Skocz do zawartości
IGNORED

Kable które ożywią Nada


dsm_213

Rekomendowane odpowiedzi

znam takich co gore Resona uznaja za nie do przyjecia. Kwestia gustu. Dla mnie Resony graja muzyke, dynamicznie z wykopem a io przy tym przyjemnie, tak ze niczego nie szukam na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj. Inaczej popadniesz w chorobę Elbetotha i zamiast kabli będziesz musiał kupować mutanty w postaci kabla z filtrami (a to z kablem ma mało wspólnego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie pogadali właściciele resonów o resonach :)

 

cała dyskusja zaczęła się od tego że ktoś powiedział że resony dobrze kontrolują bass, moim zdaniem nie do końca, lepiej to robią aq t4 i t8 słychać bardzo głęboko schodzące częstotliwości ale bardzo selektywnie, jeszcze lepiej przekazuje bass z większym drivem tara labs rsc 500 która posiadam, ale ponieważ jest 2x droższa od resona to nie mogę powiedzieć że dwa razy lepiej kontroluje bass bo nie, inaczej go przekazuje z większą energią i bez nerwowości jak w aq ale nie rozwlekając go czy zlewając, kable aq były najbardziej dynamicznymi i "nerwowymi" kablami na nich np na rotelu muzyka rozrywała się na dźwięki na rsc 500 już nie, było to posklejane tara okazała się bardziej muzykalna ale przy tym nie zamulająca i nie ograniczająca dynamikę, i tak dalej i tak dalej,,,, u mnie na 3 rożnych klockach bass poniżej 50 Hz na resonie ( w tych okolicach) zaczynał się zlewać czego nie było w przypadku aq czy tary, cały czas o to mi chodzi ,,, uff

 

reson ma pewne ułomności ale w tej cenie przymyka się na nie oko, gdyby kosztował powiedzmy 2x 3x tyle to już nie był by niepokonany :)

 

pozdr

 

miłego słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr zydelek

 

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 229 / 295 / 5

 

I tak trzymaj. Inaczej popadniesz w chorobę Elbetotha i zamiast kabli będziesz musiał kupować mutanty w postaci kabla z filtrami (a to z kablem ma mało wspólnego)

 

 

chłopie zanim zaczniesz bluzgać na innych zobacz jakie pierdoły sam wypisujesz. nie ujmujac tweemu doswiadczeniu w audio zabawie jestes dosć autorytatywny w swoich osądach. czy uwazasz ze tylko ty masz zgrany tor audio? inni to co leszcze? czy jest cos czego nie miałes , nie testowałes, i nie masz na ten temat zdania... a kabelek issue kerio model one.. tez zjebiesz... niewiele tego powstało a dokładnie 11 sztuk... potestujemy sobie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemesis-> chyba niwłaściwie odebrałes mój wpis:)

Nikomu nie bluzgam jak również nie uważam się za wszechwiedzącego. Opinie wyrażam na temat znanych sobie urządzeń z którymi miałem kontakt.

Popadanie w chorobę to gonienie nieustanne króliczka. Jeśli sie już złapie trzeba słuchac i cieszyć się zyciem a nie gnać za następnym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek - " tak trzymaj. Inaczej popadniesz w chorobę Elbetotha i zamiast kabli będziesz musiał kupować mutanty w postaci kabla z filtrami (a to z kablem ma mało wspólnego)"

 

I kto to pisze ?

Będę dyskretny i nie złożę doniesienia ile kabli masz w domu i ile przewinęło się ich przez twój system.

Jlościowo chyba nie jesteś gorszy od Elba.

Zresztą ta choroba jest czymś fascynującym, gorąco ją popieram.

Bardzo współczuję heretykom niewierzącym w siłę magii kabelków audio.

:-))

Jak to niegdyś mówiono, na pal z nimi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam na pal! Jak ktos nie slyszy kabli to dla niego lepiej ale po co kombinowac, zestaw powinien byc dopasowany i tyle. Co mi da ze kpie kable za 1000zl do kolumnn za tyle samo.

Resony sa dobre i wymagaja niezlej budzetowki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resony można stosować nawet do ekstremalnie drogich systemów.

Zdecydowanie lepiej brzmią przy podwójnym okablowaniu,oczywiście pod warunkiem dostosowania do systemu.

Stąd bierze się wiele różnych opinii i nieporozumień.

