Skocz do zawartości
IGNORED

CD oryginał gorszy od flac :(


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Kazik II, 3 Maj 2009, 11:36

 

>Jak dla mnie to najlepiej nagrywano w latach 60-78 - dźwięk od początku do końca w domenie

>analogowej i przy użyciu mikrofonów......

 

Coś w tym jest, to była złota era stereo, wszyscy chodzili dookoła i dmuchali i huhali.Dziś jest bardzo różnie z tym dźwiękiem. Nawet nie wiem czy nagrania nie robi sie bardziej pod słuchawki (to w związku z powszechnością MP-grajków) i to wcale nie jest wina systemu oba mam na dosyć przyzwoitym poziomie ale czesto sie łapie że prezentacja głosnikowa jest po prostu słabsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna wszystko być z deka przygnębiające.

 

Z trochę innej dziedziny - zawsze zastanawiałem się dlaczego w PL trudno było dostać niektóre tytuły gier komputerowych w oryginalnej wersji językowej. Pewnie dlatego żeby móc ustalić w PL cenę niższą niż gdzie indziej (bo Polacy po cenie światowej nie kupią tylko spiratują), ale żeby cały świat nie zaczął kupowac u nas.

 

Nie sądziłem że ten model biznesowy sprawdzi się także na polu płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czas zweryfikować wzajemnie krzywdzące się opinie użytkowników na temat posiadanego sprzętu audio. Widocznie nie tylko w kolumnach wzmacniaczach i źródłach dźwięku jest problem......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakąś forumową składankę zmontujemy ? :)

Normalne nagrania - pop, rock, jazz. Żadne smutki. Niech szczególnie początkujący wiedzą na czym można, że tak powiem, "testować" sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wczytywałem się specjalnie w treści wpisów. Mogę wam jednak powiedzieć jedno FLAC gra lepiej niż większość płyt orginalnych. Zastanawiałem się dlaczego i zacząłem szukać. Znalazłem :)

Otóż wymyślili ten system kompresji ludzie zajmujący się Linuxem i podczas pracy konsultowali wyniki z grupą audiofili. Żeby było jeszcze tego mało wprowadzili korektę, która wpływa pozytywnie na wrażenia odsłuchowe i zarazem koryguje ułomności płyt CD-R. Nie wnikałem jak to zrobili ale gra to wszystko świetnie. Niezłe jet też APE, ale gra kapkę gorzej - szczególnie przy muzyce rozrywkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoller, 3 Maj 2009, 23:39

 

No tak. Zaraz zacznie się rozprawa na temat wyższości Linuksa nad Windą.

 

Poza tym myślałem, że ".....kodek FLAC nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy dźwięk identyczny z pierwowzorem...."

 

Więc w jaki sposób ma być lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoller, 3 Maj 2009, 23:39

 

>Witam

> Nie wczytywałem się specjalnie w treści wpisów. Mogę wam jednak powiedzieć jedno FLAC gra lepiej

>niż większość płyt orginalnych. Zastanawiałem się dlaczego i zacząłem szukać. Znalazłem :)

 

Nie jest to fizycznie możliwe - ale cieszę się Twoją wiarą w możliwości ludzi zamujących się Linuxem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wot tiochnika!!!

Nie dosc, ze bezstratnie, to jeszcze ulepsza.

 

Chyba sobie wszystkie stare mp3ki kilkadziesiat razy spakuje-rozpakuje do flaca i bede miec jakosc lepsza niz z japonskich XR HD SA i bog wie co jeszcze Cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to prawda , a taka opinie mają tez zawodowi muzycy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam wiele mp3 które w jakości powyżej 192kbps brzmią niewiele gorzej niż orginał CD. Mam wiele Flac(wypalonych na płytach) gdzie również brzmią lepiej niż niejedna płyta orginalna kupiona z sklepu. Dlaczego brzmią lepiej, bo ktoś dał wersję gdzie jeszcze LW nie dokuczał aż tak, dlatego nie raz warto ściągnąć Flac'a niż kupić orginał. Oczywiście nie zawsze...

 

Co mnie cieszy, to to że niekomercyjna muzyka elektroniczna na szczęście trochę jest poza tym LW i tam ciągle wydawane są bardzo dobrze płyty(oczywiście zdarzają się też gorzej wydawane). Np. taki Trentemoller brzmi genialnie(jak płyty z okresu lat 80 czy początku lat 90). Kto nie wie kto to Trentemoller to tu link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>niestety to prawda , a taka opinie mają tez zawodowi muzycy !

 

Nie rozumiem tego wpisu - co jest prawdą? Że FLAC gra lepiej niż oryginał na CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 4 Maj 2009, 09:33

 

>>niestety to prawda , a taka opinie mają tez zawodowi muzycy !

>

>Nie rozumiem tego wpisu - co jest prawdą? Że FLAC gra lepiej niż oryginał na CD?

 

Czasem tak, czasem nie..głównie zależy to od rejony wydania płyty i remasteru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że dzięki formatowi FLAC uzyskujemy nagranie zbliżone do ORYGINAŁU.

