Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

P. 27 sam piszesz bardzo dużo ale nie możesz ścierpieć, że ja napisałem o swoim doświadczeniu.  Czy jest to dla Ciebie właściwe postępowanie? Nie oceniam twoich doświadczeń i przemyśleń poza tymi które dotyczyły mnie a są bardzo nieeleganckie . Nie jesteś również założycielem klubu ani jego medoratorem by decydować kto może pisać na nim a kto nie. Do klubu zapisałem się jakiś czas temu gdyż jestem użytkownikiem sanyo ja 220. Zastanawia Cię dlaczego ? Tą zagadkę pozostawiam Tobie do rozwiązania.

Pozdrawiam F.

Edytowane przez fortepiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fortepiano napisał:

P. 27 sam piszesz bardzo dużo ale nie możesz ścierpieć, że ja napisałem o swoim doświadczeniu.  Czy jest to dla Ciebie właściwe postępowanie? Nie oceniam twoich doświadczeń i przemyśleń poza tymi które dotyczyły mnie a są bardzo nieeleganckie . Nie jesteś również założycielem klubu ani jego medoratorem by decydować kto może pisać na nim a kto nie. Do klubu zapisałem się jakiś czas temu gdyż jestem użytkownikiem sanyo ja 220. Zastanawia Cię dlaczego ? Tą zagadkę pozostawiam Tobie do rozwiązania.

Pozdrawiam F.

Szczerze mam to w dupie.I nie pisz już na mój temat!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie na luz rozmowa o fajnych doświadczeniach niech nie przerodzi się w piekło jakie jest w polityce. Tutaj każdy nie musi zgadzać się  innymi ale zachowajmy poziom bo wszyscy lubimy Grundiga i właściwie jesteśmy w jednej grupie tylko z innymi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 22:36, gregaudio napisał:

Może to sposób nagrywania  płyt bo często i nagłośnienie  na żywo też oddaje prawidłowo barwy

To chyba tylko jeden wielu z elementów, to jest dość skomplikowane... instrumenty emitują dźwięk całą powierzchnią, np. skrzypce grają całym pudłem rezonansowym oraz delikatnie i smyczkiem, dźwięk rozchodzi się na wszystkie strony, część dźwięku dociera do słuchacza bezpośrednio, część po różnych odbiciach, pod różnymi kątami. W studiach nie stosuje się nagrywania binauralnego bo mikrofony za bardzo mieszają dźwięk bezpośredni z odbitym - więc mamy nagranie zupełnie z innej perspektywy niż człowiek słucha na żywo. Więc nie ma co porównywać. Fortepian oddaje jeszcze większą skalę barw i dynamiki, z której mikrofony wyłapują tylko część, a później inżynierowie dźwięku kombinują jak przy ograniczonej dynamice sprzętu audio oddać piękno brzmienia tego instrumentu.

Stąd od jakiegoś czasu zamiast walczyć ze sprzętem o odzyskanie z dźwięku oryginalnej muzyki - wolę sam próbować grać na żywym fortepianie (dlatego praktycznie się nie odzywam na forum), i jest to zupełnie inna perspektywa, o której jednak dość trudno dyskutować z ludźmi którzy nie grają na żywych instrumentach.

 

ps. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich "walczących"  o dobry dźwięk !

 

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 4.02.2019 o 21:46, P.27 napisał:

Spoko...dla rozlużnienia klimatu wrzucam fotkę z Działki...zagadka....Co to za Amplituner?

Biedni sąsiedzi.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 21:46, P.27 napisał:

Spoko...dla rozlużnienia klimatu wrzucam fotkę z Działki...zagadka....Co to za Amplituner?

Jeżeli Grundig to raczej sprzed 1972, bo od tego czasu kojarzę modele. Kolorystyka jak stare RTV,  które widuje się czasem na aukcjach, ale bez szukania po katalogach czy w sieci to nie wiem. Co to i jak gra? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 4m napisał:

Jeżeli Grundig to raczej sprzed 1972, bo od tego czasu kojarzę modele. Kolorystyka jak stare RTV,  które widuje się czasem na aukcjach, ale bez szukania po katalogach czy w sieci to nie wiem. Co to i jak gra? :)

Lata 70 się zgadzają...z grundigiem nie trafione :)  Sprzęt zamieszkuje blaszak na działce:) ..nie straszne mu sa żadne warunki atmosferyczne...gra jak bajka szczególnie w plenerze przy grilu i małej whisky .......

