Skocz do zawartości
IGNORED

Ressurector - czy ktoś to już aplikował?


justas32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej myślano iż stalowy statek niemoże pływać!

Tego typu podejście jest charakterystyczne dla większości ludzi .

Ale to mniejszość dokonuje przełomowych odkryć :) .

----------------------------------------------------------

Co do ressurektora 2 to może to być rodzaj aktywnego filtra połączonego z autostrojeniem .To tylko przykład pierwszy lepszy z brzegu .

Ktoś testujący te przystawke za granicą stwierdził iż taki efekt może uzyskać ustawiając odpowiednie parametry na cyfrowym

procesorze audio (chodzi o nowoczesny cyfrowy filtr parametryczny).

Generalnie podsumował stwierdzajac iż wersja 1 ressurektora wnosciła coś "własnego" i pozytywnego do dzwieku , natomiast wersja 2 ressurektora nie oferuje niczego atrakcyjnego dla osłuchanego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe , nie bede wymienial nazwisk bo mam dosc awantur ale przy kontakcie z " perpetum mobile" baaardzo szybko pojawia sie temat szukania osoby chetnej do inwestowania w powyzej opisywane zabawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej myślano iż stalowy statek niemoże pływać!

Tak bo to dotyczy skali pojmowania i wyobraźni, ale fundamentalnych praw fizyki obejść się nie da i... dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie dla mnie Pan Marek nie popierał tych argumentów, wrecz znalazł błąd na wykresie, mówił czego nie rozumie... Naturalnie że ukraiński film jest podejrzany .....

Mnie natomiast podoba się tego rodzaju ciekawość i podejscie.... o to mi chodzi

Oczywiscie ze znam zasade zachowania energii tysz konczyłem szkoły;).....ale co stoi na przeszkodzie kwestionować zasady ?;)}}} heloołlłl więcej luzu!

 

Co do resurrectora1 który posiadam, to napewno działa tak jak go opisano w TNT UK i nie ma nic wspólnego z wywołanym przezemnie tematem.

pan Marek jest świetnym elektronikiem który przed laty nprawił mi wzmacniacz nienaprawialny , przez 5 lat biegałem po 5-ciu tzw serwisach bez skutku, kazdy elektronik poddawał się nieee panieee tego się nieee da po miesiącach telefonowania ponaglania etc....a pan Marek zrobił go bez żadnego problemu w tydzien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

witam!

Od 3 tygodni jestem posiadaczem R2. Do zakupu tego urządzenia przymierzałem się ok. roku czasu,wahałem się czytając niektóre wypowiedzi na forum ,w których najwięcej do powiedzenia mieli ci, którzy nie słuchali i nie kupili i odradzali zakupu.Mnie osobiście nie interesuje co jest w środku i dlaczego zalane żywicą ,ważne jest to że po wpięciu do wzmacniacza, efekt jest naprawdę duży,w tym co się słyszy. R2 poprawia środek, detaliczność,wygładza wysokie tony, brzmienie ocieplone ,zbliżone do lampy.

K.Ścierański tam słychać dokładnie jakich efektów używa i jak wybrzmiewają flażolety itp. na basie,a nie jak do tej pory coś tam gra.

> K.Herdzin Trio- talerze delikatnie wygładzone ,a nie cykały jak koniki polne,no i ta scena .....której wcześniej było zdecydowanie za mało.

> Dżem ''Detox'' słychać na git. ak. każdy akord,każdą strunę,jakby wydobywała się z pudła,na basie jak gra glissando to słychać jak po

> tej strunie przesuwa palec,a nie coś tam buczy.

Randy Crawford , G.Turnau -wokal o klasę lepszy, wyrażniejszy ,bliższy ,fortepian w którym słychać jak młoteczki uderzają w struny w pudle.Ogólnie mówiąc instrumenty grają swobodniej i wyrażniej.

> Słuchając płyt i odkrywając ciągle coś nowego,nasuwa mi się recenzja dot. sprzętu SACD. To co nam daje, wnosi R2 bardzo mi przypomina w/w

sprzęt,takie jest moje odczucie .

