Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale 8.2 czy 9.2 czy Kef IQ3 , Q1


spiler86

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Problem spróbuję opisać tak krótko jak tylko się da, otóż:

Byłem w sklepie na odsłuchu, słuchałem na wzmaku Nad C325BEE i cd też nad, np. kolumn:

Monitor Audio BR2 (odpadają, wokale aż kłuły w uszy), Chario Delphinus (dźwięk niemal idealny, ale cena >4000), Dali ikon2 (za ostro, dźwięk ze wstęgi nigdy mi się nie podobał i basik słaby), jakieś Heco (bez życia, starałem się ich nie słuchać), Kefy IQ3 (szokująco delikatny dźwięk, ale fajny, bas obecny, ale jakby w tle, teraz po przespaniu się z problemem dosyć miło je wspominam) i na końcu Wharfedale 8.2 (po kefach było jakby fajniej, mniej więcej takiego dźwięku oczekuję na początek przygody...) kolumny chyba wszystkie nie wygrzane.

I teraz mam takie pytania:

1. spotkałem się na forum, że zawieszenie w kefach się rozlatuje... chcę mieć kolumny na lata i takie coś by je dyskwalifikowało.. czy to prawda?

2. gdybym się zdecydował na kefy to który model, starszy Q1, czy nowszy IQ3, czym będą się różnić?

3. Gdybym jednak kupował wafle to który model, 8.2 czy 9.2, czym różni się ich dźwięk? W sklepie są 8.2 za 700zł, a na allegro 9.2 za ok. 750zł

4. Jest też opcja old sprzętu, jestem ciekawy jak grają np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

warto się zainteresować?

 

PS. poszukuję "muzykalnych" kolumn, słucham muzyki od rana, do późnej nocy, więc nie mogą męczyć i powinny dać radę przy cichym, nocnym graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

całkiem niedawno byłem w podobnej sytuacji .

Tez szukałem dobrych podstawkowych w rozsądnej cenie .

 

Mój wybór po poradach i wertowaniu forum padł na Ushery 520 .

Weź je pod uwagę , graja pięknymi wokalami , basu nie brakuje , ale nadają się tylko do niewielkich pomieszczeń .

Ja słucham je w 14m2 i jestem bardzo zadowolony

.

Wymagają dobrego ustawienia , musisz siedzieć w centrum .

Przy bardzo cichym słuchaniu możesz odczuć brak basu .

 

Jak pogonisz je głośniej to basu jest sporo .

Są bardzo muzykalne , można ich słuchać godzinami i nie męczą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprodukowane juz KEFy Q1 sa (wg opisow, nawet na tym FORUM)lepsze od tych nowych IQ3, mozna je chyba jeszcze dostac, nawet nowe z wyprzedzy (cena ok.900zl). Maja pewnie wiecej basu od 520, co przyda sie przy cichym sluchaniu, a ich zawodne/slabe zawieszenie nie jest prawda, byl tylko tu na na tym Forum jeden taki wpis o tym,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i te uszatki są dobre(nie kwestionuje) ale nie przesiądę się na nie z kolumn gdzie bas ma 25cm,

a bas w waflach 8.2 był do zaakceptowania, w kefach było go jakby mniej i dochodził jakby ze spodu albo zza kolumn, ale klasa grania już była.

Interesowała by mnie jeszcze jedna rzecz, czym różnią się te 8.2 od 9.2, jakby się wypowiedział jakiś znawca wafelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mają więcej basu seria q i iq raczej z tego nie słynie, mój kolega ma iq3 z rotelem i nie powala nadmiarem basu w pokoju 18m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słabego zawieszenia w KEF - był na tym forum jeden taki wpis i wszystko wskazuje na to że to kompletna bujda i wpis zupełnie wyssany z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Nieprodukowane juz KEFy Q1 sa (wg opisow, nawet na tym FORUM)lepsze od tych nowych IQ3, mozna je chyba jeszcze dostac, nawet nowe z wyprzedzy (cena ok.900zl). Maja pewnie wiecej basu od 520, co przyda sie przy cichym sluchaniu>>

 

nic bardziej mylnego, Ushery maja zdecydowanie wiecej i lepszej jakosci bas mimo mniejszej membrany. Kef-y Q1 graja miekkim ale przyjemnym basem trche za bardzo "pudełkowatym" w cenie do 900zł za nowe na pewno warte rozwazenia. Ushery to inna bajka, bas bardziej twardy, dobra kontrola, z dobra elektronika nie jednemu kopara opadnie, z uwagi na kurs dolara troche drogie, ja kilka miesiecy temu placilem 1060zł za nowe i w tej cenie ten produkt jest nie do pobicia, miałem jedne i drugie w domu pare miesiecy, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam podobnie, uszatki z lepszym wzmakiem rozwijają skrzydła a kefy raczej nic więcej nie pokażą,

natomiast ja swoje uszatki red piano kupiłem za niecałe 1300 i uważam że warte były każdej wydanej złotówki,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie raczej krótki i twardy bas nie będzie odpowiadał, jeszcze nie dorosłem do takiego dźwięku, wolę bas właśnie miękki.

