Skocz do zawartości
IGNORED

Kolce pod kolumny - nowe pytanie


rykuj

Rekomendowane odpowiedzi

Micke 13 nic nie pokręciłem,jeżeli uważasz że kolumnie potrzebne jest dociążenie to dlaczego jej producent nie sprzedał razem z nią.Fakt kolumna z kolcami wbije się w każde podłogowe drewno bardzej lub mniej,ale nie mów mi że odróżnisz dzięk, czy może raczej brzmienie od tego na czym ona stoi(chodzi mi o granit czy metalowe krążki)bo ja nie choć słuch mam bardzo dobry,a Tobie daj Boże zdrowieUważam że marmur daje jedynie poczucie estetyki no i konfortu jeżeli to odczuwasz.Czy widziałeś kiedyś na koncercie aby na kolumnach coś stało,a jak tam wali basem.I na koniec jeszcze jedno Micke13, dawno temu w jednym z czasopism motoryzacyjnych dziennikarz tejże pisał recenzje o samochodach róznych firm w trakcie przeprowadzania testów,oczywiście opinie były jak najbardziej pozytywne,tylko że ja potem widziałem tego dziennikarza jeżdżacego wiele tym samochodem już po wydanej opinii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty nie słyszysz różnicy na czym stoi kolumna, to chyba jednak z tym dobrym słuchem coś nie tak ;) Możliwe że efekt jest mniej słyszalny na kolumnach podłogowych, ale na podstawkowych ma takie samo znaczenie jak dobre, zasypane piaseczkiem standy. Ja słyszę u siebie skrócenie, utwardzenie basu po dodaniu granitów. Dodatkowo powiem że im więcej kolców, tym basu jest mniej, oczywiście do pewnego stopnia ;)

Dlaczego można dociążyć kolumnę od góry już pisałem. Warto eksperymentować, nie zawsze przynosi to pozytywny skutek.

Dlaczego producent nie sprzedaje z kolumną razem granitów to chyba oczywiste, robi kolumny głośnikowe nie nagrobki ;P

Na koncercie, walącej kolumnie estradowej chyba chodzi o coś zupełnie innego niż komfortowe zapewnienie warunków pracy z jej głośnika ;)

Co do estetyki granitów, no ja nie wiem, mnie się to niezbyt przyjemnie bo z cmentarzem kojarzy ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze producenci kolumn nie robią nagrobków,to dlaczego nie podają informacji o tym żeby ich wyroby dociążyć balastem marmurowym,wstydzą się tego,nie ulega wątpliwości że dobre ciężkie stendy pod podstawki mogą mieć wpływ na ich brzmienie,ale czy zawsze wyczujesz różnicę?Dlatego uważam żeby rozsądnie do tego podchodzić,nie w padać w euforie po dołożeniu paru marmurów na podstawki,uważam że chyba lepiej włożyć kasiorkę w lepsze podstawki,a nie brać przykładu z pomysłowego Dobromira.I to by było na tyle moi drodzy słuchacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Odkopie troche temat.

 

Czy powierzchcnia styku kolca z podkladka czy tez podlaga ma znaczenie? Czy jest ona im mniejsza tym lepiej?

 

Bo wlasnie szukam nowych kolcow do swoich kolumn wraz z podkladkami, bo te co sa w zestawie sa za bardzo zaokroglone i nawet zadna podkladna by do nich nie pasowala wiec chce zakupic wszystko nowe i tak sie zastanawiam czy kupic takie tanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy pochwapic sie na takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj taniego badziewia bo ci się spłaszczy scena, znikną szczegóły, nie mówiąc o basie. Weź te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Te są najdroższe na allegro czyli najlepsze.

Ale zanim wyrzucisz kasę w błoto (tzn nabijesz kieszeń jakiemuś łowcy jeleni) kup te tańsze posłuchaj na nich przez dwie godziny jednego utworu w kółko i potem je pilnikiem wyostrz maksymalnie i znowu posłuchaj. Ponieważ nie usłyszysz różnicy będziesz kilka złotych do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentuj lepiej z akustyką.

Kolce zmieniają brzmienie (doświadczyłem na KEFach Q5). U mnie było nawet śmieszniej, KEFy były na kolcach tak ostre w brzmieniu, że zawsze po tym bolala mnie głowa a po słuchaniu bez kolców nigdy.

