkałem takiego gościa i że Grzegorz się podzielił z nami swoimi odkryciami oraz systemem GAT. Dla mnie GAT to jedno piętro wyżej w efekcie sonicznym porównując do dobrze dobranego systemu sote. A czy to jest 20% czy 30% nie powiem - umówmy się na 25% krakowskim targiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomecki1980 napisał:

Dzisiaj naszła mnie pewna myśl-wcześniej wydawałem pieniądze na prąd słuchając namiastki muzyki,po systemie GAT wiem,że te pieniądze wydałem na słuszny cel:)Nie ma odwrotu!

Hey, ja też chcę GAT posiadam Grundig box 850a professional, chciałbym kupić wzmak do tych kolumienek i mam do wyboru Grundig v7000 i Grundig v7200 który lepszy do GAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomecki1980

Jeżeli chcesz być jeszcze bardziej zadowolony to dopracuj  kwestie akustyki, ustawienia i zasilania.

 

@Wojtek Baran

W poniższym linku jest kopia strony Gregaudio. Zakładka "Polecane systemy"

https://web.archive.org/web/20160711083417/http://www.gregaudio.republika.pl:80/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wojtek Baran napisał:

Hey, ja też chcę GAT posiadam Grundig box 850a professional, chciałbym kupić wzmak do tych kolumienek i mam do wyboru Grundig v7000 i Grundig v7200 który lepszy do GAT ?

Do boxów 850a prof. zdecydowanie v7000 i np.denona dcd 900 było pisane na forum już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.