Skocz do zawartości
IGNORED

CD oryginał gorszy od flac :(


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że tego doświadczę. Ale po kolei.

Rzadko, ale czasami sciągam muzykę z netu, by jak mi się spodoba, kupić później oryginał. Tym razem postąpiłem podobnie. Ściągnąłem Crisa Bottiego płytę "Italia" we flac, zamienilem na wave, posłuchalem, spodobała mi się, więc sru do Empiku po oryginał.

Włączam, słucham sobie... niezbyt glośno... i... tam, gdzie trąbka osiąga najwyższe brzmienia słyszę chrypnięcia (jak przesterowanie). Myslę - kolumny. Wku..m się strasznie. Puszczam kilka razy ten sam kawałek... Wciąż źle. Włączam słuchawki do CD... to samo! A więc płyta! Włączam pirata - jest OK. Zgłupialem. Wrzuciłem oba te same fragmenty do Nero i oto efekt. (to z większą amplitudą to oryginał). Wyraźnie nie mieści się w paśmie.

I niech mi ktos teraz powie, że "tylko oryginały".

Jeżeli ktoś ma tę płytę, to proszę sprawdzić, np. utw. 1 czas 3:15 i dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4025-100000064 1228166549_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. bo może z tekstu nie wynika - to jest dokładnie utw.1 "Italia" (choć na piracie jest on jako utw.2) i w obu przypadkach dokładnie TEN SAM FRAGMENT - czas 3:15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadziłeś !

Nikt nigdy nie pisał że oryginał zawsze jest lepszy od kopii w przypadku płyt CD. To tylko 16 bitowe nagranie, mało zaawansowane technicznie, proste dla oprogramowania itp. Jeśli ktoś dysponował lepszym oryginałem tej płyty np, japońskim, to bez wątpienia jakość ripu flac z tak doskonałej płyty będzie o niebo lepsza od kiepskiego europejskiego oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nagrania, płyty itd. Ale może to po prostu remaster, a FLAC robiony z innej wersji? Bo przecież nie ma innego wytłumaczenia. Obciętej amplitudy się nie odtworzy, te informacje są stracone na zawsze. Niemożliwe, żeby FLAC robiony z tego samego materiału był lepszy pod takim względem.

 

Generalnie zjawisko znane... Są teraz różne remasterowane wydania znanych płyt i często są właśnie gorsze, poobcinane, przesterowane miejscami, a w sieci można dorwać starsze wydania, które brzmią po prostu lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, dla pokazania jak duża jest różnica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Ripując moje płyty z przeznaczeniem na serwer, ze zdziwieniem stwierdziłem że, w zasadzie wszystkie płyty które zawierały błędy C2 pochodziły właśnie z Empików.

Od tego czasu płyt tam nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. to była odpowiedź na:

 

rafal996, 1 Gru 2008, 22:41

 

>A ten powyżej znowu z tymi 16 bitami :)))) To jest skopane przez producenta, nie ma nic wspólnego z

>formatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapis się zgadza co do joty (nałożyłem na siebie oba utwory (szary to pirat a niebieski to oryginał)i nie ma żadnych różnic - Botti nie byłby w stanie nagrać dwa razy dokładnie tak samo). Oznacza to, że materiał to jeden i ten sam zapis, tylko ktos nagrywając edycję (polską?) podkręcił gałkę nie sprawdzając (lub nie słysząc) jaki jest efekt końcowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś płytę Black Sabbath niesławnej wytwórni Selles, bodajże Sabbath Bloody Sabbath, która gra gorzej niż ściągnięte z netu mp3 w bitrejcie 192 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 1 Gru 2008, 22:52

 

>zapis się zgadza co do joty (nałożyłem na siebie oba utwory (szary to pirat a niebieski to

>oryginał)i nie ma żadnych różnic - Botti nie byłby w stanie nagrać dwa razy dokładnie tak samo).

>Oznacza to, że materiał to jeden i ten sam zapis, tylko ktos nagrywając edycję (polską?) podkręcił

>gałkę nie sprawdzając (lub nie słysząc) jaki jest efekt końcowy.

