Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  337 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kabelek Acoustic zen matrix reference II kolega uzywa do podłączenia dekodera cyfry ze wzmakiem, system Krell chodzi na XLR, więc bezpośredniego porównania za bardzo nie ma co robić, zreszta kolega ma teraz remont i skorzystał z okazji wysyłając cd do tuningu, wymienione zostały kondensatory (widzałem te wyjete, spora torebka NICHCON różnej wielkoości, wypad zrobiło równiez filtrowane gniazdo zasilania zastepujac je rodowanym miedzianym i srebrzonym ze srebrnymi wtykami, całość jeszcze nie podłączona, acha, jeszcze nowa sieciówka za 1200 zl DIY, ale gość zachwala, że lepsza od anakondy. Pisze to co powiedział mi kumpel, ja jestem laik w tym temacie, ale na wiosne pakuje sprzet Grega i jade do niego na porównanie, ma lepszy pokój do odsłuchów, także myślę, że tam system rozwinie skrzydła i pokaże na co go stać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaśko, właśnie w tym jest cały urok, cieszę się że też to odkrywasz. Nie sztuka wymienić wszystkie kondensatory na inne i droższe. Wymiana gniazd na jakieś złocone IEC to już zupełnie jest pomyłka - no chyba że ktoś lubi żonglerkę sieciówkami - która to w relacji cena/zysk jakości tak naprawdę niewiele daje. Sprzęt na pewno zagra inaczej, ale nigdy nie ma gwarancji że zagra dobrze w konkretnym zestawieniu. Coś tam o tym wiem, przetopiłem nieco cyny i spędziłem sporo czasu na odsłuchach. Sztuka polega na tym żeby całość zagrała tak jak trzeba. Greg pod tym względem jest wyjątkowy, nie znajdziesz łatwo człowieka który z takim pedantyzmem podchodzi do zestrojenia systemu w spójną całość, wciąż mnie zaskakuje odkryciami i nieszablonowym podejściem do tematu. A te starsze klocki Grundiga są bardzo wdzięczne, zbudowane przez ludzi którzy nie oszczędzali czasu i wysiłku by uzyskać dobrą jakość. Wystarczy je odpowiednio połączyć, trochę poprawić i odwdzięczają się pięknym soczystym brzmieniem którego próżno szukać wśród współczesnych konstrukcji.

 

Obecnie mam (oprócz Grundig 650prof) ponad 100- decybelowe tuby i niestety wzmacniacz na nich mocno szumi (nie brumi)- mimo prawidłowego ustawienia prądu spoczynkowego.

 

Czy to na pewno szumi wzmacniacz? Gdy przekręcisz głośność na zero i odłączysz kable od CD - wciąż masz ten efekt?

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać box400, przywiozłem swojego v1700 razem grają tak dobrze jak moje stare graty w dużym pomieszczeniu. Takie małe biedne kolumienki, kabelki tez niby zwykłe a można się zdziwić. O tuningu pomyślę jak ustabilizuje się moja sytuacja mieszkaniowa- chyba zaufam koledze. Na dzień dobry słyszę jak prawie w każdych obudowach zamkniętych potrzebę lepszego wytłumienia kolumn w środku, czasami trzeba dociążyć kolumny ale chyba tylko te które stoją na ziemi(?). Można pomyśleć o nowych obudowach z grubszymi ścianami- super bas.

mlb zasugerowałeś że winna jest akustyka pomieszczenia -sądzisz że duże kolumny po przemeblowaniu zagrają dobrze?

 

Mam nadzieje że nie przepali się v1700 bo kolumienki 4 om.

post-31723-070008100 1294499619_thumb.jpg

tłusty czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb zasugerowałeś że winna jest akustyka pomieszczenia -sądzisz że duże kolumny po przemeblowaniu zagrają dobrze?

 

Duże kolumny to przede wszystkim większy głośnik niskotonowy, a więc większe możliwości reprodukcji basu. W dużych pomieszczeniach fizyki się nie oszuka, potrzebne są nieco większe membrany, zwłaszcza w obudowach zamkniętych.