W dniu 5.02.2019 o 12:56, mlb napisał:

To chyba tylko jeden wielu z elementów, to jest dość skomplikowane... instrumenty emitują dźwięk całą powierzchnią, np. skrzypce grają całym pudłem rezonansowym oraz delikatnie i smyczkiem, dźwięk rozchodzi się na wszystkie strony, część dźwięku dociera do słuchacza bezpośrednio, część po różnych odbiciach, pod różnymi kątami. W studiach nie stosuje się nagrywania binauralnego bo mikrofony za bardzo mieszają dźwięk bezpośredni z odbitym - więc mamy nagranie zupełnie z innej perspektywy niż człowiek słucha na żywo. Więc nie ma co porównywać. Fortepian oddaje jeszcze większą skalę barw i dynamiki, z której mikrofony wyłapują tylko część, a później inżynierowie dźwięku kombinują jak przy ograniczonej dynamice sprzętu audio oddać piękno brzmienia tego instrumentu.

Stąd od jakiegoś czasu zamiast walczyć ze sprzętem o odzyskanie z dźwięku oryginalnej muzyki - wolę sam próbować grać na żywym fortepianie (dlatego praktycznie się nie odzywam na forum), i jest to zupełnie inna perspektywa, o której jednak dość trudno dyskutować z ludźmi którzy nie grają na żywych instrumentach.

 

ps. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich "walczących"  o dobry dźwięk !

 

Dzięki za pozdrowienia Tak Trzymaj!!!

Może to być dziwne ,ale już nie szukam lepszego dzwięku...na tyle co mnie stać, w zaciszu domu ,znając ograniczenia pomieszczenia znalazłem to co chciałem  ...czasem zamieniam na coś innego bo mam sporo sprzętu,,,,ale znów wracam do pierwotnego stanu...Chociaż samo szukanie...... i słuchanie zestawów u innych pasjonatów jest ciekawym i zarażającym sposobem na urozmaicenie szarego polskiego zycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum.Posiadam zestaw Grundig studio 1600 wraz z głośnikami Audiorama 7000.Sprzęt bardzo długo nie był używany.Po podłączeniu w audioramie grają tylko 2 duże głośniki , reszta milczy oraz gramofon jest bardzo czuły i czasami slychać  bass/buczenie.Dopiero zaczynam przygodę z winylami i mam pytanie czy ten sprzęt jest wogóle coś wart ?Podczas porządków odkurzyłem gramofon, głośniki oraz ok 200 płyt różnej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem  słuchać więcej radia i podzielę  się swoimi doświadczeniami  o tunerach które  mi pasują dźwiękowo. Miałem ich trochę w pewnym czasie z różnych firm i powiem o kilku które przyciągnęły moją  uwagę. Najpełniejszym barwowo i soczystym jest grundig t7150 oraz ŕ7150 amplituner ale wykorzystany jako tuner pominięty wzmak i podpięty do najlepszych wzmacniaczy v1700 ja 220 I v7000. Amplituner R7150 jest identyczny tuner ale pewnie ze względu  na większe  trafo w amplitunerze dźwięk jest lepszy jeszcze pełniejszy  Wstawienie lepszego mocniejszego trafa do t7150  pociągnie na wyższy poziom. T7200 i t7500 jest według mnie  bardziej  płaski według  7150 ale trochę czysty od szumów. Drugim tunerem który jest bliski 7150 to Marantz st2100 . Miałem wyższe z oscyloskopem st2110 ale nie dorównał pełnością barwy dźwięku . St 2130 to potrafi nie słuchałem  za drogi ale znajomy potwierdził ze gra pełniej od 2110. Niezły okazał się również tuner z amplitunera 2238 i 2238b podpięty jako tuner  do v1700 v7000 . Wzmacniacz marantza jest gorszy i niema tego efektu. Tuner Kenwood kt 6040  i Kenwood l-07TII były  ok ale nie było tego czaru i głębi  głosu. Nieco plastikowy dźwięk nie tak naturalny. Miałem również 100% lampowy amplituner pioneera  typu jak marantz do wieźy z aluminiowym frontem i oczkiem  ale nie mogę odczytać ze zdjęcia modelu, tez to nie było czego oczekiwałem .T 20,30,35 z serii midy nieco gorsze od  większych braci 7200 i 7500. Tunery sanyo i grundiga z serii 1700 i ja 220 są jeszcze słabsze. Tunery z rpc są niezłe 650,600,500,2220. Slucham teraz na 600 ze względu na pilota i jestem zadowolony ale ciut gorzej od r7150 z  ja 220  .Ciut gorsze rpc 450, 300,400  itp.ze wzgledu pewnie na nieco gorsze wzmacniacze  a nie podpinałem ich do v1700 i v7000 bo to by była przedziwna konfiguracja. To samo z receiver r20.25,30,35 45,poziom podobny do rpc 350 400 itp  tej samej serii wzmacniacze . Wydaje się źe najbardziej pelne brzmieniowo są 20 i 25 jakby je podpiąć do v7000 pewnie pokazały by więcej. Tuner grundig t7000 jest podobny do 7150  jego podświetlana wskazówka idealnie pasuje do 7150. Brak programatora nieco zniechęca nie wsłuchiwałem   się w niego aż tak bo  wskazówkę przełożyłem a reszta do piwnicy. Grundig r3000  niestety bardzo słaby może na względu na wzmacniacz , a nie popiołem go do innych szybko go sprzedałem bo na cd grał źle  jazgotliwie .Grundig  Rtv820  bardzo przyjemny do malych glosnikow np box 250  i cd63  lub komputera  box400  . Do wiekszych zbyt soczysty. Mam jeszcze dwa do przetestowania i rokuja bardzo dobrze .Poziom tych najlepszych dla mojego ucha. Więcej tunerów nie będę szukał stanę na tym co  mam.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gregaudio napisał:

