Skocz do zawartości
IGNORED

Mission m33i z Nad C315 bee


positiv

Rekomendowane odpowiedzi

stałem się niedawno posiadaczem tego nad'a i jestem na etapie doboru kolumn, nie wiem czego oczekujesz ale ja odsłuchiwałem missiony m33i i dla mnie trochę słabo to grało, jakiś słaby bass, słabo wypełniona przestrzeń, jestem zupełnym amatorem bez doświadczenia dlatego się nie sugeruj zbytnio moją wypowiedzią ale staram się pomóć, na m34i bylo juz lepiej..

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przeze mnie, poleciłbym Dali Ikon6 i AE. Oprócz tych dwóch kolumn odsłuchiwałem na zestawie C515BEE i C315BEE również KEFy C7 i one też moim zdaniem dobrze pasują do wymienionego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecalbym, tyle, ze uzywane, ale chyba warto, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

U mnie szaleje też ten duet-NAD C515BEE i C315BEE z KEFami IQ3 w 24m.Czasem mnie zaskakuje a czasem nie da rady słuchać-zależy od płyty i materiału na niej.Raczej jestem zadowolony.Jak zgarnę pulę w totka to może zmienię:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Słuchałem NAD'a 315BEE z KEF'ami iQ3 tylko w sklepie,a więc niezbyt długo. Z tego co udało mi się wysłyszeć podczas niespełna dwóch godzin jakie spędziłem z nimi (a także z JBL Studio L 830) w monitorach KEF'a brakowało mi czegoś na granicy góry i środka pasma. Mogło to wynikać z dość nieszczęśliwego ustawienia kolumn (stały dość blisko siebie i jak na monitory raczej daleko od ściany) - jak dla mnie było w tym zbyt mało detalu i głębi. Co do JBL to potężne podstawkowce choć początkowo przebiły KEFy z czasem zaczęły mnie drażnić. Na płytce Anny Mari Jopek "Jo & Co", czy albumie Możdżer/Danielsson/Fresco - "Between us and the light" bas po jakimś czasie zaczął wydawać się dudniący - jak dla mnie 830 trochę za bardzo udają podłogówki - no i są jakieś takie nudne (pod tym względem KEF'y byłyby lepszym rozwiązaniem).

Wszystko to jednak jest, krótki odsłuch w sklepie (I to w nie najlepszych warunkach) więc prosze wziąć na to poprawkę.

 

PS. Sprzedawca polecał do NAD'a kolumny od Monitor Audio (Np: BR2). Słyszał ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest wielkosci 20m/2,a co do brzmienia to głownie funk,troche jazzu,chillout.Ogolnie to słucham wszystkiego co dobre:)Budzet w tym momencie to okolo 2 tyś.Wolałbym kupic raczej cos nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z KEFami iQ5 i AA Phoebe IIs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do Twojego pomieszczenia i muzyki jakiej słuchasz super będzie Monitor Audio BR 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny są nowe i tu w bardzo dobrej cenie, oczywiście możesz poszukać, może znajdziesz jeszcze taniej.Słuchałem tych kolumn.Jak dla mnie grają naprawdę super i zdystansowały Focal, JBL, KEF, Mission, Heco, Avance z serii Omega i kilka jeszcze innych.Myślę, że do takiego pomieszczenia i muzyki, kolumny podłogowe będą lepsze.M.A. grają bardzo świeżo, dynamicznie, przestrzennie, ze sporą dawką "powietrza".Generują żwawe i całkiem mocne niskie tony.Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich brzmieniem.Jeśli masz możliwość, to po zakupie wzmacniacza(za te pieniądze, bardzo dobry wybór)weź go pod pachę i idź do najbliższego salonu audio, tam gdzie mają te kolumny i posłuchaj ich.No, potrzebny Ci będzie jeszcze jakiś odtwarzacz i kable, ale to pewnie temat na później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tylko podłogowych z tych dwóch serii, ale jest duże prawdopodobieństwo, że monitory brzmią podobnie, ale z nieco mniejszym i nie tak nisko schodzącym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz wersję Silver? Zastanawiam się nad zestawieniem NAD'a C315BEE z monitorkami RS1 tylko boję się czy to mi nie da razem zbyt wyeksponowanej góry pasma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver grają nieco jaśniej niż Bronze, co nie znaczy, że ostro.W dobrym zestawieniu potrafią zagrać naprawdę przyjemnie.Kolumny z serii RS są nieco bardziej wyrafinowane od BR, ale trudniej je napędzić, bo mają metalowe membrany i podłogówek do tego wzmacniacza nie polecałbym, lecz z monitorkami powinno być ok.Takie kolumny, to mógłby być wybór na lata, nawet do jeszcze lepszej elektroniki.Czy góra nie będzie zbyt wyeksponowana, zbyt jasna ?No trzeba uważać.Z tym CDkiem Technicsa być może tak, ale jeśli w planach masz również wymianę odtwarzacza, to odpowiedni jego dobór plus pasujące do całości kable mogą dać efekt naprawdę bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie brak kolumn, odtwarzacz byłby pierwszym elementem, który poszedłby do wymiany. Ma kłopot z przeczytaniem 30% płyt, do momentu w którym się nagrzej, później nie czyta już nic. Zapewne będę szukał jakiejś używki na allegro, ale do tego tematu jeszcze daleko. Dziękuję za opinię..., już zabieram się do szukania sklepu gdzie mógłbym ich (RS1) posłuchać. Pozdrawiam, Mateusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.