 

Nie na wszystkich kolumnach da sie uslyszeć różnicę z kolcami/bez. Ale na niektórych baaaardzo słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak czytam to nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać czy jeszcze coś innego zrobić?:)

Jak czytam"Nie kupuj tanich weź te za 1000000000zł, one są lepsze" Ku..Dlaczego?Bo są ze złota?Jeśli..To co daje złoto? Jest gorsze od stali? Cięższe?Twardsze? To to samo!!(pomijam różnice szlachetności czy objętość/waga) ale jako kolce pod kolumnę to nie ma żadnego znaczenia (ewentualnie wizualne/wytrzymałościowe). Podobnie z "Wyostrzają górę..Głowa boli" Tak i robią kupę:)

Ludzie kolce nic nie zmieniają, a jeśli to bardzo nie wiele (jedyne co mogą zmienić to uszczuplić bass), oznacza to w praktyce, że mogą, ale nie muszą (raczej tego nie czynią) jeśli jednak to w bardzo minimalnym stopniu (zapewne zależy to w dużej mierze do kolumn i pomieszczenia), ale na pewno nie od ceny kolców:)...Bajki przeczytane..Czas spać:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po zastosowaniu kolców słyszą kosmetyczną zmianę góry a co za tym idzie sceny, ponieważ zmienił się bas a co za tym idzie cała równowaga tonalna... Kolce przeważnie wyszczuplają bas za to poprawiają jego kontrolę więc skoro mniej basu to ludzie słyszą więcej góry - proste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wyzej wspomniane, taniutkie kolce 3.20zl/szt razem z podkladkami i swietnie sie prezentuja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pięknych kolców jeszcze nie widziałem...

 

Niedawno dostałem standy a z nimi extra jakieś kolce - mordęga to przesuwać; po włożeniu tych kolców w tzw. tależyki w zasadzie człowiek się ośmiesza przy przesuwaniu głośników, poza tym kolce odchudzają bas (mają jakoś tam skontrolować go czy coś). Głos na nie, strefa zero kolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie bardziej odpowiada bas na kolcach. Pod granity podkleilem filc, takie jak ida pod meble wiec mozna kolumne przesuwac ile wlezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce na granicie i to wszystko na filcu? ... ludzie ... czy wy wiecie po co używacie te kolce ?

 

Są dwie możliwości - albo kolumnę maksymalnie zespalamy z podłożem albo maksymalnie izolujemy.

 

Kolce używa się po to by maksymalnie zespolić kolumny do podłoża (czyli np. wbić w drewnianą podłogę/dywan). W konstrukcji kolce + metalowe podkładki nie widzę sensu.

 

ps. Ja wolę zupełnie nie używać kolców, czyli maksymalna izolacja ... więc filc itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolce są bardzo ważne dla poprawy samopoczucia właściciela. Można napisać, że są trendy. Jak jeszcze do tego są takie złote jak na ostatnim zdjęciu to ludziom się podoba. I o to chodzi.

A to czy one poprawiają bas czy go psują to nie wiadomo. Bo to najpierw trzeba wiedzieć jaki jest ten dobry bas, a dopiero później można pisać, że coś się tam poprawiło czy też nie.

Dlatego uważam, że jedynym poważnym stwierdzeniem jest uwaga, że one coś tam czasami zmieniają i tyle. Natomiast nigdy nie można pisać, że na dobre bo my nie wiemy jakie jest to - dobre.

Podobnie jak "przezroczyste" kable. Przezroczyste w stosunku do czego? Przeciesz nie ma wzorca!!! Jedynym poważnym stwierdzeniem może być uwaga, że z kablami gra tak samo jak bez kabli. Masło maślane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A to czy one poprawiają bas czy go psują to nie wiadomo.

 

Powiem tyl ze ze miedzy terazniejszym ustawieniem, a gumowymi nozkami jest na plus. I dla mnie to wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69

>Dlatego uważam, że jedynym poważnym stwierdzeniem jest uwaga, że one coś tam czasami zmieniają i tyle. Natomiast nigdy nie można pisać, że na dobre bo my nie wiemy jakie jest to - dobre

 