 

Te mniejsze Grundiga są bardziej wrażliwe na ustawienie - poszukaj wcześniej zaleceń Grega jak je ustawiać.

Tylko przypomnę że box400 to kolumny regałowe, a więc jak i inne podobne Grundiga - powinny być stabilnie postawione na płaskiej powierzchni która wystaje co najmniej kilkanaście centymetrów poza obrys podstawy kolumny (zwłaszcza z przodu) - inaczej zbyt wiele basu z tych kolumn nie usłyszysz...

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

to ja sie do Was zapisze z czyms zgola odmiennym, aczkolwiek jest to produkt grundiga. Jestem posiadaczem szafy grajacej Grundig Schoenbrunn. 100 kilo drewna, lampowy przedwzmacniacz ze zintegrowanym lampowym tunerem, lampowa koncowka mocy push pull 8,5 wata, zintegrowany gramofon duala, glosniki stereo 3 drozne (bas 25cm).

 

Pozdrawiam

 

wiecej tutaj: http://www.audiostereo.pl/szafa-grajaca-grundig-schoenbrunn_59184.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu kilka modeli:

 

Grundig

PreCeiver X 6500 TP (wersja z pilotem)

SV-200 + RT-200 (wzmak + tuner)

R30/R35/R45/R48 + CNF 350 deck

RTV-1040

R3000

CF-5500

RPC 450/400/350/300/250 - przesliczne comba i do tego świetnie brzmiące

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos z was jakies doswiadczenia z aktywnymi kolumnami grundoga??szczegolnjie interesuja mnie te z serii monolith. W Niemczech ciesza sie bardzo dobra opinia, u nas oczywiscie i niestety, uwazane za sprzet "wystawkowy"...

 

kurcze...musze unikac pisania na forum po konsumcji wiekszych ilosci browara....trafianie w klawisze mi nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyznam się to gra lepiej niż moje stare graty. Znam z życia paradoksy że coś z czymś dobrze gra ale to k... wymiata. Aż żal tuningować.

 

 

To nie jest paradoks. Wszystko zależy z czym miałeś do czynienia w swoim obcowaniem z muzyką . Wszedłeś w konfiguracje z elementów które od dawna polecam jako systemy od których trzeba zaczynać . Cd Denon DCD1100 jest na liście polecanych również v1700 i głośniki box 400 z kablami Grundiga. Jest na rekomendowanej liście cd modeli które polecam jako naturalne i pasujące do moich systemów .

Lista modeli w wersji okrojonej jest we wcześniejszych wpisach na forum . Myślę że to nie przypadek ze akurat go nabyłeś do systemu Grundiga bo model mało znany. Poczyniłeś następny krok we właściwym kierunku nabywając głośniki Grundiga i to jest efekt który usłyszałeś.

 

Ważne jest system i każde posuniecie musi być dopasowane do konkretnej konfiguracji typ wzmacniacza typ cd i kolumn .Dla niektórych to pierwszy etap obcowania z naturalnym oddaniem emocji i barwy przez system grający . Myślę że poczułeś już ten smak ;)

 

Posiadam Twój system i wiele innych w wersjach oryginalnych i DIY . Mam nieco szersze rozeznanie czy można lepiej, czy nie ;) ale super że jesteś zadowolony z odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu kilka modeli:

 

Grundig

PreCeiver X 6500 TP (wersja z pilotem)

SV-200 + RT-200 (wzmak + tuner)

R30/R35/R45/R48 + CNF 350 deck

RTV-1040

R3000

CF-5500

RPC 450/400/350/300/250 - przesliczne comba i do tego świetnie brzmiące

 

pozdrawiam

 

witaj w klubie !

 

napisz parę słów nt porównania brzmienia wzmacniacza SV-200 i serii RPC (dla mnie zagadka) w porównaniu z seria R30.