Ostatnio zacząłem  słuchać więcej radia i podzielę  się swoimi doświadczeniami  o tunerach które  mi pasują dźwiękowo. Miałem ich trochę w pewnym czasie z różnych firm i powiem o kilku które przyciągnęły moją  uwagę. Najpełniejszym barwowo i soczystym jest grundig t7150 oraz ŕ7150 amplituner ale wykorzystany jako tuner pominięty wzmak i podpięty do najlepszych wzmacniaczy v1700 ja 220 I v7000. Amplituner R7150 jest identyczny tuner ale pewnie ze względu  na większe  trafo w amplitunerze dźwięk jest lepszy jeszcze pełniejszy  Wstawienie lepszego mocniejszego trafa do t7150  pociągnie na wyższy poziom. T7200 i t7500 jest według mnie  bardziej  płaski według  7150 ale trochę czysty od szumów. Drugim tunerem który jest bliski 7150 to Marantz st2100 . Miałem wyższe z oscyloskopem st2110 ale nie dorównał pełnością barwy dźwięku . St 2130 to potrafi nie słuchałem  za drogi ale znajomy potwierdził ze gra pełniej od 2110. Niezły okazał się również tuner z amplitunera 2238 i 2238b podpięty jako tuner  do v1700 v7000 . Wzmacniacz marantza jest gorszy i niema tego efektu. Tuner Kenwood kt 6040  i Kenwood l-07TII były  ok ale nie było tego czaru i głębi  głosu. Nieco plastikowy dźwięk nie tak naturalny. Miałem również 100% lampowy amplituner pioneera  typu jak marantz do wieźy z aluminiowym frontem i oczkiem  ale nie mogę odczytać ze zdjęcia modelu, tez to nie było czego oczekiwałem .T 20,30,35 z serii midy nieco gorsze od  większych braci 7200 i 7500. Tunery sanyo i grundiga z serii 1700 i ja 220 są jeszcze słabsze. Tunery z rpc są niezłe 650,600,500,2220. Slucham teraz na 600 ze względu na pilota i jestem zadowolony ale ciut gorzej od r7150 z  ja 220  .Ciut gorsze rpc 450, 300,400  itp.ze wzgledu pewnie na nieco gorsze wzmacniacze  a nie podpinałem ich do v1700 i v7000 bo to by była przedziwna konfiguracja. To samo z receiver r20.25,30,35 45,poziom podobny do rpc 350 400 itp  tej samej serii wzmacniacze . Wydaje się źe najbardziej pelne brzmieniowo są 20 i 25 jakby je podpiąć do v7000 pewnie pokazały by więcej. Tuner grundig t7000 jest podobny do 7150  jego podświetlana wskazówka idealnie pasuje do 7150. Brak programatora nieco zniechęca nie wsłuchiwałem   się w niego aż tak bo  wskazówkę przełożyłem a reszta do piwnicy. Grundig r3000  niestety bardzo słaby może na względu na wzmacniacz , a nie popiołem go do innych szybko go sprzedałem bo na cd grał źle  jazgotliwie .Grundig  Rtv820  bardzo przyjemny do malych glosnikow np box 250  i cd63  lub komputera  box400  . Do wiekszych zbyt soczysty. Mam jeszcze dwa do przetestowania i rokuja bardzo dobrze .Poziom tych najlepszych dla mojego ucha. Więcej tunerów nie będę szukał stanę na tym co  mam.

