Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale 8.2 czy 9.2 czy Kef IQ3 , Q1


spiler86

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas odsłuchów KEFy były "wygrzane"? Ich brzmienie zmienia się dimetralnie pod około 100 godzinach grania, wiem bo mam te głośniczki. Ich największą zaletą jest dla mnie prezstrzeń. Basu też raczej nie brakuje. Zadowolony jestem bardzo i polecam je szczególnie do spokojnej muzyki. W szybszych kawałkach też spokojnie dają radę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminiowe kopułki często bywają natarczywe np seria budżetowych b&w 601 602 i nowych juz mniej 685 , ale np kef iq3 już nie jest tak ostry nawet złagodzony, natomiast ja jednak kiedyś miałem kolumny z wysokimi tekstylnymi później przerabiałem uparcie b&w i wiem jedno że tekstylna to jest miód na uszy, jeżeli szukasz mniej ostrego grania delikatności na górze z detalami a nie mocnego cyk cyk to kieruj się na tekstylne rozwiązanie, oczywiście też dużo zależy od elektorniki np creek ma słodką górę i może nie być męczący z metalowymi kopułkami ale musisz zdawać sobię sprawę z tego że poruszając się po elektronice i monitorach typowo budżetowych wyrafinowania nie szukaj zawsze skraje pasma są wyraźniej zaznaczone i dlatego prawdopodobieństwo zestawienia wzmak i monitor i ostrzejszego grania na górze jest większa niż gdybyć poruszał się po klockach za kilka tysi, dlatego koledzy dobrze radzą i dobre monitory wcześniej zaproponowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 17 Gru 2008, 08:45

 

>aluminiowe kopułki często bywają natarczywe np seria budżetowych b&w 601 602 i nowych juz mniej 685

 

Nieprawda. To nie aluminiowe kopułki są natarczywe, to te kolumny są tak zrobione. A same kopułki w B&W są świetne! Niejednokrotnie upgradowałem B&W i wiem, co potrafią jak się je dobrze zaaplikuje. Firmowa aplikacja faktycznie każe im grać natarczywie, ale to samo można powiedzieć o kopułkach tekstylnych - źle zaaplikowane potrafią grać szorstkim, "brudnym" dźwiękiem.

Trzeba przyznać że firma B&W wyrządziła krzywdę metalowym kopułkom wyrabiając im opinię ostro i męcząco grających przetworników, a tymczasem za taki stan rzeczy wcale nie odpowiada materiał membrany, tylko specyficznie zaprojektowane zwrotnice.

 

>, ale np kef iq3 już nie jest tak ostry nawet złagodzony, natomiast ja jednak kiedyś miałem kolumny

>z wysokimi tekstylnymi później przerabiałem uparcie b&w i wiem jedno że tekstylna to jest miód na

>uszy,

 

Bzdura. Istnieje bardzo wiele kiepskich, szeleszczących i swiszczących kopułek tekstylnych. Wiele kopułek tekstylnych ma tendencje do popadania w suchość. I gdzie tu miód? owszem, istnieją też dobre i bardzo dobre kopułki tekstylne, ale nie należy przetworników oceniać po samym materiale membrany, bo można się srodze rozczarować. Tym bardziej szkodliwe jest rozpowszechnianie tego rodzaju uogólnień, które tylko i wyłącznie wprowadzają w błąd.

 

>jeżeli szukasz mniej ostrego grania delikatności na górze z detalami a nie mocnego cyk cyk to

>kieruj się na tekstylne rozwiązanie,

 

Jeszcze jedno szkodliwe uogólnienie. jak już wspomniałem, istnieje wiele słabych tekstylnych kopułek, które właśnie tak grają - cykająco i sycząco. Istnieje też wiele kolumn z bardzo przyzwoitymi, ale źle zaaplikowanymi kopułkami tekstylnymi, i efekt jest żałosny. Ocenianie przetworników po materiale membrany to szkodliwy mit który nie powinien byc rozpowszechniany.

