Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz 63 XXXXX


D4ncer

Rekomendowane odpowiedzi

Eloszka!

 

Chetnie przekonalbym sie jak brzmi ta liczba u mnie w systemie, chcialbym jednak wiedziec dokladnie na co sie rzucac. Sa oznaczenia SE, MkII, K1, moze nawet jakies jeszcze. W momencie kiedy jednak mi nie podejdzie, jakie sa mozliwosci tuningowe tego Marantza? Slyszalem rowniez ze ten Marantz ma regulacje glosnosci, naturalnie "w dol", ale dla niektorych zbawienna.

 

Owszem, znalazlem w wyszukiwarce informacje na Jego temat, ale byly One niekompletne, mysle ze przyda sie w jednym miejscu wiecej informacji na temat tego popularnego CD. I wreszcie, prosze o krotka charakterystyke, jak gra? Jakie ma priorytety, o czym zapomina, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byl 63KI,regulacji głośności o ile dobrze pamiętam to nie miał(dopiero cd17 miało),ale jeżeli miał to b.kiepską...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4ncer:

 

>Eloszka!

 

Siemka.

 

>Owszem, znalazlem w wyszukiwarce informacje na Jego temat

 

Poszukaj jeszcze. Temat był wałkowany w tę i nazad, zadając sobie trochę trudu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat tak sie składa że mam wspomnianego 63 z oznaczeniem SE. Z tego co wiem to zmiany między MkII a SE polegały na zmianach w zasilaczu. Jeśli chodzi o tuning to kolega McGyver "ulampia" tego CDka za chyba 400zł a firma z Neel z Wawy za kwotę 930zł brutto podobno zbliża się z jakością brzmienia do CDków za 6000zł. To tyle wiem po rozmowie z technikiem z firmy Neel. Jeśli chodzi o brzmienie, u mnie gra to z MF E10 i Tannoy R3 lub Phoebe IIs, na pewno w innej konfiguracji zagrałby inaczej. Ale może o samym odtwarzaczu bez tuningu w wersji SE.

Bas lekko wycofany, nie jest go dużo ale nie na tyle mikro żeby na siłę trzeba było się wsłuchiwać i śledzić np. kontrabas. Puls nieco zachwiany, brak wyraźnie zaznaczonych konturów szczególnie na tym najniższym basie. Średnie bardzo dźwięczne ale nie ostre, powiedziałbym raczej klarowne, czyste, żywe. To chyba najlepsze pasmo w tym odtwarzaczu. Wokale dobrze rozciągnięte, trąbki, saksofony pełne i z odpowiednim ciężarem co myślę w tej cenie jest ewenementem bo z reguły odtwarzacze w tej kategorii cenowej odchudzają mocno tony średnie i również nie dogrywają skraju pasma. Wysokie różnorodne i przejrzyste. Dźwięczne o różnorodnym stopniu nasycenia. Przy starszych nagraniach nie remasterowanych czasem pojawi się tu i ówdzie "syk". Uważam, że odtwarzacz godny polecenia. Kupiłem go nowego jakieś 12 lat temu po odsłuchu 10 odtwarzaczy wybrałem właśnie ten. Gra u mnie przez 12 lat średnio około 3 godziny dziennie. Laser czyta wszystko, nie miałem z nim nigdy problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żeby była ścisłość to ja akurat mam 67 a nie 63 ale to praktycznie to samo. Co do wyjścia jest ono regulowane i dostępne tylko z pilota. Pop uruchomieniu odtwarzacz ustawia sie z praktycznie maksymalna głośnością. Do maksimum brakuje tylko jednej kreseczki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konkluzja jest taka: już masz 63? To można dłubać. Nie masz i chcesz kupić? Kup raczej coś innego. CD63/67 ma w środku nieco maławo miejsca, i za bardzo się z tuningiem nie poszaleje. Lampy można wcisnąć, ale istnieje wiele innych cedeków które się do tego celu lepiej nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę McGyvera. Korzystając z okazji spytam. Czy wsadzenie lamp do 67 nie spowoduje że będziemy mieć do czynienia z kompletnie innym odtwarzaczem? Chodzi o to, żeby poprawić jego brzmienie ale nie zmieniac jego charakteru, nie robić z niego zupełnie innego odtawrzacza innej marki. Prosiłbym, po krótce, o wyjaśnienie bo nie ukrywam myślę nad tuningiem swojej 67tki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą CD63/67 jest głównie to, że gra poprawnie, i nie wnerwia. Tyle, nic więcej. Kiedyś, 10, nawet 5 lat temu to było naprawdę sporo. Postęp w dziedzinie cyfrowej jednak następuje, i dziś na rynku są obecne lepsze odtwarzacze w budżetowych cenach. Reasumując, dżwięk z Marantza 63/67 nie jest dźwiękiem wysokich lotów, i raczej nie uzyska się takiego "nieinwazyjnym" tuningiem. Wstawienie lamp da wymierną i natychmiastową poprawę, ale - jak już wspomniałem - istnieją odtwarzacze znacznie lepsze do tego celu.