Grundigi TU750,T7150 ,RT100 ,RT40 RT 50,Yamaha T1,niektóre amplitunery Telefunkena ...no jedna z lepszych jakie słyszałem....ale u mnie T7150 nie jest na podium :) RPC eki graja bardzo dobrze,ale barwowo gorzej :)     W pewnej konfiguracji jak Ci pisałem mój cd dostał od tunera  w amplitunerze.....byłęm w szoku...ale po prostu CD nie pasowało  do amplitunera aż tak ,że tuner był lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie konfiguracja ma znaczenie kolumny i wzmacniacz który do nich pasuje lub amplituner spasowany  . Do v7000 pasują inne głośniki a do ja 220 inne. Tak samo cd jedno pasuje a inne nie i odwrotnie :) . Tak jak zawsze zaznaczam że system trzeba stroić  pojedyncze klocki nie czynią dźwięku.  Dlatego trzeba tuner dopasować do własnej konfiguracji ale tutaj nie kładę aź takiego nacisku.  R7150 moim zdaniem jest najciekawszy z grundiga które mialem do tej pory tak ogólnie. Nie specjalnie zajmowalem sie tym tematem zresztą tak jak gramofonami.W t7150 brakuje tej swobody  co ma r7150. Małe trafo pewnie jest przyczyną. To samo było z amplitunerami marantza jako Tunery na innym wzmacniaczu grały lepiej od 2100. podobnie jak r7150 Jeżeli chodzi o inne firmy  to mam jeszcze coś w  rękawie  .   Co do lelefunkena kiedyś sprawdzę jak wpadnie  mi zwłaszcza ze pasował Ci z twoimi glosnikami które zaniedbałem z braku czasu i nie zajmuję się nimi. Trudno wszystko kupować i i wielkie dzięki za info bo nie mam ochoty mieć wszystkiego. Potykam sie o graty a tuner to tylko dodatek Będzie  super mieć jeszcze jeden dobry amplituner bo do 650 mam a do 1500 , prawdopodobnie teź będę miał i tutaj zamknę temat swoich amplitunerów . Rpc owszem barwowo gorzej ale nic nie robiłem w nim można poprawić .Tylko nie chce mi sie w takim kolosie grzebać to upierdliwe zadanie. Pilot tutaj rządzi  :) jak leżę w nocy to latam po kanałach jak reklamy wcinają. Nie będę wstawał co chwila żeby tego g... nie słuchać. Że  gra mniej barwnie przeżyje w stosunku  do innych na pilota  to gra bardzo barwnie.:) . Podałem co mialem źeby się  inni nie męczył i nie kupowali  zbędnych gratów .Ja to robiłem przy okazji . Nie mam zamiaru ich modyfikować średnio będą pasować do wszystkich zestawów. Jak ktoś znajdzie coś fajnego z tunerow co mu gra z grundigami moźe się pochwalić lub kupić sprawdzone  podane  tutaj  przyzwoicie grające.  Czy są lepsze ? Pewnie tak, tylko trzeba je znaleść.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem tunera radiowego, który dobrze by odbierał w trudnych warunkach (niecka , ze wszystkich stron otocza wzniesieniami, daleko od stacji nadawczych). Oczywiście bardzo ważna jest antena kierunkowa, to podstawa. Przetestowałem przeszło 20 tunerów, amplitunerów różnych producentów i mogę podzielić się doświadczeniami.

Z czystym sumieniem mogę polecić tunery 3 producentów: Kenwooda, Sony i Onkyo, ale poszczególne modele. Sprawdzałem w połączeniu z Grundigiem V7000 i 2500 a prof. Co do szczegółów:

1. Najlepsze doświadczenia mam z Kenwoodami KT 6050 (ulepszony KT- 6040), potem KT-6040, KT-7020, KT-5020.

2. Sony z serii ES od 500 (ale bez 500ES), najlepszy dla mnie to sa3es, lepiej o wyższego sa5es, ponadto sprawdziłem 505, 590, 530, 730, 800.

3. Onkyo Intega , polecam T9090. T9990,  (drogie modele do dx) T4711, T4970.

Z Grundigów sprawdziłem R 3000 (zanim trafiłem na forum) - to nieporozumienie, i sv-1000.

Testów dokonywałem kierując się po pierwsze jakością odbioru w trudnych warunkach (jak powyżej), a potem jak grają w moim zestawie audio. Jak ktoś będzie chciał sobie coś dopasować do podobnych warunków to sugeruje zacząć powyższych modeli.

Z tego co sobie pozostawiłem to Kenwooda KT6050 (gra z Rotelem 503 i Grundigami 850 a prof.), KT604a (zapas) Sony st-sa3es i Onkyo T4711 (na przemian gra z Grundigiem V7000 i 2500 a prof.).