Bardzo interesuje mnie brzmienie decka CF-5500 !

podziel się wrażeniami.

pozdr - reart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH KLUBOWICZÓW

 

OD DAWNA PRZYGLĄDAM SIĘ ROZWOJOWI GRUNDIGÓW

 

PO 5 LATACH SZUKANIA RÓŻNYCH WYNALAZKÓW OSTAŁ SIĘ U MNIE GRUNDIG V20 I MODYFIKOWANY PHILIPS CD150 ...NIEDŁUGO ZAJME SIĘ MARANTZEM CD74 BO TO ZABYTEK I ŚWIETNA KONSTRUKCJA.

 

KOLUMNY GRUNDIGA..... TAK JAK GREGAUDIO ...POSZUKUJE RÓZNYCH ROZWIĄZAŃ I MAM W SWOICH ZBIORACH KOLUMNY KTÓRE GRAJA LEPIEJ ...:) MOŻE INACZEJ (ALE TECHNICZNIE LEPIEJ) OD GRUNDIGÓW W MOJEJ KONFIGURACJI.

 

 

NIKT NIE PORUSZA TEMATU WYGŁUSZANIA POMIESZCZEŃ....A TO TO SPRAWA OPRÓCZ SYTEMU NP: GRUNDIGA 2 ZARAZ PO BOGU.

BEZ TEGO GRA NAM CAŁE POMIESZCZENIE ZAMIAST SAMEGO SPRZĘTU. CHOĆ KOLUMNY GRUNDIGA ZACHOWUJA SIE JAK KOLUMNY BLISKIEGO POLA I MOZNA SŁUCHAC PO CICHU Z TA SAMĄ JAKOŚCIĄ....NO ALE PO CICHU TO W SYPIALNI...A CO Z EMOCJAMI I MUZYKĄ

TRUDNA SPRAWA W BLOKU ,ALE MOŻE DO ZROBIENIA...

 

NIE PISZE JUZ O USTAWIENIU KOLUMN ITD....BO TO OCZYWISTE

 

NIKT NIE PISZE O PŁYTACH ODSŁUCHOWYCH...TO 3 SPRAWA PO POMIESZCENIU I SYSTEMIE...

MACIE KLUBOWICZE JAKIES ULUBIONE TYTUŁY?

 

 

JAKIEŚ POMYSŁY NA WYGŁUSZENIE ?

JEST W NASZYM GRONIE JAKIŚ AKUSTYK

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

post-15774-043244100 1295110979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pokój odsłuchowy i chcesz z niego zrobić studio czy myślisz o np. salonie? Kubatura?

Co do CD poglądowego to polecam świetnie zrealizowaną : Joe McBride "Texas Rhythm Club"

 

 

Jest to niestety zwykły pokój 3,2X4,5 Kolumny mam rozstawione na dłuższej ścianie.Z dzwieku jestem zadowolony,ale gra pomieszczenie.W pokoju mam dywan na środku 2 szafy po bokach ściany na której stoją kolumny.Kolumny niestety stoją przy brzegach szaf i oddalone od ściany o 10 -15cm niestety tylko tyle mogę ze względu na dziecko.Ale nie w tym sprawa.

Co zrobić ,żeby fale dzwiękowe nie grały z pomieszceniem...no mam fatalna akustyke w pokoju klaśniesz i jest spore echo.....Może cos w rogach ścian na przeciwko kolumn.....Może jest jakaś mała recepta na poprawienie chociaz trochę akustyki.

Testuje oststnio BOX300 sa świetne.fakt brakuje im basu w moim pomieszceniu ...no ale będzie sub Cerwin Vega ,żeby wypełniał pasmo...będzie miód.

Co do płyty dzięki poszukam.........

 

Ja napisze więcej bo mam ich duzo ,ale za jakis czas....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zabawy z sub + 2 kolumny przechodziłem 10 lat temu- to nie dla mnie. Moje poglądy wyglądają tak małe pomieszczenie- małe kolumny, średnie-średnie, duże-duże. Pewnie są wyjątki od reguły- ale takowych nie słyszałem. Jak masz echo w pokoju to wybitnie za mało pluszowych rzeczy, firanek, dywanów itp. Ustawienia grundigów masz na stronie masimmo.

Generalnie v7000 może napędzić większe i trudniejsze kolumny w większych pomieszczeniach, v1700 mniejsze.

