Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.01.2021 o 10:50, fortepiano napisał:

Chcę przedłużyć kabel zasilający dwużyłowy we wzmacniaczu sanyo ja 220

Ja w swoim ja 224 dorobiłem gniazdo i mogłem używać normalnych sieciówek. Zrobisz tak jak ja i będziesz wtedy miał dylemat ile kasy masz do wydania na sieciówkę, a sanyo jest strasznie czuły na nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk do bólu neutralny zrównoważony i przy tym lekko ocieplony, ale już nie tak słodki ja niższy A9000 znacznie lepszy bas od A9000 zwarty ładna szczegółowa średnica,  nie jest to wzmacniacz aż tak mocarny jak wskazują jego dane na papierze zalecane kolumny o  lekko jasnym, przejrzystym charakterze i dobrej skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 15:24, zukson napisał:

Witam, możecie mi polecić kogoś we Wrocławiu do naprawy głośników. Nabyłem właśnie box 650 i okazało się, że nie działa jeden głośnik wysokotonowy ?

Nie naprawiaj, kup używany jest ich sporo na ebay.de  od 850 1500 2500 sprawdz też czy nie masz uszkodzonych wąsów mechanicznie tych małych przewodów które widać gołym okiem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.03.2021 o 18:00, kmktm napisał:

Nie naprawiaj, kup używany jest ich sporo na ebay.de  od 850 1500 2500 sprawdz też czy nie masz uszkodzonych wąsów mechanicznie tych małych przewodów które widać gołym okiem:) 

Nie mogę nigdzie go znaleźć (albo nie umiem szukać) mógłby mnie ktoś wspomóc? 😁

Mam jeszcze pytanie czy to jest ten sam głośnik co w aktiv box 40? I czy pozostałe głośniki też są takie same? Mam nieużywane aktiv boxy i już mi przeszło przez myśl żeby wykorzystać je na części do 650 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Z racji że R7200 trafił do Grega na modyfikację, podłączyłem Sanyo JA220 z Box1500A PRO oraz DCD1000 i pełne zaskoczenie😊. Obawiałem się czy ten Maluszek podoła z wysterowaniem tych nie małych kolumn. Gra że aż miło się robi na sercu. Barwa jest super, ciut lepsza jak z R7200. Wokale pięknie się komponują z resztą pasma, gitary pełne i mocne, a uderzenia perkusji o odpowiedniej mocy aż chce się nogą potupać😁. Kolejne przyjemne zestawienie o którym bym nie pomyślał gdyby nie wycieczka R7200. Teraz łatwiej mi się oczekuje na GAT od Grega. Może ktoś podzieli się ciekawymi zestawieniami z okolic Grundiga jak i innymi markami? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
18 godzin temu, nerone napisał:

Gregaudio, jaka jest różnica między Denon DCD 1000 a 1100?
Teraz kupiłem Denon 1100
Dziękuję Ci

Nie ma żadnej poza pilotem, jeden jest z pilotem drugi bez. O ile pamięć mnie nie myli 🙂

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Devon napisał:

Non c'è altro che il telecomando, uno è con il telecomando, l'altro è senza. Per quanto la mia memoria sia corretta 🙂

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że dotrze za tydzień, wtedy będę mógł powiedzieć, jak to brzmi.
Chciałem dostać Grundiga 7550, ale za ciągłe narzekania na niezawodność wolę nie wydawać dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam Sanyo ja220 goldfich mod i chciałbym dobrać do niego odpowiednie kolumny. Mam na oku kolumny Telefunken TL700 oraz Grundig Box 650 (planuję ich słuchać na mniej jak połowie głośności bo są 4 omowe). Proszę o wskazówki, proszę też osoby który mają doświadczenie w takiej konfiguracji o podzielenie się doświadczeniem.

Dziękuję i pozdrawiam. 

Krzysztof 

Resized_20210304_192620.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krzyśku, mi JA220 w oryginale nie siadło z TL700 za misiowato było. Ale mocy miał dość aby słuchać na 3/4 skali również z box800 i 1500a pro. Nie słuchałem go po takim modzie może się sprawdzi. Box650 pewnie bardzo dobrze się zgrają choć mogą być ciut małe jak masz większy pokój. Najłatwiej będzie sprawdzić w Twoich warunkach z tym co masz, inaczej się nie przekonasz. Nie pamiętam aby ktoś się tu chwalił tym modem i konfiguracją. Oby ten mod nie wykastrował co w JA220 najlepsze.

 

Edytowane przez mozo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kkrzys777 napisał:

niby łapią na 1,2,3 i innych ale nie wiem jak je zmienić i zapisać nowe.

 

Z tego co pamiętam, pod każdym przyciskiem do zapamiętywania stacji jest potencjometr, można nim ustawić odpowiednią częstotliwość. Tak wynika z serwisówki.

 

t1850.jpg

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Devon napisał:

Z tego co pamiętam, pod każdym przyciskiem do zapamiętywania stacji jest potencjometr, można nim ustawić odpowiednią częstotliwość. Tak wynika z serwisówki.

 

t1850.jpg

Dzięki za pomoc, wielu się głowiło nad tym. Już zapisałem sobie stacje 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.