Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka elektroniczna, wzm. i glosniki


twinslaver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem pasjonatem muzyki elektronicznej, inne odmiany tez czasami sobie slucham, ale to raczej wymuszone, radio , telewizja. Jezeli chodzi o elektroniczne brzeminia to w gre wchodza brytyjskie labele D&B , caly WARP po delikatne dzwieki Air, Burial etc...Mam pokoj o powierzchni ok 20 m2, wczesniej sluchalem wszystko na radmorze 5102 i altusach 75. Jak dla mnie brak glebi, za bardzo wyostrzone wyskokie pasma. Jestem raczej nowicjuszem w sprawach doboru sprzetu, ale z tego co wyczytalem, ten wzmacniacz moze nie napedzic dobrze tych kolumn lub po prostu sa one slabe. Teraz dysponuje zapasem finansowym okolo 8-9k i chcialbym sprawdzic sobie sprzet na ktorym bedzie czuc i glebie basu tak wazna w utowarach d&b ale i kazdy szczegol Aphex Twina. To ma grac po prostu pod elektronike, inne odmiany mnie nie interesuja. Czytalem o Marantzach, ale te ostatnie podobno straszne ostro graja i szkoda na nie pieniedzy, moze jakis nowy Rotel??...Co do glosnikow, zagubilem sie calkowicie. Chce podlogowe, strasznie spodobaly mi sie KEFY, ale ostatnio czytalem ze to raczej paczki pod rock, generalnie graja bardzo ogolnie, plynnie, nie szczegolowo. Prosze o pomoc, nadmieniam ze jestem po szkole muzycznej i sluch nie chwalac sie mam wystarczajacy zeby wiedziec co chce uslyszec . Bardzo prosze o pomoc i goraco z gory dziekuje ze rady..Szukalem podobnych postow, ale znalazlem wzmaka na lampach na ktory mnie prawdopodobnie nie stac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze najwazniejsza rzecz, wszystkiego slucham z winyli...technics sl-1210 mk2 i podlaczone bedzie to przez mikser ECLER NUO 2....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc hybryda Vincenta SV-236 gra bardzo dobrym basem a i reszta pasma w porządku, tyle, że to trochę za drogo bo na kolumny zostałoby najwyżej 4k, a ja jestem zwolennikiem poglądu, że to one głównie grają ;) Wymienione KEFy wydają się być całkiem rozsądnym pomysłem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dwa miesiące temu stałem przed podobnym dylematem. Co się najeździłem na odsłuchy to moje...

KEFy (słuchałem iQ7 i iQ8) grały pięknie tylko wg mnie basiku to tam nie ma. Zastanawiałem sie już nad Subem do nich ale koniec końców stanęło na AE Ealite 3.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te paczki z tego co pisza (mowa o AE) graja bardzo solidnie, ale czy ten Vincent je napedzi??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie z miksera....jeśli dobrze rozumiem, to może poszerzyć poszukiwania o końcówki mocy?

Jeśli głośność będzie regulowana w mikserze wtedy nie ma sensu szukać integry.

Pozdrawiam fana Aphexa:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ELCER ma bardzo piekne brzmienie, zrobiony jest na dobrych elementach...i w zasadzie wiecej wejsc niz tyle co on ma nie jest mi potrzebne, wiec moze fakcztynie koncowki mocy beda najbardziej ekonomicznym i skutecznym rozwiazaniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam odsluch:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W 5 tys sie zmiescisz, a reszte mozesz przeznaczyc na wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez 3 tygodnie w domu KEF Q5 grały całkiem całkiem , ale do elektroniki raczej nie pasują są za subtelne w szczególności jeżeli chodzi o bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie obawiam ze KEFY beda za malo drapiezne, a to ma "wgniatac" w sciany i nie mowie tutaj o laudness a glebi..bardzo mnie kusza te ktore podsunal kolega wyzej, AE3...i caly czas sie zastanawiam czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie sama koncowka niz wzm, zintegrowany..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o ekonomiczność takiego rozwiązania.

Jesli mixer działa jako preamp, to absurdem jest podłączanie go do integry.

No chyba, ze planujesz jeszcze podłączać inne urządzenia (cd, tuner...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlanie myslalem o innych urzadzeniach, ale w sumie moge podpiac je rowniez do mixera, on ma 2 wejscai gramofonowe i kilka line..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy słucha tylko tego typu muzyki (Front242; DM; Hochico itd) i twierdzi, że najlepiej wypada to uniego na pioneerach (z lat 90) i na B&W 603 s3

Słuchałem i to połączenie choć dla częsci pewnie kontrowesyjne jest calkiem dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneery to oczywiscie CD i Wzmacniacz. Nie pamiętam jakie modele, ale jeżeli o to chodzi to mogę się dowiedzieć. Zestawy głośnikowe to B&W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!!!!

podobnie jak kilka wpisów wcześniej.......u mojego kolegi(depeche mode, front 242, massive attack itp)

w pokoju 20m2 grają Focal.JMlab Chorus 826 ze wzmakiem EXPOSURE 2010....dodam, że muza również leci z gramofonu RELOOP (niestety nie pamiętam modelu)

brzmi to naprawde super!!!!!!!polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych cd:)...a gramofon to nie RELOOP tylko technics sl 1210 czyli "subtelna" roznica;)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniam nieco charakter postu, zdecydowalem sie na koncowke mocy, nie integre, wiec prosze o rade a propos tego rodzaju wzmacniaczy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jaki posiadam znajduje sie "O mnie" i w zadnym wypadku nie gra ostro czasem brakuje mi troszke bardziej gorki nie mowie o ostrosci...

 

Jestem od parunastu lat stalym sluchaczem Muzyki Elketronicznej(Schulze ,Jarre ,Vangelis,i wielu innych )zarowno tej starszej jak i mlodszych wykonawcow i to po przesiadce z Technicsa na Marantza ten rodzaj muzyki jakby nabral nowych wymiarow i blasku :)

 

Tearaz moze czas na wymiane kolumn ;] ale trza chyba w Totka wygrac ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o takim zestawie??

FOCAL CHORUS 716 V v

 

CABASSE MOOREA MT4 v

 

acoutic energy aelite 3 v

 

JBL L 890

+

audiolab 8000P v

 

rotel RB 06

??

to wszystko podlaczone przez mikser...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos ma moze tego wzmaka, albo sama koncowke?? audiolab 8000...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.