 

Niedługo czeka mnie przeprowadzka więc nie kombinuje z ustawieniami.

 

Nawet kwiat tańczy jak widać :)

post-31723-098647500 1295521532_thumb.jpg

tłusty czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zabawy z sub + 2 kolumny przechodziłem 10 lat temu- to nie dla mnie. Moje poglądy wyglądają tak małe pomieszczenie- małe kolumny, średnie-średnie, duże-duże. Pewnie są wyjątki od reguły- ale takowych nie słyszałem. Jak masz echo w pokoju to wybitnie za mało pluszowych rzeczy, firanek, dywanów itp. Ustawienia grundigów masz na stronie masimmo.

Generalnie v7000 może napędzić większe i trudniejsze kolumny w większych pomieszczeniach, v1700 mniejsze.

 

Niedługo czeka mnie przeprowadzka więc nie kombinuje z ustawieniami.

 

Nawet kwiat tańczy jak widać :)

 

 

To taki experyment ....sub jeden z najlepszych samochodowych cerwin wega taka 104 zrobie do niej obudowe i jakis wzmacniacz konkretny...no ale on będzie tylko mruczal na 5% dla uzupełnienia pasma,które sie dostroii oczywiscie do reszty....systemu....

ALe dzieki za rade

 

To za mało. Musiałbym mieć rysunek pokoju z dokładnym zaznaczeniem gdzie co stoi, gdzie jest okno na jakiej wysokości stoją kolumny i jaka jest wysokość pokoju?

 

Ale doradzisz coś tak profesionalnie? To podam jutro dokładnie gdzie co stoi.....Wysokośc kolumn raczej standard na wysokości uszu wysokotonowy,ale jeszce dostrajam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver_moon generalnie ma rację. Prawdopodobnie masz za mało pochłaniaczy dźwięku. Z tymi ustawieniami co, gdzie i jak to chodzi o eliminacje powierzchni płaskich o dużej powierzchni, po której dźwięk mógłby się "ślizgać". Wysokość pokoju ma bardzo duże znaczenie. Jeśli jest wysoko to tworzy się pucha i to ci będzie grało swoim życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za mało. Musiałbym mieć rysunek pokoju z dokładnym zaznaczeniem gdzie co stoi, gdzie jest okno na jakiej wysokości stoją kolumny i jaka jest wysokość pokoju?

 

 

Może śmieszny ten rysunek,ale jest....

 

CZekam cały czas na porady w sprawie wygłuszania pomieszczenia...ale również pytam ,kto jest z Warszawy,żeby ewentualnie spotkać się w wiekszym gronie i posłuchać sprzętów...

 

Te zdjęcie i ustawienie na nich kolumn jest tylko dla testów....oprócz podłogówek,które grają jako referencyjne......

post-15774-046012100 1295697094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może śmieszny ten rysunek,ale jest....

 

CZekam cały czas na porady w sprawie wygłuszania pomieszczenia...ale również pytam ,kto jest z Warszawy,żeby ewentualnie spotkać się w wiekszym gronie i posłuchać sprzętów...

 

Te zdjęcie i ustawienie na nich kolumn jest tylko dla testów....oprócz podłogówek,które grają jako referencyjne......

[/quote

 

 