Zawsze myślałem, że na jakość nagrania ma wpływ rodzaj płyty -TŁOCZONEJ a nie wypalanej.

 

A teraz myślę sobie, że ktoś bezczelnie miesza ludziom w głowach i nagania ludzi aby ciągnąć lewe pliki z netu. Ktoś na tych transferach musi zarabiać..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> sittek, 4 Maj 2009, 00:12

 

Dźwięk będzie lepszy o tyle że korekcja błędów odczytu z nośnika optycznego będzie mogła być off-line (przy ripowaniu) a więc napęd może przez 0.5h ryćkać kawałek 5min w razie problemów z nośnikiem. A konwencjonalny transport MUSI przeczytać go od razu - bo inaczej będą przerwy w strumieniu danych dla DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>He he, czyli komputer jako źródło górą:)

 

Jako czyste źródło cyfrowe pecet nie jest zły, ale raz że hałasuje a dwa że sieje zakłóceniami jak ruska radiostacja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komputer audiofilski, czyli porządna, aluminiowa obudowa pomalowana od środka taką farbką, co do ekranowania wojsko używa, oraz wodne chłodzenie... Do tego Lynx 2 w środku i myślę, że czemu nie... :) No i koniecznie FLAC z polepszaczem dźwięku, jak to piekarze mówią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashirgo, 4 Maj 2009, 15:55

>Do tego Lynx 2 w środku i myślę, że czemu

>nie... :)

 

Pomiary na najdokładniejszym sprzęcie diagnostycznym Audio Precision wykazały że znacznie tańsze karty

E-MU 1212M nieco przewyższają specyfikacje techniczne kart Lynx L22/Lynx Two :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawy jest też Xonar Essence STX z wbudowanym pełnowartościowym wzmakiem słuchawkowym :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

misiomor, 4 Maj 2009, 15:29

 

>>> sittek, 4 Maj 2009, 00:12

>Dźwięk będzie lepszy o tyle, że korekcja błędów odczytu z nośnika optycznego będzie mogła być

 

a w jaki sposób to może zmienić brzmienie ?!?

 

Jeśli miałoby być źle, to po prostu odtwarzacz przeskakuje, nie zmienia to W ŻADEN SPOSÓB brzmienia. To są audiofilskie bajki. Te całe "bit-perfect" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, 4 Maj 2009, 15:29

 

Tu raczej chodzi o różny poziom jittera - transport mechaniczny będzie prawdopodobnie miał go na wyższym poziomie niż wyjście cyfrowe z peceta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 4 Maj 2009, 16:23

 

Też mi się tak zdaje, że nie będzie oprawy dźwięku a jedynie poprawa działania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> XYZPawel, 4 Maj 2009, 16:23

 

Przy odczycie on-line nośnika optycznego wcale nie jest pewne że DAC dostanie dokładnie taki ciąg próbek jaki był w tłoczni.

 

Właśnie zgrałem całkiem sporo płyt na serwer - i z niektórymi soft do ripowania wojował całkiem konkretnie. W odtwarzaczu CD jakoś nie słyszałem przerw a błędy były na 100%. Pierwotna specyfikacja CD zresztą wcale nie zakładała 100% bezbłędności bo było to technicznie niewykonalne. Dopiero później nośniki optyczne weszły do komputerów, z całym mnóstwem kodów korekcyjnych i korekcją off-line (bez ustalonego limitu czasu na odczyt).

 

A czy pojedyncze błędy cyfrowe będzie słychać w ślepych testach to zupełnie inna para kaloszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałem, jak znajdę to wkleję artykuł z periodyku wydawanego przez uniwersytet w Heidelbergu. W każdym razie napisał go uczestnik grupy projektującej FLAC. Z resztą jest to kodek w wolnym oprogramowaniu i ciągle jest "grzebany". Co do możliwości zmian w kodowaniu jest to możliwe, kod Rice'a wykorzystywany w tej kompresji daje pewne możliwości korygowania.

 

Teraz mam do wszystkich pytanie?

Jakiego używacie oprogramowania do kompresji i dekompresji, oraz czym wypalacie płyty?

 

Ja ze swej strony używam Easy CD-DA Extractor, dla mnie płyty zdekompresowane i wypalone tym programem grają najlepiej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zrzucam moje płyty na dysk jako mp3 w najwyższej możliwej jakości jaką mam w CDEX-ie (nie udostępniam w sieci, nie pobieram tez z sieci muzy, muzę kupuje z cex`a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , albo z drugiej ręki na carboot`ach, czasem nówki....)... jak zrobiłem na odwrót to nie szło tego słuchać... ponownie z dekompresowana mp3 pozostawia jakiś syczący pogłos na płycie audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A co powiecie Panowie na temat poziomów jittera interfejsów w PC?

 

Ja myślę że nie da się generalizować, dużo zależy od karty dźwiękowej, jej projektu, zasilania i zegara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.