Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel cyfrowy RCA do DGL do 1000 PLN


makumba

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam IC cyfrowy, referencyjny firmy Velum.

Nie ma co tutaj sie rozpisywac, gra czy nie gra. Sprawdz to sam nausznie !

Proponuje do podanych powyzej kabli koniecznie dopisac kabel cyfrowy Velum.

Bez problemu mozna wypozyczyc od producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie mozna pisac, ze jakis element w systemie jest mniej lub bardziej wazny. Wielu ludzi probuje klasyfkowac, glosnikowe najwazniejsze, pozniej IC itd..

Niestety (dla naszej kieszeni) tak nie jest! W systemie wazny jest kazdy element, a suma poszczegolnyh elementow finalnie ksztaltuje brzmienie systemu.

Z autopsji wiem, ze usuniecie ostatniego najslabszego ogniwa w systemie (rowniez kabla) pozwala zazwyczaj systemowi dopiero wtedy rozwinac skrzydla.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z autopsji wiem, ze usuniecie ostatniego najslabszego ogniwa w systemie (rowniez kabla) pozwala zazwyczaj systemowi dopiero wtedy rozwinac skrzydla" - to wiesz też pewnie, że system nigdy tak naprawdę nie jest skończony i zawsze można coś poprawić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się gdzies znaleźć Kimbera Illuminations/Illuminati D-60. Moim zdaniem ciągle jeden z lepszych kabli RCA dostepnych na rynku. Może uda ci sie trafic wersję RCA->BNC - wtedy BNC podepniesz od strony GDL.

 

Jako alteratywę możesz sprawdzic cyfrowe kable Tara Labs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elb. bez urazy i z całym szacunkiem dla d-60, to dobry kabel,ale mozna tak grający kupic za 200pln, tylko innej firmy, kiedys d-60 był moim wzorcem, super kablem cyfrowym w pieknym atłasowym pudełeczku, minęły lata człowiek sie zmienia,,, a i czasem coś wymyśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczasowych testów nasuwają się mi na razie wnioski :

- z CEC TL-51X GDL zdecydowanie najlepiej gra podłączony na wejściu pod toslink, po rca i aes/ebu

jest gorzej - separacja elektryczna ma jednak duże znaczenie.

- wyjścia elektryczne nie mają startu do ST, po ST jest zdecydowanie naturalniej, płynniej, znika

charakterystyczne dla TL51 rozjaśnienie dźwięku, średnica jest lepiej wypełniona. Teoretycznie

duży koszt interfejsu ST jest niwelowany przez śmieszne ceny przewodów, cena GDL z drugiej ręki

jest mniejsza niż co poniektórych cyfrowych kabelków ;)

- GDL jest cholernie czuły na okablowanie zasilające, podłączenie podłego PC powoduje pogorszenie

brzmienia niezależnie od użytego interfejsu, to chyba kluczowa sprawa dla uzyskania maksymalnie

pozytywnego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Badałem nieco temat kilka miesięcy temu.

Nie ma chyba na rynku pierwotnym dobrego transportu CD za rozsądne pieniądze.

Pozostają używki, odtwarzacze DVD, zabawa w pc-audio lub budowa shigaraki-clona ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad PC i nad klonem, co do PC to nie jestem pewien czy rzeczywiście można aktualnie osiągnąć naprawdę dobrą jakość, co do klona to nie mam czasu na taką zabawę choć mam ochotę ;(.

Może komuś zlecić,z drugiej strony najpierw trzeba by posłuchać gotowca, czego to ludzie nie nie wypisują o różnych cudeńkach DIY ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "najstarszym second handzie" stoi jakiś zmodyfikowany Mephisto z Trichordem i złączem ST, ostatnio coś jest wysyp Mephisto I w ogłoszeniach , ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sporo daje wymiana w CEC 51 kwarcu. Możesz również spróbować z wyższym CEC TL-2 lub Audiomeca Mephisto I. Oba godne polecenia IMO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego do CDM-9Pro (bo taki chyba siedzi w Mephisto) można przełożyć laser z CDM-9/44, lub cały CDM-9/44 - ten jest dostępny za ok 120zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi ?