 

Nie trzeba nawet słuchać aby stwierdzić tak poważny błąd. Wystarczy tak prymitywny program jak posiadasz. Aż się dziwie jakie niemoty gdzieniegdzie pracują. Taki przester jest niedopuszczalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem cały problem amplitudy nagrania nie wynika z tego, ze kolega nie zmniejszył poziomu głośności dla CD w ustawieniach audio karty muzycznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie jest proste: ściągnąłeś wydanie amerykańskie, kupiłeś wydanie europejskie. Amerykańskie wydanie "Italii" jest OK, europejskie wygląda właśnie tak, jak na obrazkach - przester na przesterze, przesterem pogania. Pewno się wydawca chciał pobawić w loudness war.

 

Płyta w oczywisty sposób wadliwa (jak i cały dostępny w PL nakład), możesz reklamować - lub przynajmniej próbować.

 

 

 

 

pozdr. dla k_k ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 34,50 zł do tyłu bo tej płyty już nie mam ochoty słuchać. Wolę wersję ściągniętą. Chyba wypalę ją jeszcze raz, ozdobię lightScribe i włożę do oryginalnego pudełka.

 

Płytę wydała Decca, dla polskiej edycji Universal MP.

 

Wszystkie prawa oczywiście zastrzeżone a pieniądze pobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaamar1, 1 Gru 2008, 23:09

 

>A czy czasem cały problem amplitudy nagrania nie wynika z tego, ze kolega nie zmniejszył poziomu

>głośności dla CD w ustawieniach audio karty muzycznej?

 

Suwaki CD-audio , line-in , TAD , mic , itp. radzę całkowicie wyzerować/wyciszyć i zająć się Digital Audio Extraction ... ehh ... a później się dziwić że ludziska na tym forum mówią że dźwięk z "kompa" słaby i potrzeba stacjonarnego CD

 

ps. jeśli masz audigy to oczywiście korzystasz z upsamplingu do 48 K a nie słuchasz tych potężnych zniekształceń IMD ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaamar1, 1 Gru 2008, 23:09

 

>A czy czasem cały problem amplitudy nagrania nie wynika z tego, ze kolega nie zmniejszył poziomu

>głośności dla CD w ustawieniach audio karty muzycznej?

 

 

Nie, ale to i tak nie ma znaczenia. Zgrywa się tak, jak jest zapisane. Poza tym najpierw usłyszalem to w kolumnach, potem w moim odtwarzaczu CD na słuchawkach a na koniec potwierdził to zapis w Nero. Obie płyty zgrywane w ten sam sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już kiedyś o tym temat ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala, 1 Gru 2008, 23:09

 

>Też mam to wydanie! Brzmi słabiutko i cichutko. Nie mam pojęcia jak można wydawać takie badziewie.

 

Jakie masz wydanie? To polskie z Empiku? To weź sprawdź, jak u Ciebie brzmi ten utw.1 3:15. Bo może nie wszystkie sa takie jak moja? (choć trudno w to uwierzyć.

 

Nie rozumiem, że u Ciebie brzmi slabiutko i cichutko...? Wlasnie w tym problem, że jest nagrana za głośno! Tak głosno, że się nie wyrabia i ma przesterowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 1 Gru 2008, 22:52

 

"ktos nagrywając edycję (polską?) podkręcił gałkę nie sprawdzając (lub nie słysząc) jaki jest efekt końcowy."

 

Kogoś zżera rutyna albo olewa pracę ;) -Może źle mu płacą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu, co to teraz będzie?! Znowu się zacznie dyskusja typu: trzeba wracać do analogu byleby nie był to analog skopiowany z CD tylko oryginalne tłoczenie, miłośnicy taśm też się pewnie odezwą - nie zasypiają gruszek w popiele...Miałem kiedyś ten sam tytuł T.Waitsa - jeden grał dobrze, drugi po jakimś masterze grał niedobrze - ten dobry sobie zostawiłem a ten drugi poszedł na prezent - wszyscy zadowoleni:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, ale potwierdza to co już parę razy słyszałem w Empiku na ich stndardowych słuchakach i nie miałem pewności - ale na wszelki wypadek tych płyt nie kupiłem.

 

Skoro mnie jako klienta traktuje się jak idiotę, to czy ja mam traktować te koncerny muzycznie na poważnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czasem miałem jak ściągałem płyty w Flac, to niektóre Audio CD brzmiały gorzej. Z sklepów z Audio CD to kupuję tylko w plays.pl ew. płyty w empiku do których nie mam żadnych wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.