> Ogólnie polecam R2 ,bo przynajmniej'' robi robotę'' ,niż wydanie pieniędzy na zakup nowego sprzętu z rzędu paru tysiaków i ciągłej wymiany kabelków bo.......,.i dalej coś nie tak.Chcę podziękować panu Markowi za to ,że zrobił tak dużo dla muzyki .Mamy w kraju bardzo wielu dobrych inżynierów nie tylko w tej dziedzinie ,co potrafią zrobić coś dobrze ,może i lepiej niż firmy zachodnie.Kupujemy sprzęt dlatego bo jest ładny bo

pisze yamaha czy denon itp.a nie dla tego jak gra.Panu Markowi udało się zrobić coś ,co naprawdę poprawia jakość słuchanej muzyki,

Życzę tym forumowiczom co mają najwięcej do powiedzenia teoretycznie ,aby skonstruowali coś lepszego ,może kiedyś kupię .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbinka Kowalskiego - lipa była (akurat wchodził wtrysk Boscha)

zderzak Łagiewki - to nie działa (angole kupili patent)

resurrector - woodu (działa czy nie?)

"Polak potrafi" - pewnie że tak, szkoda, że z myśleniem nie zawsze nadanża

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,.. Blu- Ray,... Polacy wymyślili niebieski laser, a kto go wykorzystuje,...na pewno nie my!, najlepsza myśl techniczna,.... najlepiej sprawuje się za granicą, w Polsce nie, i gdzie tkwi błąd?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz gdzie tkwi błąd poczytaj ten wątek i wpisy hejterów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie! nikt na siłę wam tego nie wciska,jak pisał konstruktor w którymś poście bez tego da się żyć.

dlaczego jesteście nastawieni na nie i odradzacie zakupu .wiadomo że w wzmacniaczu za kilka tysiaków R2 jest raczej zbędny,ale

w wzm.budżetowych wnosi naprawdę dużo. u mnie to działa w100% i jestem zadowolony.myślę że polak potrafi i nadąża tylko mieszkamy w

takim kraju gdzie utrudnia sie wdrożenie nowości technicznych i kto mądry to wdraża to w innych krajach.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

wienio,

Tu jest Polska więc się nie dziw. Też uważam , że ten moduł działa co jest od razu słyszalne nawet w ABX. Np. z dacami wg. mnie nie jest już tak łatwo, bardzo często wznoszą zmiany na granicy percepcji, a kosztują zdecydowanie więcej niż R2. I jak piszesz - "nikt na siłę wam tego nie wciska"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2 działa z całą pewnością.

 

Przecież Autor nigdzie nie napisał, że zastosowanie urządzenia podnosi klasę jakości dźwięku...?

 

Urządzenie modyfikuje brzmienie.

Jeżeli komuś odpowiada to chyba jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zderzak Łagiewki - to nie działa (angole kupili patent)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na rychłe powstanie klubu DIY w Pabianicach. Myslę że zaprosimy Pana Marka do klubu i będzie okazja na posłuchanie ressurectora w wiekszym gronie. Ostatni inny pomysł Pana Marka też dość ciekawy....no kto wie może na początku lutego..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zederzak łągiewki to nic odkrywczego, działa gorzej niż powszechnie stosowane metody wytracania energii zderzeń, jest bardziej skomplikowany więc mniej niezawodny technicznie. nikt tego gówna nie kupił bo niby po co i w jakim celu. A przy okazji opisywania mechanizmu działania owego wynalazku okazało się jaką mamy niedouczoną kadrę naukową z uczelni technicznych. Niestety jest to tylko powód dla którego polskie uczelnie techniczne nie liczą się na świecie.

 

A,.. Blu- Ray,... Polacy wymyślili niebieski laser, a kto go wykorzystuje,

 

Polacy to generalnie lubią się przyznawać do tego że wymyślili wszystko to co inni, a nawet dłubanie w nosie z amerykańskich dowcipów.

 

Blu-Ray to nazwa handlowa formatu zapisu danych przy pomocy błękitnego lasera. Polacy go nie wymyślili na pewno, bo nie ma w Polsce przemysłu który byłby w stanie takie odtwarzacze produkować i udostępniać na nie licencje innym producentom.