Tym, którym charakter Marantza odpowiada, ale jednak chcieliby czegoś więcej - polecam zrobić sobie serię odsłuchów lepszych źródeł. Moga to być nawet urządzenia budżetowe, byle dobrze pomyślane. Zacząć można np. od CA Azur 640C v.2, ten cedek nawet w stanie fabrycznym gra nieźle. Z używek warto zwrócić uwagę na starsze DACe CA oparte na TDA1305, oraz Rotele RCD970, 950, 990, 991, Akai CD69, CD79, a także ultratani DAC Lampucera po starannej "obróbce"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 12 lat temu jak wybierałem CD porównywałem z Audio Innovations, Yamahą, Denonem, Sony, Harmanem Kardonem, NADem, Onkyo. W kategorii cenowej oscylującej w granicach 1500zł Marantz wg mnie przedstawił właśnie dźwięk najbardziej poprawny i wyważony, bez zbędnego efekciarstwa. Dlatego go kupiłem. Marantz do tej pory urzeka mnie swoją poprawnością jednak chciałoby się czegoś więcej dlatego zastanawiam się czy tuning czy sprzedaż swojego, nie ukrywam ze łzą w oku. Bardzo pochlebnie wypowiadali się o nim również technicy z Neela. Jak wspomniałem wyżej za kwotę 930zł u nich mamy odtwarzacz o tym samym charakterze ale znacznie bardziej poprawnie grający, z zamaskowanymi wadami tego odtwarzacza. Nie ukrywam 930zł za tuning to dla mnie sporo jak za tuning więc pomyślałem o "ulampieniu" u Ciebie. Ale też myslę jednak o zmianie 67ki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albin37, 30 Lis 2008, 15:31

 

>Do kolegi McGyvera a co by radził kupić w cenie do 400pln do dzlszego tuningu,czy SONY CDP-X229Es

>sie do tego nadaje.

 

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defol, 30 Lis 2008, 15:41

 

>No właśnie te 12 lat temu jak wybierałem CD porównywałem z Audio Innovations, Yamahą, Denonem,

>Sony, Harmanem Kardonem, NADem, Onkyo. W kategorii cenowej oscylującej w granicach 1500zł Marantz wg

>mnie przedstawił właśnie dźwięk najbardziej poprawny i wyważony, bez zbędnego efekciarstwa. Dlatego

>go kupiłem. Marantz do tej pory urzeka mnie swoją poprawnością jednak chciałoby się czegoś więcej

>dlatego zastanawiam się czy tuning czy sprzedaż swojego, nie ukrywam ze łzą w oku.

 

12 lat temu istotnie tak było.

 

>Bardzo pochlebnie

>wypowiadali się o nim również technicy z Neela.

 

A to ciekawe. Pozcytaj wpisy Rambo, co myśli o konstrukcji tego odtwarzacza.

 

>Jak wspomniałem wyżej za kwotę 930zł u nich mamy

>odtwarzacz o tym samym charakterze ale znacznie bardziej poprawnie grający, z zamaskowanymi wadami

>tego odtwarzacza. Nie ukrywam 930zł za tuning to dla mnie sporo jak za tuning więc pomyślałem o

>"ulampieniu" u Ciebie. Ale też myslę jednak o zmianie 67ki.

 

Ponad 900zł to kwota pozwalająca myśleć o zakupie całego odtwarzacza grającego lepiej niż CD67. Lub też o wbudowaniu lampucery z lampami do środka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mógłbyś polecić w takim razie do odsłuchu(kilka egzemplarzy)? Myślę ,że w kwocie do 1200zł(może być nowy albo używka). Problem w tym, że kiedyś pisma w Polsce robiły testy takich budżetowych urządzeń. Wówczas znalazłem w Audio i w Hi-Fi i Muzyka testy porównawcze, z kartką chodziłem, słuchałem i porównywałem zapisując sobie wrażenia. Porównywałem swoje wrażenia z wrażeniami ludzi, którzy pisali testy do gazet. Teraz gazety testują CD za 5000zł i wyżej, niestety nie stac mnie na takie zakupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym do wydania te 1200zł, zdecydowałbym się na zaintubowaną lampucerę, i wstawiłbym ją do jakiegoś cedeka z drugiej ręki, o tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, zwrocilem uwage na tego CD bo wlasnie slyszalem ze sie "nie wywyzsza i 3ma poziom", czyli poprostu gra poprawnie. Kolejny fakt ktory za nim przemawia to mozliwosc zmiany poziomu glosnosci, w momencie kiedy wzmacniacz tego nie ma - jest to potrzebna rzecz.

 

W takim razie zapytam, bo predzej czy pozniej myslalbym o tuningu tego CDka u Pana/Ciebie - czy znasz moze jakiegos CD w podobnej cenie ktory mialby owa regulacje glosnosci? I czy Marantz 63 sie nadaje srednio, czy nie nadaje w ogole do tuningu? (bo z Twojego opisu wynika ze jest dobrze, a jednak nie jest dobrze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.