A może ktoś coś napisać o tych kolumnach prawie vintage z linków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby miały taki bas jak qefy iq3 albo wafle 8.2, to czemu nie,

a Cabasse tobago 360, jak mają z basem? podobno są dynamiczne, ale z tą średnicą głośników to pewnie zejścia nie będzie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej określił bass uszatków jako doskonale kontrolowany , te przetworniki midbasowe są niesamowite, potrafią wykrzesać z nich szybki i precyzyjny bass a w innym kawałku ciepły i otaczający, nie jest monotonny czy buczący, schodzi naprawdę nisko jak na takie rozmiary skrzynek, trzeba posłuchać, instrumenty brzmią rewelacyjnie jak kontrabas a w elektronice też dają spokojnie radę, są to bardzo muzykalne monitory o dość uniwersalnym brzmieniu z ciepłą średnicą soczystą górą ale nie męczącą do 18m2 spokojnie powinny dawać radę ,

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi powód dla którego ushery odpadają, to to, że mój nad ich nie wysteruje. Beton jestem i tyle. Poza tym tanie nie są, wole coś innego, w tej chwili myśle nad tymi cabasse, ale w ciemno ich nie kupie, jak nie będę miał pewności, że zaskoczą mnie miękkim i w miare niskim basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było śmiesznie to właśnie uszatki są typowymi 8momwcami a nie jak kefy momentami po 3, więc nie wiem dlaczego twierdzisz że nad nie wysteruje wręcz przeciwnie nadowi mogą dać blasku i świeżości,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jeszcze przejść do sklepu i posłuchać, jest tylko jeden, a już byłem dwa razy i nie wiem jak z cierpliwością pracowników. Mają tam też acoustic energy aelite 2, mógłbym je przetestować.

A te ushery będą "muzykalne" ? bo dźwięk wafli 8.2 i kefów iq3 mi odpowiadał.

Ale co z tymi Cabasse?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w tej cenie są to jedne z najbardziej muzykalnych monitorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też spróbował z kolumnami podstawkowymi Heco Metas Aleva i nową Kodę K2000B. Z używanych to teraz widziałem na allegro Eposy M5 za 899zł (nie wiem czy jeszcze są).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już słuchałem heco podstawkowych, podziękuję..

Za bardzo oddalamy się od tematu, podobał mi się dźwięk Wharfedale 8.2 i Kef iq3, taki charakter brzmienia mi odpowiada, i teraz myśle czy 8.2, czy 9.2, czy jakieś kefy, o ile już udowodniono trwałość ich zawieszenia..

A tak poza tematem to interesuje mnie kwestia basu w cabasse tobago 360 i acoustic energy aelite2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie siada zawieszenie w KEF, to co się komuś przydarzyło to pewnie 1/10000 lub więcej wada produkcyjna. Co do wafli to najlepiej posłuchać na własne uszy, nowa seria jest raczej muzykalna niż analityczna, nie przekaże Ci wszystkich informacji o nagraniu raczej skupi się na tych niezbędnych dla całości nagrania. Polecił bym CI Triangle ale raczej nie dogadają się z Nadem, poza tym to min. 2000zł za Comety czy Titusy zarówno w wersji ES jak i EX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 1 Gru 2008, 16:14

 

>żeby było śmiesznie to właśnie uszatki są typowymi 8momwcami a nie jak kefy momentami po 3, więc

>nie wiem dlaczego twierdzisz że nad nie wysteruje wręcz przeciwnie nadowi mogą dać blasku i

>świeżości,

 

Może chodziło mu o brak odpowiedniej mocy ? W końcu ushery 520 mają efektywność zmierzoną ~82 dB (fantazja prod. 86) jeśli dobrze pamiętam a KEF Q1 ekstremalnie wysokie 88 dB (fantazja prod. 91 dB).

 

Usher S520 przy mocy 16W zagrają tak głośno jak KEF Q1 przy 4W (3 dB to podwojenie mocy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i przypomina mi się sąsiedni o kolumnach Siesta. Cena to około 800zł, więc spoko, grają bardzo dobrze, mają "prawdziwe" głośniki, nie żadna chińszczyzna jak te wymieniane, a ponadto zdobyły przecież naszą nagrodę (internautów) roku 2007 wię coś w nich musi być. Słuchałem ich z dobrym wzmacniaczem i zrobiły na mnie podobne wrażenie jak na redaktorach testujących, nic tylko brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra "chinszczyzno". Między jedną chinszczyzną a inną jest przepaść jakościowa. Wolę wysokiej jakości produkt z Chin niż np. bardzo niskiej jakości z UK (co jest prawdopodobne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skutecznością to tęż jest dziwna rzecz, u mnie na piano godz 9 uszatki grają bardzo głośno a na 12 jest za głośno więc ciężko powiedzieć że trzeba rozkręcać wzmaka żeby zagrały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiłem sie wafli, bo słuchałem 8.2 i mi nawet pasowało.

Ale co z tymi Cabasase Tobago 360? wie ktoś coś o nich, ile tam basu i jakiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.