 

>oczywiście też dużo zależy od elektorniki np creek ma słodką

>górę i może nie być męczący z metalowymi kopułkami ale musisz zdawać sobię sprawę z tego że

>poruszając się po elektronice i monitorach typowo budżetowych wyrafinowania nie szukaj zawsze skraje

>pasma są wyraźniej zaznaczone

 

Kolejne szkodliwe uogólnienie. Nie każdy budżetowy sprzęt gra konturowo, nawet i tu jest duży wybór, mozna dopasować brzmienie do swoich upodobań. Trzeba to jednak robić świadomie, i na podstawie samodzielnych odsłuchów, bo opinie zasłyszane lub przeczytane bardzo często są niewiele, lub zgoła nic nie warte.

 

>i dlatego prawdopodobieństwo zestawienia wzmak i monitor i

>ostrzejszego grania na górze jest większa niż gdybyć poruszał się po klockach za kilka tysi,

 

Jest to wniosek oparty na z gruntu błędnych założeniach, i dlatego jest mylący i szkodliwy. Życzę więcej osłuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki skoro twierdzisz że kopułka aluminiowa z b&w serii 6xx jest świetna tylko zwrotnica jest tak zaprojektowana to oki tylko wiedz jedno że ktoś kto kupuje taki monitor nie będzie w nim grzebał tylko będzie słuchał jak producent zaproponował brzmienie monitora czyli wniosek jest taki że gra ostro.

 

zgadzam się że większość wysokich czy to tekstylne czy metaliczne mogą być źle zaaplikowane i grać tak bardzo ostro i męcząco ale ja słuchałem w większości budżetowe monitory kolumny i jak napisałem w większości przypadków metaliczne grały zdecydowanie ostrzej i mnie nie interesuje jak jest zwrotnica zaprojektowana tylko procentowo rozkład sił ostrzej grających przechylał się na metaliczne kopułki oczywiście mówię o typowo budżetowych monitorach do pułapu 3tys, a nie jak pokazywali na adudioszoł do 30tys

 

napisałem wyraźnie że w budżetowych sprzętach skraje pasma są zdecydowanie mocniej podkreślone i poruszanie się w tym obszarze z doborem elektroniki i kolumn z dużym prawdopodobieństwem można dobrać ostro grający zestaw nie napisałem że wszystko gra ostro , dlatego mimo że to typowa budżetówka trzeba posłuchać przed zakupem mimo że monitory mogą kosztować 1tys,

 

nic konkretnego nie napisałeś co zanegowało moje założenia to że zakładasz że masz większe doświadczenie i jesteś bardziej osłuchany nie musi być argumentem aby wszystko podważać i negować

faktycznie z tym miodem na uszy przesadziłem uogólniając wszystkie tekstylne, jednak część prawdy w tym jest a ja nie staram się powtarzać obiegowych mitów tylko wyrażam swoją opinię

 

więcej życzę czytania ze zrozumieniem

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj się zgodzę bardziej z MGyver'em, nie warto robić stereotypów i skupiać się tylko na jednym. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Wiele firm ma bardzo dobre przetworniki(czy to wysokotonowe czy średnio-niskotonowe), tylko taka a nie inna polityka firmy czy dobór komponentów powoduję takie a nie inne brzmienie. Gdybym miał polegać tylko na opinii to w życiu nie kupił bym moich Triangli, ze względu na impedancję która w szerokim zakresie ma 3 omy(bałbym się że Piano nie dźwignie). Dalej to brzmienie które wiele osób kształtuje jako ostre, a dla mnie nie ma drugich takich kolumn do 2000zł które grają z tak fantastyczną górą(może jestem za mało osłuchany) i tak dobrym zgraniem fazowym przetworników. Także myślę że nawet to 1000zł każdy ma to co lubi i może sobie przebierać w brzmieniu. Już kiedyś pisałem że to nie suma pieniędzy kształtuję Nam jego jakość a mądry(najlepiej osłuchany przez siebie) dobór elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? :)

Też polskie, ale oczytałem się całkiem skrajnych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid a czy przypadkiem pisałeś niedawno że czasem triangle sybilant pokaża? :) "Czyli z Trianglami by się polubił, bo Triangla mają bardzo dobry wysokotonowy, ale od czasu do czasu na specyficznych nagraniach pojawiają się szpilki."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z recki Pacuły

"To jednak wciąż niedrogie, niewielkie kolumny i mają wyraźne ograniczenia. Jak wspominałem, góra jest znakomita, jednak słychać ją często mocniej niż w większych kolumnach Triangle’a. Najwyraźniej wyżej w cenniku, gdzie głośniki niskotonowe są większe i pracują w większej obudowie, zakres basu, a właściwie jego energię kompensuje mocny i bezpośredni dźwięk tuby. W Altéach można było nawet mówić o lekkim ociepleniu brzmienia. Stelle nie dysponują na tyle dużą dynamiką dołu, żeby doszlusować do poziomu góry, stąd w wielu nagraniach rockowych zabrzmią dość jasno i krzykliwie, jeśli tylko podkręcimy nieco gałkę siły głosu."