Te wnęki nie są dobre. Pierwsze co bym zrobił to wytłumił za kolumnami . Jak masz inne głośniki z mechatymi maskownicami jak grundigi professional to można ustawić jedna na drugiej do wysokości trochę więcej od podłogówek . Jeżeli nie innych kolumn to można kupić panele typu http://allegro.pl/panel-akustyczny-ps7-likwiduje-dudnienia-i1395987533.html tutaj dałbym najgrubszy jaki mają , na ich stronie są różne grubości . Tym wypełniłbym tylko wnęki do wysokości podłogówek lub jeden panel wyżej tylko ścianę. Na regale z tv pobaw się rozmieszczeniem mniejszych głośników jako rozpraszacze fajnie można wyregulować scenę . za dużo traci się emocje trzeba poćwiczyć . Z tyłu od miejsca odsłuchu na ścianie powiesić np gruba kotarę welurową lub wyżej wymienione panele od pasa cieńsze ale nie do sufitu . od podłogi do pasa grube lub tafla gąbki materac itp .zbyt grube tez mogą wyhamować emocje trzeba doświadczalnie . Szerokość przynajmniej taka jak rozstawienie głośników. Również w tej firmie są narożne pułapki czyli krawędzie sufitu do ścian daje dobre efekty. W rogi pokoju pułapki grube dla basu ćwierćwałki lub wałki . Dywan większy i bardziej mechaty teraz są z długimi sznurkami 4cm -7cm , bardzo fajnie działają sprawiłem sobie taki.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie że raz byłem zadowolony z basu- miałem amplituner HK stereo ale z dodatkowym wyjściem na subwoofer(cinch) podłączyłem wzmak pod to i jedną kolumnę estradową z basem 38 cm w mechatej obudowie wsadziłem do szafy skierowaną na róg szafy. Jak to grało... i jak szyby grały :) Mój następny eksperyment to miał być głośnik basowy >25 cm wkomponowany w łóżko ale z wiekiem człowiek potrzebuje mniej doznań i mocy. Lubię obudowy zamknięte, dobrze wygłuszone z grubego drewna, średnica głośnika basowego 20 lub więcej cm- można wyciągnąć piękny bas z budżetowych głośników.

tłusty czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie że raz byłem zadowolony z basu- miałem amplituner HK stereo ale z dodatkowym wyjściem na subwoofer(cinch) podłączyłem wzmak pod to i jedną kolumnę estradową z basem 38 cm w mechatej obudowie wsadziłem do szafy skierowaną na róg szafy. Jak to grało... i jak szyby grały :) Mój następny eksperyment to miał być głośnik basowy >25 cm wkomponowany w łóżko ale z wiekiem człowiek potrzebuje mniej doznań i mocy. Lubię obudowy zamknięte, dobrze wygłuszone z grubego drewna, średnica głośnika basowego 20 lub więcej cm- można wyciągnąć piękny bas z budżetowych głośników.

 

 

Witam.

Tak się bawiłem jak miałem 13-15 lat

Nie przesadzaj....to co tu napisałeś zachowaj dla siebie...bez obrazy......jedyne z czym się zgodzę to obudowy zamknięte.....Moc jest mało ważna ..raczej jakość.Ale skoro nadpisałeś coś do mojego postu to odpisuje...zmień kierunek....Dla twojego dobra... :) :) :) Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś wzmacniacz o podobnej do V1700 barwie ale o trochę większej mocy?

 

 

Mam kilka wzmacniaczy, ale po słuchaniu ich przez kilka dni jak bumerang wracam do Grunia (mimo jego wad).

Te inne, które mam grają po prostu nudno.

 

 

Do wad Grunia zaliczam:

- brak budowania dużej przestrzeni (to akurat mi nie przeszkadza)

 

- podstawa basowa jest trochę płytka i mało zróżnicowana- w bezpośrednim porównaniu z Coplandem CSA28 ma się wrażenie, że bas w Gruniu kończy się przy 50 Hz.

 

- szumi (każdy egzemplarz- mimo ustawionego optymalnego prądu spoczynkowego). Ale to problem dla posiadaczy tub (na kolumnach niskoefektywnych nie jest to dokuczliwe)

 

- wrażliwy na resztę toru- u mnie za cholerę nie chciał grać dobrze z lampucerą (modyfikowaną na wiele sposobów).

 

 

Reszta- OK.

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Poruszony tu został bardzo ważny i niedoceniany temat przygotowania pomieszczeń.

Polecam ciekawy link pokazujący bardzo proste, a podobno skuteczne sposoby wytłumiania.

Podejrzewam, że jest to spokojnie do zrobienia w naszych warunkach.

