Skocz do zawartości
IGNORED

co zamiast seasa KT-25F ?


AlexE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wzialem sie w koncu za kolejna modyfikacje moich Radmorow LS30 (tym razem mod. zwrotki aby uwzglednic baffle-step). I po wstepnym posluchaniu zaczalem sie zastanawiac czy nie mam juz dosc brzmienia KT25F (o ile pamietam jest to dokladnie H457 czyli 25TFF). Ogolnie gra to jakos plasko, wyrywa sie tylko sama gora pasma (okolice 10kHz i wyzej), dzwiek przyklejony do glosnikow. Czy ktos poleci jakis porzadniejszy, a nie kosmicznie drogi, tweeter do wspolpracy z Davisem KLV6A (o ile pamietam)?

 

Akkus pakuje do modyfikowanych LSow Ushery T9950, tyle ze sa one troche drogie (250zl/szt). Choc jesli faktycznie warto akurat te glosniki bardziej niz inne to poczekam i dozbieram.

 

Pomiary i modyfikacje zwrotnic na ich podstawie zostana oczywiscie wykonane.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/47422-co-zamiast-seasa-kt-25f/
Udostępnij na innych stronach

Coś co nie zabija ceną (~100pln/szt), brzmi ciekawie i lekko to 19mm kopułka alu 22TAF/G o parametrach głośnika 25mm. Dodatkowo usunięcie ferrofluidu polepszy szczegółowość głośnika a jednocześnie obniży Fs o ok. 200Hz.

moze nie do konca precyzyjnie sie wyrazilem. Interesuja mnie przede wszystkim glosniki:

- o froncie takim zeby bez problemu dalo sie zamontowac zamiast tego co jest

- mogace pracowac z dosc niskimi cz. podzialu (o ile pamietam jest ok 2.2kHz, 3 rzad)

Jak na szybką podmianę w idealne podfrezowanie to może ten 27TBFC/G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też mam te głośniki KT25TFF i nie wydaje mi się żeby dżwięk jest przyklejony do nich - grają bardzo przestrzennie a na górze nic się nie wyrywa. Górka na osi ze wzrostem cz. nie rpzeszkadza, bo przy odsłuchu pod kątem pomaga zachować płaską ch-kę co wg mnie ejst zaletą.

Prawdopodobnie, co już było dyskutowane, oryginalna zwrotnica jest tak spierdolona że nie daje się tego słuchać.

Ale również byłbym zaintersowany czym można bez zmiany zwrotnicy i obudowy je zastąpić (najlepiej innym Seasem).

Głośniki mają 91 dB efektywności, impedancję 6 ohm i można je ciąc od ok. 3kHz (rekomendowana cz. podziału II rz.).

mam podobne seansy z Dali wymontowane ,grają teraz z seansew z WN170NP grały do niedawna naprawde dobrze ,ale spaliła mi sie jedna kopółka i niewiem czy warto wymieniać kopułke czy szukać nowych wysokotonowców ,zastanawiam sie nad pierścienową vifą nawet ,co sądzicie o tym ?? HELP :(

wklejam wyniki moich pomiarow i symulacji. Najpierw oryginalna zwrotka (symulacja zgadza sie z pomiarami calosci) a nastepnie zmodyfikowana (tego jeszcze nie mierzylem). Moze ktos bedzie mial jakies uwagi, komentarze - chetnie poslucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6836-100009945 1228337313_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przez pomylke wkleilem symulacje oryg. zwrotki po wygladzeniu 1/3okt, teraz wlasciwa niewygladzona wersja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie to zmianami w filtrze midwoofera obniżyłeś SPL na wyższym środku. Góra jak widzę jest nie ruszona, a głośnik ma tam wyraźne podbicie nawet w karcie katalogowej na które narzekasz odsłuchowo. Dlatego może na początek spróbowałbym dać równolegle do gwizdka (a także opornika R2) układ wypłaszczający impedancję - np. kolejne 6.8ohm ale szeregowo z kondem 2.2uF.

pomiary byly robione dosc dawno, w niezbyt duzym pomieszczeniu - stad takie a nie inne ustawienie markerow. Lepiej mi sie wtedy nie udalo. Moze bede mial czas (oj to jest problem...) to je powtorze. Powinienem to zreszta zrobic tym bardziej ze mierzylem chki inna metoda (szumem rozowym) za pomoca profesjonalnego analizatora AcoustX D2 (4 mikrofonowy dedykowany do pomiarow kinowych THX) i wyszlo ze poziom gory jest obnizony wzgledem reszty (zupelnie inaczej niz mi pokazal SW).