 

i grają nie męczącą górą? z ręką na sercu?

 

oczywiście że nie ma co robić stereotypów ale też nie można kupować w ciemno monitor i wmak w tym pułapie cenowym z dużym prawdopodobieństwem może zagrać ostro, i trzeba o tym pamiętać jeżeli nie chce się mieć w pokoju męczącego brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 17 Gru 2008, 10:56

 

>dawid a czy przypadkiem pisałeś niedawno że czasem triangle sybilant pokaża? :) "Czyli z

>Trianglami by się polubił, bo Triangla mają bardzo dobry wysokotonowy, ale od czasu do czasu na

>specyficznych nagraniach pojawiają się szpilki."

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>z recki Pacuły

>"To jednak wciąż niedrogie, niewielkie kolumny i mają wyraźne ograniczenia. Jak wspominałem, góra

>jest znakomita, jednak słychać ją często mocniej niż w większych kolumnach Triangle'a.

>Najwyraźniej wyżej w cenniku, gdzie głośniki niskotonowe są większe i pracują w większej obudowie,

>zakres basu, a właściwie jego energię kompensuje mocny i bezpośredni dźwięk tuby. W Altéach można

>było nawet mówić o lekkim ociepleniu brzmienia. Stelle nie dysponują na tyle dużą dynamiką dołu,

>żeby doszlusować do poziomu góry, stąd w wielu nagraniach rockowych zabrzmią dość jasno i

>krzykliwie, jeśli tylko podkręcimy nieco gałkę siły głosu."

>

>i grają nie męczącą górą? z ręką na sercu?

>

>oczywiście że nie ma co robić stereotypów ale też nie można kupować w ciemno monitor i wmak w tym

>pułapie cenowym z dużym prawdopodobieństwem może zagrać ostro, i trzeba o tym pamiętać jeżeli nie

>chce się mieć w pokoju męczącego brzmienia

 

Absolutnie się zgadzam z tą opinią że to nie są kolumny do ostrego rockowego grania. Wtedy kolumny powyżej poziomu głośności 8-9 już nie czarują, pojawiają się szpilki itd. Jednak w muzyce akustycznej, rocku(który nie jest łojeniem), dobrych popowych aranżacjach, muzyce elektronicznej mogą zauroczyć jeśli się dobrze do nich dobierze sprzęt, bo to taka kolumna która nie zagra na 100% swoich możliwości z wszystkim i wszystko. Jednak to świadomy wybór, bo tego czego ja słucham gra rewelacyjnie. Najlepiej co od jakiegoś czasu mówię, jest zrobić sobie spotkanie i porównać na swoje uszy. Każdy ma inne preferencje, dla jednego słodko już jest mdło, dla drugiego jest inaczej, nie mówiąc już o innych sytuacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid Pacuła nie napisał że są to kolumny do ostrego rockowego grania tylko że w tego typu nagraniach potrafią zagrać ostrzej, co może się też zapewne uwydatnić przy ostrzejszej np elektronice

dlatego pytam czy twoje metalowe kopułki nie są męczące przy długich odsłuchach i polecił byś je swobodnie do większości budżetowych wzmaków?

 

przekornie się pytam bo wcześniej napisałem że większość metalowych kopułek gra ostro po czym zostałem skarcony że nie kopułki a kolumny grają ostro , oczywiście mowa o budżetowym zakresie,

ja miałem już bowersy 602 i 685 i więcej nie chce wracać do takiego brzmienia wyostrzonego męczącego,

kupiłem uszatki mimo że są to troszkę rozjaśnione monitorki ale grają przejrzyście na tekstylnych kopułkach, górne pasmo nie wychodzi ponad 20kHz a jest detaliczne i soczyste bez natarczywości metalicznej jak w bowersach

i triangle i uszatki maja swoje ułomności na które w tej cenie można przymknąć ucho ,

ale tak samo ja uszatków nie polecił bym do każdego wzmaka taniego bo może się okazać że też zagrają za jasno, tylko że szansa trafienia ostrzejszego zestawienia jest moim zdaniem mniejsza niż w losowo wybranej kolumnie budżetowej z metalową kopułką, :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 17 Gru 2008, 11:26