 

http://www.realtraps.com/products.htm

 

Pozdrawiam

 

Murza1

(AktivBox-30, v35, cd3000, Box400 etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet widziałem że ktoś z Mysłowic na Allegro sprzedawał podobne panele, wykonane własnoręcznie.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią a praktyka praktyką- na zdjęciu nietypowe ustawienie kolumn- moje początki z grundigiem. Tylko w tym ustawieniu grały dobrze, kupiłem w ciemno do V7000 zagrało z wadami ale usłyszałem potencjał do tuningu. W mniejszym pomieszczeniu nie zagrało dobrze.

Niektóre płyty grały lepiej niż na obecnym v1700/box400 (oryginał) ale te które grały słabo teraz grają dobrze. Dziwny ten świat, jedno jest pewne trzeba zrobić kolekcję dobrze nagranych płyt cd- to podstawa. Wypadało by podziękować Gregowi, Rambo i innym kolegom z forum za dzielenie się wiedzą. Mogę zamienić moje zapasy wojenne- gramofon 1020, cd nordmende 2003 z pilotem, tuner st-1000 na... czekam na propozycje.

 

priv i gg

post-31723-056906500 1296286337_thumb.jpg

tłusty czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box 400 są regałówkami , lubią żeby pomiędzy nimi było trochę gratów i pochłaniaczy . Lubią również podstawę typ regał , z tego podłoga tez dobrze emituje ten czynnik dużej podstawy . Postawienie 250 , 300, 400,500,350, na podłodze daje bardzo dobry efekt . pod 400 od frontu podłóż podstawki tak że głośniki wychyliłyby się do tyłu , przez to poprawi ci się wysokość sceny . Niskie ustawienia głośników wymagają odchylania ich do tyłu . Podstawy grundiga maja regulacje w tej płaszczyźnie . Box400 regał optymalny to 55-60cm rysunek we wcześniejszym wpisie . Podstawki do podstawkowych wersji box to 36cm z regulacja odchylenia do tyłu .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią a praktyka praktyką- na zdjęciu nietypowe ustawienie kolumn- moje początki z grundigiem. Tylko w tym ustawieniu grały dobrze, kupiłem w ciemno do V7000 zagrało z wadami ale usłyszałem potencjał do tuningu. W mniejszym pomieszczeniu nie zagrało dobrze.

Niektóre płyty grały lepiej niż na obecnym v1700/box400 (oryginał) ale te które grały słabo teraz grają dobrze. Dziwny ten świat, jedno jest pewne trzeba zrobić kolekcję dobrze nagranych płyt cd- to podstawa. Wypadało by podziękować Gregowi, Rambo i innym kolegom z forum za dzielenie się wiedzą. Mogę zamienić moje zapasy wojenne- gramofon 1020, cd nordmende 2003 z pilotem, tuner st-1000 na... czekam na propozycje.

 

priv i gg

 

 

Na zdjęciu nie ma box 400 pierwszej wersji jest inny model .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku był wzmacniacz V7000 kolumny Canton LE600 i cd Marantz CD-40 wszystko grzebane pokój 3,5x5m. A teraz oryginalny v1700/box400/dcd1100, pokój 3x4,5m a w przyszłości zobaczymy.

 

Dlatego moja uwaga że system inny na zdjęciu które wstawiłeś od tego który zaczął się podobać.

Jak dla mnie Cantony są bardziej krzykliwe nie tak naturalne jak Grundig ale nie wykluczam ze jakiś z wielu modeli produkowanych przez tę dobrą firmę będzie pasował .Grundig V7000 jest bardzo nierówny wymagają większej uwagi w dopasowaniu do kolumn .Ostanie zestawienie Twojego systemu jest jednym z wstępnie polecanych według moich sugestii .Każdy człon wpisuje się w pewne dopasowanie które starałem się zgrać . Istnieje pewna symbioza w tych zestawieniach . Cd-ków lista jest ustalona wzmacniaczy trwa poszerzenie modeli . kolumny są znane może kiedyś będzie więcej . Zmiana wzmacniacza czy kolumn innych firm uważane za topowe legendy nie jest wymienne i może degradować dźwięk . Gra cały system , a nie jego chwalone pojedyncze elementy . Zawsze od początku moich wpisów upierdliwie to powtarzam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.