Może ktoś skorzysta z moich doświadczeń.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie skoro jesteśmy przy tunerach i amplitunerach...zapraszam do dyskusji co i jak z czym gra. Faktycznie podaliśmy tunery ,które są warte słuchania bez kompleksów z CD .....to wiele lat słuchania i osłuchania. Faktycznie nie ma co daleko szukać ,bo wszystko co ważniejsze podał  Greg i moja skromna osoba.

Konfiguracja sprzętowa to podstawa... każdy element systemu jest ważny...i albo ozłoci albo posoli. Ale to inna bajka... przypadkiem, a tak jest najczęściej znajduje się coś co pasuje z reszta systemu.

Bardzo bym chciał usłyszeć opinie forumowiczów na temat grundigów z lat 50-do 70 Stare kolumny  oraz wzmacniacze,,,radiole itp.....Może ktoś ma i słucha....podzielcie się wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja i znowu nowe zaskoczenie człowiek  całe życie uczy się. Nie wiem dlaczego i jak to się stało że przeoczyłem najlepszy amplituner grundiga :/ Może dlatego że nie interesowały mnie tunery . Dwa dni temu przyszedł i rzeczywiście uważam że jest najlepszy z grundigów . Dlaczego? Dlatego ze to krzyżówka v7000 z t7150. Oczywiście było by to za piękne żeby od razu zagrał jak v7000. KIlka zmian jednak daje taką możliwość  sprawdzone.  .  Schemat  płyta końcówki i trafo i podstawa obudowy identyczna z v7000 , przedwzmacniacz schematycznie identyczny , druk zmieniony bo  potencjometr  głośności suwakowy .  Tuner 7150  z dodatkowym wskaźnikiem mocy sygnału diodowy 5 szt.   Teraz taki przypomnienie historii   Grundig został odkryty na nowo  przez Massimo  Włocha i szacunek mu za to z mojej strony  , ja w tym okresie nie miałem dostępu do tych urządzeń żelazna kurtyna była szczelna i rynek wtórny nieosiągalny.  Sanyo ja 220 i  pochodne   v1700 to moje odkrycie nikt o tym na świecie  nie wiedział puki ja napisałem o tym. Odkryłem go w bardzo przypadkowy sposób ale szukałem bo intrygował mnie napis Made in Japan na niemieckim Grundigu.. W internecie był tylko jeden wpis   krótki na forum   w USA że takowe ja 220 gra wspaniale   jest marne z wyglądu i to szokuje gościa.  .  Zainteresowało mnie to i postanowiłem  poszukać zdjęcia ja 220   i okazało się ze wygląda jak  v1700 . Kupiłem  bez problemu ja 220 za 80zł w idealnym stanie i zobaczyłem w środku że to ten sam wzmacniacz . Po  porównaniu grał nawet lepiej bardziej przejrzyście. wiem dlaczego.  Teraz wszyscy myślą że to oni wykryli ja 220  czytając wpisy w necie ale puki co do mojego wpisu nic nie było w internecie  nie istniał ten wzmacniacz ani we Włoszech ani na świecie oprócz jednego krótkiego wpisu z USA który mnie zainteresował/  Po tym uderzeniu udowodniłem ze słynny 1010 i 1020 gramofon  też Made in Japan to gramofony  100% sanyo .  Włosi milczą  unikają tego tematu .  v1700 od tego czasu jest jakby na cenzurowanym  nie wiele  się pisze i nie słuchają na spotkaniach  go  boją się ze spali się na  4ohm  ,królem jest 7000 jakby się wstydzili ze nie wpadli ze v1700  to japoniec i projekt czysto sanyo . Nigdy mi się nie spalił na 650prof w wersji gat słuchając na godzinie 3 potencjometr czyli bardzo głośno. Teraz szukałem informacji na temat r7200 i nie wiele tego w necie lipa  tylko jedno zdjęcie  które upewniło mnie że to końcówka   v7000 ale generalnie nic nikt  nie wie i nie pisze  . Teraz pewien dylemat po jakimś czasie jak ktoś napisze że r7200 to suma v7000 i t7150  i uzasadnia wysoką cenę to znaczy że tutaj zagląda , bo nie znajdziecie takiego wpisu  do dzisiaj nigdzie na świecie . Czyli dobra informacja o nowym dobrym aplitunerze r 7200 i zła ze na pewno zdrożeją i to szybko .Może nie wygląda tak ładnie  jak r35 itp ale gra lepiej więc cena będzie zbliżona albo wyższa .Ja kupiłem za 200zł z wysyłką  i długo szukałem bo jakoś mało ich na rynku. Z czasem zrobię wersję pełną gat tego amplitunera już częściowo jest poprawiony ale jeszcze kilka zmianek go czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden temat czy najliczniejsza sprzedaż wzmacniacza NAD3020 była zbiorowa histerią i halucynacją  ? . Nie sądzę nie da się wcisnąć gu.. tak wielu ludziom.  Jego barwa jest wybitna   może przeźroczystość  nieco kuleje , do grundiga wymaga drobnych zmian pod 650prof i dostrojenia i nie ustępuje dobrym grundigom.  Trzy rady .  Podstawa to tranzystory rca  są najlepsze żadne inne . Drugie to wersja druga poprawiona z trafem  mocowanym na tylniej ściance  od niej była robiona wersja specjalna  3120 która też jest tak  dobra  ale tylko z rca  .  Po trzecie ten wzmacniacz nie gra od razu po włączeniu  tak ma i już . Dajcie mu godzinke na rozgrzewkę , a jak często słuchacie nie wyłączajcie go. Po gat gra bardziej realnie i przejrzyściej plus kable GAT . Polecany cd wystarczy  oryginalny cd7550.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 1500aprof natomiast jest bardzo dobry nad 3030 gat  wersja z rca 3055 x4szt  z denon  dcd 1100gat  nie ustępuje konfiguracji z v7000 GAT z 7550 czy denon 900  . Nad 3045 jest juz mniej muzykalny brakuje czaru barwy .a Nad 3020 zbyt mięsisty  za muzykalny do tych głośników. Wszystko wymaga dobrego dobrania i zestrojenia . Na dzisiaj wszystko co miałem do powiedzenia Pozdrawiam