 

>dawid Pacuła nie napisał że są to kolumny do ostrego rockowego grania tylko że w tego typu

>nagraniach potrafią zagrać ostrzej, co może się też zapewne uwydatnić przy ostrzejszej np

>elektronice

>dlatego pytam czy twoje metalowe kopułki nie są męczące przy długich odsłuchach i polecił byś je

>swobodnie do większości budżetowych wzmaków?

>

>przekornie się pytam bo wcześniej napisałem że większość metalowych kopułek gra ostro po czym

>zostałem skarcony że nie kopułki a kolumny grają ostro , oczywiście mowa o budżetowym zakresie,

>ja miałem już bowersy 602 i 685 i więcej nie chce wracać do takiego brzmienia wyostrzonego

>męczącego,

>kupiłem uszatki mimo że są to troszkę rozjaśnione monitorki ale grają przejrzyście na tekstylnych

>kopułkach, górne pasmo nie wychodzi ponad 20kHz a jest detaliczne i soczyste bez natarczywości

>metalicznej jak w bowersach

>i triangle i uszatki maja swoje ułomności na które w tej cenie można przymknąć ucho ,

>ale tak samo ja uszatków nie polecił bym do każdego wzmaka taniego bo może się okazać że też zagrają

>za jasno, tylko że szansa trafienia ostrzejszego zestawienia jest moim zdaniem mniejsza niż w

>losowo wybranej kolumnie budżetowej z metalową kopułką, :)

 

Przy dłuższych odsłuchach nie męczą bo jak napisałem w opiniach "Jeśli chodzi o brzmienie..To, co pierwsze rzuca się w ucho to żywość brzmienia, co wartę podkreślenia to nie męczącym rozjaśnianiem dźwięku a ukazaniem krawędzi dźwięków, detali, kontrastu i rozdzielczości. Równowaga tonalna jednak została zachowana, ponieważ każdy zakres jest proporcjonalny do siebie. Wysokie tony ukazują wszystko to, co najważniejsze i nie poddają się kompresji przy większym poziomie głośności, średnica jest nasycona i doskonale sobie radzi w zależności od repertuaru. Wokale brzmią przekonywująco. Rytmika i dynamika tego zestawu wzbudziła mój podziw, że można coś takiego uzyskać z monitorów o niezbyt dużych wymiarach i przetwornikach, słyszymy coś znacznie większego niż to, co widzimy. Bas jest świetnie kontrolowany, bezbłędnie łączy się z średnicą i gra tak jak ma być w nagraniu. Bardzo treściwe brzmienie, kolumny i potrafią zadbać o ciepełko małego składu i energię dużych formacji, czy koncertowych wydań krążków. Scena jest bardzo dobrze rozłożona, brzmienie przestrzenne. Mówiąc krótko cały zestaw gra tak jakby kosztował więcej niż w rzeczywistości. Oczywiście głośniki nie są bez wad, bądź pewnego charakteru."

 

Jednak do większości budżetowych wzmaków zarówno lampowych jak i tranzystorowych czy fuzja oby bym ich nie polecił. Tu trzeba podejść ostrożnie, bo jak mówiłem lampa musi mieć min. 20W na kanał, by Triangle odpowiednio pociągnąć. Tranzystorowce muszą także pełne kryteria spełniać(żadnych jasnych czy analitycznie brzmiących). Jak wspominałeś każda kolumna ma swoje wady i zalety, jednak ja trzymam się tego, że jednak warto skupiać się na zaletach niż wadach, to z kolei ciągnie za sobą świadomy wybór i dopasowanie. Co do kopułki w Trianglach to ma ona specyficzną budowę(materiał to tytan). Więcej poczytasz w tym załączniku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już nie kłóćcie sie..