Bzdura

jestem zawodowym muzykiem i prosze nie uogolniac i nie wypisywac takich bzdur ,moze pan nie wie jak ma byc czy cos jest dobrze czy zle , trudno zdarza sie ,proponuje kupic boom boxa i na nim sluchac muzyki skoro nie wiemy jak jest dobrze a moze wlasnie na boom boxie jest ok, przeciez wiekszosc ludzi tak slucha muzyki no to chyba jest dobrze prawda?,sprawa ma sie inaczej wiadomo bardzo dobrze czy reprodukowany dzwiek z urzadzenia jest dobry czy zly wystarczy pochodzic troche na koncerty od jazzowych,rockowych konczac na filcharmoni,posluchac kilku powaznych systemow wtedy nabierze sie jakiegos pojecia na temat dzwieku,setki godzin spedzonych w studiach muzycznych nauczyly mnie wiele,znam tez wiele osob ktore nie zajmuja sie zawodowo muzyka na codzien ale pojecie na temat maja i to duze.Ustroje,kolce miekkie zawieszenie itp maja bardzo duzy wplyw na reprodukowany dzwiek nie zawsze jest to na plus oczywiscie ale ma to wplyw i mozna dokladnie okreslic co sie zmienia a co nie,a nie jak pan stwierdza "że one coś tam czasami zmieniają i tyle"prosze nie uogolniac i nie wrzucac wszystkich do jednego wora raczej uzyc stwierdzenia,dla mnie,mi sie wydaje ze jest tak i tak, ma pan prawo do tego zeby wyglaszac raczej wzgledem swojej osoby opinie "ze ja nie wiem co to jest to dobre"

zycze dlugich odsluchow i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Pomyślałem, że podzielę się z Wami swoją dzisiejszą przygodą.

 

Mój sprzęt stoi w sposób następujący:

 

ODTWARZACZ CD

..MAGNETOFON........WZMACNIACZ........GRAMOFON

 

czyli na dole magnetofon kasetowy a nad nim na kolcach stoi CD. Obok tego zestawu dumnie spoczywa wzmacniacz lampowy a jeszcze obok stoi gramofon (też na kolcach).

 

Wczoraj wieczorem, miałem chwilę i wpadłem na szatański pomysł postawienia na kolce także magnetofonu oraz stojącego obok wzmacniacza. Z magnetofonem nie było problemu (kolce podkleiłem) ale zw wzmacniaczem musiałem się namordować - opiera się w sumie na sześciu stopkach które sa zamontowane na dwóch płytach. Żeby je odkręcić należy wykręcić 16 wkrętów jednej płyty i 12 drugiej - masakra, ale jakoś przebrnąłem. Skończyłem późno w nocy wiec już tego nie słuchałem. Za to wyglądało zajeb...ście.

 

Dziś sobie zasiadam, włączam ulubiona płytę i... O rzesz ty!!! A gdzie jest bas????!!!!

 

Zestaw zagrał TRAGICZNIE!!! Bas był tępy, krótki, stukający! W ogóle odbiór był taki, jakbym słuchał przez tanie słuchawki.

 

Bylem zaskoczony, to to przez kolce!!!

Cóż robić - zakasałem rękawy i zacząłem je demontować. Ale postanowiłem zdobyć przy okazji trochę wiedzy - najpierw zdemontowałem kolce pod magnetofonem (nad którym stoi CD i który zwykle jest WYŁĄCZONY) i włączylem sprzęt. O! Pojawił się bas!!! Czyli CD odczuło różnicę, że piętro niżej znikły kolce?! Gdyby to ktoś inny napisał, to pomyślałbym, że pił, albo źle sie czuje.

ale skoro jest poprawa, to ciach - CD także bez kolców. Włączam - muzyka gra znacznie lepiej. To teraz czas na kolce wzmacniacza - zdemontowałem. Tu różnica już nie była tak wielka jak pod magnetofonem, ale również i oczywiście tez na +

 

Reasumując - nie chcę już oglądać żadnych kolców. Prawdopodobnie spadnie z nich także gramofon a jak sie wkurzę to także kolumny.

 

nie sądziłem, że kolce mają taki wplyw na dźwięk. Rozumiem, że mają ogromny w przypadku kolumn, ale na CD?!

 

A jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypróbuj jeszcze odbijacze do drzwi dostępne w marketach budowlanych (samoprzylepne, wyglądające jak grzybi kapelusz). Chyba kilka osób z forum ich używa pod sprzętem. Powinny działać izolacyjnie, zamiast zespalać z podłogą więc może będzie więcej basu zamiast mniej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo gumowe korki do zlewu... swietny zamiennik vibrapodow :D sprawdzone!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki powietrzne jako podstawa pod sprzęt to zwykły elementarz hi end audio tak oczywisty, że nie wart głębszego zagłębiania się.