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregaudio czy eksperymentowałeś z podkładkami antywibracyjnymi pod monitory i inne urządzenia grundiga.  Nie wiem czy dobrze pamietam ale pisałeś kiedyś, że wzmacniacz grundiga dużo lepiej grał gdy stał na "wieży" innych urządzeń. Wskazywałoby to, że zadziałała ona korzystnie jako podstawa antywibracyjna.  Czy eksperymentowałeś również z listwami zasilającymi lepszej jakości?

Pozdrawiam  

Edytowane przez fortepiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzenia które są czułe na wibracje jak v7000, cd7500, v30, v30 r 7200 itp można  niwelowac podstawami antywibracyjnymi  . To będzie słychać wystarczy v7000 postawić na podłodze  z regału źeby zauważyć poprawę. Ja 220  v1700, nad 3020 3030, cd7550 cd35, 1100 itp nie wymagają specjalnego traktowania stoją na regale i jest ok. Głośniki stoją na regale bez podkładek całą powierzchnia żadnych filców  czy kolców. Listwy stosuje zwykle polskie  żadnych fitrów itp nie zerowane . Ważne żeby leżały na podłodze nie na regale zawsze wolne gnazdo pierwsze od kabla. Nie wymieniam kabli sieciowych w grundigach są  wystarczająco dobre. Nie wstawiam filtrów z gniazdami bo pogarszają.  Najlepsza wersja marantza 94 jest bez fitra  to samo z sony 701 es.  7550 tez takowego nie ma.  Zamontowanie go pogarsza splaszcza dźwięk.  Ale są konstrukcje w których zawsze jest i musi być bo likwidacja powoduje problemy z czytanie np cdr pomimo że bez  niego gra lepiej. 

Inne urządzenia stojące po urządzeniem użytkowym teź jest antywibracyjnymi  zwłaszcza jak obudowy są drewniane . U mie na dole zawsze stoi kilka mniej używanych i mimowolnie pewnie spełniają antywibrację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ustawcie sobie dwie kolumny urządzenia których słuchacie czym wyżej kolumny tym lepiej nie na dole . Drugie urządzenia grające czyli wzmacniacz w jednej a wzmak w drugiej . Niektóre urządzenia lubią być przyciśnięte od góry ale nie zawsze trzeba sprawdzić. pod cd 7550 stoi v7000 i granitowe podstawy. ale jak chcemy wzmacniacz to wyżej albo na podłogę. Nad 3020 daje radę  może być dociśnięty od góry nie przeszkadza ,ale cd  nie w tej kolumnie . Ja mam trzecią na podłodze same cd . Sprzęt pomiędzy głośnikami w dwóch kolumnach  jest korzystny po kilka urządzeń  scena jest ok i separacja taka jest korzystna

IMG_3116 copy.JPG

IMG_3117 copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig R7200  połączenie v7000 z T7150 maksymalnie dobre połączenie jak dla mnie tym bardziej że płytka wzmaka taka sama trafo też i podstawa obudowy identyczna . Lepiej się nie zrobi  amplitunera z tego co robił grundig:)   Teraz słucham rpc600 na 1500a prof  jazzu z PR  2  i jest  też wystarczająco barwnie lepiej od rpc 300 czy r30.