Napiszcie mi przy okazji coś o:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie z całkiem innej beczki: Jak ktoś pisze, że kolumny grają dynamicznie, czy bas jest dynamiczny, to co to oznacza; że jest krótki bas, uderzający, czy raczej nisko schodzący??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) różnica pomiędzy maksymalnym i minimalnym poziomem natężenia dźwięku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki oczywiście chodziło mi o dynamikę

wg mnie dynamiczny bas jest to nie rozlazły i nie buczący tylko bardziej konturowy precyzyjny,

 

ale mogę się mylić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie lepsze:

to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w porównaniu do missionów oczywiście, z basem będzie ok w obu przypadkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć nie zawsze kolumna która ma na papierku niższą Hz będzie dawała taki bass, liczy się też jej przebieg impedancji i czy wzmacniacz ją wysteruje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki użyte w Zefirach są łatwe do napędzenia i dość uniwersalne, jeśli chodzi o współpracę z różnymi wzmacniaczami. A czy się spodoba? To trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zejścia, jakości i rodzaju basu liczy się też obudowa a której głośnik współpracuję, ten sam przetwornik w mniejszej obudowie da inne efekty niż ten sam przetwornik w większej obudowie itd. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 18 Gru 2008, 11:26

 

>Dla zejścia, jakości i rodzaju basu liczy się też obudowa a której głośnik współpracuję, ten sam

>przetwornik w mniejszej obudowie da inne efekty niż ten sam przetwornik w większej obudowie itd. ;)

 

No, i strojenie tej obudowy, a idąc dalej - materiał, grubość ścianek, usztywnienia, wytłumienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 18 Gru 2008, 11:33

 

>DawidM, 18 Gru 2008, 11:26

>

>>Dla zejścia, jakości i rodzaju basu liczy się też obudowa a której głośnik współpracuję, ten sam

>>przetwornik w mniejszej obudowie da inne efekty niż ten sam przetwornik w większej obudowie itd.

>;)

>

>No, i strojenie tej obudowy, a idąc dalej - materiał, grubość ścianek, usztywnienia, wytłumienie...

 

Mówiąc krótko, nie łatwo jest zrobić dobrą kolumnę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam :) kiedyś ludzie brali w 80latach miesięcznik "młody technik" heheh i były gotowe przepisy na budowę kolumn , teraz też można się pobawić masz wyliczone skrzyneczki i kupujesz przetworniki sam wytłumiasz montujesz zwrotnice etc i cała zabawa, sam się zastanawiam czy nie podejść do takiego tematu sam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu np uszatki ale z dwoma midbasami może być więcej dynamiki i basu ciekawe czy można tego wczesniej posłuchać, wcześniej mieli dokładne skrzyneczki uszatków i te same przetworniki :) gdzieś czytałem ktoś się bawił i porównywał i ponoć grało lepiej :) oczywiście musiał dopieścić bardziej zwrotnicę i wytłumienie etc

kwestia że musisz wiedzieć czego się spodziewać bo zestawie i trzeba go w dobrej cenie dostać do złożenia aby był cenowo konkurencyjny do "oryginału" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i przetworniki :)

 

szkoda że nie ma już tych skrzyneczek "s520"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to może być fajna "zabawa" i potem radość jak wyjdzie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam stare tematy i znalazlem kolumny RLS Elara, ale wygląd!

Jakbym miał narzędzia i umiejętność robienia zwrotnic to bym sobie zrobił, a tak to...

Znalazłem też wypowiedź McGyvera z 31 Lip 2008:

"Uważaj z tymi Peerlessami HDS, one są dość ciężkie do napędzenia. Żebyś nie miał efektu "ciepłe kluchy". "

A te Audiowavy 171se są cięzkie do napędzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiler86, 18 Gru 2008, 12:58

 

>Tak sobie przeglądam stare tematy i znalazlem kolumny RLS Elara, ale wygląd!

>Jakbym miał narzędzia i umiejętność robienia zwrotnic to bym sobie zrobił, a tak to...

>Znalazłem też wypowiedź McGyvera z 31 Lip 2008:

>"Uważaj z tymi Peerlessami HDS, one są dość ciężkie do napędzenia. Żebyś nie miał efektu "ciepłe

>kluchy". "

>A te Audiowavy 171se są cięzkie do napędzenia?

 

Mylisz głośniki. W Zefirach masz SDS, a nie HDS. HDS istotnie są ciężkie do napędzenia, ale zastosowane tutaj SDS wręcz przeciwnie, są łatwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.