 

Inna sprawa ze mam obecnie w systemie zbyt duzo niewiadomych. Pokoj wlasnie zmienilem (z salonu 23m2 o fatalnej akustyce na sypialnie 13m2 o akustyce lepszej ale jeszcze niezbyt poznanej) to raz, odtwarzacz cd mi sie zepsul to dwa i teraz gram na innym (obecnie CD63KI), kable tez zmienilem z dlugasnych CAT7 (byly konieczne w duzym pokoju) na krotkie VdH, no i ta zmiana zestrojenia. Suma sumarum jest tego duzo i troche sie zgubilem, wiem na razie niewiele ponad to ze jest do d..

 

Misiomor: nie wykluczam ze masz racje mowiac ze to dobry glosnik. Ja jednak slucham go juz 10 lat wiec zmiane wypadaloby zrobic nawet dla higieny. Zreszta jak mierzylem 2 szt to chka w gornym zakresie byly wyraznie rozne wiec tym bardziej moj sentyment do nich spadl. Wyzszy zrodek obnizylem swiadomie bo juz mnie on mocno draznil. Pierwotnie obnizylem tez poziom gory (R1 4.7ohm zamiast 2.7ohm) ale nie bardzo dawalo sie tego sluchac - prawie brak wysokich tonow, wrocilem wiec do 2.7ohm. Jest lepiej ale i tak wysokich jest malo, nawet w osi kolumny. Problem ze sluchem wykluczam, to akurat moj najlepszy zmysl ;-), nie jestem fetyszysta wysokich tonow, raczej wrecz przeciwnie. Wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi.

 

na pomysl z dolaczeniem ukladu RC rownolegle do R2 juz wpadlem ale z symulacji wychodzi mi ze obnizy to cala chke juz >5kHz, proporcje "piku" do reszty niewiele sie zmienia

>> AlexE, 5 Gru 2008, 08:20

 

A czy ja gdzieś napisałem że to dobry głośnik? Skoro masz rozbieżność między kanałami, to jest to poważny argument za zmianą. A na co - naturalnym kierunkiem poszukiwań wydają się nowsze Seasy - front będzie pasował. A czy chcesz trzymac się kopułek tekstylnych czy przejść na metalowe, to już Twoja decyzja. Podobnie jak z obecnością ferrofluidu lub nie. Obecnośc komory wtytłumiającej - to załatwił za Ciebie Polink sprowadzając tylko gwizdki z komorą. Jakby nie patrzeć 4 kombinacje, osobiście radziłbym ograniczenie poszukiwań do starej (choć nie bardzo jak 25TFF), sprawdzonej serii 27TBFC/G, 27TBC/G, 27TDFC, 27TDC. Z podziałem 2k żaden problemów miał nie będzie.

 

Usher - wygląda na to że średnica frontu jest o ok. 1mm większa co może wymagać małych interwencji stolarskich.

wczoraj niemalze przypadkiem poprawilem znacznie brzmienie calego systemu wykonujac minimalna zmiane. Nudzilo mi sie nieco i wypialem glosnikowy vdh cs122 i wpialem na jego miejsce zwyklego miedzianego Technokabla 2x2.5mm2. Roznica byla taka ze w fotel mnie wbilo. Zniknal mul bagienny w ktorym wszystko sie topilo, wysokich tonow jest teraz za duzo (tak jak mowia symulacje w SW), jest dokladnosc, przestrzen, detal ktorego od dawna nie moglem uswiadczyc. Do tego w koncu slysze ze warto bylo modyfikowac zwrotke bo uzyskalem to co zaplanowalem - usuniecie jazgotu srednich tonow i poprawe proporcji basu do reszty.

 

Tak naprawde nie wiem czy blad wynika z mojego samodzielnego konfekcjonowania vdh (do dzis nie wiem jak sie powinno go traktowac - ma metalowe zyly otoczone przewodzaca o wiele slabiej otulina) czy z faktu ze podlaczylem kable z lenistwa pod drugie zaciski wzmacniacza (byly latwiej dostepne a ja sie spieszylem). Dlaczego na to wczesniej nie wpadlem? Moze dlatego ze vdh uzywalem jakis czas temu (w innym systemie/pomieszczeniu) i wtedy graly ok.

 

Ale za sugestie co do glosnikow dziekuje, zapewne wykorzystam je w przyszlosci bo w pudelkach sezonuja sie (juz dosc dlugo, czas wiec na aplikacje) Monacory SPH-176

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc później...

No dobra - jestem laikiem w tym temacie, proszę pomóżcie. Jestem skłonny wymienić stare KT25F na nowsze SEAS, wstępnie wybrałem wersję 27TDC (bez ferrofluidu). Seas podaje efektywność tego głośnika 90 dB (2,83V, 1m), podczas gdy stary miał 91 dB ale (1W, 1m). Obawiam się w związku z tym nie będzie za cicho na górze bez zmian w zwrotnicy. Dystrybutor SEASa poleca na podmianę 27TFF (92 dB, 2,83V, 1m).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.