IMG_3106 copy.JPG

IMG_3108 copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze  GAT pod 650 prof  Przetestowane  bez modyfikacji pisze oryginał 

Nad 3020  na rca 2955 , 3055 trafo na tylnej ściance

Sanyo Ja 220 , ja 224 ........ ja 240 ta  ciut gorzej  uproszczone wejscie trafo jak v1700  konsultacja wersje  .Na końcówkach Toshiba  ja  220 224 lepiej denon  dcd900 wybrać

Grundig v1700 

Sanyo ja 340

Grundig v1850

Grundig v7000 

 Odtwarzacze  CD GAT  pod 650prof

Toshiba x- rz 90 oryginał 

Denon dcd 1100 

Grundig cd7550 

Grundig cd7500 na saa 7011  oryginał 

Philips cd10 oryginał 

Marantz cd 54 na saa7011 oryginał 

Denon dcd1000

Wzmacniacze GAT  pod box 1500a prof

Grundig v7000 

NAD 3030 tranzystory RCA 3055 4 szt 

Grundig v30

Cd GAT po v1500 aprof 

CD 7550

CD 7500  na saa7011 oryginał 

Denon dpd 900 

Denon dpd 800

NIE PODAJE TUTAJ TOPOWYCH ODTWARZACZY jak cd 94  cd 960 cd 880  cd 9009 itp  BO ICH DOSTOSOWANIE niestety  KOSZTUJE W TYSIĄCACH A SA TYLKO CIUT LEPSZE .  Dodatkowo kable jeden źle dobrany niweczy misterną robotę dopasowania.

Teź nie podaje Odtwarzacze które trudno kupić jak uher Toshiba yamaha, technics   sony kenwood są coraz droższe więc trzeba szukać tańszych i dobrych w serwisowania . 

To mały skrót  opcji oczywiście ma większą paletę opcji wzmacniaczy i cd przez 18 lat miałem czas to ustalić , ale zawsze trzeba sobie zostawić furtkę tanich zakupów  . Najfajniejsze jest to ze te wyglądające na śmiecie są często najlepszymi dźwiękowo a nikt tego nie opisuje i nie słucha. Kaźdy myśli ze te co wa 20 kg są najlepsze i to jest cudowne dla takich ludzi jak ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych wzmacniaczy kazdy musi byc zmodyfikowany? Myslałem, że V1700 jest top topów ale to chyba tak nie działa ;)

Swoją drogą pochwalę się, że. własnie go nabyłem, no i polecany amplituner z postów wyżej.

Tak sie sklada ze musialem wyposazyc kilka miejsc w jakies grajki, trafilem tu na temat i bach - skoro przetestowane dlaczego nie probowac :)

teraz tylko kolumny musze jakies dorwac, narazie lata na Grundig 250a czyli tych malych ale i tak ladnie gra.

Edytowane przez Zarok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V1700 zawsze wymagał poprawek jest tylko jedna wersja ja 220 ,224 która nie wymaga  bardzo rzadko miałem ze  2 szt  na 40 50 szt sam nie wiem ile ich miałem . Pomimo wszystkiego i tak jest to jeden z lepszych wzmacniaczy grundiga ala sanyo ,ale jak wszystko wymaga dopasowania. Włosi go opuścili jak udowodniłem źe  to 100% projekt sanyo i grundig nie był tu jedyny w dobrych projektach  nieco się wycofali z niego bo zawsze głosili ze to 100% grundig , a tu gu...o prawda. . Jego atutem jest to ze dobrze pasuje do 650prof  na regale . Włosi raczej szaleją w dużych na 1500aprof I tam v7000 królujel i to fakt on lepiej pasuje to tych głośników. Sanyo jest lepszy ma mniejszą moc ale to nie przeszkadza.  Kiedyś sprawdziłem wstawiając trafo z sanyo do v 1700 . Zagrało realnie i pełniej  problem jest w napięciu 235v średnio w sieci 220 nominalnie  podwyższa wszystkie zasilanie trafo z v1700 takie samo w  ja 240  , zmienia punkty pracy . Trafo sanyo o niższym napięciu  po wstawieniu utrzymuje pomiarówkę według servisu i to słychać.  Dlatego wolę Ja 220 l224. Również zastosowanie innych tranzystorów ma znaczenie. Sanyo w najlepszych wersjach zastosował lepsze  tranzystory od grundiga i lepsze w końcówkach i sterowaniu. Zapisałem sobie najlepsze konfigurację   modele i jestem do przodu w stosunku do grundiga. V1700. Znalazłem dodatkowo swoje tranzystory które są na szczycie najlepszych..

