Skocz do zawartości
IGNORED

ESA OSTINATO^2 - przecukrowana legenda


Jarek33331

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze!

 

zafascynowany legendą ESA OSTINATO^2 na wszelkich forach i przeda wszystkim w Magazynie AUDIO (w HI-FI i Muzyka wogóle o tym nie piszą...) po roku poszukiwań kupiłem za bardzo wysoką cenę osławione Ostinato^2. W stanie gabinetowym od pierwszego właściciela.

I powiem szczerze.

Testowałem je na bardzo wielu urządzeniach (Sound Project 2 SE, Sound Project 3SE, Pioneer M90+C90, wzmacniacz Lampowy Phast, Cambridge Audiu A500).

Dźwięk tych kolumn oceniam na 3 (dostateczny). Jest mdły i mało szczegółowy. Wokale są mało czytelne. Dominuje mięsisty, mdły bas.

Rozczarowałem się totalnie.

Sprzedałem je po tygodniu...

 

A mam z czym porównywać w domu (ESA Continuum 1, Esa Continuum^2, Esa Ostinato 2000, Radmor LS30 i parę zestawów kolumn aktywnych).

 

Drodzy forumowicze. Opinie magazynu Audio uważam za tendencyjne. Esa Ostinato^2 są przereklamowane i nie warte swej ceny.

Opinie niektórych forumowiczów o ich wspaniałym dźwięku (nawet Hiendowym...Uśmiech) są całkowicie niedojrzałe i nieprawdziwe. To naprawdę nieporozumienie. ESA Ostinato 2000 brzmią o niebo lepiej.

 

 

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Jarku33331

Słuchałem wielokrotnie Ostinato "kwadrat" w dwoch różnych kolnfiguracjach i moim zdaniem są to kolumny wybitne! Tylko jest takie przysłowie: z gówna bicza nie ukręcisz.

Wybitne kolumny potrzebują równie dobrego towarzystwa. Z całym szcunkiem, ale podłączenie ich z budzetowymi wzmacniaczami typu SP czy - o zgrozo - z Kambodżą musiało przynieść efekt taki, jaki opisałeś.

Te kolumny potrzebują wysokiej klasy elektroniki (także żródła, a nie wiemy, co bylo żródłem u Ciebie, czyżby CA...) i takich samych kabli. W systemach, w których słuchałem tych kolumn były one najtańszymi ogniwami systemu. W jednym przypadku nawet kable głośnikowe i interkonekt (każde z osobna) były droższe od głośnikow.

To tyle, pozdrawiam

Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to żeby nie przeciągać może od razu ustalmy kto chce kupić a kto sprzedać i dogadujcie się na PW ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jednak z tym, że testy w Audio są tendencyjne. Każdy słyszy inaczej ale to co tam wypisują nieraz woła o pomstę do nieba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defol, 2 Gru 2008, 14:38

 

>Zgadzam się jednak z tym, że testy w Audio są tendencyjne. Każdy słyszy inaczej ale to co tam

>wypisują nieraz woła o pomstę do nieba.

 

 

Co ty nie powiesz ;) tym bardziej, że rzeczone ESY były testowane jakieś 11 lat temu w AUDIO.

 

Ja jakoś nie usłyszałem wad o których napisał załozyciel watku.

 

Bas - dobrze rozciągnięty i jak na cenę (i wyżej) referencyjny

średnica i góra - świetna chociaż mozna lepiej

wykonanie - prima sort

 

Potrzeba dobrego mocnego pieca.

 

 

Chyba, ze mówimy o innych ESA-ch np. Ostinato 2005.

 

1. Ostinato 2

2. Ostinato 2005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100000024 1228234332_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są udane kolumny, ale wibitnymi bym ich nie nazywał. Grają pełnym pasmem, grubo, bez dziur, ale dzwięk średnicy z hybrydą Sound Art odebrałem nie jako ciepły, ale jako cukierkowaty. Myślę, że lepszym wyborem w podobnej cenie będą kolumny diy na scan speakach.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby hybryda Sund Artu była "kwalifikatorem" dla kolumn?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk -> >Czyżby hybryda Sund Artu była "kwalifikatorem" dla kolumn?

Nie, nie może, masz rację.

Tylko, że właściwie z nam te kolumny tylko z tej konfiguracji...