AUDIOMECA MEPHISTO I ma na wyjściu zarówno BNC jak i RCA.

Posiadam takowy transport.Czyżby były różne AUDIOMECI I i tylko z RCA na wyjściu !!

Przede wszystkim należy wymienić w Audiomece zegar taktujący na coś nowszego. Dobre doświadczenie ma w tym "Robtango".Jestem po wymianie zegara w transporcie. Bardzo pozytywnie oceniam zmiany jakie się dokonały. Dla mnie rewelacja !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tissot

Masz rację, właśnie rozpakowałem podpiąłem Mephisto, faktycznie ma wyjścia rca i bnc. Gra ładnie "analogowo" ale ma jedną zasadniczą wadę, brak mu PRATT, dźwięk jest nieco rozwlekły brak mu timingu brzmi to wszystko za łagodnie. Po przejściu z dp75v jako transportu jest to bardzo irytujące.

Czy wymiana zegara usuwa tego typu wady, transport dostaje kopa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makumba,

Ja używam kabla cyfrowego Stereovoxa XV2. Od strony transportu po BNC a od strony DACa NOS po RCA.

Będę musiał przerobić wejście w DACu na BNC. Przesuchałem kilka kabli cyfrowych.System gra za kazdym razem inaczej.System ,bo oceniam jako całość. Fajnie było z cyfrówką Audio Note Kondo KSL-LP. Tylko to drogi kabel cyfrowy. Bardzo duże znaczenie ma kabel sieciowy przy Audiomece I. Mam wpięty teraz srebną sieciówkę P.Y.Argentum z Ukrainy.Jest nieźle ! Jest dynamika.

Należałoby wypróbować dobrą sieciówkę przy transporcie.

Miałem wcześniej sieciówkę PJ Audio PJ-C. To ten kabelek mi mulił dźwięk. Nie wiem jaki masz wzmacniacz ?

U mnie gra Audio Note Meishu 300B Single-Ened, a on jest czuły na każdą zmianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny PRAT maja transporty Thety - Data Basic i Data Basic II. Jak ci na tym zależy - rewelacja. No i często mają wyjście ST.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

Tak tylko z Thetą nie mogę mieć z kolei tego co daje Audiomeca :). Gdyby nie ten lekki brak drive-u to by mi na razie wystarczyło być moze upgrade zegara jest rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O okablowanie zadbałem, wydaje mi się, że ta łagodność to jest cecha transportu. Gdyby nie to że przez długi czas używałem 75v który grał zarazem żywo jaki precyzyjnie, to by mi aż tak nie przeszkadzało, a tak trudno się odzwyczaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo audiomeca ma obudowę kiepską, dociążenie dużo poprawia...

z taniochy ala theta na pionnerze dobry transport to EAD T-1000, miałem wersję z st-glass optic i kilka transportów zawstydził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makumba,

Audiomeca Mephisto I jest transportem o brzmieniu analogowym. A przecież o to chodzi.Jest to przakaz bardzo muzykalny. Dzwięk jest relaksujący.Czasami potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Wymaga od słuchacza trochę cierpliwości. Bardzo ważna rzecz!! Przebuje transport płyty antywibracyjnej. Już na płycie TROKSA były zmiany na lepsze. Osobiście używam platformy DIVINA ACOUSTIC Vibrations Absorbing Platform.

Odnośnie wymiany zegara nie jestem znawcą tematu.

Z tego co wiem jest kilka modeli zegarów. Tylko sam transport nie gra. Tworzy go relacja z DAC-iem.

Jeśli w DACu będziesz miał odpowiednio ustawione parametry pracy, to kopa też będziesz miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tissot

Ano brzmi bardzo analogowo i przyjemnie bez dwóch zdań, to taki typ uładniacza w dobrym tego słowa znaczeniu. Widzę że będę musiał się pogodzić z pewnymi rzeczami i powalczyć z modelowaniem brzmienia, na transport Reimyo mnie nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.