Autorowi wątku zdecydowanie zalecałbym jednak zmianę pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie podwójne okablowanie to sztuka robienia protez, bo co kabel jest dobry na gorze a na dole już nie ? jak ma być dobrym kablem to niech robi to w całym paśmie :) dlatego jeżeli ktoś stosuje na górę kabel za 50 i na dół za 50 to ja wolę kupić taki który za 100 robi to pojedynczo i taki właśnie mam i jestem zadowolony, :)

 

więc jak ktoś stosuje resona na dół to raz że nie słuchał lepszych kabli które to robią a dwa że sam reson widać a raczej słychać nie jest najlepszy za najlepszych ,,

 

chłopaki teraz tylko nie piszcie 3 stron o resonach jakie to są dobre bo tak właśnie powstają mity kabli ocierających się o nieboskłon hifi :)

 

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójnie zaleca stosować sam producent. zy ba końce podepniesz pod jedno gniazdo w kolumnie, czy rozdzielisz na dwa gniazda jest bez znaczenia. Reson ma przekrój niecały 1mm2 i w wielu systemach ten przekrój jest niedostateczny. Zalezy to od odległości kolumny od wzmacniacza, jego wydajności prądowej jak równiez zapotrzebowania prądowego kolumny. Jesli uparcie nie rozumiesz co sie do Ciebie mówi to albo masz nikłą wiedzę albo jesteś głupio przekonany w swojej racji.

 

NIE MA ZŁYCH KABLI. Są WYŁACZNIE źle dobrane do systemu. Jedne sa za dobre do danego systemu obnażając jego niedostatki a inne niczym korektor modelując dzwiek. Im słabsze kable tym modelowanie bardziej słyszalne. Tu pośłużę się kablami kórymi sie chełpisz Tara labs. Twoje kable pogrubiają 500 jak i model 1000 i 1500 dzwięk a Tara reference przy nich brzmi jakby wogle straciła bas i syckot góry. Czy oznacza że jest gorsza? NIE, bo katalogowo to kilka klas wyżej! Dlaczego? Bo jest dedykowana systemom z wyższej półki w których basu, szykości, nadnaturalnej przestrzenności, analityczności nie trzeba wyciągać za uszy. W hi-endzie czy state of the art liczy się barwa (!!!) oraz jak najmniejsza ingerencja w załaszowanie kablami jak grają poszczególne elementy toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje ze stroną:) Poprzedni tekst napisąłem godzine temu i załączyłem. Pokazał się dopiero teraz i to z błedami a sprawdzałem:)

 

Dopisek do poprzedniego wpisu: O lasie urządzeń czy kabli wg. mnie nie świadczy ich zapłacona czy oferowana cena a ocena mozliwości jakie pokazuje w systemie. Wg. takiej relacji Reson w stosunku do AQ jakie były tu polecane czy Tara Labs powinien kosztować 10x więcej. Nie kosztuje chyba wyłącznie z powodu uczciwości producenta i "antenowego" wyglądu:). Wystarczy "ubrać" go odpowiednio a sprzedawał by się że ho ho:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już przywaliłeś że reson powinien kosztować 10x tyle w stosunku do swoich możliwości :)

 

od początku przesadzasz z jego możliwościami,

jak napisałem reson do 50pln jest świetny ale traci swoją świetność przy porównaniu z droższymi kablami, mimo to jego cena jest faktycznie dobrze skalkulowana

moja tara może i pogrubia dźwięki, ale ja bym powiedział że raczej jest neutralna z świetnie prowadzonym basem, nasyconą średnicą i lekko ogładzoną górą jest rozdzielcza i muzykalna z duża dawką informacji bez zamazywania jedyna wada to nie tak dobra głęgokość sceny jak w aq, pogrubiający kabel jaki miałem przyjemność testować to ULTRA LINK EXCELSIOR MKII tu już się robiły muły, a dla ciekawości lepszy kabelek od resona który też testowałem był cardas Crosslink budowa solid core zwykły za 90pln, gdzie moim zdaniem miał lepszą scenę od resona i ciekawszą detaliczniejszą górę ale bass od pewnej Hz wycinał jedyna jego wada, do małych monitorów ok do podłogówek nie za bardzo.

 

reson ma dwie wady dla mnie słabo kontroluje bass poniżej ok 50Hz ale nie jest to wada przy monitorach które nie schodzą niżej,

a dwa nie za duża głębia sceny przy aq to jest płasko oraz dosyć wyraźnie przycina dynamikę kosztem wygładzenia przy aq czy tarze jest to wyczuwalna różnica dlatego do żywszej muzyki z uderzeniem nie polecam resona, ale posiada wyrazistość wybrzmień instrumentów, ocieplony bass, średnica neutralna z tendencją nawet to lekkiego wysuszenia, góra akceptowalna jak dla mnie ale dla każdego może być inaczej

 

co do zaleceń producenta i jego grubości, no cóż widać jest to też wada że przy większych mocach i prądach koszty okablowania rosną x2 a np tara rsc 500 wystarczy jedna zapewniam.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.