Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel cyfrowy RCA do DGL do 1000 PLN


makumba

Rekomendowane odpowiedzi

makumba, 10 Gru 2008, 20:29

 

>Tak tylko z Thetą nie mogę mieć z kolei tego co daje Audiomeca :)

 

A próbowałeś z taką wersją ze złączem ST ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie słuchałem, ale opieram się na doświadczeniach jakie miał mój znajomy po przejściu z AES/EBU na ST w kombinacji GDL/Theta Gen Va - dużo gładziej, dużo płynniej.

 

Nawet mam u siebie Data Basic mk I z wyjściem ST ale ma zwalony display.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do ww. cyfrówek ma się Vitrual Dynamics Revelation 2 coaxial ?

Sieciówkę /podobno w garażu/ zrobili bardzo dobrą na niewielkie pieniądzę to może coaxiala też ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powoli zabawa z kablami cyfrowymi zaczyna wk... Czy ktos sie orientuje, czy Mephisto I można rozbudować o interfejs ST i gdzie taki interfejs można wogóle kupic ?. Czy to wyłacznie sprawa

podciągniecia wyjscia spidf ze scalaka do konwertera ST ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makumba,

Trochę cierpliwości z tymi kablami cyfrowymi. Muszę się pochwalić być może mam swojego zwycięzcą testu kabli cyfrowych.

Trzy tygodnie temu podłączyłem pomiędzy Audiomecą Mephisto I po RCA a DAC NOS po RCA kabelek cyfrowy był to Virtual Dynamics 1. Byłem pod wielkim wrażeniem. Ktoś powie to tylko coaxial !

To była dla mnie bardzo duża zmiana. Czary ! Nie ten system !

Dzisiaj mam wpięty, dosłownie godzinę temu całkiem nowy kabel cyfrowy VIRTUAL DYNAMICS 2,

długości 1 mb zakończony po obu stronach RCA.

Właśnie pojawił się nowy przedstawiciel tych kabli na Polskę.

Słucham teraz CD " A Time To Meet Again" RX XRCD-003 Made in Japan. 2007 Rhymoi Music Ltd.

Brzmienie "wysokich lotów". Jak pięknie zarysowane zostało brzmienie instrumentu strunowego w wykonaniu największego wirtuoza skrzypiec - Chai Lianga. A do tego brzmienie fortepianu STEINWAY w wykonaniu Dai Po.

Co mam powiedzieć - to tylko kabel cyfrowy !

Rewelacja !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tissot

Dlatego właśnie mnie to wk.. że muszę bawić się w wydawanie kupy kasy tylko po to żeby mieć kabelki potrafiące pzesłać poprawnie spdif. Dostawienie za kilkaset złotych ST + kabelek za kilkadziesiąt złotych powinno i tak załatwić sprawę lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek st to nie problem, gorzej chyba z interface do elektroniki, choćby :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa

W moim przypadku po ST z GDL do DAC jest najlepiej, aczkolwiek jak dotąd sumarycznie nie podzielam do końca zachwytów nad GDL, mam zastrzeżenia co do wpływu GDL na brzmienie, ma pozytywne jak i negatywne aspekty, nie wiem czy to kwestia dogrania okablowania , czy tak juz po prostu z nim jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDL poprawia mi stereofonię, bas i balans tonalny, z kolei wycofuje wysokie -dźwięk nieco ciemnieje,

pogarsza się poczucie akustyki i ilość powietrza wokół instrumentów i wybrzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne - u mnie zawsze efekt był dokładnie odwrotny od opisanego, a sprawdzałem GDL z co najmniej tuzinem DACów. "Wycofanie" wysokich tonów może być wrażeniem po ich uszlachetnieniu i usunięciu ostrości. Może czas pokombinować z bardziej przejrzystymi kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma mowy o uszlachetnieniu, pod GDL dźwięk staje się ogólnie nieco mniej wciągający z powodu zubożenia pewnych szczegółów. Co ciekawe właśnie znalazłem na Audiogonie wątek o GDL

w którym kilku użytkowników ma podobne odczucia. GDL niejest 100 przezroczysty, dodaje trochę własnego szumu cyfrowego może on ma taki wływ na pewne DAC-e ? Może to jednak kwestia PC i zasilania, z powodu którego zegar w GDL nie jest do końca tak stabilny jak być powinien ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Elberoth mam zupelnie inne odczucia.

U mnie nic takiego co opisujesz nie występuje.

 

GDL ma dwa wysoko stabilne zegary i wątpie aby sygnał wejsciowy miał wpływ na ich pracę.

A po ST jest to wręcz niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary są zasilane z sieci więc podatne na wszelkiego rodzaju zakłócenia, ponadto sygnał wejściowy idzie mi po rca, więc nie w pełni jest odizolowany, zauważyłem że GDL jest mocno czuły na kable zasilające, może po prosu mam podpięty do niego zbyt kiepski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja GDL miałem podpięty zwykłą sieciówką (w 2004 roku jeszcze w sieciówki nie wierzyłem) i pierwsze co się rzucało w uszy to właśnie więcej szczegółów, dłuższe wybrzmienia, lepsza przestrzeń, większa głębia.

 

Może ten twój GDL jakiś niekoszerny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sieciówka przy GDL to dopieszczenie.

Na zwyklym kablu też gra OK tak jak pisze Elberoth.

 

Albo trafił Ci się rzeczywiście jakiś "niekoszerny" egzemplarz albo przyczyny należy szykać w innym klocku lub kabelku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem eksperyment, dużo lepsze PC przepiąłem z końćówkek mocy na transport i DAC,

zasilanie GDL bez zmian :

- bez GDL dużo słabsza stereofonia niż w poprzedniej konfiguracji, mniej szczegółów

- z GDL dużo lepiej, większa ilość szczegółow i stereofonia, wyraźnie muzykalniej niz w

poprzedniej konfiguracji z GDL. Ale stereofonia sumarycznie nie tak dobra jak z dobrze

zasilonymi końcówkami mocy.

Wniosek chyba taki że cały tor cyfrowy musi mieć maksymalnie wypasione zasilanie żeby reclocking

miał sens. Na końćówkach też nie można oszczędzać. O żesz w mordę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie mogę się wypowiadać tak do końca autorytatywnie, ale zwróćcie uwagę na kabel Digital Silver Wire (polskiej firmy Nemesis Audio Project). Robi je ten gość o nicku Nemesis. Kupiłem go całkowicie przez przypadek. Kosztuje 200zł, a rozłożył na łopatki Fadel Art DigLitz. Być może ten Fadel to żadna referencja, ale różnica była kolosalna. Myślę, że warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie w testach wyższy niż ten o którym piszesz cyfrowy NAP, faktycznie bardzo dobry kabelek jak za swoją cenę, porównuję go z 5x droższym Harmonixem, jak na razie Harmonix jest lepszy w dziedzinie kreowania pzestrzeni i wybrzmień, oraz płynności, ale przepaści nie ma, musze jeszcze poczekac na pełne wygrzanie NAP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.