V1700 zawsze wymagał poprawek jest tylko jedna wersja ja 220 ,224 która nie wymaga  bardzo rzadko miałem ze  2 szt  na 40 50 szt sam nie wiem ile ich miałem . Pomimo wszystkiego i tak jest to jeden z lepszych wzmacniaczy grundiga ala sanyo ,ale jak wszystko wymaga dopasowania. Włosi go opuścili jak udowodniłem źe  to 100% projekt sanyo i grundig nie był tu jedyny w dobrych projektach  nieco się wycofali z niego bo zawsze głosili ze to 100% grundig , a tu gu...o prawda. . Jego atutem jest to ze dobrze pasuje do 650prof  na regale . Włosi raczej szaleją w dużych na 1500aprof I tam v7000 królujel i to fakt on lepiej pasuje to tych głośników. Sanyo jest lepszy ma mniejszą moc ale to nie przeszkadza.  Kiedyś sprawdziłem wstawiając trafo z sanyo do v 1700 . Zagrało realnie i pełniej  problem jest w napięciu 235v średnio w sieci 220 nominalnie  podwyższa wszystkie zasilanie trafo z v1700 takie samo w  ja 240  , zmienia punkty pracy . Trafo sanyo o niższym napięciu  po wstawieniu utrzymuje pomiarówkę według servisu i to słychać.  Dlatego wolę Ja 220 l224. Również zastosowanie innych tranzystorów ma znaczenie. Sanyo w najlepszych wersjach zastosował lepsze  tranzystory od grundiga i lepsze w końcówkach i sterowaniu. Zapisałem sobie najlepsze konfigurację   modele i jestem do przodu w stosunku do grundiga. V1700. Znalazłem dodatkowo swoje tranzystory które są na szczycie najlepszych.. Amplituner z postów powyżej z oryginalnymi kablami będzie mu bliżej do  box 850a prof 1500aprof i 2500aprof plus cd 7550 lub 7500 z oryginalnymi cinczami  tak po najmnieszej  linii oporu bez dostajania  , przy zestrojeniiu można dopasować lepiej . Będzie grał trochę gorzej od od v7000 ale da się się to zmienić na dwa sposoby .

G

 

Gu...o  coraz gorsze te edytory  Sory samo się powiela i zero możliwości poprawy 

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 08:40, filuterek napisał:

Sprawdzałem w połączeniu z Grundigiem V7000 i 2500 a prof. Co do szczegółów:

1. Najlepsze doświadczenia mam z Kenwoodami KT 6050 (ulepszony KT- 6040), potem KT-6040, KT-7020, KT-5020. 

 

Miałem 6040 i wydawał się na sterydach musiałem go modyfikować żeby stał się bardziej naturalny. Fakt że był cichy zero szumów itp efektów to była jego zaleta , ale wpinałem r 7150 i pomimo szumów dżwięk był bardziej urokliwy.

Jak byś scharakteryzował 6050  ,7020 i 5020  do kenwooda  kt 6040   bas średnica wysokie scena szumy. barwa takie odczucia , wtedy będę wiedział co się spodziewać .   Z tego co wiem to najlepsze oceny miał 5020 .Z kenwoodami jest jeden problem ich displey wypala się i nie równo świeci  to typowa wada  przynajmniej w 6040.  Dlatego kenwoody omijałem .

Kupiłem tuner w okazyjnej cenie pasujacy wygladem do 3020  tak w ciemno bo okazja i świetne oceny odsłuchowe , jak przyjdzie to się pochwale co z tego wyszło

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś przypomniałem sobie o 650prof,przytargałem podłączyłem pod monobloki.Bez wygrzewana itp co te smyki pokazały to lekki szok,siedzę słucham,mieszam płytami i tylko nurtuje mnie pytanie.Jaką cenę, obecnie w salonie trzeba by zapłacić za taki dżwięk?

20190224_150646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie bo przy tej wielkości współczesneł będą miały poważne problemy źeby tak zagrać. 

Powiem bez ogródek źe jedyne głośniki które mi grały jak grundigi  650prof to Avantgarde za kilka dzisiąt tys euro . Nie powrównywalem  bezposredno ale z kolegą MLB na audio show słyszeliśmy to bez problemu podobieństwo i tam spędziliśmy najwięcej czasu. , Kolega reart porównywał bezpośrednio w salonie  miał podobne odczucie to ten typ brzmienia jescze na wyźszym poziomie, może nie tak wyrafinowane  ale wybaczcie one kosztują kilkadziesiąt tysięcy euro..

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.