Skocz do zawartości
IGNORED

jamo 606 vs tonsil siesta


xatt

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś mógłby się wypowiedzieć n.t. porównania w.w. kolumn, pytam bo jestem zainteresowany a nie mam możliwości bezpośredniego porównania obydwu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S606 to klasa tonsilowskich Mistrali, Maestro II grają od nich zdecydowanie lepiej.

Siest nawet nie należałoby z tymi imprezowo-kinowymi wynalazkami porównywać...

 

NO... może "SPECE" z HDforum mogliby mieć inne zdanie - tam Tonsilem się nie handluje, za to te badziewne Jamo "schodzą jak ciepłe bułeczki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jednogłośnie napisaliście że Siesta lepsza nie znając gustu zainteresowanego. Są to zupełnie inne kolumny skierowane do skrajnie różnych odbiorców. Jezeli ktos chce mocniejszy subwooferowy bas to ze siesty nie będzie zadowolony i potem pełno postów na forum typu " podkreciłem basy na maxa i tak jest ich za mało jaki sub dokupic do muzyki ...." itp. Jezeli ktos nie siedzi w idealnym trojkącie odsłuchowym i nie zastanawia się nad "naturalnością" dzwięku a potrzebuje kolumn do imprez czy tez głośnej młocki to napewno siesta mu nie podejdzie. Osobiście również uważam że Siesta to lepsze przetworniki i kultura dzwieku ale Jamo 606 są naprawde fajne tzn niezle wykonane i potrafią dmuchnąc basem i to naprawde porządnie. Do założyciela tematu: Jamo można odsłuchać np w Euro rtv agd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję kolumn do kina domowego - tylko i wyłącznie. Do muzyki mam co innego. Czyli wraz z 5.0 siest trzeba od razu dokupić subwoofer...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub to nie odlączna czesc kazdego zestawu kina chocbys nie wiem jak dobre i mocne mial przednie kolumniska

nigdy nie oddadza tych wrazen co sub stworzony tylko do niskich czestotliwosci

2 sprawa zauwaz ze majac sub odciazasz amplituner ktory wyda wiecej entuzjazmu w wysokie i srednie :)

 

sub siesty czyli aktiv 250 jest dobry ! jest zbudowany na dobrym tonsilowskim przetworniku mozesz sobei taki zaiplikowac ja jednak zakupilem uzywanego paradigma pw 2200

to jest monstrum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak dla mnie stereo z tego zestawu sprawuje się lepiej od tych jamo, i sądze że może być dość tańsze, zwłaszcza od siesty.

Uważam też, że zestawy audio powinno dostosowywać się pod względem cena/jakość oraz cena/zastosowanie, a nie najezdzać odrazu na jakiś produkt, -że to syf...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wysokie tony lepsze w iQ70 - średnica i bas w Siestach, które są też bardziej uniwersalne (zarówno jeżeli chodzi o dobór z elektroniki, jak i różnorodność gatunków muzycznych).

Wszystko zależy czego słuchasz - jeżeli wszystkiego po trochu + kino, myślę, że krajowy produkt będzie lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rxv3800 plus siesta

mocarne brzmienie w kinie nie chodzi tu mi juz o glosnosc i rozwalanie chaty ale jakosc i aksamitnosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt, 20 Gru 2008, 16:25

 

>a co będzie lepsze do siest: harman kardon 255 czy yamaha 663 ?

 

Ja bym polecił Marantz'a SR-5003 myśle że idealnie by się z nimi zgrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt, 29 Lis 2008, 14:22

 

Myślę, że niekoniecznie musisz od razu kupować suba.

 

Ale w ogóle to uważam, że ze względu na KD - warto go dokupić.

Zauważ, że jak go później dokupisz, zrobisz sobie drugą przyjemność... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marantz.......hmmmmmmmmmm :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jak by wypadły siesty w konfrontacji z innymi jamo - C407 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Siestami można porównywać dopiero Jamo C605, ale i te od nich wypadają gorzej.

Niższe serie C40x są od nich dużo słabsze (biorąc pod uwagę tylko jakość brzmienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak siesty maja piekne ! złacza pozłacane :) ktore maja takei sliczne otworki umozliwiajace przyjąć do towarzystwa bananka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

co może stanowić alternatywę dla zestawu siest w połączeniu z marantzem sr5003? alternatywa może być droższa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie stalem przed dylematem i porownywalem siesty z iq70 i uwazam ze siesty maja glebszy bas natomiast srednica i wysokie zdecydowanie za kef. W krotkim porownaniu siesty mnie bardzo zainteresowaly - po pierwszym odsluchu juz bylem prawie zdecydowany, ale po odsluchaniu kilku roznych piosenek wybralem kefy - urzekly mnie przede wszystkim wokale i dostojnosc dzwieku. Slucham muzyki raczej spokojnej. Aczkolwiek uwazam ze siesty jak za swoja cene so naprawde niezle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze za cene 1500 zl nie dostaniesz lepiej brzmiacych kolumn mowiac oczywiscie o nowych

siesty brzmia rewelacyjnie jak na takie pieniadze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers do jakich kolumienek można porównać dźwięk Siest? Kiedyś Tonsil miał bardzo udaną serię Excellence. Kumpel posiadał trzy centralne + dwa monitory i muszę przyznać, że grało to bdb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem w poznaniu excelence gdyby nie fakt ze mieli juz tylko podlogowki , centrale i monitory im sie skonczyly bezpowrotnie to byly by moje w KD ale akurat wchodzily siesty 2007 rok mialem okazje ich posluchac bo mieli na sklepie przed tem sluchalem kef iq7 i whrfedale 9,5 nie wrocilem juz do nich

kefy procz swietnej srednicy niczym wiecej sie nie ratowaly przed siestami a duzo drozsze byly

a wafle wydawaly mi sie przymulone w calym pasmie

sluchalem na yamaszce 797 zadna to rewelacja ale pomogla mi wybrac brzmienie tym bardziej ze w KD jak wiesz gustuje tylko w yamasze takze przypasowaly ,slyszalem tez opinie ze z onkyo dobrze wspolgraja ,,onkyo troche siesty zmiękcza ale to tylko opinie ze zrodla nie internetowego :)

 

co mi sie nie podoba w siestach

cholernie wysokie gabaryty ale byc moze ta wysokosc daje wrazenie bardzo przestrzennego dzwieku kolumny brzmia bardzo przestrzennie

 

jak na 1500 zl to naprawde ciezko cos dostac o takim brzmieniu z nowych kolumn

 

szkoda ze tak krotko byly produkowane bo zaledwie 2 lata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak sie prezentuje umnie :) w pokoju kinowym nie robiac reklamy zrobilem fotke tylko jednej stronki pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers właśnie jestem zdziwiony, że Tonsil zaprzestał produkcji Excellence. Z kumplem porównywaliśmy podstawkowce Excellence z ALR, B&W, Mission oraz inne z tego przedziału cenowego i muszę przyznać, że Tonsil wypadał bdb. Siesty w sumie nie wyglądają tak źle aczkolwiek ja nie przepadam za dużymi kolumnami. W produkcji Tonsila zawsze brakowało mi dobrego monitora z wyższej półki. ;) Pozdro i Wesołych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tonsil szykowal cos z wyzszej polki OMEGA szczytowe kolumny tego producenta ale cos im ten pomysl nie wypalił

wesolych swiat rowniez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.