 

Bez właściwej podstawy włączanie do prądu urządzeń i próba odsłuchu - to strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drrrrrgania, ot co. Często niedoceniane.

 

Montując kolce odciąłeś magnetofon od podłoża, przez co stał się bardziej wrażliwy na drgania powietrza, zwłaszcza przy najniższych częstotliwościach. Powstało sprzężenie zwrotne które w efekcie obniżało poziom niskich częstotliwości przesyłanych przez magnetofon do wzmacniacza.

 

Pod tym względem sprzęt najlepiej ustawiać na podłodze. Oczywiście jest dużo argumentów przeciw, stąd ciężkie "audiofilskie" stoliki.

 

DOdatkowo - w przypadki kolumn kolce nie są po to żeby poprawiać coś w kolumnach. Są po to, żeby kolumny swoimi drganiami nie zakłócały pracy innych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Montując kolce odciąłeś magnetofon od podłoża, przez co stał się bardziej wrażliwy na drgania powietrza, zwłaszcza przy najniższych częstotliwościach. Powstało sprzężenie zwrotne które w efekcie obniżało poziom niskich częstotliwości przesyłanych przez magnetofon do wzmacniacza.

 

Zastanowiłeś się choć przez chwilę zanim wypociłeś te farmazony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor założył ten temat, ponieważ strasznie go bawi widok skaczących sobie do oczu forumowiczów. Najwyraźniej sie nudzi w domu. Jako, że ze swojego sprzętu już więcej nie wyciągnie, to chociaż sobie w "mrowisku" forumowym pogrzebie. Jeżeli chcecie mu dać radochę gratis, to kontynuujcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor założył ten temat, ponieważ strasznie go bawi widok skaczących sobie do oczu forumowiczów. Najwyraźniej sie nudzi w domu. Jako, że ze swojego sprzętu już więcej nie wyciągnie, to chociaż sobie w "mrowisku" forumowym pogrzebie. Jeżeli chcecie mu dać radochę gratis, to kontynuujcie

Ojej, masz rację... a już biegłem po kolce :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Montując kolce odciąłeś magnetofon od podłoża, przez co stał się bardziej wrażliwy na drgania powietrza, zwłaszcza przy najniższych częstotliwościach. Powstało sprzężenie zwrotne które w efekcie obniżało poziom niskich częstotliwości przesyłanych przez magnetofon do wzmacniacza.

Tak się składa, że jako źródło był wykorzystywany odtwarza CD, a nie magnetofon. Cytacik:

 

Ale postanowiłem zdobyć przy okazji trochę wiedzy - najpierw zdemontowałem kolce pod magnetofonem (nad którym stoi CD i który zwykle jest WYŁĄCZONY) i włączylem sprzęt. O! Pojawił się bas!!! Czyli CD odczuło różnicę, że piętro niżej znikły kolce?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem jak to brzmi. Ten kto mnie zna wie, że

 

woodoo%20tekst.jpg

 

zawsze omijałem szerokim łukiem. Z tym że trudno ominąć coś, co nas spotyka.

 

Nie zepsuł mi się słuch by po godzinie się naprawić. Niczego nie biorę - po prostu po postawieniu sprzętu na kolce, zmieniło sie brzmienie. Niestety na gorsze. Żałuje, bo wyglądało świetnie.

 

 

Niedowiarków zachęcam do eksperymentu - wrzućcie swoje audio na kolce i opiszcie wrażenia. Ciekawe, ilu kpiarzy wówczas zostanie.

 

 

Ps - i nie nudzi mi się w domu.

 

 

Ten post nie jest prowokacyjny - mam gdzieś pyskówkę. Proszę zajrzeć do innych moich postów/wypowiedzi i przekonać się, czy mam zadatki na trolla czy tylko dzielę się swoimi doświadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa, że jako źródło był wykorzystywany odtwarza CD, a nie magnetofon. Cytacik:

 

Masz rację, źle zrozumiałem. Ale przy CD efekt jest podobny. Polecam znany test z chusteczkami higienicznymi - po jednej paczuszce pod każdą z nóżek CD. I włączyć płytę z dużą ilością głębokiego basu.

 

Zastanowiłeś się choć przez chwilę zanim wypociłeś te farmazony?

Mógłbym zadać to samo pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.