 

Błękitnego lasera tez nie wymyślili. Jedynie prowadzili prace badawcze nad błękitnym laserem o wysokiej trwałości. Za pieniądze podatników przyznane na szczeblu ustawy budżetowej gdzieś w połowie lat 90.

Laboratoria sony i philipsa były jednak szybsze i miały możliwość wykorzystania tego produktu.

 

ps. A co to właściwie jest ten resurector i jak działa ?

Bo kwestia czy w ogóle działa i po co jak rozumiem żadnego audiofila nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był chętny to mam do odsprzedania R2. Siedzę w lampach więc leży 2 lata w szufladzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak ten ustrój słabo działa skoro leży w szufladzie a nie podłączony do sprzętu. W końcu słychać tą różnice w dźwięku czy nie? Czy to tylko filtr podbijający pasmo? Napisz zanim sprzedasz, zanim ja kupię.:lol:

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak ten ustrój słabo działa skoro leży w szufladzie a nie podłączony do sprzętu. W końcu słychać tą różnice w dźwięku czy nie?

Jak nie wiesz z czym R2 powinien grać, to może nie obnażaj się w temacie ze swoją niewiedzą.

 

Co do tego czy słychać różnicę... zmiana lampy przy tym to pikuś. Skali zmian bliżej jest różnicy jaką daje adaptacja pomieszczenia. Aczkolwiek nie jest to to samo. Trochę jak ambio, trochę jak sorrund. Trochę czasu minęło.

Kupić nie musisz poleżało dwa lata, poleży i kolejne w szufladzie. Dobrze zalanie jest, nie skoroduje. Lepiej jak kupi to ktoś kto wie po co to kupuje i do czego ma to podłączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co i do czego ?

 

Dowiem się? Czy może to jakaś magia? jak magiczne płytki holfi, o których wszyscy pisali, że działają ale nikt nie wiedział jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz z czym R2 powinien grać, to może nie obnażaj się w temacie ze swoją niewiedzą.

 

Co do tego czy słychać różnicę... zmiana lampy przy tym to pikuś. Skali zmian bliżej jest różnicy jaką daje adaptacja pomieszczenia. Aczkolwiek nie jest to to samo. Trochę jak ambio, trochę jak sorrund. Trochę czasu minęło.

Kupić nie musisz poleżało dwa lata, poleży i kolejne w szufladzie. Dobrze zalanie jest, nie skoroduje. Lepiej jak kupi to ktoś kto wie po co to kupuje i do czego ma to podłączyć.

Odpowiedź na poziomie AS.

Kompletnie nie rozumiem Twojego sarkazmu. Grzecznie zapytałem bo dziesiątki odpowiedzi tutaj jest, jedne że urządzenie świetne inne, że to jakieś voodoo. I wcale mi nie chodziło aby kupić od Ciebie.

Brawo za konstruktywną odpowiedź.

Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.

Trochę luzu i wyrozumiałości.

-_-

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisach z tego wątku aż tak dogłębnie wyjaśniających co to jest i do czego, należy zastosować ostrożnościową ocenę rzeczywistości. Bardzo przydatną w warunkach rynkowej gospodarki.

Dostarczone dane wg tej tej zasady są wystarczające na razie do stwierdzenia, że to jest jakaściś lipa, pic na wodę oraz fotomontaż..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowanie godne tropiciela śladów w smrodzie slamsów

 

brzmienie ocieplone ,zbliżone do lampy.

i przestańcie pier**ić co krok o tym ocieplonym brzmieniu nie słysząc wcześniej porządnej lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się? Czy może to jakaś magia?

Jak to brzmi?

W necie można w kilku miejscach co nieco poczytać na ten temat. Nie widzę potrzeby powtarzania tego i tu. Nie jestem z działu marketingu. Jak sobie kupisz to się dowiesz dokładniej. Jak ja. Słowne opisy nie zawsze są rozumiane przez wszystkich jednakowo. Kupisz/pożyczysz i posłuchasz to się dowiesz. Nie płacz tak.

Jak to działa? To nie do mnie pytanie a do konstruktora. Nie będę tego rozwalał bo ktoś jest ciekawy. Kup i rozwal sobie sam:).