Obawiam się, że ocena porównań ESA OSTINATO^2 w tym konkretnie przypadku do kolumny na ss revelator made in Sonus Oliva nie do końca jest sprawiedliwe, gdyż Sonusowych słuchałem na lampie, a Sound Art to jednak hybryda z tranzystorami na wyjściu. A prawdziwy czar oddaje chyba tylko lampa. Ale będę miał prawdopodobnie okazję posłuchać z SA Jazz kolumn S.O. na ss revelator, to wówczas powinienem bardziej obiektywne się odnieść do wymienionych przeze mnie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaen, 2 Gru 2008, 20:49

Tylko, że właściwie z nam te kolumny tylko z tej konfiguracji...

 

Hm. Ja również słuchałem Ostinato kwadrat tylko w jednej kofiguracji (Creek 5350 SE i CD Copland bodajże CDA 289). Choć było to dawno - pamiętam b. dobry, pełny i "gorący" dźwięk! Czy to były "cukierki"? Nie jestem w stanie powiedzieć. Jeśli były - to smakowały.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze sluchac obu kolumn bo golym okiem widac ze te ze zdjecia nr 1 to kolumna ok a te z nr 2 to kiepscizna ze znienawidzona przez moja skromna osobe Vifa (niecierpie calej tej serii XT i TC czy jak im tam).

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 2 Gru 2008, 15:11

 

>Napisz jeżeli możesz coś o tych Esach Continuum 1 i 2.

 

dobrze, ze pytasz Iceman, bo pewnie niedługo zobaczysz je na allegro.

kolega Jarek33331 (autor wątku) to handlarz na allegro (nawet pod tym samym nickiem).

 

vide:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha!

A co ja napisałem na samym początku?

To kto tam co jeszcze ma do opchnięcia?

Jakieś DIY? A może wzmacniaczyk, który rewelacyjnie napędzi Scan Speaki?

Żenada na maksa, były już na tym forum dużo bardziej finezyjne oferty handlowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kolego EVOLVE!!!

 

Rzeczony Jarek33331 kupił nawet RLS Deimos II i twierdził, że jeśli chodzi o wykonanie i dźwięk RLS-ów to słabizna w porównaniu do ESA. Kupił te RLS-y za mniej niż połowę ceny, rozbił je na dwa przedmioty na allegro, żeby zapłacić mniejsze podatki, czarował o audiofilskich zapędach, a potem sprzedawał je na audiostereo za kilka stówek wyżej niż kupił miesiąc wcześniej, tłumacząc się "audiofilskimi poszukiwaniami złotego środka"...

Sprzedający RLS-y, mój kumpel, nie ma do niego żalu, ale po co te mataczenia i Ezopowe bajki ??!!

 

Pozdrawiam

Arenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evolve, 3 Gru 2008, 07:54

 

>Iceman, 2 Gru 2008, 15:11

>

>>Napisz jeżeli możesz coś o tych Esach Continuum 1 i 2.

 

Hehe. A co mi tam - handlarz, nie handlarz - ważne żeby cena była sensowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur, 2 Gru 2008, 11:48

 

>W jednym przypadku nawet kable głośnikowe i interkonekt (każde z

>osobna) były droższe od głośnikow.

 

 

czy to ma sens ?? jestem przerazony wydawanymi kwotami na dopelnienia systemu O_o

 

 

a co do tematu rozwinietego , zachwalanie swoich aukcji i doradzanie na forum swoich przedmitow wystawionych w sprzedarzy jest zagraniem ponizej pasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulfly, 3 Gru 2008, 13:05

 

>a co do tematu rozwinietego , zachwalanie swoich aukcji i doradzanie na forum swoich przedmitow

>wystawionych w sprzedarzy jest zagraniem ponizej pasa.

 

Buehehe :)

Na tym forum swego czasu panowały całe korporacje i grupy wzajemnego wsparcia,

które potrafiły miesiącami nakręcać różne "tematy" i lansować różne "mody" ;)

Zostały po tym tysiące wpisów i setki wątków, do których nikt już nie zagląda, bo "temat" umarł śmiercią naturalną (wyschło źródełko zaopatrzenia) a "moda" przeminęła (handlarze sczyścili się z towaru) także to tutaj, to żadna nowość na forum, tylko zazwyczaj nieco subtelniej wszystko się odbywa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mnie rozbawił :D Tymi gazetami :D

 

To ty nie wiesz że w gazetach się reklamuje i daje wysokie noty temu co fajnie gra, tylko temu co zostało sponsorowane dla gazety. Jak ktoś posmaruje gazecie to reklamę maja i sprzedaż większą. Czemu w gazetach na okrągło są te same marki? A fajne inne konstrukcje sporadycznie? Czemu tylko w gazecie AUDIO dają wykresy? I czemu połowa tych co pisze recenzje nie wie o czym mówi? przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) "Zastosowane elementy wskazują na pochodzenie ich od Interlinka – to jeden z najlepszych, najsolidniejszych dostawców elementów" interlinka raczej od intertechnik-a. To zaraz powie ktoś ze literówka, tak tak a w najnowszym audio kisiel pisze ze wstęga monitor audio przetwarza do 100 kHz, ale już nie pisze ze ludzkie ucho się na 20 kHz kończy innym nawet wcześniej ale reklama jak nic :D I co gazeta to takie głupoty znajduje.

Czytacie te głupie gazety a tam takie banialuki i głupoty piszą że masakra. Dobrze że tego nie kupuje tylko kobieta mi z pracy przynosi do poczytania i oddania. Czytacie to i się nastawiacie na to co chłop napisał w gazecie i z tą myślą idziecie do salonu. 3/4 recenzentów nie zna się na audio od strony technicznej i w tym tkwi problem piszą bzdury bo nie znają podstawowych zasad i smarowania też robi swoje.

 

ostinato 2 nie słyszałem, ale 2000 tak, sam mam, znaczy miałem obecnie są zmodyfikowane, mają inna kopułkę aluminiową vife D25AG-05-06.

Ostinato 2000 z oryginalną kopułką lipa ale może się podobać. Bass uważam że słaby. Ale po modyfikacji można zrobić żeby było dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę się kolega zagalopował - test Monitor Audio PL 300 12/2008 w miesięczniku Audio/ laboratorium - cytuje:

"Natomiast mało realistycznie brzmi zapowiedź roszerzenia pasma do 100 kHz - chciałbym to zobaczyć (bo usłyszeć się nie da).

 

Może jednak w drodze wyjątku warto kupić gazetę,choćby po to by przeczytać dokładnie zanim zaczniemy się wypowiadać o kompetencjach redaktorów.

 

Oczywiście zarówno w Audio jak i w innych miesięcznikach można znaleźć pomyłki oraz czasem bezsensowne zdania ale mimo wszystko jest tam sporo wartościowych artykułów również można tam znaleźć a w kwestiach stronniczości i teorii spiskowych nie ma porównania w stosunku

do "ekspertów ze sklepów audio".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie ciekawie napisał Kisiel o głośnikach Xindaka :-)) Wiem to ! Kupiłem gazetę. On i Łabanowski -

niezły duet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co tłustym drukiem to o tych 100 kHz napisał przy fotce? Po to żeby ci w pamięć zapadło myślę. Część ludzi przegląda pobieżnie np w empiku gazetę i tak to zobaczy pierwsze.

 

Podaj mi jakiś jeden sensowny artykuł z tych miesięczników? Nie taki że grało tak i tak bo tak redaktor słyszał tylko fakty techniczne. Godny uwagi jest tylko tekst do wykresów. Reszta to jak redaktor słyszał a my słyszeliśmy inaczej.

 

Masa jest podpisów głupich pod zwrotnicami - fotkami. W stylu "Super komponenty producent nie żałował" a tam rezystory ceramiczne i cewki rdzeniowe, a w drugim odcinku inne kolumny ale "biedne te elementy rezystory tylko ceramiczne i cewki rdzeniowe producent się nie postarał". To to tak nagminnie zauważyłem.

 

Sklepy to już w ogóle sprzedają i zachwalają to co im nie zeszło.

 

Sam byłem w salonie nie podam nazwy we Wrocławiu co sponsoruje gazetę XXX i sprzedawał tam kierownik i młody chłopak umówiony byłem na na odsłuch jako że kierownik zajęty całe życie to młodym się wysłużył. Chłopak może starszy ode mnie z 2 lata. Pogadaliśmy i posłuchaliśmy on w końcu mówi do mnie tak "wiesz ze nasz salon sponsoruje gazetę XXX, mowie nie wiedziałem, to wiesz co musi w niej wygrać testy ten sprzęt, to co mamy na salonie i to co chcemy sprzedać z oferty". Byłem w szoku pierwszy raz na odsłuchać i gość tak do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przykład jak tu nie sprzedać fajnego sprzętu, bo w chinach zrobione na duńskich głośnikach.

 

AUDIO 2/2008

 

XINDAK compass 1.5 mkII

 

test 5 monitorów najlepszy dźwięk według Kisiela ale oceny najwyższej nie dał bo produkowane w chinach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Przyjmując do pewnego stopnia umowne i płynne kryteria dla tego typu kategorii, to jest najbardziej audiofilskie brzmienie w tej stawce! Może i wystarczyłoby to komuś za rekomendację, ale jak to rozumieć, jak w to uwierzyć, kiedy obok występują takie autorytety, jak Dynaudio i KEF, a ESA i Yamaha też sroce spod ogona nie wypadły! A Xindak wypadł całkiem niedawno, i nie wiadomo nawet dokładnie, której..."

 

ocenia się dźwięk i jakość kolumn czy producenta ?

 

 

Nie wspominając że na foce widać D25AG-05-06 a nie D27TG-05-06 vify. A;e to to raczej omyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, nikt nikomu nie zabrania sprzedawać i "promować" sprzedawanych towarów.

Dziwi mnie raczej antyreklamowy "styl" Jarka. Po jaką cholerą pisać, że głośniki są do d... zaraz po ich sprzedaży? Czy ten zabieg zadziała pozytywnie na następnych klientów?

 

Aktualnie Jarek sprzedaje aktywne głośniki, w tym:

- jedne kolumny, które "PRZENOSZĄ SŁUCHACZA W INNY WYMIAR (WRAŻENIA ODSŁUCHOWE SĄ NIEWYPOWIEDZIANE)..."

- i drugie, które "Nie mają żadnego porównania do B&W, JBL, BOSE, audio physic, sonus faber itp. do 15 000 zł. Te kolumny brzmią o niebo lepiej."

 

Ciekawym, czy posprzedażowe opinie Jarka nt. kolumn o "niewypowiedzianych wrażeniach odsłuchowych", czy "brzmiących niebo lepiej od B&W, JBL, BOSE, audio physic, sonus faber" bedą równie pognębiające jak w przypadku ESy? I jaki w tym jest cel?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w tym cel?

Oczywisty i "ukryty" między wierszami.

 

"Rozczarowałem się totalnie...

Sprzedałem je po tygodniu...

A mam z czym porównywać w domu (ESA Continuum 1, Esa Continuum^2, Esa Ostinato 2000, Radmor LS30 i parę zestawów kolumn aktywnych)..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem w salonie nie podam nazwy we Wrocławiu co sponsoruje gazetę XXX i sprzedawał tam kierownik

>i młody chłopak umówiony byłem na na odsłuch jako że kierownik zajęty całe życie to młodym się

>wysłużył. Chłopak może starszy ode mnie z 2 lata. Pogadaliśmy i posłuchaliśmy on w końcu mówi do

>mnie tak "wiesz ze nasz salon sponsoruje gazetę XXX, mowie nie wiedziałem, to wiesz co musi w niej

>wygrać testy ten sprzęt, to co mamy na salonie i to co chcemy sprzedać z oferty". Byłem w szoku

>pierwszy raz na odsłuchać i gość tak do mnie.

 

W takim razie "młodemu" gratulujemy "szczerości" - pewnie już tam nie pracuje chyba że kierownik nadal zajęty :-)

Problem w tym że w czasopismach "xxx" pojawiają się reklamy kilku dystrybutorów i jeszcze większej liczby salonów - zastanawiam się jak w takim wypadku redakcja ma wybrnąć z rzekomych zobowiązań???

 

W to że nie zjadą całkowicie sprzętu od reklamodawcy jestem w stanie uwierzyć, jednak w takie bzdury jakie sprzedał "młody" trudno jest mi uwierzyć.

 

>Podaj mi jakiś jeden sensowny artykuł z tych miesięczników? Nie taki że grało tak i tak bo tak

>redaktor słyszał tylko fakty techniczne. Godny uwagi jest tylko tekst do wykresów. Reszta to jak

>redaktor słyszał a my słyszeliśmy inaczej.

 

Nie zupełnie wiem co masz na myśli - fakty techniczne są podawane w Laboratorium - a to że redaktor słyszał inaczej.... Tak czasami bywa. Gorzej jeśli zawsze to znaczy że ktoś ma kłopoty ze słuchem - tylko kto?

Sam często czytam na forum opinie o sprzęcie którego ewidentnie wydający nie słuchał, lub posłuchał w sklepie na stojąco w drzwiach w przypadkowej i nieznanej mu konfiguracji i jeszcze pewnie bez zdejmowania kaptura (bo padało) ale opinie ma swoją a "ci co w gazetach piszą" to się zupełnie nie znają.

Odrobinkę lepsi są tacy którzy oczywiście mieli dany klocek czy kolumny ale słuchali ich w kiepskich warunkach i jeszcze gorszym systemie - również nieszczędzą krytycznych uwag.

No i oczywiście za każdym razem i przy każdej okazji dodają wpisy typu "moje dynaudio rozjechały kolumny xxx w 5 minut" a we wpisie o dynaudio "moje kolumny potrzebowały 6 m-cy żeby zagrały na 100% swoich możliwości" - bo tak jest bardzo po audiofilsku - czyli żenada na maxa!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.