Skocz do zawartości
IGNORED

DENON AVC-A1SE kolumny do zestawu 5.1


gusiec18

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem studentem i chciałbym za rozsądne pieniądze ok 4500 zł zakupić kolumny wraz z subwooferem. Pokój który posiadam ma ok 23 m2 i ważne jest aby mój DENON AVC-A1SE jak najbardziej rozwinął skrzydła. Zastanawiają mnie zestwy Dali CONCEPT 6 z SUB i mission m34i z zestawem plus sub. Jeśli macie inne pomysły na kolumny proszę o sugestie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej tonsil siesta

naprawde pieknie brzmią dzwiek z nich to sama natura nie polecam tych plastikowych rodem z chin jamo itd itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo moge zaufac rodzimemu tonsilowi??

O Dali slyszalem duzo pozytywów nie stać mnie na serie IKON ze sklepu ani też na serie MENTOR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zaufac ja przelatalem po sklepach z tydzien zanim kupilem kolumny odsluchiwalem jamo ,paradigmy 9v5 i inne marki

tonsil mnie powalił mam podlogowki i monitory oraz centralke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie ta nagła napaść na Dali. Osobiście korzystam właśnie z kina Dali Concept 6,1,C,SUB sprzężonego z Denonem 1908 i naprawdę na jakoś dźwięku nie mogę narzekać. Oczywiście, dobrze byłoby aby kolega napisał do czego dokładnie kolumny mają służyć (procentowy podział kino - muzyka, no i rzecz jasna jaka muzyka). I stwierdzam, że na pewno nie są to "plastikowce" rodem z Chin. Kolumny są bardzo solidnie wykonane, naprawdę nie mam do czego się doczepić. Choć nadają się jednak raczej do spokojniejszej muzyki (lekki rock, klasyka, jazz, blues). Może na wzmacniaczu pokazały by swoje prawdziwe oblicze, ale na amplitunerze jednak miejscami brakuje basu. Nie znaczy, że w ogóle go nie ma. Jest bardzo ciepły, spokojny, nienarzucający się, choć jeśli ktoś chce posłuchać np. Prodigy to warto włączyć subwoofer (zwłaszcza, że w takiej muzyce tony wysokie mają drugorzędne znaczenie). Oczywiście, jestem początkującym użytkownikiem i miałem okazję posłuchać Siest bodaj w jakimś sklepie typu RTV Mix czy coś. Szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy, ale jak mówię, może moje niewyćwiczone ucho jej nie było w stanie wyłapać. Natomiast, co mi się bardzo podoba (choć nie wiem, czy tak akurat ma być): Gdy puszczę dźwięk stereo np. Led Zeppelin i usiądę w fotelu dokładnie pośrodku frontów odległości powiedzmy 2,5-3 metrów to robi się fantastyczna scena - wydaje się, że zespół jest rozstawiony dokładnie naprzeciw nas i śpiewa tylko dla nas (oczywiście centralny jest wyłączony)natomiast gitary, perkusje doskonale słychać z obu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka 40% kino 60% aczkolwiek te proporcje sa iscie teoretyczne, prawde mowiac pragne dobrze wydac moje zarobione pieniadze wiec pytam szanownych forumowiczow co i jak, pamietam za czasow liceum jak kupowalem wzmacniacz H/K 670 i wydawalem prawie 2700 Dali blue rzadzily w sklepie Hi Fi studio na orkana 6 w BB Bardzo byly polecane i do dzis jak tam zagladam Pan cieplo wypowaiada sie o Dali wiec jak na razie sie tylko nim sugerowalem, az do tej pory kiedy zalogowalem sie na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie mniej więcej pół na pół, choć są to oczywiście teoretyczne założenia. Przydałoby się także, abyś napisał jakiej muzyki słuchasz oraz jakie masz preferencje muzyczne/dźwiękowe, czyli czy np. bardziej cenisz sobie czystość i łagodniejszy bas, czy też więcej basu za to wokal nieco przytłumiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac to wraz z wiekeim zwracam sie w strone jak to określil kapek1988 "czystosci i lagodniejszego basu" aczkolwiek sa chwile ze lubie sobie posluchac przerostu basu nad trescia; dostalem propozycje zakupu DALI IKON w zestawie z subem za ok 5000 rozwazam ta ppropozycje aczkolwiek duzo mysle nad Polskim tonsilem; po 1 trzeba wspierac rodzima produkcje po 2 z info w necie kolumny z serii SIESTA sa wyjatkowo udana konstrukcja producenta z wrzesni; czas mam do stycznia z zakupem wiec jak macie jakies sugestie prosze sie nimi dzielic

 

pozdrawiam wszystkich i oby sw Mikolaj przyniosl nam cos fajnego do zestwow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił spróbować kolumn JBL.

Mam podobnie brzmiący wzmacniacz do twojego i na moich JBL gra to bardzo ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wiedziec jeszcze jedna rzecz. Czy warto kupowac pasywny subwoofer do zestawu np w ilosc 2 szt, ktore cenowo wyjda jak jeden sub aktywny?? Czy moj DENON da sobie z tym rade?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że aktywny sub zagra lepiej niż dwa pasywne chyba że podłączysz końcówke mocy dla dwóch pasywnych woferów.

Model SE nie ma możliwości sterowania częstotliwością wofera a to dużo daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.