 

Odpowiedź na poziomie AS.

Kompletnie nie rozumiem Twojego sarkazmu. Grzecznie zapytałem bo dziesiątki odpowiedzi tutaj jest, jedne że urządzenie świetne...

 

Sarkazmem było twoje pytanie:

To jednak ten ustrój słabo działa skoro leży w szufladzie a nie podłączony do sprzętu.

W końcu słychać tą różnice w dźwięku czy nie?

To nie jest grzeczne pytanie.

 

Odpowiedź na poziomie AS.

Normą tego forum świadczącym o poziomie to jest raczej poddawać coś w wątpliwość nie słysząc tego samemu.

Dałeś plamy bo wyszło na jaw, że nie wiesz dlaczego to u mnie w szufladzie leży. A wystarczyło doczytać i zerknąć w moje o mnie. A i bez tego bystry czytelnik powinien się domyśleć w prost z mojego postu po słowach:"Siedzę w lampach więc..." Widać do bystrych nie należysz :).

 

Nie inaczej pisze się przecież i o innych urządzeniach na tym forum jeżeli się komuś podoba czy że działa to to pisze. :). A znalazłeś użytkownika który napisał że nie wprowadza zmian? Lub przynajmniej że nie działa w ogóle? Jak nie to dlaczego masz te pretensje?. To powinno dać nieco do myślenia. Zapewniam, działa i to tak bardzo że głuchy to usłyszy, tym bardziej, że nie problem podłączyć to tak, że jednym przyciskiem można słuchać z R2 i bez niego. Wtedy wyraźnie staje się oczywistością charakter zmian. Kup, posłuchaj i napisz że nie działa i nie wprowadza zmian, jeżeli twoim zdaniem tak to odbierzesz:). Nie wiem więc z czym masz problem. Ja nie płakałem jak Wy tu z pretensjami do innych tylko poczytałem co się dało, kupiłem i słuchałem. Grzecznie napisałem jak to odbieram słuchowo i co mam ci jeszcze certyfikat wystawić?

Kto usłyszał to ma swoje zdanie i czasem je napisze. Masz jeszcze kilka osób które to zrobiły. Tu wszyscy chcieliby aby im na srebrnej tacy przed nos wszystko podstawiać. Co się dało to podstawiłem. p roszę bez płaczu tu więcej. Ja również do was mógłbym mieć pretensje o to że mi nie piszecie jak to działa. Ruszcie dupy i się dowiedzcie za swoje pieniądze, jak taka wasza wola, moja za wygodnie sobie siedzi przed TV i nie ma ochoty rozbierać urządzenia kupionego za moje pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to brzmi?

W necie można w kilku miejscach co nieco poczytać na ten temat. Nie widzę potrzeby powtarzania tego i tu. Nie jestem z działu marketingu. Jak sobie kupisz to się dowiesz dokładniej.

 

Oczywiście już biegnę to coś kupić. Aż się piętami w biegu w tyłek kopię :-)

 

Pytałem jak to działa. Niekoniecznie Ciebie. Wystarczy, że znajdzie się ktoś kto wie i o tym napisze.

 

Doznania lekko głuchych audiofilów mnie nie interesują więc opisów fantazyjnych brzmienia wyszukiwał nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mi się jeszcze nasunęło. Chyba tu na forum nawet wyczytałem, że podobno niektórzy producenci celowo na udostępnianych schematach robią pomyłki i zmieniają wartości niektórych elementów. Nie powinno chyba w takim razie dziwić, że i twórcza R2 nie chce się dzielić swoim pomysłem. Jego prawo. Ale żeby zaraz z tego powodu oskarżać kogoś o voodoo z tego powodu? I to bez posłuchania na własne radary? To dopiero godne potępienia.

 

Doznania lekko głuchych audiofilów mnie nie interesują więc opisów fantazyjnych brzmienia wyszukiwał nie będę.

Jeżeli nie interesuje cię charakter zmian jakie wprowadza to urządzenie, to i tym bardziej nie jest ci potrzebna zasada jego działania. Po co dupę innym w takim razie zawracasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.