Skocz do zawartości
jakub102

Klub Miłośników Starych Grundigów

Rekomendowane odpowiedzi

W 650 prof nie ma tej gumy w oryginale jak jest to wywal  . Kable gat tylko są do systemow strojonych w tym przypadku 650prof. Wyjadkowo wybredne dopasowanie kabli.  Oryginały się nie nadają i kolumny źle grają z wzmacniaczami grundiga. Są  bez asygnacji i napisów chyba że swoje naniose to OEM  . Nie sprzedaje ich luzem bo nie prowadzę sklepu z kablami. To jeden z elementów systemu gat  który kosztował sporo pracy i pieniędzy zanim go dobrałem.  To nowy kabel zastępujący  poprzedni który od dawna jest nie do kupienia. Ten jest nawet ciut lepszy od poprzedniego. Sprowadzam  testuje kable z różnych krajów bo u nas są ograniczenia i niektóre firmy wycofały się z rynku . Ile wyrzuciłem chłamu  to sam wiem to naprawdę spora praca znaleść odpowiedni. Oryginał sprawdza się tylko w 1500a prof i 2500aprof prof. W innych juź nie zabardzo grają. Ja bynajmniej ich nie stosuję tylko w wymienionych powyźej. Reszta to dobrane innych firm.. Do każdej kolumny i wzmacniacza właściwie jest inny kabel  albo innej firmy  innej długości lub innej grubości. To bardzo precyzyjna zabawa zajmująca dziesiątki godzin nieraz źygać się chce po takim maratonie. Jak 20 utworów ktore znasz na pamięć od 15  lat słuchasz 40 razy dziennie przez  kilka tygodni  w różnych konfiguracjach . Ale niestety tylko w taki sposób jest możliwość wyłapania niuansów.  To tylko jeden aspekt gat a reszta też musisz przesłuchać swoje cincz modyfikacje zmiany . Każda zmiana  nawet jednego kondensatora musi być odsłuchania kilkakrotnie w pewnym odstępie czasu. Odrazu i po tygodniu wygrzania. Jak nie pasuje to wypad i następny , Nie jest romantyczne takie  słuchanie dla zestrojenia systemu.  Zanim będzie przyjemnie trzeba się katować dziesiąt dni  źeby uzyskać założony cel. Dlatego na podsumowaniu tego zbyt długiego wywodu nie podaję jakie stosuje kable i co zmieniam w sytemach.  Myślę źe spodkam się ze zrozumieniem  i tak sporo podaje co z czym słuchać.  Sam najpierw dobieram najoptymalniej oryginały  to podaję  informacje  potem je poprawiam i juź tego nie podaje. Samo wstępne dobranie jest bardzo istotne . Ludzi blądzą kupują przypadkowo i nie zagra nawet w oryginale. ak mają szansę na minimum dopasowania.

Edytowane przez gregaudio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi